Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[שאלה] מדוע קורסים לנהיגה מתקדמת כל כך יקרים?

omerroz
שימו לב! השרשור הזה בן 5415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עזוב אותך משטויות ,

אפשר לחשוב מה המדריך עושה ברכב שמצריך אותו להגדיר זאת כעבודה

מה פסיכולוג עושה שאפשר להגדיר זאת "כעבודה"?

ואם אתה לוקח מדריך נהיגה בלי קרדטים וניסיון, זו הבעיה שלך כלקוח.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הסיבה היא פשוטה.

המדריך צריך להשקיע בביטוחים, פרסום, רכב מתאים (גם אם אתה בא עם הרכב שלך רכב הלימוד שלו עדיין קיים ועולה), מיסים, ביטול זמן ועוד.

אתה צריך להבים שהוא אולי נמצא אתך חמש שעות אבל למעשה גזלת לו יום עבודה שלם ועל זה אתה משלם.

הוא איש מקצוע עם הרבה ידע וידע עולה. לכן אחרי כל ההוצ' הקבועות שאת חלקן פירטתי ושקלול זמן הבטלה הוא צריך לצאת עם שכר ראוי.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפסיכולוג לפחות יש קליניקה או משרד,מדריכי הנהיגה משתמשים ב"משרד" שלי,כמובן שזו הדרך הכי טובה אבל במקביל היא מוזילה את העלויות שלהם.

RK,

פותח השרשור שאל לגבי מחיר שמדריך\חברה מסויימת דרשו ולפי מיטב הבנתי הוא הבין שהמחיר שדרשו ממנו שם הוא המחיר המקובל בשוק עבור קורס מסוג זה,אני לא חושב שיש בזה איזשהו דבר פסול או פתיחת עיניים,הוא פשוט שאל שאלה לגבי נושא שהפריע לו.

לעניות דעתי מחיר של מעל 1000 שקלים לקורס כזה אכן מוגזם כי כמו שכבר נכתב,קורסים מתבצעים בצורה די "פיראטית", אין ביטוחים,אין מסלולים מיוחדים וכו',אבל במקביל אכתוב שזכותו של כל נותן שירות לדרוש כמה שהוא רוצה עבור השירות שלו וזכותנו כצרכנים של אותו שירות להחליט אם המחיר גבוה לנו או מתאים לנו.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפסיכולוג לפחות יש קליניקה או משרד,מדריכי הנהיגה משתמשים ב"משרד" שלי,כמובן שזו הדרך הכי טובה אבל במקביל היא מוזילה את העלויות שלהם.

מה אתה נכנס לנותן שירות לכיס?

המשרד, קרי העלויות הקבועות, זה הדבר היחיד שמצדיק את התשלום לפסיכולוג?

המחיר טוב - תקנה.

לא טוב - אל תקנה.

אם אתה שואל אותי, קורס שיוצאים ממנו עם יידע מעשי הוא בן לפחות 3 ימים, על מסלול מאורגן, עם תוכנית לימוד מסודרת, מדריכים מוסמכים ו/או עם ניסיון מעשי במירוצים ובמכוניות של בית הספר.

יום הדרכה זה נחמד, נותן קצת דגשים, מלמד קצת, אבל זה לא מספיק ללמוד בסיס של שליטה במכונית. בסיס זה אחיזת הגה, בלימת חירום, החלקות (היגויתר-תתגוי) ועבודה נכונה בפנייה. זה לא שאחרי 3 ימים אתה יוצא נהג מנוסה, אבל אתה יוצא עם בסיס שניתן להתקדם ממנו. פחות מזה, זה לא מספיק.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

FALOU,

אף אחד לא נכנס לנותן השירות לכיס,הרי כתבת בדיוק את מה שכתבתי,זכותו לדרוש איזה מחיר שהוא רוצה וזכותנו כמקבלי השירות להסכים למחיר או לחילופין לא להסכים וללכת לנותן שירות דומה אחר.

ובלי שום קשר,כן,אחזקת משרד בהחלט מייקרת שירות,מה לא ברור פה ?

על אותו משקל אני הייתי מוכן לשלם עוד X כסף ולעשות קורס נהיגה על רכב יותר אטרקטיבי מאשר לשלם X-10% עבור עשיית אותו קורס עם רכב משפחתומטי.

מנגד,אי אחזקת משרד,קרי הוצאות קבועות נמוכות משמעותית,יכולה להוזיל שירותים (כמובן שבפועל לא תמיד זה קורה).

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן זה היה בציניות ואף אוסיף כי עד לפני כחודש עבדתי כמדריך בחברת דרייב ארט כך ש...:wink:

דדי,

מאמן נהיגה ספורטיבית ובטוחה - לחיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע באמת קורסי הנהיגה בדרייב ארט כל כך יקרים - למרות שבעצם הם לא יקרים יותר מאשר בתי הספר המובילים האחרים?

האם לשלם לעורך דין 200-500 שקלים לשעת יעוץ (ואולי יותר) זה הרבה?

לא יודע לגבי מדריכים אחרים בשוק, אבל אני אגיד לך מה אנחנו עשינו בכדי להיות בעלי הזכות "להפקיע" מחירים:

1. השקענו שנים מהחיים שלנו ללמוד את התחום (מזל שזו האהבה הגדולה שלנו). אין הרבה מדריכי נהיגה מתקדמת בארץ להם ניסיון מעשי בנהיגת מירוצים של ממש כפי שיש לנו (ואני לא מדבר על רק לעשות קורס של שלושה ימים שבסופו מירוץ ולקרוא לעצמי בסופו "נהג מירוצים".

2. שילמנו שכר לימוד של מאות אלפי שקלים (ואני לא מגזים) בכדי להתמחות בנושא.

3. יש לנו ניסיון של למעלה משתיים עשרה שנים בהדרכת נהיגת מירוצים בחו"ל ובארץ. מקארטינג ומסלול ועד ראלי וכל דבר באמצע.

4. כי אנחנו מספיק טובים בכדי שרוב נהגי ראלי בארץ שרוצים מאמנים אישיים מתאמנים איתנו.

5. כי אנחנו מספיק טובים בכדי שלא פחות משלושה בתי ספר לנהיגה מתקדמת בארץ שלחו בעבר את המדריכים שלהם לעבור הכשרות אצלנו.

6. כי בניגוד למה שאתה חושב, כן יש לנו משרד שצריך לשלם עליו.

7. וטלפון.

8. ומענה שיחות.

9. וסליקה.

10. ופרסום.

11. ואתר אינטרנט שדורש תחזוקה.

12. ועוד הרבה דברים אחרים שעולים כסף כל חודש.

13. והכי חשוב - וזו הטעות הבולטת והמטעה - ביטוח! כן, יש לנו ביטוח, בניגוד למה שנאמר כאן והוא עולה הרבה-הרבה כסף.

14. כי שאנו יושבים איתך במכונית אנו מוכרים לך ידע שלקח לנו ללמוד שנים.

15. כי ישנה רמת סיכון שאנו לוקחים שבישיבה איתך במכונית.

16. וכן, יש לנו מכונית הדרכה משלנו, אם לא בא לך "לבזבז" את המכונית שלך. אבל זה עולה יותר כסף, אז...

17. ומוניטין.

18. והזכירו את לפני (וזה גם מופיע באתר שלנו) - קורס נהיגה מתקדמת יותר זול מאשר סכום ההשתתפות העצמי שלך במקרה של תאונה שאולי יכולת למנוע אם היית עובר קורס נהיגה מתקדמת.

19. את הקורסים האישיים בדרייב ארט עושים רק און יעקבסון וליאור לוי - בעלי דרייב ארט - ולא "איזה מדריך שמקבל כסף ואולי לא איכפת לו" (ציטוט שנכתב פה בשרשור). אגב, הדרכת נהיגה היא מקצוע כל כך תובעני, שמסופקני אם יש מישהו שעובד בתחום הזה בכלל (לא רק בדרייב ארט) רק בגלל הכסף ולא איפכת לו מהמקצוע ומהמודרכים. לדעתי אין חיה כזו. כל אדם שעובד בתחום הזה איכפת לו - אחרת הוא לא היה עושה את זה.

20. וזו רק רשימה חלקית - בטח מאוחר יותר יצוצו עוד דברים ששכחתי.

ולמרות שאני בדרך כלל נאמן למשפט שלא הנחתום יעיד על עיסתו - מה לעשות, למרצדס ויונדאי יש מנוע מקדימה וארבעה גלגלים ושתיהן יקחו אותך ממקום למקום ובכל זאת, מרצדס עולה הרבה יותר. רוצה לומר - אני בטוח שיש מדריכים הרבה יותר זולים בשוק.

למה? כי לקנות מרוכל שעובר מדלת לדלת יותר זול מאשר לרכוש בחנות מסודרת (אשר לה הוצאות). אז אם המוצר אותו מוכר הרוכל הוא זהה, הרווחת. השאלה היא האם באמת מדובר באותו מוצר?

תשאל את עצמך ותבדוק עם מדריכים אחרים אחד-אחד את הסעיפים המצוינים כאן. (ולמען הסר ספק: יש גם מדריכי נהיגה נהדרים ברמה לא פחות טובה משלנו בשוק. לרגע אני לא רומז שאנו הכי טובים).

ואחרי שכל זה נאמר: יש לא מעט מדריכי נהיגה, יש תחרות, יש היצע. לעשות בדיקה וסקר שוק זה דבר בריא. זה בהחלט מובן אם מישהו מטעמים של מחיר יעדיף קורס זול יותר (שכן, הוא בהחלט עשוי לא פחות טוב).

בברכה,

און

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מישהו שעבר קורסים בשלושה בתי ספר שאחד מהם היה דרייב ארט, אני אומר בפה מלא שהקורס הטוב ביותר היה אצלם.

היות ואין לי עניין שישתמע מדבריי ששני בתי הספר האחרים היו גרועים, לא אזכיר שמות, אולם אין לי ספק שלפרמיה הנוספת שדרייב ארט גובים יש כיסוי במציאות.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוראים לזה שוק חופשי. ובשוק חופשי זה הכל עניין של היצע וביקוש.

להורים שלך למשל, עבורם זו השלמת הכנסה אז הם יכולים להרשות לעצמם לדרוש פחות וכמובן שיש הרבה פחות מדריכי נהיגה ממורים פרטיים (לא שיש לי מושג מה התקנות וההכשרה בכדי להיות מדריך נהיגה בניגוד למורה לנהיגה).

עבור עצמאי בניגוד לשכיר לא ממש משתלם לעבוד בפחות מ 1000 ש"ח ליום עבודה. כי על זה אתה צריך להוסיף המון הוצאות שאין לשכיר. (מספיק שתוריד מזה את המע"מ אם הוא עובד כחוק וכבר קבלת 16.5 אחוז פחות).

אתה יודע כמה מקבל עו"ד בכיר לשעה? לפחות $500 ויש הרבה יותר עורכי דין ממדריכי נהיגה...... שוב רק עניין של היצע וביקוש

עדיף שתשאל למה המחירים בכל החברות הסלולריות זהים ולמה (דומה לליסינג) אתה ממן את ההפרש בהנחה שהם נותנים לארגונים בחברות צבוריות לרוב (24 אגורות לדקת שיחה למשל).

לא הכל חופשי באמת אבד דווקא כאן זה באמת שוק חופשי כי יש מבחר לא קטן של מדריכי נהיגה והכי חשוב הידע והמסקנות שאתה תיקח אתך לסדום ועמורה של כבישי ישראל שווה כל שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן אישי, מה שאינני מקבל בכל הסיפור הזה הוא העדר התשתיות מצד המורים. עם כל הכבוד, מגרש חניה זה לא מגרש אימונים ולא מסלול. בסופו של דבר, רוב הקורס נערך על כבישים ציבוריים ולתלמיד כמעט ואין אפשרות לתרגל בסביבה סטרילית. זה פשוט לא מקצועי, ומשדר בעיני חוסר כבוד כלפי הלקוח. מצד שני, אם הם יחכו ליום שבו יפתח מסלול, אז לא יהיו קורסים כאלה בכלל, לכן ההחלטה אם זה עדיין שווה או לא היא אישית ושייכת לכל נהג ששוקל לגשת לקורס דומה.

מסכים איתך , ולכן אני גם חושב שללכת ולעשות קורס כמו שצריך , עדיף כבר לעשות באמת באנגליה , כי אם הקורס על אקסיג עולה 1000 ש"ח וזה במסלול מירוצים , זה בהחלט עדיף על להשקיע פחות על לנהוג במשפחתומטית ובכביש היכן שלא משנה מי המדריך הוא פשוט לא יוכל ללמד אותך בסביבה מבוקרת מה שאתה צריך לדעת

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4. כי אנחנו מספיק טובים בכדי שרוב נהגי ראלי בארץ שרוצים מאמנים אישיים מתאמנים איתנו.

5. כי אנחנו מספיק טובים בכדי שלא פחות משלושה בתי ספר לנהיגה מתקדמת בארץ שלחו בעבר את המדריכים שלהם לעבור הכשרות אצלנו.

6. כי בניגוד למה שאתה חושב, כן יש לנו משרד שצריך לשלם עליו.

7. וטלפון.

8. ומענה שיחות.

9. וסליקה.

10. ופרסום.

11. ואתר אינטרנט שדורש תחזוקה.

12. ועוד הרבה דברים אחרים שעולים כסף כל חודש.

13. והכי חשוב - וזו הטעות הבולטת והמטעה - ביטוח! כן, יש לנו ביטוח, בניגוד למה שנאמר כאן והוא עולה הרבה-הרבה כסף.

15. כי ישנה רמת סיכון שאנו לוקחים שבישיבה איתך במכונית.

16. וכן, יש לנו מכונית הדרכה משלנו, אם לא בא לך "לבזבז" את המכונית שלך. אבל זה עולה יותר כסף, אז...

17. ומוניטין.

בברכה,

און

אתה צודק בכול מה שאתה אומר , אבל עדיין , (ואני לא יודע אם זה קיים אצלך או לא ), קורס שנעשה על מכונית שמתאימה לזה ועל מסלול מיוחד (זה יכול להיות המנחת בערד בזמנים שאין שם כמעט אנשים ), נראה לי הרבה יותר אפקטיבי , ואז המחיר גם היה הרבה יותר נראה טוב . אני מניח גם שהביטוח שלך ושל הנהג המתלמד במכונית מבוקרת ובסביבה מבוקרת היה יותר זול כך שאולי הוא היה מאפשר לך לגבות את אותו דבר (או אפילו להעלות במקצת ), ולתת תמורה יותר טובה ללקוח הפוטנציאלי

וזה שהקורס עדיף על תשלום ביטוח לא משנה את העובדה שהוא נתפס כיקר

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך , ולכן אני גם חושב שללכת ולעשות קורס כמו שצריך , עדיף כבר לעשות באמת באנגליה , כי אם הקורס על אקסיג עולה 1000 ש"ח וזה במסלול מירוצים , זה בהחלט עדיף על להשקיע פחות על לנהוג במשפחתומטית ובכביש היכן שלא משנה מי המדריך הוא פשוט לא יוכל ללמד אותך בסביבה מבוקרת מה שאתה צריך לדעת

אתה טועה ומטעה. קורס על מסלול מירוצים באנגליה על לוטוס הוא חוויה לא נורמלית, המון כיף וכן, גם ידע, אבל במחיר הזה - זמן הנהיגה הוא לא רב. ומה הקשר בין מסלול מירוצים לעובדה שרמת לימוד הנהיגה בארץ נמוכה וקורסי נהיגה מתקדמת - במיוחד האישיים - נותנים מענה נקודתי ומשפרים באופן מהותי את רמת הנהיגה והידע של המודרך. אני לא יודע כמה קורסים לנהיגה אתה עשית, אני יודע כמה אני עשיתי ואני יודע כמה העברתי ומה היו התגובות של אותם אנשים שבאו עם "המשפחתומטית" שלהם. תתפלא לשמוע כמה הם אפילו לא מכירים את יכולת המכונית שלהם, או אפילו את האביזרים המותקנים בה (לראות מודרך מתפלא שבמכונית שלו יש הגה מתכוון למרחק...).

בקיצור: חווית מסלול - ולא משנה היכן - מומלצת מאוד, אבל לא מהווה תחליף לקורס נהיגה מתקדמת אישי (בהנחה שנעשה כראוי) שנותן ערך מוסף מאוד גבוה. היכולת של מדריך מיומן לזהות בעיות נהיגה (החל ממבט, ריכוז, ידיים על ההגה, רגל שמאל, בחירת קווים, שימוש לקוי בבלמים וכדומה) גבוהה לאין שיעור למשך קורס אישי הנמשך חמש או עשר שעות. במסלול האטרף והאדרנלין הם משהו אחר לגמרי.

און

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...