Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעה לגבי טויוטה קורולה 1992

morpheus999
שימו לב! השרשור הזה בן 5432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Guest ספורטמוטורי

אני אקנה יפנית מטופלת היטב שנת 92 אמינה שיכול לנסוע עוד 5 שנים ולא קסארה עם אמינות שואפת לאפס שלא יכולה להחזיק 5 שנים בלי תקלות חשמל מעצבנות שמחייבות בדיקת מחשב שכל פעם תעלה הון תועפות.

אז לך על טויוטה , מיצובישי ,סובארו.

צריך סבלנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נעול על קורולה, תשקיע עוד כמה שקלים ותחפש את הדגם החדש יותר (הירוקה בתמונה שהעלתי).

היא מרגישה מודרנית יותר, מוזרקת, וזמינות החלפים שלה טובה הרבה יותר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי במחיר הזה אתה יכול למצוא לך אחלה אירופאית במיוחד אם אתה מחפש רכב לשנתיים שאחרי זה אתה מתכוון להוריד אותו מהכביש.רק הכאב ראש של חיפוש חלפים לא נראה לי יהיה משתלם אבל אם אתה נעול עליה אז שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נעול על קורולה, תשקיע עוד כמה שקלים ותחפש את הדגם החדש יותר (הירוקה בתמונה שהעלתי).

היא מרגישה מודרנית יותר, מוזרקת, וזמינות החלפים שלה טובה הרבה יותר.

+ 1.

הקורולה 92' היתה השנה האחרונה של הדגם שהוצג ב 87', וכמכונית היא לא היתה עדיפה על הלאנסר או האפלאוז, ובשל העובדה שנימכרה שנה אחת בלבד, ובכמויות קטנות, זמינות החלפים בעייתית למדי.

הקורולה 93' עדיפה על הדגם שקדם לו בהכל, ובנוסף הפגין עמידות יוצאת דופן שמיתבטאת בכך שגם מכוניות מהשנים 93'-94' ניראות כחדשות.

בנוסף, הקורולה מהשנים האלו הפגינה אמינות יוצאת דופן ממש ולא ידוע על שום "מחלה" או חולשה בדגם הנ"ל.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest ספורטמוטורי

קורולה משנת 93 היא יקרה בהרבה יותר,אני מציע לך לחשוב על סופר לנסר שנת 93 ו 94 נכרות פחות או יותר ב10000,עדיף ידנית ללא ספק.

בקשר לבחור שאמר שמכוניות משנת 92 צריכים אישור בלמים,ובכן,אני מעדף ללכת למוסך להוציא אישור בלמים מאשר לעבור טסט זיהום אויר באוטו צרפתי או אירפאי מעל שנת 95,רק כדי לסדר את הנזק של הזיהום אויר יעלה לך חצי ממחיר הקורולה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלא כדאי להגביל לדגם אחד בלבד (אלא אם כן התאהבת בדגם ספציפי). משפחתומטיות יפניות של אותם שנים זה:

ס.לנסר שמומלצת יותר עם גיר ידני, יש לה מנוע טוב עם 113 סוסים, הזרקה רב נקודתית, יש דגם מפואר עם 4 בלמים דיסק ואבזור חשמלי (GLXI),

אפלאוז שבתחילת שנות ה-90' הייתה עם קרבורטור, דגם הפשוט בא עם 3 הילוכים אוטומט ודגם מפואר עם 4 הילוכים אוטומט, כמובן זמין גם גיר ידני.

מזדה 323, ניסאן סאני, מיצובישי לנסר הישנה (קרבורטור, מנוע 1.5 וגיר אוטומטי 3 הילוכים או ידני 5 כמובן).

סובארו לאונה (DL), לגאסי (שהיא משמעותית יותר מרווחת לאומת דגמים אחרים שהזכרתי, זמינה עם מנועים 1.6, 1.8 ו-2.0 שהוא קצת יותר נדיר ו2.2 שהוא בכלל נדיר מאוד).

יש את גלאנט הישנה, אפשר למצוא אחת כזאת עם מנועים 1.6, 1.8, יש גם עם גיר ידני.

בקיצר, יש ממה לבחור. הכי חשוב לא להתפשר ולקחת אחת שתיהיה הכי שמורה. זה מאוד חשוב בגיל כזה של רכב.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבחור שמתקרא "ספורט מוטורי" - אתה מוזמן להפסיק להטעות ולקשקש.

אין שום תקלה שמחייבת אבחון ממוחשב בסיטרואן קסארה מהדור הראשון, מהסיבה הפשוטה שמערכת החשמל שלה זהה לזו של הZX, כנ"ל המנוע הפשוט שהוא אותו מנוע שהיה בZX ו-405.

הרכב אמין בצורה היסטרית, ככה לפחות אצלי.

מאז שעברתי מהליאונה ה"אמינה" שהייתה לי, לקסארה שיש לי עכשיו - הוצאות התחזוקה ירדו פלאים.

אם אתה חושב שטויוטה בת 17 זה מתכון לאמינות, אתה טועה ומטעה. זה אוטו בן 17 עם 300 אלף ק"מ. יש לו 0 אמינות מעצם היותו זקן עם ק"מ גבוה. זה אומר בעיות במערכת החשמל, חלקים עייפים, צבע דהוי, חלודה וזה עוד לפני שפתחתי פה על החלקים המוזרים שהוא יהיה צריך להשיג.

אתה מוזמן לנסות להזמין משאבות לקלאצ' של הטויוטה הזו. אתה תגלה שמדובר במשימה "מורכבת" בלשון המעטה.

אח"כ תנסה להביא חלקי פלסטיקה - בלתי אפשרי פשוט.

אחרי זה נראה אותך משיג חלקים מכניים משומשים. נראה אותך.

רכב בן 17 הוא רכב בן 17. עתיק, שחוק וגמור באופן כללי. מי שלוקח אחד כזה לשימוש יומיומי צריך לקחת בחשבון שהוא יכול להוציא סכומים לא פשוטים לעיכול לאורך השנתיים שלו.

לגבי בדיקת הזיהום - אני לא עובר בדיקה כזו. סיטרואן קסארה 98, להזכירך.

יש בדיקת כהות עשן, שאותה אני עובר בלי בעייה.

לכן - אל תטעה. לא הייתה לך מעולם סיטרואן קסארה, לא הייתה לחברים שלך ומעולם לא ישבת באחת כזו.

(כי ברור לי שאם היית יושב, היית מדבר אחרת ולא ממליץ על רכב שצריך להיות בשרשור "ענתיקות בחצרות ובדרכים")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest ספורטמוטורי

בשנת 98 הוצינו את הסיטרואין קסארה 1.8 אוטומטית מהחברה חדשה

תוך 5 שנים שהיתה לנו,נתקעה 3 פעמים ,פעמיים היום בשל בעיות חשמל(פעם אחת היתה בעיה במחשב שנתקע והאנג'קטורים לא עבדו השניה לא זוכר,אבא שלי טיפל בזמנו) ופעם אחת נתקעה משאבת המים ואתה יודע מה ההמשך, נקרע טיימינג נזק בלתי הפיך.

אז תעשה טובה אל תזרוק שטויות כאשר אין לך נסיון.

סיטרואין קסארה אוטו לא אמין בכלל,ויש לי חבר מטומטם שלא הקשיב לי וקנה אחת לפני חצי שנה, לא עברה טסט בגלל זיהום אויר ועלה לו הון תועפות לעלות על בעיית הזיהום אויר.

עוד פעם אל תדבר שטויות ותטעה את כולם בלי שיש לך נסון.

לפותח השרשור ,אל תקנה קסארה אתה תצטער מאוד.

נכון שהיא נוחה מאוד יציבה מאוד,מנוע 1.8 עם התיבה האוטוטית כח זמין אך בכלל לא חזקה זאת אומרת עליה מישור הכל כמעט אותו דבר אך ביצועים עצילים מדי,לצערי וצערך היתה לנו אחת בצבע בורדו,ואני בחיים לא אתקרב לאחת עוד פעם

בהצלחה דר סובארו מקרטון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע רגע, למה החלטת שאין לי ניסיון?

דווקא יש לי. עם אחת יד 4, 320 אלף ק"מ על השעון. 11 וחצי שנה על הכביש.

תקלות? אחת במשך השנתיים, בית פיוז בלוח פיוזים שהפסיק לעבוד. הנזק? 320 ש"ח על תיבת פיוזים חדשה.

בכל מקרה - לא זכור לי ששמעתי אי פעם שמשאבת מים נתקעת. אולי שמת מי ברז וגרמת לקורוזיה מטורפת.

חיפוש בגוגל על המילים "משאבת מים נתקעה" או "WATER PUMP STUCK" מעלה רק תוצאות על משאבות מים שאי אפשר להפריד אותן בזמן טיפול. אז בוא תספר לי מה זה "משאבת מים שנתקעה" כי זה כנראה קרה פעם אחת לבנאדם אחד (אתה).

לגבי זיהום האוויר - אתה מוזמן לגלות שיש עוד מכוניות שנכשלות - יש אפילו שרשור אגדי שקוראים לו:

"נכשלת בבדיקת זיהום? כנס לכאן". יש בו בערך 7645756 תגובות, לא כולן של בעלי קסארה :-o. מדהים לגלות את זה.

חוצמזה, נראה לך שבגלל בדיקת זיהום אוויר צריך להישאר עם רכב משנות ה-90? עם בטיחות של שנות ה-90?

אתה חושב שהחיים שלך שווים פחות בגלל שצריך להחליף קטליטי מתישהוא במהלך הדרך?

ועוד פעם אני אומר את זה - אני המלצתי לו על דגמי הדיזל, שם אין שום צורך בבדיקת זיהום אוויר. אז הלכה טענתך.

17007081.JPG

אני חושב שהכתבה הזו מדברת בעד עצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוזמן לנסות להזמין משאבות לקלאצ' של הטויוטה הזו. אתה תגלה שמדובר במשימה "מורכבת" בלשון המעטה.

אח"כ תנסה להביא חלקי פלסטיקה - בלתי אפשרי פשוט.

אחרי זה נראה אותך משיג חלקים מכניים משומשים. נראה אותך.

מהניסיון שלי עם הרכב עם גיר ידני, דווקא משאבות קלאץ' השגתי בלי בעיה ובזול,

הבעיה מתחילה בפלסטיקה, שלא הצלחתי להשיג כדי לעבור טסט, עד שמצאתי מישהו עם רכב דומה, והשאלתי ממנו חלקים.

חוות דעת כללית שלי על הרכב מניסיון (עד שהוא נגנב,)

אוטו יפני שמתיישן בכבוד (בעיקר ביחס ללנסר שהיו לי כמה) אבל שמתחיל בעיות, אפילו בעיה הכי קטנה, אין מה לעשות עם

הרכב, אצלי הרכב עמד כמה חודשים בגלל שאני והמוסכניק שלי לא הצלחנו להשיג לו חלקים.

בתודה יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך ובתקציבך, מתאמץ מעט ועולה שנה אחת לדגם של שנת 93 שהוא אגב הדגם המוצלח ביותר של טויוטה,חפש אחת שמורה,יישור קו ותוכל לנסוע עליה עוד כמה שנים בשקט.

אין לרכב הזה מחלות בכלל,אמינות מעולה,גיר אמין מאוד,הוא שד על הכביש .

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...