Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסאב מופנה קדימה או אחורה?

fixxxer
שימו לב! השרשור הזה בן 7424 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי בכל התרשימים בחנויות שאת תיבת הסאב ששמים בבגאז' צריך להפנות קדימה, כלומר לכיוון הנסיעה, אבל בכל התמונות שאני ראיתי כאן דווקא שמים הפוך, לכיוון פתח הבגאז'.

האם יש הבדל רק מבחינה אסטטית? :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות הבדל גדול כאשר משנים את כיוון התיבה ויכול להיות שלא יהיה הבדל בכלל.

הכי טוב זה לבדוק את כל האפשרויות ולבסוף להחליט מה נישמע לך הכי טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך זה בשאר הרכבים ואם זה מוכח כדבר קבוע אבל אצלי כשהסאב עם הכיוון לנסיעה אז רוב הבאסים מורגשים בתוך האוטו, וזה כולל את ההרגשה במושבים עצמם ובכל חלקי הרכב הפנימיים.

כשהפכתי את הסאב-כלומר הממברנה כלפי חוץ, הבאסים הורגשו פחות בתוך תא הנוסעים ומרכב האוטו רעד יותר... הבאס היה יותר מפוזר ומקיף..

אני בכל אופן אהבתי את האפשרות השניה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף עוד שאלה בנושא:

במגבר יש בורר של Phase שהמצבים שלו הם 0 - 180, למיטב הבנתי זה קשור לכיוון הנחתו של הסאב? או שזה קשור לזה שהסאב עצמו מורכב הפוך בתוך התיבה שלו? איך זה צריך להיות מכוון ואיך זה משפיע על הסאונד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה PHASE פשוט "הופך את החוטים" אם חיברת מהמגבר פלוס לפלוס ומינוס למינוס, ה PHASE בעצם יעביר מתח חיובי להדק השלילי (פלוס מהמגבר למינוס בסאב) ולהיפך.

ברמת התכל'ס: הממברנה של הסאב במקום לנוע מהמיקום הנורמלי שלה (כשאין מתח ואין מוסיקה) החוצה אז היא תנוע פנימה לכיוון המגנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהופכים את הסאב 180 מעלות בעצם שינינו את הפאזה שלו ב180 מעלות אבל עוד דבר שיכול להשפיע על ביצועיי הסאב בבגז' מלבד הפאזה הוא החזרי גלי הקול.

יש מצבים בהם הסאב ממוקם ויש לו ביטולי קול ויש כאלו שפחות. נעשתה מדידה בעבר ונמצא שכאשר הסאב נמצא צמוד למושבים האחוריים ופונה אל פתח הבגז כמות ביטולי הקול הייתה הקטנה ביותר. אין זה אומר שזה תקף בכל המקרים, כמו ש205 אמר הכי פשוט וטוב זה לנסות בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לתגובה של אייל, רציתי להוסיף מנסיוני שכאשר הצמדתי את הסאב או לדפנות הפנימיות של הבגאז' שהסאב מופנה לכיוון המושבים, באמת שמעתי יותר טוב מכל שאר האופציות.

גם כאשר הצמדתי אותו למושבים והסאב מופנה לפתח הבגז' שמעו טוב. כאשר הצמדתי את הכיוון של הממברנה כביכול למושבים או לפתח הבגז', אפשר להגיד ככל שנתתי פחות מרחב אוויר לסאב (כלומר לכיוון שהוא מופנה), ככה שמעתי פחות טוב ובאמת היו הרבה ביטולי קול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהופכים את הסאב 180 מעלות בעצם שינינו את הפאזה שלו ב180 מעלות אבל עוד דבר שיכול להשפיע על ביצועיי הסאב בבגז' מלבד הפאזה הוא החזרי גלי הקול.

יש מצבים בהם הסאב ממוקם ויש לו ביטולי קול ויש כאלו שפחות. נעשתה מדידה בעבר ונמצא שכאשר הסאב נמצא צמוד למושבים האחוריים ופונה אל פתח הבגז כמות ביטולי הקול הייתה הקטנה ביותר. אין זה אומר שזה תקף בכל המקרים, כמו ש205 אמר הכי פשוט וטוב זה לנסות בעצמך.

והינה האתר של המדידה שנעשתה עם כל הפרטים:

http://www.teamrocs.com/technical/pages/aiming.htm

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והינה האתר של המדידה שנעשתה עם כל הפרטים:

http://www.teamrocs.com/technical/pages/aiming.htm

אכן זה האתר. מעניין מה RC היה אומר על זה שאתה נותן קישורים לדברים של אדי ראנר :lol::wink:

UNIX זה לא רק אתה, הרבה פעמים אפשר לא לשמוע הבדל או לשמוע הבדל קל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי שמתי את הכיוון בהתחלה הסאב היה מכוון לרציפה עכשיו לכיוון הדלתות!

היה שיפור אדיר עכשיו בכלל הסאב נותן בפיצוץ אבל לפעמים זה מעצבן כי שומעים את כול הדלת זזה בעוצמה בינונית..... ואין לי כוח להתחיל לעשות הדבקות ובאלגנים!!!.

והלך לי הנעילה האוטומטית בדלת האחורית מהבאס.....באסה...

תמיר

קומפננט חדש בשקיות למכירה !: 400 שקלים.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=59552

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קצת טיפשית אולי,אבל אני אשאל בכל מקרה.

כשהסאב מונח בבאג' עם הממברנה כלפי חוץ (כלומר לא לכיוון המושבים)

אתם משתמשים בתא מטען לאכסון דברים? הרי יש סכנה שמשהו יפגע חלילה בממברנה ואז ילך הסאב לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קצת טיפשית אולי,אבל אני אשאל בכל מקרה.

כשהסאב מונח בבאג' עם הממברנה כלפי חוץ (כלומר לא לכיוון המושבים)

אתם משתמשים בתא מטען לאכסון דברים? הרי יש סכנה שמשהו יפגע חלילה בממברנה ואז ילך הסאב לא?

ובגלל זה יש רשת הגנה... (גריל...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7424 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...