Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפצורים והכנות לפני/אחרי כניסה לדירה חדשה. לקחתם? מתי? יש טיפים? שטיקים?

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לשרשור של נקמיצ'י, אני פותח שרשור נפרד כדי לא לגנוב לו את השרשור.

אנחנו בסיטואציה דומה מאוד, רק בהפרש פאזה של חודשיים אחרי. נכנסים לדירת 5 חדרים באזור המרכז, מחיר למשתפן (יש בבניין גם דירות למכירה בשוק החופשי). צפי למסירה בעוד כארבעה חודשים. גם אצלנו יש שמונים קבוצות וואטסאפ, של כל הפרוייקט, של כל בניין, קבוצה לרכישה מרוכזת של מזגנים, קבוצה למכשירי חשמל, קבוצה לרשתות יתושים, קבוצה לרשתות תקשורת, ... בקיצור כאב ראש אחד ענק.

אני מגבש עכשיו רשימה של דברים שכדאי/רצוי/צריך לעשות אחרי קבלת המפתחות (לפני המסירה הרשמית אנחנו לא יכולים לתקוע מסמר בקיר). חלק מהרשימה הם דברים בגדר must have, השאר בגדר שיפורים ספציפיים שאני חושב שנצטרך כרגע, כמובן שלדברים האלה אין גבול. קו המחשבה שלנו, שבשלב הראשון אנחנו לא רוצים להתפרע, נזווד את הדירה רק במה שצריך כרגע. התקציב כרגע לשיפצורים למיניהם - הייתי שמח לסגור את כל הסיפור בסביבות 60K בהתייחס לרשימה שלהלן.

אשמח להערותיכם/דעותיכם, כמובן אם יש עוד דברים חשובים ששכחתי.

משימות בקטגוריית must have

הזמנת בדק בית - נדון בשרשור של נקמיצ'י

החלפת צילינדר בדלת כניסה
ניקיון והדברה במידת הצורך
בדיקת קרינה וראדון
להתקין מגן נחשול מתח דירתי בלוח חשמל
רשתות יתושים

חלון למרפסת שירות - אם אין (נדמה לי שיש - לא סגור על זה)

קלאפות למטבח - מטבח קבלן מגיע עם ארונות תחתונים בלבד. להזמין שלוש קלאפות כולל התקנה.

מיזוג - נושא ענק. חייב מיזוג טוב בבית. דעתי נוטה לכיוון VRF יפני. חדר העבודה שלי יהיה בממ"ד, בגלל שזה ממ"ד יהיה צורך במזגן on-off קטן נפרד. הדירה בגודל כ-120 מ"ר, קומת ביניים במגדל, מפנה צפוני. איזו תפוקת קירור תספיק לי, וכמה בערך היא תעלה? (בהנחת VRF יפני, מיצובישי או פוג'יטסו או דייקין.)
כירת אינדוקציה תלת-פאזי

נושאים בקטגוריית פחות דחוף

פתרון חימום מים - נהיה עם דוד חשמלי בלבד (בעסה). להתקין מתג סטייל סויצ'ר לדוד. חושב שננסה להעביר ככה שנה ראשונה, אם לא יהיה מספיק טוב לנו, נתקין אטמור. גז לא יהיה בבית.
מקלחון?
מטף, גלאי עשן?
קולט אדים?
להתחבר לסיב אופטי

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה שחשוב כעת הוא מה שתתקשה לעשות כאשק ץגורו בדירה. זה אומר:

1. כל מה שמצריך פתיחת קירות - כלומר חשמל, מים , תקשורת, כולל תשתיות לשיפורים עתידיים. למשל קו חשמל עבור האטמור או מה שקשור לרשת מחשבים. בינתיים צנרת, ההשחלות יכולות לחכות.

2. תשתיות למזגן. ההתקנה עצמה יכולה להמתין עד יעבור זעם (הבנק), בתלות באקלים המקומי ולצרכים שלכם. תייג את המומחה @איציק נ.

3. המטבח (כולל קולט האדים) - צריך לתכנן תכנון כולל, טלאי על טלאי לא יעבוד. הקדישו זמן לישיבה עם מעצבת אחת או יותר.

רבים מהפריטים האחרים שהזכרת הם עצמאיים ולא דחופים. נניח מקלחונים/אמבטיונים. בתלות במבנה בשלב הראשון אפשר להסתפק בוילון ולהתקין אותם בהמשך (ההסתייגות היא להמנע מקידוחים בקירות עבורם). ניסיוני האישי הוא שאפשר להסתפק בדגמים בסיסיים, אפילו מהום סנטר, בתנאי שהם תקניים ושיש יבואן שיוכל לספק שירות גם בעוד 10 שנים.

מניסין רב שנים אין למשפחה רגילה בעיה לחיות עם דוד חשמל 150 ליטר. זו לא פלוגת טירונים שצריכה להתקלח ב-7 דקות.

גלאי עשן ומטפה  הם עצמאיים לחלוטין, הצטייד בזמנך החופשי. כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע לגבי סוג וגודל המטפה, וגם לגבי תחזוקתו.

ניקיון והדברה - לקחת מישהו רציני, לא חבורה של בני נוער שיהפכו את הדירה לפארק מים ויהרסו אותה. אותה חברה גם תטפל במרצפות (פוליש, איטום וכו') בהתאם לצורך.

זה הזמן לחזור לספק החיפויים ולקנות  מרצפות רזרביות, כל עוד סדרת הייצור, או לפחות הדגם, קיים במלאי. לא תרצה להתקע בלעדיהם אם יישבר אריח או שיהיה צורך לתקן צנרת. בשביל זה יש מחסן.

עוד פרט שבעיני חשוב מאוד הוא התאורה. שוב, מדובר במרכיב שאין בעיה להתחיל בבסיסי ולשדרג בעתיד, אבל דאג שיהיה מספיק אור במקומות החשובים כמו מטבח וחדר עבודה. בית מנורה עם אגס אחד לא יספיק לחדר, אם כי בהחלט אפשר להסתפק בתאורה בסיסית ולא צריך מייד אהיל מעצבים ב-5,000 ₪.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, קורן בן אשר כתב:

מקלחון?
מטף, גלאי עשן?
קולט אדים?
להתחבר לסיב אופטי

לגבי החלק היותר דחוף, אין לי עצות עבורך. ראה תשובתו של ספריאל. כנ"ל לגבי הסיב האופטי, ואם תחליט להתקין מערכת בידור בשלב כלשהו, אז צריך לחשוב גם על זה בשלב הזה (אם תצטרך חציבה ושות').

מקלחון- אישית, לי זה לא נוח. צפוף מדיי. אלא אם כן חדר האמבטיה גדול וניתן להתקין אחד מרווח, אז לחלוטין כן. 

מטף, רצוי שיהיה אחד במטבח ובמקום נגיש לדעתי הכנה. ואם כבר, אז אחד של אבקה (שמיש גם לחשמל). רק לזכור שלא חייבים להשפריץ על כל התלקחות של מחבת כי אפשר לפתור את זה עם מגבת רטובה. ולמטף יש תוקף. לגבי גלאי עשן, זה תמיד רצוי. ולא רק במטבח.

קולט אדים, כמו שנאמר- כתכנון של המטבח, ולא כתוספת לאחר מעשה.

האם יצא לך להיכנס לדירה ולראות מה המצב שם בפנים? 

זה יוכל לתת לך מספר תובנות לגבי חלק מהנקודות שהעלית ולהעלות נקודות חדשות נוספות. 

כמו למשל, האם יש מקום בחלונות להוספת מסגרת נוספת על המסילה עם הרשת יתושים עליה. או מאיפה התקשורת תיכנס לתוך הדירה, וזה יתן לך תובנות לגבי הסיב האופטי שאתה רוצה (קלות ומהירות ההתקנה).

כשעברתי לדירה שלי, ראיתי אותה לפני שנכנסתי לגור שם- היה לי חלון של חודשיים פלוס. ראיתי מה אני צריך לשפץ\לתקן\לשפצר. הכנתי רשימות והתחלתי לעשות. 

במקרה שלך מדובר על דירה חדשה כך שהרשימה שלי לא רלוונטית עבורך :hihi:

רוב התובנות שקיבלתי לגבי מה ואיך עלו מתוך הדירה עצמה. 

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מטבח - תלוי צרכים ותקציב. בדירה האחת בה קיבלתי מטבח מהקבלן לא התקנתי אותו אלא לקחתי את הארונות. את העליונים תליתי בחדר השירות, את התחתונים הנדר סגר מלמעלה (במקור פתוחים ומכוסים על ידי השיש), והם משרתים אותי כבר למעלה מ-30 שנה במחסן.

לאור ניסיוני חוזר על המלצתי לבחון עיצוב המטבח בשלמותו מהתחלה ועד הסוף. היתרון הוא התאמה מיטבית לצרכים, החסרון הוא המחיר וכן לוח הזמנים - המטבח יורד לייצור רק אחרי המדידה, וזו תלויה בקבלן. חוץ מזה, בתכנון מוקדם אתה מתאים את מיקום תשתיות המים והחשמל למבנה המטבח, אם הן כבר קיימות אתה מוגבל אליהן או צריך להשקיע בשינויים.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת צילינדר - מישהו בפורום כתב את זה בעבר ונשמע לי כמו אחלה רעיון - תחליף עם אחד השכנים. הרי אם למישהו יש את המפתח הוא לא יתחיל לעבור בכל הדירות בבניין לבדוק אם הוא במקרה מתאים לדירות אחרות. מקווה שאין לך בעיה לעשות את ההחלפה לבד. פעולה פשוטה מאוד.

הדברה - מאוד מומלץ לפני הכניסה. יחד עם רשתות זה סוגר את פינת החרקים בבית.

סוויצ'ר או דומיו- ממליץ מאוד. עלות זניחה לעומת הנוחות.

מקלחון - מבחינתי בגדר חובה. לא צריך להשתגע, מקלחון גנרי באלף ומשהו שקל יעשה את העבודה מצוין. באמבטיה מספיק וילון במיוחד אם יש ילדים קטנים.

גלאי עשן - לא דחוף. תזמין מאמזון בזמנך החופשי אחד עם סוללת ליתיום לעשר שנים.

מטף - לא חושב שבאמת קריטי להחזיק בבית. במיוחד שהרגילים עם תוקף מוגבל ואלו עם ההאלוקרבון עולים די הרבה בשביל משהו שסביר שלא תצטרך (הגלאי אמור לעזור בזה).

קולט אדים - תלוי בסידור המטבח וכמה אתם בשלנים. אנחנו לא בשלנים גדולים והכיריים ליד חלון אז חיים בלי קולט בלי בעיות. אם במקרה שלך נדרש, מומלץ מאוד קולט עם ארובה החוצה (מה שמסבך את העסק), כדי שתהיה עוצמת יניקה נורמלית ולא תצטרך להתעסק עם החלפת פילטרים.

תוספות משלי:

מאווררי תקרה - יחסוך בחשמל של המזגן ויש תקופות בשנה שהרבה יותר נעים לישון עם מאוורר מאשר מזגן. תשתדל לקחת כאלו שגוף התאורה המובנה מאפשר התקנת נורות ולא עם לד מובנה. לי יש משני הסוגים, מותקנים בכל החדרים פרט לסלון. אלו שמקבלים שתי נורות לד (15W זה הכי הרבה שנכנס שם) נותנים הרבה יותר אור מזה עם הלדים המובנים.

ברז במרפסת - מקווה שאתה מקבל. לא יודע אם ריאלי להוסיף במידה ואין.

פרקט - לא נראה שאתה בכיוון, אבל למקרה וכן... עכשיו זה הזמן. העלות לא מאוד גבוהה, אבל יהיה מאוד לא נוח להתחיל לפרק פאנלים ולשפכטל בזמן שכבר גרים בדירה. אני שמתי רק בחדרים לפני הכניסה לדירה ומתבאס שלא עשיתי גם בסלון (אבל נמנע מלעשות עכשיו בגלל הנ"ל).

מפזרי חום לחדרי אמבטיה - מניח שאתה מקבל הכנה של שקע עם מפסק מחוץ לחדר אז רק צריך לקנות ולתלות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אתה אמור לקבל בדירה גם גלאי עשן וגם מטפה

2. החלפת צילינדר - אני החלפתי עם שכן כמה בניינים ליד (הוא ביצע את העבודה בחינם)

3. מזגן אתה צריך איש מיזוג אמין שיפרוס בפניך את שלל האפשרויות ותבחרו יחד את המתאימה ביותר

4. רשתות יתושים קח איש אלומיניום. אם יש לכם קבוצה אז לבטח לא בעיה למצוא משהו זול.

5. קלאפות במטבח מאיקאה או מנגר זול

6. יש לך חלון למרפסת שירות, ככל הנראה קיפ

• אהבתי 2
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, קורן בן אשר כתב:

החלפת צילינדר בדלת כניסה

למה?

לפני 12 שעות, קורן בן אשר כתב:

ניקיון והדברה במידת הצורך

הנסיון שלי מראה שחברות נקיון הן סוג של עסקים חאפרים עם עובדים שאף אחד לא סופר.

גם כשאתה סוגר איתם על משהו, הם לא יהססו להבריז או לבצע אחת ממה שתאמתם.

נסה לחפש כאלה שהיו אצל יותר ממכר אחד, שמבקשים אינפורמציה בצורה מסודרת על הדירה ומצבה ושולחים הסכם כתוב. וגם אז לא בטוח איך יתסיים. אם מתארגנת קבוצה זה גם יתרון, אולי סיכוי לאבד הרבה לקוחות יגרום להם לעמוד בהסכמים.

על קצה המזלג מנסיוני האישי:

• חברה אחת התעקשה לעבוד עם צינור מים אחרי שהובהר לה שאסור כי הקירות צבועים בסיד. עזבו את המקום בלי לבצע את העבודה.
  • חברה שניה שלחה שני עובדים, אחד מהם אדם מבוגר יחסית לעבודה פיזית כזו. עבדנו יחד כמה שעות. אחרי שסיימו הלכו לדרכם כביכול, רק כדי להמתין למטה שעתיים לבוס שיבוא לאסוף אותם.
  • חברה שלישית פשוט הבריזה ביום הרלוונטי בטענה שחלה טעות ברישום.
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Be roo כתב:

למה?

כי זה אומר שמישהו החזיק את המפתחות לבית שלך.

והרבה פעמים נותנים גם צילינדר פשוט שניתן לשכפל בקלות, אז את גם לא יודעת אם פועלים מטעם הקבלן ממשיכים להחזיק במפתח לדירה שלך, וגם יודעים בדיוק איפה הדירה נמצאת.

@קורן בן אשר

מצלמה במקום עינית של הדלת, כולל הקלטה לכרטיס SD וגישה דרך Wi-Fi

עלתה לי בערך 80 דולר, אחד הדברים שאשתי, אמא שלי ואבא שלי מצאו הכי שימושי.

מה לגבי תאורה? סורגים?

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים. אנסה לעשות קצת ליאור...

לפני 7 שעות, sperial כתב:

תשתיות למזגן. ההתקנה עצמה יכולה להמתין עד יעבור זעם (הבנק), בתלות באקלים המקומי ולצרכים שלכם. תייג את המומחה @איציק נ.

חייב מזגן מהשניה הראשונה. אנחנו בגוש דן, לא בכפר ורדים, ואין שום היגיון להתחיל את הברדק הזה אחרי שהדירה כבר מאוכלסת ומסודרת.

המטבח (כולל קולט האדים) - צריך לתכנן תכנון כולל, טלאי על טלאי לא יעבוד. הקדישו זמן לישיבה עם מעצבת אחת או יותר.

אוקיי. לא בטוח שאנחנו צריכים באמת קולט אדים. אנחנו לא בשלנים מי יודע כמה. אני גם לא בטוח שיש בדירה תשתית (פיר/ארובת אוורור) לקולט. אני לא יודע עד כמה באמת צריך מעצבת, אני רוצה תוספות מינימליות (קלאפות וזהו), הסכמנו שאנחנו בתור התחלה לא הולכים להפוך עולמות במטבח. החלטנו בזמנו לקחת מטבח קבלן ולא להזדכות עליו, כי הזיכוי מגוחך, ואני חושב שלאור דרישותינו המינימליסטיות בנושא אנחנו יכולים להסתדר עם מטבח קבלן די טוב. בחריש הסתדרנו עם מטבח כזה וזה היה די והותר.

מניסין רב שנים אין למשפחה רגילה בעיה לחיות עם דוד חשמל 150 ליטר. זו לא פלוגת טירונים שצריכה להתקלח ב-7 דקות.

גם אנחנו חיינו כך במשך שנים, זה פשוט... פחות נוח. בכל אופן נתחיל ונראה. פחות דחוף.

גלאי עשן ומטפה  הם עצמאיים לחלוטין, הצטייד בזמנך החופשי. כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע לגבי סוג וגודל המטפה, וגם לגבי תחזוקתו.

למען האמת זה בתקן היום, יש גלאי ונקבל גם מטף. כנראה שאחליף בהזדמנות הראשונה את המטף להלוקרבון. מטף אבקה, אם נאלץ להשתמש בו, פשוט הורס את הבית.

ניקיון והדברה - לקחת מישהו רציני, לא חבורה של בני נוער שיהפכו את הדירה לפארק מים ויהרסו אותה. אותה חברה גם תטפל במרצפות (פוליש, איטום וכו') בהתאם לצורך.

פעם ראשונה שלנו בדירה חדשה מהניילונים. עד כמה באמת צריך הדברה? ולגבי ניקיון: האם הדירה מגיעה נקיה לאחר שעברה שם "חברת ניקיון", או שאין מה להסתמך על זה? מה "מקובל"? יש סיבה בכלל להביא "חברת ניקיון"? אפשר פשוט לגייס ליום עבודה אחד שתי עוזרות בית אמינות, ובזה לסגור את העניין?

זה הזמן לחזור לספק החיפויים ולקנות  מרצפות רזרביות, כל עוד סדרת הייצור, או לפחות הדגם, קיים במלאי. לא תרצה להתקע בלעדיהם אם יישבר אריח או שיהיה צורך לתקן צנרת. בשביל זה יש מחסן.

מקבלים כמות מסויימת מהקבלן.

עוד פרט שבעיני חשוב מאוד הוא התאורה. שוב, מדובר במרכיב שאין בעיה להתחיל בבסיסי ולשדרג בעתיד, אבל דאג שיהיה מספיק אור במקומות החשובים כמו מטבח וחדר עבודה. בית מנורה עם אגס אחד לא יספיק לחדר, אם כי בהחלט אפשר להסתפק בתאורה בסיסית ולא צריך מייד אהיל מעצבים ב-5,000 ₪.

תודה, רשמתי.

לפני 5 שעות, ברווז כתב:

האם יצא לך להיכנס לדירה ולראות מה המצב שם בפנים? 

לא, אי אפשר כרגע אפילו להתקרב לשם. אבל אחד החפרנים החרוצים בקבוצת הוואטסאפ נכנס עם רחפן וצילם...

לפני 4 שעות, sperial כתב:

לגבי מטבח - תלוי צרכים ותקציב. בדירה האחת בה קיבלתי מטבח מהקבלן לא התקנתי אותו אלא לקחתי את הארונות. את העליונים תליתי בחדר השירות, את התחתונים הנדר סגר מלמעלה (במקור פתוחים ומכוסים על ידי השיש), והם משרתים אותי כבר למעלה מ-30 שנה במחסן.

לאור ניסיוני חוזר על המלצתי לבחון עיצוב המטבח בשלמותו מהתחלה ועד הסוף. היתרון הוא התאמה מיטבית לצרכים, החסרון הוא המחיר וכן לוח הזמנים - המטבח יורד לייצור רק אחרי המדידה, וזו תלויה בקבלן. חוץ מזה, בתכנון מוקדם אתה מתאים את מיקום תשתיות המים והחשמל למבנה המטבח, אם הן כבר קיימות אתה מוגבל אליהן או צריך להשקיע בשינויים.

אין שום אפשרות לעשות שינויים לפני הכניסה לדירה, וכפי שהוסבר, היקף השינויים שאני מתכנן קטן למדי. לא יודע אם צריך מעצבת, אבל נשקול.

לפני 3 שעות, A_lex כתב:

החלפת צילינדר - מישהו בפורום כתב את זה בעבר ונשמע לי כמו אחלה רעיון - תחליף עם אחד השכנים. הרי אם למישהו יש את המפתח הוא לא יתחיל לעבור בכל הדירות בבניין לבדוק אם הוא במקרה מתאים לדירות אחרות. מקווה שאין לך בעיה לעשות את ההחלפה לבד. פעולה פשוטה מאוד.

רעיון יפה, אבל נראה לי שכבר אקנה צילינדר חדש לבד במקום להתחיל לחפש "שותף".

לפני 3 שעות, A_lex כתב:

מאווררי תקרה - יחסוך בחשמל של המזגן ויש תקופות בשנה שהרבה יותר נעים לישון עם מאוורר מאשר מזגן. תשתדל לקחת כאלו שגוף התאורה המובנה מאפשר התקנת נורות ולא עם לד מובנה. לי יש משני הסוגים, מותקנים בכל החדרים פרט לסלון. אלו שמקבלים שתי נורות לד (15W זה הכי הרבה שנכנס שם) נותנים הרבה יותר אור מזה עם הלדים המובנים.

שוקלים. נראה אחרי שנבקר בדירה לראשונה.

לפני 3 שעות, A_lex כתב:

פרקט - לא נראה שאתה בכיוון,

לא בא בחשבון מבחינתי כרגע...

לפני 3 שעות, A_lex כתב:

מפזרי חום לחדרי אמבטיה - מניח שאתה מקבל הכנה של שקע עם מפסק מחוץ לחדר אז רק צריך לקנות ולתלות.

אכן חשוב מאוד, הוספתי לרשימה.

לפני 3 שעות, avargel כתב:

יש לך חלון למרפסת שירות

סביר להניח שאתה צודק. קרוב לוודאי שזה מתחייב מתקני בידוד חום/רעש. בדירה הנוכחית שלנו אין (בניה בת כ-25 שנה), פשוט טמטום אחד גדול.

לפני שעתיים, Be roo כתב:

למה?

ליאור הסביר היטב למה.

לפני שעתיים, Be roo כתב:

הנסיון שלי מראה שחברות נקיון הן סוג של עסקים חאפרים עם עובדים שאף אחד לא סופר.

גם כשאתה סוגר איתם על משהו, הם לא יהססו להבריז או לבצע אחת ממה שתאמתם.

נסה לחפש כאלה שהיו אצל יותר ממכר אחד, שמבקשים אינפורמציה בצורה מסודרת על הדירה ומצבה ושולחים הסכם כתוב. וגם אז לא בטוח איך יתסיים. אם מתארגנת קבוצה זה גם יתרון, אולי סיכוי לאבד הרבה לקוחות יגרום להם לעמוד בהסכמים.

אוקי... יש סיבה למה לא פשוט לחפש עוזרת בית ולסגור איתה ליומיים בדירה בתשלום נדיב? יש משהו מיוחד שה"חברת ניקיון 🙄" יודעת לעשות? חוץ מלנקות לי את הארנק?

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

@קורן בן אשר

מצלמה במקום עינית של הדלת, כולל הקלטה לכרטיס SD וגישה דרך Wi-Fi

עלתה לי בערך 80 דולר, אחד הדברים שאשתי, אמא שלי ואבא שלי מצאו הכי שימושי.

תודה, רשמתי.

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

מה לגבי תאורה? סורגים?

יש הרבה דברים שלא רשמתי, תאורה פשוט פחות דחוף כרגע. סורגים - אנחנו בקומה 5, אין ילדים קטנים. אבל אשתי כן לוחצת לפתרון אבטחה כלשהו לחלונות (למניעת נפילה). ייתכן שגם במרפסת נתקין הגבהה למעקה.

ועוד הוספתי לרשימה: רשתות יונים. מניסיוני, הן מגיעות מאוד מהר לבניינים חדשים. הדבר הכי אפקטיבי יהיה לעשות רשת על כל פיר מרפסות השירות בבניין. נצטרך לדון בזה ברמת הוועד כשנכנס. אני בטוח שיהיה "מעניין".

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שכל מה שרושמים רלוונטי לך - הרעיון הוא להציע דברים כדי לוודא שאתה לא שוכח דברים שיכולים להיות גדולים.

פתרון למניעת נפילה יש משהו חוץ מסורגים?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא בטוח שכל מה שרושמים רלוונטי לך - הרעיון הוא להציע דברים כדי לוודא שאתה לא שוכח דברים שיכולים להיות גדולים.

בסדר גמור, זו בדיוק הכוונה.

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

פתרון למניעת נפילה יש משהו חוץ מסורגים?

יש איזשהו פטנט של מעין "רשת" פולימרית שקופה, לא התעמקתי יותר מדי, רק יודע שקיים, ויש כל מיני נועלים שפשוט מונעים פתיחת חלון מעבר לחרך מסויים.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פחות ממליץ על מניעת פתיחת החלון, לא מכיר את הרשת הפולימרית.

מכיר סורגי ברזל וסורגים "שקופים"

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המטבח - הבנתי שמבחינתך זו הוצאה כבדה. מצד שני, זה אחד המקומות הקריטיים בבית, ומטבח שאינו מצוייד כראוי הופך בעיה קשה. אני לא יודע מה הקבל מספק, אבל ברור לינשזה לא מספיק, אחרת לא היית מדבר על קלאפות.

מבחינה עיצובית רצוי שהקלאפות יהיו תואמות לארונות התחתונים.

אבל המפתח הוא האם יהיה לכם מספיק שטח עבודה ומספיק מקום לאחסון. ואיך דלא תסתובב, 2 מ' שיש שבתוכו כלולים כיריים וכיור לא יספיקו. וארונות תחתונים שמקוזזים על ידי המדיח ותנור האפיה כנ"ל.

המטבח הוא החדר הקריטי ביותר בבית. אם לא יתאים לצרכיכם תהיה בעיה.

לגבי מעצבת - יש לה ידע שחסר לכם: גם מכירה את האבזרים וגם מבינה את הצרכים, גם אלה שאינכם מודעים להם. כדאי להקדיש שעה לדיון ךא מחייב, ואני אומר - ביותר מחברה אחת, כי בכל מקום תקבלו רעיונות חדשים שאותם תוכלו למזג לתוכנית. רק כשאתם הולכים למעצבת הביאו עמכם סקיצה של המטבח הקיים, במיוחד מידות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, קורן בן אשר כתב:

אוקי... יש סיבה למה לא פשוט לחפש עוזרת בית ולסגור איתה ליומיים בדירה בתשלום נדיב? יש משהו מיוחד שה"חברת ניקיון 🙄" יודעת לעשות? חוץ מלנקות לי את הארנק?

לרוב עוזרת בית לא תבוא מכונת פוליש וציוד מיוחד שיכול להיות שתצטרך..

בסופו של דבר זה סוג של אתר בנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, קורן בן אשר כתב:

יש סיבה למה לא פשוט לחפש עוזרת בית ולסגור איתה ליומיים בדירה בתשלום נדיב? יש משהו מיוחד שה"חברת ניקיון 🙄" יודעת לעשות? חוץ מלנקות לי את הארנק?

בדיוק. 

התמורה בדרך כלל של חברות כאלה לניקיון יסודי היא נמוכה ביחס למה שתקבל אם תעבוד בצמוד לעזרה על בסיס שעות. המנע ככל האפשר להשטיפה עם צינור כדרכן של חברות רבות שמציפות לך את הדירה.

אם אין איטום ראוי בין המרצפות ("רובה בפוגות") ההצפה רק תגרום להצטברות מיים תחת הריצוף וזו כבר תהיה בכיה להרבה זמן.

השכרת מכונת ליטוש למרצפות זה 250 שקל ליום. אם יש לך מעט יכולת זה ממש לא מסובך.

ניקוי יסודי עם מטליות ושואב עם אביזרים רגילים - תשתמש יותר בראש עם המברשות. יתן לך הרבה יותר ממריחה עם מטלית לחה שמקובל אצל החברות.

תתחדש

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...