Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות לאולמות אירועים עבור חתונה (משתעשעשע ברעיון לעשות טעות ולהתחתן)

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אח שלי אכשיו סגר באולם אלגריה ולכן הכל דיי טרי.

המחירים מאד גבוהים כמו שאמרתה, ואצלו אחרי סיבוב בהרבה אולמות (כנראה בגלל הנראות) המחירם היו בין 270-450 למנה.

תיזכור שהמחיר למנה זה ממש לא המחיר שעולה לך בסוף כי יש: תאורה, הגברה, שמלה, צילום, קישוט אולם ... וזה מצטבר מהר מאד.

בסוף אין מה לעשות, אם יש לך קשרים אז הכל נראה אחרת והמחיר שהוא קיבל אחרי שעירב חבר טוב שבעסק היה משמעותית יותר נמוך מהמחיר שדרשו בהתחלה וזה על הרבה יותר, לכן אם יש לך חבר בעסק זה הזמן לדבר איתו.

אם אתה מעוניין אז לפני עשור כשהתחתנתי יצרתי אקסל שמכיל את כל ההוצעות ובסוף אחרי שאתה ממלא הוא נותן הערכת נזק, הרבה אנשים השתמשו בו מאז והוא דיי מדויק.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, motizkn כתב:

אח שלי אכשיו סגר באולם אלגריה ולכן הכל דיי טרי.

המחירים מאד גבוהים כמו שאמרתה, ואצלו אחרי סיבוב בהרבה אולמות (כנראה בגלל הנראות) המחירם היו בין 270-450 למנה.

תיזכור שהמחיר למנה זה ממש לא המחיר שעולה לך בסוף כי יש: תאורה, הגברה, שמלה, צילום, קישוט אולם ... וזה מצטבר מהר מאד.

בסוף אין מה לעשות, אם יש לך קשרים אז הכל נראה אחרת והמחיר שהוא קיבל אחרי שעירב חבר טוב שבעסק היה משמעותית יותר נמוך מהמחיר שדרשו בהתחלה וזה על הרבה יותר, לכן אם יש לך חבר בעסק זה הזמן לדבר איתו.

אם אתה מעוניין אז לפני עשור כשהתחתנתי יצרתי אקסל שמכיל את כל ההוצעות ובסוף אחרי שאתה ממלא הוא נותן הערכת נזק, הרבה אנשים השתמשו בו מאז והוא דיי מדויק.

האמת שאלגריה זה אחד האולמות שתכננתי ללכת אליהם שבוע הבא. תוכל לכתוב לי בפרטי אולי איזו הצעה אחיך קיבל, לאיזה חודש ולכמה אורחים? 

מנסה להבין אם בכלל בכיוון שלי. 

אין לי פרוטקציות. יש לי היכרות עם מישהו שהיה בעל אולם לשעבר. הורידו לי שם 35 שקלים למנה ואמרו שפחות מזה אין לאן לרדת. 

בגנים שהייית בשרון, המחיר שנתנו כלל הכל (מנקים/אבטחה/עיצוב/תאורה והגברה; ובחלקם גם דיג׳יי). 

מן הסתם שמלות וזה בנפרד, אבל לשמחתי ארוסתי בחורה שקולה ומה שאכפת לה זה שיהיה מוצלח ושלא נצא בנזק כלכלי כי אנחנו לפני דברים חשובים יותר מחתונה. ממש אין לה שום פנטזיות על שמלות מרשימות או על ברבורים בחופה. מבחינתה שיהיה זול עד כמה שניתן, אוכל טעים לאורחים שיהנו ועם מוזיקה כייפית. מסיבה בקיצור. גם ככה כל זה לא יהיה גרוע או איזו פאשלה גדולה, אף אחד לא יזכור את זה יותר מדי. אני עכשיו מנסה להיזכר ב-1-15 חתונות שהייתי בהן בשנתיים-שלוש האחרונות ובחיי שאני לא לא זוכר כמעט כלום מהאירועים. חלקם טיפה יותר נחמדים וחלקם פחות אבל באמת שאין לי בזיכרון איזה משהו שנחקק כיוצא דופן. 

צלמים זה גם עסק מאוד רווחי מסתבר. אין פחות מ-7000 שקלים צלם סטילס בלבד. מגנטים אין דבר כזה פחות מ1700 ש"ח. 

חברים שהתחתנו לפני הקורונה אמרו שהמחירים זינקו בתקופה האחרונה בצורה מאוד מרשימה. מניח שזה כמו תמיד עלייה בהוצאות של בעלי האולמות שמתגלגלת על הלקוח. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ניקו פ. כתב:

בינתיים ממה שראיתי מקומות במרכז קיבלתי הצעות הנעות בין 330 ל- 290 למנה. לאזור סוף מרץ.

הולי שיט איך שהמחירים קפצו :O

פעם חשבתי שכדאי להצמיד את המשכורת למדד השווארמה. אבל נראה לי יותר שווה מדד מחירי אולמות אירועים..

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מילת הקסם היא חתונה.

תגיד שאתה עושה ברית או מסיבה משפחתית לדוד שהשתחרר מהכלא אחרי 20 שנה, תקבל מחירים אחרים.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, SlowRide כתב:

מילת הקסם היא חתונה.

תגיד שאתה עושה ברית או מסיבה משפחתית לדוד שהשתחרר מהכלא אחרי 20 שנה, תקבל מחירים אחרים.

תקף גם לאישה - כשבאה למאפרת שתגיד שמתאפרת לאירוע כלשהו,יעלה כמה מאות על הצד הנמוך,אם תאמר שהיא כלה - אלפייה ומעלה (הרבה מעלה)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאפ. גם ההוצאות של בעל האולם זה קצת חרטא, כי עובדה שיש אנשים המצליחים להשיג מחירים הרבה (מאוד) יותר נמוכים מהרוב.  פשוט כולם אוהבים להרוויח הרבה וזכותם לתמחר את האירוע כמה שבא להם. שוק חופשי וזה. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העולם רוכב על הגל של הקורונה, SUPPLY CHAIN, מחסור ב X ושקר כלשהוא ומעלים מחירים

שורה תחתונה יש בהעלאות מחירים הרבה חארטה אבל אנשים קונים את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.8.2022 בשעה 17:06, ניקו פ. כתב:

צלמים זה גם עסק מאוד רווחי מסתבר. אין פחות מ-7000 שקלים צלם סטילס בלבד. מגנטים אין דבר כזה פחות מ1700 ש"ח. 

זה לא נכון

מגנטים היום בשנת 2022 עולה 700-1200

כש 700 לרוב לא באמת מכסה חומר ל 300 איש ואין בזה רווח, אז לא באמת יפנקו אותך

1000 זה ממוצע

מעל 1200 זה נטו שיטת מצליח

חבילת צילום 2 סטילס אחד וידאו נעה בין 6500-7000 ל 18,000

צלמים טובים יעלו 9000-10000

יש גם צלמים ב 6500, כן

לרוב לא תקבל רמה גבוהה

אנשים ממורמרים שעושים עבודה קשה בשביל 400-500 שקל נטו ולא תרצה אנשים כאלה אצלך באירוע

לפני 17 שעות, ניקו פ. כתב:

יאפ. גם ההוצאות של בעל האולם זה קצת חרטא, כי עובדה שיש אנשים המצליחים להשיג מחירים הרבה (מאוד) יותר נמוכים מהרוב.  פשוט כולם אוהבים להרוויח הרבה וזכותם לתמחר את האירוע כמה שבא להם. שוק חופשי וזה. 

יש כלכך הרבה משתנים שאתה לא מודע אליהם.

יש תאריכים בשנה שיהיו זולים משמעותית כי הם ימים שקשה למכור

מעבר לזה

באותו אולם אתה יכול לקבל תפריט מאוד מפנק וטוב, ותפריט מאוד דל ומאכזב. 

ואני לא מדבר בכלל על תפריט תוספות יקרות כמו כבד אווז וכו׳.

זה שמישהו מכיר מישהו שמכיר את הבעלים לא יגרום לו לקבל מנה ב 100 שח פחות ממך, ממש לא

גם לא השכן של בעל האולם ולא שום דבר.

רק אנשים מאוד מאוד חשובים יכולים לקבל הנחה, וזה שהם חשובים לאו דווקא יקנה להם הנחה

אלא יותר יחס.

כלומר במקום מלצר על 3 שולחנות

ישימו מלצר לכל שולחן

יותר הקפדה על חומרי גלם, שירות, לא יגבו ממנו כסף על שעות נוספות, הנחה בעיצוב שבד״כ מגיע לעשרות אלפי שקלים וכו׳

זימנו אותי השבוע לפגישה באיזה אולם עם לקוח שלי כי קיבלו בשר שהשף חשב שפחות מתאים להגיש לו

שינינו את התפריט בדקה 90

תשכח מהסיפורים האלה שבתאריך שלך עם אותה כמות מוזמנים ותפריט זהה מישהו אחר שמכיר את הבעלים קיבל 100 שקבל פחות. לא קיים

בתאריך 25.8.2022 בשעה 11:50, GAD57 כתב:

לדוג' צלם מגנטים אני סגרתי ב1800 ש"ח, באוקטובר שעבר אחי סגר ב1500 ש"ח, היום בכל הקבוצות שאישתי חברה בהן אנשים לא מוצאים בפחות מ2200 ש"ח.

מצטער

תפרו אותך

בתנאי שמדברים על מגנטים, לא על בלוקים

אין דבר כזה מגנטים ב 2200 שח

גם אם הצלם עושה לך מסאג בסוף האירוע

בוא,

צלמי מגנטים אלה בד״כ אנשים שעושים את עבודה שניה, אין הבדל משמעותי מדי בין צלם לצלם, הם צריכים אותך יותר משאתה אותם.

לעומת ספקים אחרים שמה לעשות אתה צריך אותם יותר

לטובת כל הקוראים פה

מגנטים לא צריך לעלות יותר מ 1200 שח 

כשהממוצע זה 1000

בתאריך 25.8.2022 בשעה 12:43, ניקו פ. כתב:

אם אתחתן בפברואר יוסיפו לי דיג׳יי חינם. מניח שזה עוד 7-8 אלף

הדיג׳יי שתקבל בחינם זה לא דיג׳יי שגובה 7-8 אלא דיג׳יי שגובה 2000 כולל מעמ

ויבוא לאירוע שלך עם אנרגיות של 2000 כולל מעמ

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי טעימות וכו׳

אף אולם לא חייב לתת לכל מי שמבקר אצלו ארוחת ערב במתנה.

וגם אם יתנו, אז ברור שיש דרכים לייצר לך ארוחה מרשימה

מספיק שהשף יכין לך את הסטייק על גריל פחם או אפילו על פלנצ׳ה

ולא בתנור כמו שעושים ב 80% מהאולמות. הבדל שמיים וארץ

אם תרצה אוכל לענות לך בפרטי על שאלות לגבי תפריטים ומנות

אני באופן אישי לא מכיר יותר מדי אולמות באיזור גוש דן שהאוכל בהם טעים

וכשמדובר בבשר אז באמת אפשר לצמצם את האפשרוית

מעבר לזה יש אולמות שהאולם בהם מעולה אבל האווירה פחות. יותר אווירה של מסעדה מאולם למסיבה, יש המון פרמטרים שצריכים להתחבר ביחד , זה לא מספיק שהקבלת פנים תהיה טעימה או הסטייק יהיה טעים או החופה תהיה יפה . צריך שילוב של הכל ביחד, וזה מה לעשות לא תמיד אפשרי, בטח לא ב 400 שח לראש.

זאת הסיבה למה כשמגיעים למפיק מנוסה לפגישת יעוץ זה עולה המון כסף עוד לפני שבכלל גבה ממך כסף על האירוע עצמו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות המפורטות. 

מעריך מאוד!

כרגע יכול לומר שבפגישה עם כמה אנשים ממש רואים את ההבדלים בין נציג מכירות\מנהל אולם שמבין מה הוא מדבר וכאלו שלא. יש כאלו שמשקיעים ומדברים על מקומות עם אקוסטיקה שונה, על הנעימות של המפיות ועל כמה שהוא מקפיד שהמלצרים יהיו יעילים וטובים לעומת כאלו שאני מגיע לפגישה ואני מרגיש שמנסים לסיים את יום העבודה כמה שיותר מהר שאלך. 

לגבי ההנחות, תראה, אין לי את הניסיון שלך, אבל אני כבר נתקלתי בשני מקרים שההנחה הייתה גבוהה למוכרים. לא 100 שקלים למנה, כמובן, אבל כמה עשרות טובות וזה הבדל לא קטן כשיש 300-400 אנשים. 

לגבי DJ של האולם, הם אמרו שהם נותנים 5 ספקים ואפשר לבחור מתוכם. אני כמובן עוד לא בחרתי כלום, אבל אתה ממליץ בחום להימנע מזה? לבקש שיורידו עוד במחיר ואני אדאג בעצמי לDJ? 

אני ממש לא מחפש ארוחות ערב בחינם, אבל בחתונת חורף כמו אצלנו (ובכל חתונה) אוכל זה אחוז מאוד גדול מההנאה של רוב הקהל, לכן זה משהו שכן חשוב וקשה להסתמך על ביקורות, בטח של רוב האנשים. מי כמוך יודע שבארץ אוהבים אנטריקוט וול דאן ואנשים על הגג. אז כן, הייתי שמח לטעום אפילו שתיים שלוש מנות שיוציאו לי מאירוע המתקיים כדי לפחות לדעת שמה שנראה יפה בתמונות הוא גם באמת טעים. אגב באולם אחד שראיתי הביאו לי קינוחים ו-3 מנות פתיחה לפגישה עם מנהל האירוע. היה מאוד נחמד מצידם. חבל שהאוכל היה ככה ככה. אבל לפחות הייתה שקיפות. 

הייתי בחתונות בהן מנה עלתה מעל 550 ש"ח לאדם והיה לא טעים. לא בינוני, אלא פשוט לא טעים. הייתי גם בחתונות זולות שהאוכל היה מאוד מוקפד ועשוי טוב. לא חומרי גלם הכי משובחים, אבל באמת ראו עבודה מאוד טובה של השף והצוות. כך שעל אחת כמה וכמה קשה לסמוך על בליינד ותמונות. 

לגבי מגנטים, באמת שהתקשרתי לאיזה 7-8 אנשים ולא היה אחד פחות מ-1800. אולי אני נשמע להם פראייר בטלפון, לא יודע, אבל מה שאומרים לי. 

לגבי צלמים, כנ"ל. 

סתם שאלה, תוכל להסביר לנו אילו הוצאות יש לצלם? אני מבין שהציוד יקר, אבל זה מכסה את עצמו אחרי 10-20 אירועים, אבל המחיר נשאר כמובן. אז אילו הוצאות יש לצלם? חוץ מכמובן 50% מס. נגיד צלם סטילס בודד, למה שיעלה 8K? הוא מגיע לברוטו 6-7 שעות, מתוכן הוא עובד נניח נטו 5-6 שעות. איזו עוד הוצאה יש חוץ מדלר והציוד שהוא מתי שהוא קנה? שואל מסקרנות כמובן. 
מאוד קל להבין הוצאות של בעלי אולמות, אבל פחות של דבר כזה. כמו גם צלם מגנטים שמגיע לשעתיים.

מה לדעתך טווח סביר לDJ טוב? שואל מסקרנות כי מן הסתם האירוע שלי לא בתקציבי העבודה שלך, אבל גם כאן עוד לא נתקלתי ב-DJ שלוקח 2000 מלקוח פרטי. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ניקו פ.צילום מורכב מהרבה גורמים שהרוב לא מודעים אליהם, כמה מהם על רגל אחת:

קודם כל כישרון\אומנות\עין, כל צלם שונה וכל אחד אוהב משהו אחר ...

ציוד זה גם חשוב, ציוד טוב+ לצלם זה מינימום 60K ויכול להגיע גם לפי 2 או 3 מזה.

יש צלמים לדוגמא שמצלמים ללא תאורה (פלאשים ואני לא מדבר על פלאש על המצלמה) ואלה בד"כ יהיו לבד עם עצמם וללא עוזר שיסחב את כל הציוד.

יש צלמים שיגיעו עם מצלמה אחת - ומה יקרה אם פתאום תתקלקל? אל תחשוב שזה לא יכול לקרות, קרה ויקרה.

עוד יתרון בלהגיע עם 2 מצלמות - יש לך אפשרות לעבוד עם 2 מצלמות עליך וככה למעשה להשתמש בעדשות שונות בכל מצלמה - וזה קשוח לסחוב כל היום 2 סטים של מצלמות\עדשות.

היום צלמים מגיעים ליום עבודה מלא, מבערך 12 בצהריים עד שהאירוע מסתיים לפעמים גם ב 2-3 בלילה - אז הכל תלוי במה סיכמת עם הצלם.

עוד נקודה, לפעמים מציעים צלם שני - זה גם סט נוסף של מצלמה\עדשה וגם זווית שונה\מיקום שונה וגם גיבוי למקרה שלאחד מהם קורה משהו (ושוב קרו מקרים).

אז אל תזלזל במקצוע, אולי זה משהו שפחות חשוב לך וזה בסדר אבל יש פה הרבה גורמים שיכולים להעלות את המחיר, הכל תלוי כמה מקצוען הצלם, כמו בכל מקצוע.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מזלזל. אני גם לא חושב שזה יכול להשתמע מהודעתי. פשוט תהיתי מאיפה מגיעות העלויות ומה השתנה בשנה האחרונה שהמחירים קפצו ב-30-40 אחוז. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אתה רוצה המלצה לצלם מקצוען במחיר סביר חפש איגור לובינסקי (לא קשור ליבואן) בגוגל.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ניקו פ. כתב:

ממש לא מזלזל. אני גם לא חושב שזה יכול להשתמע מהודעתי. פשוט תהיתי מאיפה מגיעות העלויות ומה השתנה בשנה האחרונה שהמחירים קפצו ב-30-40 אחוז. 

אוקיי טעות שלי, מחילה 🙃

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ניקו פ.בנוסף לכל מה שכתב רועי עבודתו של הצלם לא מסתיימת בסוף הארוע - יש עוד לא מעט עבודה של עיבוד התמונות והפיכתן לאלבומים - ואתה משלם לא מעט תמורת הידע, הניסיון והזמן של הצלם לעבודה זו, שנסתרת מעיני הלקוח.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...