Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פריצת האקרים לשירביט - האם יש סיבה לאדם הפרטי לדאגה?

TsachiE
שימו לב! השרשור הזה בן 1204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח אני לקוח בשירבט. פורסמו פרטי אשראי, ת"ז ונתוני אשפוז.

אשראי - אני חוסם.

נתוני ת"ז - מה אפשר לעשות עם זה שיפגע בי?

נתוני אשפוז - מה אפשר לעשות עם זה שיפגע בי?

חוץ מהפגיעה בפרטיות שהיא לא נעימה, מה ת'כלס מזיק ללקוח שפרטיו נחשפו?

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תאורטית יכול לפגוע בו בביטוח עתידי. מעשית כנראה שבכל מקרה החיתום יחייב אותך לחשוף הכל לחברת ההיטוח העתידית.

עם זאת תתכן פגיעה במקום אחר. למשל בחלקים מסויימים מהחברה מידע רפואי עלול, למדל, לפסול "שידוך", ואולי יזלוג גם מידע עסקי.

@davemustaine87החלפת מספר חשבון בנק גם היא אינה משימה קשה מדי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול זה המון מידע שיכול לגרום לך נזק.

איך אפשר לנצל את זה?

סתם דברים שקופצים לי לראש:

יתקשרו אליך - "שלום, אנחנו מהבנק, מספר חשבון שלך הוא XXXX, כתובתך היא YYYYY, בעקבות פריצות האחרונות, אנחנו מבקשים לעדכן את התשונה לשאלה הסודית שלך"

ואז הם ילכו לאפלקציה של הבנק, יזינו את כל הפרטים ויקבלו את הקוד הסודי שלך.

או שתקבל הודעה - "שלום צחי, התבצעה פעילות חשודה בחשבון שמספרו XXXXX, אנא בצע עידכון פרטים".

אגב, פעם פירסמתי מודעה ביד 2 בתשלום, ואז התקשרו אליי, אמרו שהתשלום לא עבר וביקשו את פרטי כ"א, כולל ספרות מאחוריי הכרטיס, אז הבאתי.

לקח בערך 3 דקות אחרי שיחה לקלוט שזאת היתה הונאה.

ומן הסתם אפשר לעשות ווריאציות לתרגיל הזה. בנק, כ.א. , חברות ביטוח, ג'פניקה.

עריכה אחרונה על ידי snoop90
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, snoop90 כתב:

יתקשרו אליך - "שלום, אנחנו מהבנק, מספר חשבון שלך הוא XXXX, כתובתך היא YYYYY, בעקבות פריצות האחרונות, אנחנו מבקשים לעדכן את התשונה לשאלה הסודית שלך"

בנאדם נורמלי יודע שבלי קשר לפריצות לחשבון לא נותנים פרטים בטלפון, חוץ מזה שאתה אמור להכיר באופן אישי את כל מי שמטפל בך בבנק

לפני 3 דקות, snoop90 כתב:

או שתקבל הודעה - "שלום צחי, התבצעה פעילות חשודה בחשבון שמספרו XXXXX, אנא בצע עידכון פרטים".

כנ"ל

זאתי  אחת ההודעות הכי מחשידות שמדובר במשהו לא אמין

חברת אשראי לא מתקשרת אלייך "היי תמסור לנו רגע את התוקף שלך כדי שנוודא שזה אתה"

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אל תתפוס אותי במילים. אלה דוגמאות שעלו לי מיד לראש. ככל שלתוקף יש יותר פרטים עליך, ככה יש לו יותר סיכוי לעבוד עליך.

חוץ מזה, בפירצה הנוכחית דולפים כ"כ הרבה פרטים, שזה כבר מזמן לא רק חשבון בנק ות.ז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, TsachiE כתב:

אי אפשר לעשות שום דבר עם מס' חשבון בנק

ספריאל -מה כוונתך בלפסול שידוך?

אצל חרדים מסויימים, למשל, איזו מחלה במשפחה יכולה לגרום לכך שבניה או בנותיה ייפסלו לשידוך. קשה לדעת מראש, אבל מידע כזה יכול להשפיע המקומות שאינך צופה.

@Transporter אני לא יודע איך זה אצלך, אני פוגש את פקיד הבנק פעם - פעמיים בשנה, ורבים מתנהלים בכלל דרך המוקד הטלפוני ואתר האינטרנט/אפליקציה. במצב הזה אתה לא מכיר את מי שמתקשר אליך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

אני לא יודע איך זה אצלך, אני פוגש את פקיד הבנק פעם - פעמיים בשנה, ורבים מתנהלים בכלל דרך המוקד הטלפוני ואתר האינטרנט/אפליקציה. במצב הזה אתה לא מכיר את מי שמתקשר אליך.

איך אתה פוגש אותו פעם בשנה

אתה לא עושה הפקדות ?

לא עושה פעולות בחשבון ?

אני מדבר בבנק רק עם מי שמנהל את הצוות ומכיר אותו באופן אישי הוא גם התקשר לשאול אותי במאי אם הכל בסדר

מנהלת הבנק גם מכירה אותי באופן אישי וכשאני עושה פעולות  חריגות אני עושה את זה דרכה

בפעם האחרונה כשקניתי רכב עשיתי העברת זהב ולקח משהו כמו 4 שעות עד הכסף עבר. כבר חשבתי שהכסף נעלם אז לא היה מישהו בבנק שלא זוכר אותי

אין לקוח שלא עושה פעולות כאלה מדי פעם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במאגרים כיום אין משתמשים פייק? 

כלומר, אם לשירביט יש מיליון לקוחות אז יכלו לנפח את המאגר ל100 מיליון לקוחות כך שרק אחוז אחד מהמידע הוא רלוונטי. כך שלמידע שדלף כמעט ואין ערך כי קשה לסנן 100 מיליון רשומות. קשה לי להאמין שזה כל כך פגיע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתנהל במזומן, רק מחכה ליום שהדבר הזה יעבור מן העולם. אבל גם אם יש לי פעם איזו הפקדה או משיכה היא מבוצעת בכספומט. 

איזה פעולות אני כבר עושה בחשבון? תשלומים מתבצעים בכ"א, הוראות קבע מנוהלות דרך האתר, מעקב שוטף כנ"ל, חסכונות לא בבנק. אז מה נותר? פעם ב-4 שנים להוציא את כרטיס האשראי? היום גם זה מגיע בדואר.

בפעם האחרונה שקניתי רכב אשתי כתבה צ'ק ומסרה בסוכנות (למה היא ולא אני? עם כתב היד שלי הצ'ק יחזור טכנית). ברכב הקודם אכן ביצעתי העברה בנקאית. כתבתי שאני מגיע לבנק פעמיים בשנה, זו היתה אחת מהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שכאשר נוכלים שמים את ידם על המידע הזה, הם יתכננו את המתקפה באופן קפדני ביותר.

הם יתכננו משהו שלא תחשוד בו. זה יכול להכיל מכתבים רשומים, שיחות טלפון, הגעה פיזית אליך הביתה.

אני לא מתעסק בזה, לכן לא יכול לתת דוגמה טובה שתעבוד על כל אחד ב 100%.

הדליפה הזאת היא אסון ואחת הסיבות היא שפשוט לא מבינים ולא יודעים מה יהיו ההשלכות של זה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

אני לא מתנהל במזומן, רק מחכה ליום שהדבר הזה יעבור מן העולם. אבל גם אם יש לי פעם איזו הפקדה או משיכה היא מבוצעת בכספומט. 

איזה פעולות אני כבר עושה בחשבון? תשלומים מתבצעים בכ"א, הוראות קבע מנוהלות דרך האתר, מעקב שוטף כנ"ל, חסכונות לא בבנק. אז מה נותר? פעם ב-4 שנים להוציא את כרטיס האשראי? היום גם זה מגיע בדואר.

בפעם האחרונה שקניתי רכב אשתי כתבה צ'ק ומסרה בסוכנות (למה היא ולא אני? עם כתב היד שלי הצ'ק יחזור טכנית). ברכב הקודם אכן ביצעתי העברה בנקאית. כתבתי שאני מגיע לבנק פעמיים בשנה, זו היתה אחת מהן.

כן כולנו מחכים שזה יעבור מהעולם ואז כל האנשים יוכלו לקחת פי 50 יותר אשראי ממה שלוקחים ולעשות יותר חובות. בסך הכל גאונות כלכלית

לא יודע, נראה לי הגיוני שאנשים מבקרים בבנק. לאו דווקא בגלל שהם מקבלים או מעבירים מליונים כל פעם אבל מבקרים

לפני 6 דקות, snoop90 כתב:

העניין הוא שכאשר נוכלים שמים את ידם על המידע הזה, הם יתכננו את המתקפה באופן קפדני ביותר.

הם יתכננו משהו שלא תחשוד בו. זה יכול להכיל מכתבים רשומים, שיחות טלפון, הגעה פיזית אליך הביתה.

אני לא מתעסק בזה, לכן לא יכול לתת דוגמה טובה שתעבוד על כל אחד ב 100%.

הדליפה הזאת היא אסון ואחת הסיבות היא שפשוט לא מבינים ולא יודעים מה יהיו ההשלכות של זה.

כל עוד אנשים ידועים שאף אחד לא יבקש מהם פרטים מזהים סתם ככה בטלפון או בכל מקום- אין בעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...