Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למברגה / מקדחה חדשה

adidas1
שימו לב! השרשור הזה בן 1276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברה.
מחפש מברגה חדשה, אולי גם כדאי שתשמש כמקדחה? יש לי מקדחה אבל יהיה נחמד אם יהיה 2 ב 1. כמה שאלות:
- מה זה מברגת אימפקט? אני צריך את זה? לאיזה שימושים זה?
- יש מברגות Brushless (מנוע ללא פחמים אם אני לא טועה), האם אני צריך את זה? מעלה את המחיר?

שימושים:
- הברגות ברגים באופן כללי. הרכבות ריהוט וכאלה...
- קידוח בקירות בטון מדי פעם לדיבלים
- עבודות ביתיות בלבד / לא שימוש אינטנסיבי
- כולל סוללה, ראיתי כאלו שמגיעות רק עם גוף ללא סוללה

אני מאזור המרכז. יש המלצות לדגם במחיר עד 500₪? משהו שיהיה אמין וישמש אותי לשנים רבות ויוכל לבצע את כל מה שביקשתי למעלה.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוש כחולה 12V

סט שמגיע עם 2 סוללות ועושה את העבודות שציינת ועוד כל מיני אצלי כבר כמה שנים

נניח לדוגמה

https://www.rozenfeld.co.il/product/כלי-עבודה/eto/be/מקדחה-מברגה-bosch-gsb-120-li-19f3-006-בוש/

לדעתי אפשר להשיג אותה גם בהום סנטר או אייס (או שתיהן) ואם אתה מכיר מישהו בקבע עם הכרטיס הצהוב זה יכול לצאת אפילו יותר זול.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קודח עם מקדחה רוטטת עתיקת יומין, ומשתמש במברגה דומה לזו שבקישור (אם כי קרויה 10.8 וולט). יש לבוש מכשיר משולב שאינו יקר בהרבה ממברגה, אם כי איני יודע כמה הוא מוצלח. עד כמה שאני זוכר עלה לפני מספר חודשים בסביבות 500 ש"ח.

ואני מצטרף להמלצה לשלם בכרטיס הצהוב, אם אפשר. חוסך 20-30% באייס ובהום סנטר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בוש כחולה 12V

סט שמגיע עם 2 סוללות ועושה את העבודות שציינת ועוד כל מיני אצלי כבר כמה שנים

נניח לדוגמה

https://www.rozenfeld.co.il/product/כלי-עבודה/eto/be/מקדחה-מברגה-bosch-gsb-120-li-19f3-006-בוש/

לדעתי אפשר להשיג אותה גם בהום סנטר או אייס (או שתיהן) ואם אתה מכיר מישהו בקבע עם הכרטיס הצהוב זה יכול לצאת אפילו יותר זול.

לקידוח בקירות בטון "מדי פעם" אני לא חושב שהמברגה/מקדחה הזאת תהווה פתרון טוב.

לי יש מברגה/מקדחה רוטטת של מקיטה. העבודה איתה אומנם מאוד נוחה, הן מבחינת השימושיות והן מבחינת המשקל, אבל לקדוח בבטון זה ממש לא תענוג.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אימפקט זו מברגה שעל המנגנון המסתובב שלה יושבת מסה שזזה לינארית, ממש מעין פטיש קטן. כאשר המברגה מגיעה לסף התנגדות מסוים למומנט, הפטיש יכנס לפעולה ו "ידפוק" על מנת לגרום למנגנון להסתובב בכוח.

היתרון:

מומנט אפקטיבי בשמים בכלי קטן

החיסרון: גורם לחוסר התאמה לעבודות מסוימות, דורש להתרגל לשימוש.

זה מצוין לבניה עצמית של דברים מעץ, לשימוש בברגים קודחים גם בלי pre-drill, לחילוץ ברגים מכל סוג שתקועים חזק מדי, להברגת ברגים גדולים לתוך דיבלים ועוד משימות שדורשות הרבה מומנט.

למה זה לא טוב- מטלות מאוד עדינות, עבודה עם ברגים באיכות חרא (הבורג עלול להיגזר), קידוח בקירות. בעץ זה קודח מצוין.

נשמע שאתה צריך מקדחה-מברגה, ולא אימפקט.

ממליץ בחום על WORX סדרת ה 20V, ספציפית דגם 371. יש לה גם מצב פטישון. אני לא זוכר אם היא בראשלס או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, gadik6 כתב:

לקידוח בקירות בטון "מדי פעם" אני לא חושב שהמברגה/מקדחה הזאת תהווה פתרון טוב.

לי יש מברגה/מקדחה רוטטת של מקיטה. העבודה איתה אומנם מאוד נוחה, הן מבחינת השימושיות והן מבחינת המשקל, אבל לקדוח בבטון זה ממש לא תענוג.

כל כמה חודשים יש דיון כזה, ותמיד התשובה שלי תהיה זהה.

מקדחה מברגה כזו זה כלי של 80-20, עולה 20, נותן מענה ל-80.

כמובן שעדיף כלי כזה ועוד פטישון חשמלי לקידוח בבטון, אבל זה כבר 700-800 שקל וצפונה. למברגה טובה (נניח בוש) ופטישון פשוט.

בזמנים רגועים יותר אפשר להזמין פטישון מאלי אקספרס בפחות, וזה עדיין יהיה חריגה מהתקציב.

בסה"כ כן זה לא תענוג גדול לקדוח עם זה בבטון, בפועל אין אלטרנטיבה בתקציב הזה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מברגה לא נועדה לקידוחים בבטון. לזה יש מקדחות במקרה הרע, ופטישון במקרה הטוב.

עם קידוח פעם ב-, עוד אפשר להתמודד. בסופו של דבר, הקידוחים האלו מקצרים את חיי הכלי שלא נועד להתמודד עם זה. בלוקים וגבס, אין בעייה עקרונית לקדוח עם מברגה.

האם אתה צריך אימפקט? לא. אני משתמש "כבד" במברגות , יותר ממשתמש ביתי ממוצע, ומעולם לא ראיתי צורך באימפקט. יקר ומיותר בעיניי, במיוחד לשימוש מזדמן. 

אימפקט זה מצויין אם אתה מבריג ברגים לדקים (ארוכים ועבים) כל יום כל היום, למשל. בשביל לתלות תמונה על הקיר, זה פשוט מיותר.

בראשלס עדיף. הכוונה, מנוע ללא פחמים (חלק מתכלה). כשהחלק מתכלה, הוא א) מתחיל לגרום לבעיות וכמובן, ב) צריך להחליף אותו באיזה שהוא שלב, אבל לשימוש מזדמן זו סוגייה להרבה שנים קדימה ולא אמור להשפיע על ההחלטה.

בדוק בדרור כלי עבודה, המחירים שלהם מצויינים לכלים חשמליים.

יותר דרומה יש לך את צלח וקמחי.

500 זה תקציב סביר מאד למברגה טובה (בוש כחולה עם סוללה אחת, 18V תוכל להיכנס לך בתקציב לדעתי בשקט).

ממליץ בחום להוסיף עוד כ-150 ש"ח למקדחה רוטטת עבור הקדיחות בבטון. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומחה, אני לא. 

ניסיון עם המותג, אין לי.

יש למותג מוניטין של שנים רבות, של כלים חזקים.

בתכל'ס אני סקפטי.  הנתונים היבשים של המוצרים השונים חלשים מהמתחרים.

וממה ששמעתי מפה ומשם, האיכות של המותג ירדה בשנים האחרונות.

זה לא אומר שלא הייתי שמח לנסות אותו בעצמי ולהיווכח שטעיתי :-D

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשתמש הביתי אני יכול להמליץ על הכלים של DEKO מאליאקספרס, יש להם גם מחסן בקפריסין עם משלוח מהיר לארץ לחלק מהפריטים (זה משתנה).

יש לי פטישון שלהם שעלה 44$ ועושה עבודה מעולה בקדיחות בבטון, ומברגה שקניתי לאבא שלי שעלתה 35$ והיא באה עם מזוודה שתי סוללות ליתיום 12V, וסט ביטים,

וגם היא עושה את העבודה (כולל קלאץ').

ממליץ לעבור על החנות שלהם, יש להם מגוון כלים מעניינים במחירים בדיחה, והאיכות מעולה ביחס למחיר (זה לא מקיטה, כן? אבל גם לא עולה ככה) :

(שווה גם לבדוק קופונים והנחות שעולות מדי פעם בALIBUY (כרגע אין אבל זה משתנה ברמה יומית) :

https://ali-buy.com/?s=DEKO&post_type=post

https://www.aliexpress.com/item/4000006310115.html?spm=a2g0o.store_home.hotSpots_527984539.2

https://www.aliexpress.com/item/4000084092784.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.5d357f5fuvLgPM&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=97a50f2e-b583-4333-9763-aa234052f51e&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.146401.0,pvid:97a50f2e-b583-4333-9763-aa234052f51e,tpp_buckets:668%230%23131923%230_668%23808%236395%23412_668%23888%233325%234_668%232846%238113%23652_668%232717%237559%2387_

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@misterb

בדיוק לזה התכוונתי כשכתבתי את זה:

לפני 19 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בזמנים רגועים יותר אפשר להזמין פטישון מאלי אקספרס בפחות, וזה עדיין יהיה חריגה מהתקציב.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רלוונטי גם להיום - הזמנה מלפני שבועיים הגיעה אחרי שבוע הביתה.

(ולא הבנתי למה כתבת 'זה עדיין יהיה חריגה מהתקציב', זה רחוק מהתקציב מלמטה).

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לוקחים מברגה/מקדחה ופטישון שניהם של דקו אתה צודק.

אני מפחד לקנות כלי נטען של בוש ירוק, או כל דבר גנרי אחר.

מצד שני פעם פחדתי גם לקנות כלי חשמלי גנרי והיום אני כבר לא

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, קאררה כתב:

איך נחשבים הכלים של DeWalt בקרב מומחי הפורום ?

החלטתי לאחרונה שאני רוצה להתארגן על סט לבית.

אני קניתי את הdewalt שלי בקנדה. 20v ועושה עבודה מצויינת. אפילו קודח בבטון לא מזוין.

בישראל יש לדיוולט שם ממש טוב, דווקא בקנדה, כשחיפשתי, המוכרים לא התלהבו מהמוצר.

לגבי בוש ומקיטה הייתה הסכמה ביננו.

אז לשאלתך- בארהב ינסו כנראה לשווק לך את 'בלק אנד דקר'. אבל זה לא משנה כ"כ. 

מקיטה, בוש, מילווקי, דהוולט, וכו' - כולם טובים. תבחר את המבצע הכי טוב לכלי עם הוולט הכי גבוהה. וגם ככה בארהב זה גרושים (יחסית לישראל, כן?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...