Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שטח שמור "סימון מעטפה" בכניסה לחניה פרטית מהרחוב (נערכה הכותרת)

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 2295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא הבנתי מה ההתנפלות על פות"ש. אני מבין את התהיה שלו, ואולי צריך לחדד את השאלה ואז יהיה יותר ברור.

נתון: רחוב קטן במרכז ת"א, 20 חניות משני צידי הרחוב, 99% משעות היום כל החניות ברחוב תפוסות. ברחוב גרים 100 שכנים, בבתים משותפים שהגינה בהם פרטית ושייכת לדייר של דירת הגן.

עקב מצוקת החניה, אחד התושבים מחליט לסלול לעצמו חניה בתוך שטח הגינה שלו, והעיריה מציירת עבורו מעטפה בכניסה לחנייה החדשה שלו.

עכשיו נוצר מצב שלאותו שכן תמיד יש חניה, אבל מבחינת שאר דיירי הרחוב ומבקרים יש באופן קבוע פחות 3/4 מקום חניה. יתרה מזו, גם הניצולת של החניה היא פחותה כי הוא חונה בחניה שלו רק בלילה, ביום הוא בעבודה ועדיין אסור לחנות על המעטפה.

כלומר כלל הציבור הפסיד, ואותו אחד הרוויח.

עכשיו תכפילו את זה בעשרה דיירים ברחוב שעושים את זה, ופתאום יש רק 12 חניות ל90 שכנים ולמבקרים, ורוב שעות היום חונים ברחוב רק 12 כלי רכב (כי בעלי החניות נמצאים בעבודה) במקום 20.

משום מה כולכם התעלמתם מההודעה הזו, למרות שהיא זו שמסבירה את הבעייה בצורה הטובה ביותר. ניקח את זה לקיצוניות יותר גדולה ונוסיף עוד 15 דיירים שעושים את זה. עכשיו יש לנו 25 דיירים עם חנייה פרטית ואפס חניות לשאר ה-75 ולמבקרים. ושעות רבות ביום הרחוב ריק לגמריי.

כשיש מצוקת חנייה גדולה, במיוחד כזו בה בממוצע לכל אחד יש פחות מ-60% חנייה - ברור ששריון חנייה במחיר של 0.6 חניות פוגע בשאר. לדעתי אפילו כשהממוצע הוא 0.8 חניות זמינות, למרות שלכאורה הציבור מרוויח - הוא יוצא מופסד (יש גם מבקרים וכו')

המואדם אינו נכון לא כל אחד שמחליט לעשות לו חניה יקבל מעטפה.

במדינת תל אביב למשל בשנים האחרונות לא נתנו לאזרחים להחנות מתחת לבית אפילו אם מדובר בחניה למספר כלי רכב ולא לאחד.

למה לא יודע

אבל אם היינו הורסים את הבניין ובונים חדש תחתיו היינו מחוייבים לדאוג לחניות לדיירים, ואם לא הצלחנו , אתה משלם כופר חניה והעיריה בתיאוריה דואגת להכשרת מגרש חניה ציבורי. (זה בתיאוריה שהיא מכינה ).

במדינת עפולה ביטלו את נושא הכופר ואתה חייב לדאוג למקומות חניה בהתאם לתקן בתחומי המגרש אחרת לא יאושרו לך כל אחוזי הבניה המגיעים לך בהתאם לתב"ע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 125
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני רוצה לעלות גם נקודה ראיה כלשהי:

המכללה שבה אני לומד נמצאת בלב עיר בשכונה מאוד ישנה (התכנון שלה אי שם בתחילת הקמת המדינה). הרחובות שסביב למכללה הן חניות ציבוריות, כלומר צבע של שפת המדרכה הוא אפור.

מאז הקמה השכונה עברו כמה עשורים טובים. סטודנטים רבים מגיעים מחוץ לעיר למכללה. המכללה הקצתה כמה חניות במכללה לטובת סטודנטים ע"י הגרלה. כלומר רוב הסטודנטים צריכים לחנות את הרכב מחוץ למכללה. אני חייב שלמכללה אין כמויות גדולה של חניות, ולכן יש היגיון בכך.

מנגד, התושבים שגרים מסביב לשכונה מתעצבנים על מצוקת חניה. אז הם מתנהלים מול העיריה לפתרון, מצד שני גם מאיימים על סטודנטים (שאגב יש לי הקלטה של אחד מתושבי השכונה איים עלי). הדרך על הגבול החוקיות של התושבים הוא לשים בחניה מסוימת פח זבל גדול בחניה שצמודה של אחת הדירות, כך שסטודנט לא יצא מהרכב ויזיז את הפח, לעומת תושב השכונה. בנוסף ליד המכללה יש בית כנסת, שצמוד לבית הכנסת יש עמוד עם שרשרת.

האם יש לזה פתרון? לא נראה לי. העיריה רצתה להפוך את השכונה הזו לכחול לבן, כרגע המצב לא השתנה. האם זה צודק? גם לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

הטיעון הזה עובד מצויין - כשאכן מדובר בחניה שמכילה יותר מרכב אחד ולכן ההסתייגות, ואפילו הצעה לשיפור.

לעומת מצב שבו יש חנייה פרטית עבור רכב אחד שמפקיעה חנייה ציבורית עבור רכב אחד.

משומה יש התעלמות גורפת אז אני אדגיש שוב - חנייה פרטית אחת מפקיעה חניה ציבורית אחת.

אנחנו, כציבור הנהגים, שסיים כיתה ג' בבית ספר יסודי, רובנו יודע לעשות 1+1 בבדידים ונעדיף ש10 חניות יהיו פנויות לציבור,

מאשר ש9 חניות יהיו פנויות לציבור וחנייה אחת תפוסה באופן קבוע - ללא תלות אם היא בשימוש או לא.

במקרה של 10 חניות פרטיות על 10 חניות ציבוריות.

אתה בא ואומר רגע - אבל אני "מייצר לך עד 50% מהחניה תמורת זה" (הפקעת 100% כן? לא עד, אלא בדיוק 100%).

וגם זה ספק נכון ובתלות שהחניות הפרטיות מקובצות ביחד, בית-אחרי-בית ולא מחולקות על פני הרחוב כולו, שזה לא קורה בפועל.

וגם זה, בתנאי שאף אחד לא "חונה" על המעטפת שכן אם חונים עליה, ה"ייצור יש-מאין של המטראז' הזה" נבלע ואין באמת חסכון.

אני למדתי חשבון עם אצבעות הידיים והרגליים

בדידים זה אמצאה מאוחרת.

נלך איתך שונה קצת

וקצת היסטוריה

אני בעל מגרש של 1000 מ"ר = דונם

באה העיריה מפקיעה לי עד 40% משטח המגרש למה?

בעיקר כדי לסלול כבישים ומדרכות

האא ,אתה אומר, במקום שביל שמתאים לחמורים תהיה עכשיו דרך סלולה שתתאים לדליג'אנס. נהדר.

רגע רגע , מה זה החיוב הזה מהעיריה על סלילת הכביש ובניית המדרכה.

כן בעל המגרש הוא שמימן את זה. אז המשפט הכביש של אבא שלו / שלו תקף.

לא מספיק שהפקיעו לו חלק מהמגרש ושילם על הכביש והמדרכה ועוד חיובים שונים ומשונים עכשיו באים אליו ואומרים לו:

רוצה לבנות, סחטיין עליך , אבל בין שאר החיובים שמוטלים עליך יתכבד אדוני בעל המגרש ותכין לך חניה בתוך המגרש.

נו טוב אתה אומר, פחות גינה, והרי בשביל הגינה בניתי בית קרקע.

רגע מה זה החיוב בארנונה על החניה.

בתמורה "סופר סופר הוגנת" נתנה לך העיריה מעטפה.

כנראה שבעתיד יבטלו את המעטפה ותצטרך להיכנס לחניה עם הרחפן שתרכוש בכסף טוב.

לו אני במקומך הייתי גם פותח שרשור למה יש שטח חניה לנכים , לתחנת מוניות , לתחנת אוטובוסים ולמה בצד הזה של המדרכה מותר משעה 1700 רק לדיירי האזור.

ועכשיו נחזור לבדידים

בדיד תא חניה = 6-7 מטר

בדיד מעטפה = 4.5-5 מטר ( ספריאל מכר לך לוקשים עם נתונים אחרים שאינם תקניים.)

בחשבון כמובן עדיף ש 20 נהגים יריבו על 10 מקומות חניה מאשר 19 נהגים יריבו על 9 מקומות חניה. בטח ובטח על 10 נהגים שיריבו על אפס מקומות חניה.

ועכשיו לקרקע המציאות

רוחב מגרש 20 מטר, 5 מטר מוקצים למעטפה השאר עומד לרשות הציבור = 2 חניות.

כעת תבוא לבנות בית פרטי יחייבו אותך במקומות שאני מכיר להכין 2 מקומות חניה בתחומי המגרש שלך, כי היום 2 מכוניות למשפחה זה כבר לא היוצא מהכלל.

כך יוצאים מהמתחרים על החניה 2 כלי רכב לעומת מעטפה.

עריכה אחרונה על ידי ישה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, המספרים היו לצורך הדגמה ופישוט החישוב.

בקישור שהבאתי יש תקן אורך החניה ואורך המעטפה כתלות במה שגובל בה (כביש, אבן שפה, עמוד, קיר) וברוחב הכביש (מבחינת תמרוני הרכב בכניסה לחניה והיציאה ממנה). עכשיו אפשר לחשב לכל הקומבינציות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוברת שהבאת הם לחניון ציבורי

לא סתם לרחוב.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חניות במקביל ברחוב עירוני צריכות להיות במינימום אורך 5.5 מטר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חניות במקביל ברחוב עירוני צריכות להיות במינימום אורך 5.5 מטר.

לפי תקנות התקנת תמרורים 2014 עמוד 450 תרשים 3-4

אורך בין 6-7 מטר

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במדריך הנחיות לתכנון רחובות בערים כתוב מינימום 5.5 - 6.

אותו הדבר לפי תקנות התקנת תמרורים, שם מצויין 6. שים לב ש7 זה במקרה ויש קיר או עמוד בין החניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוברת שהבאת הם לחניון ציבורי

לא סתם לרחוב.

ומה ההבדל בין חניון לבין מדרכה? המכוניות אותן מכוניות, רדיוס הסיבוב אותו רדיוס סיבוב, משמע אתו מרחב מינימלי דרוש בכל מקום.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדריך הנחיות לתכנון רחובות בערים כתוב מינימום 5.5 - 6.

אותו הדבר לפי תקנות התקנת תמרורים, שם מצויין 6. שים לב ש7 זה במקרה ויש קיר או עמוד בין החניות.

איפוא ראית 5.5 מטרים בתקנות התקנת תמרורים.

במדריך שספריאל הביא גם כתוב 6 מטר עמוד 17 למדריך.

7 מטרים קיבלתי את הה(א) ערה. תודה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בתקנות תמרורים כתוב 6 וזה מוגדר כ"מידות בסיסיות". במדריך לתכנון רחובות רשום 5.5 - 6 ושם זה מוגדר כמינימלי. אין סתירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לינק? עמוד?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

האפליקציה לא נותנת לי להעלות תמונה, אבל אם תכתוב בגוגל "הנחיות לתכנון רחובות בערים רכב מנועי" ותבחר בתוצאה הראשונה תוכל לראות את זה בעמודים 72,73.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואורייד - תודה על הקישור

ישה - בקישור של סלאורייד מצויין שהמידות הן לפי הנמחיות משרד התחבורה לתכנון חניונים, אותו קישור שהבאתי אתמול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק שמפנים אותך למקור שאומר 6 מטר מינימום.

אני הולך עם ההנחיות להתקנת תמרורים שהם דבר חקיקה רשמי והם גם המעודכנים ביותר מבחינת תאריך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...