Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחר אני אמור לבצע פרוטוקול מסירת דירה ולקבל מפתח, דגשים על דברים שחשוב לבדוק?

vxlan
שימו לב! השרשור הזה בן 2420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקבלת מפתח הכי חזוה לבדוק דברים לא מהותיים. כי מהותיים אתה יכול לטעון לבדק בית. הלא מהותיים כמו סדק באסלה או במקלחון אתה יכול לטעון עד מחר. הקבלן יגיד שזה לא מצויין בפרוטוקול. לכן במפתח צריך לבדוק טוב טוב את המרצפות שאין סדקים, שברים בפינות ושן מפולסות. לבדוק מעקות וחלונות שאין שריטות ואלומיניום לא גמור, לבדוק אסלות ואמבטיות שאין סדקים ושריטות וכן את השיש וארונות במטבח כי על אלה לא תוכל להגיד. רצוי לדחות התקנת פרקטים ודלתות פנים לאחר קבלת המפתח. יכולה להיות בעיה עם טופס 4 בלי דלתות, אבל אפשר להתגבר על ידי הצהרה לחברת החשמל. אם יש מרצפות שלא שמו מספק חומר זה פאק בבנייה ותוכל לקבל על זה מענה בתקופת הבדק. לפגמים שציינתי לא יעזור לך כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא מסכים. לי סידרו שריטות האמבט ושיש שבור במדרגות בערך שנה אחרי כניסה לבית, מה שלא צוין בפרוטוקול המקורי. ועוד כל מיני דברים כאלה בסגנון של מה שאתה מתאר - שלא צוינו בפרוטוקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הכסף ,הקונה ב 99% מהמקרים כבר שילשל לכיסו של המוכר, דרך בנק המשכנתאות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכסף אמור להיות משולם לקראת קבלת המפתח, לאחר פרוטוקול מסירה. כך היה במקרה שלי. דחיית פרוטוקול משמע דחיית קבלת הכסף. היות ומדובר ב-10% מהסכום, מדובר בסכום לא מבוטל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה מקרים אתה משלם ואז אתה מקבל את הדירה פרוטוקול מסירה ומסירת המפתח נעשים ביחד.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד ישה,

יש מקרים שבהם מבוצע תהליך של "פרה-פרוטוקול" שבהם הדייר ונציג מטעם הקבלן/יזם עושים בדיקה ראשונית על מנת לאתר בעיות . בימים הראשונים הקבלן גם מחזיק את כל בעלי המקצוע באתר וככה התיקונים מהירים יותר במקום להביא ולתאם במיוחד לאחר מכן.

לאחר תיקון ליקויים ראשון מתבצע פרוטוקול מסירה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה היא מתי אתה משלם את יתרת הכסף לקבלן?

ראה את חילופי ההודעות מול סמירו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם שילמת במזומן, או בהעברת זהב, תהיה המתנה עד לפירעון המלא של התשלום. אצל כל קבלן /יזם שאני מכיר. ואני מכיר הרבה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנקים למשכנתאות נוהגים להוציא שיק בנקאי לטובת המוכר

רוב הבנק3ים רוצים שהתשלומים שלהם יהיו אחרי שהרוכש שילם את ההון העצמי שלו קודם

מכאן שהתשלום האחרון מבוצע על ידי בנק למשכנתאות. חזרנו לשורה הראשונה.

כל המקרים האישיים שאני מכיר ואני מכיר לא מעט, קודם בוצע התשלום ולאחר מספר ימים , בוצע מסירת המפתח יחד עם ביצוע פרוטוקול המסירה.

ירון הקבלה מעניינת

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תכיר מקרה שונה.

שאלה - האם ברוב המקרים שאתה מכיר בעת שהרוכש מביא דברים משלו כגון רצפות וכו', היזם מתנער מאחריות עליהם או לוקח אחריות במידה ומשהו קורה למוצר / בהתקנה / בעת שהמוצר מונח בדירה בזמן הבנייה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכרתי את המקרה שלך עוד מההודעה הקודמת שלך. לא צריך לחזור על כך.

יש קבלנים שמתירים להביא דברים שלך ויש שלא.

לדוגמה, הבאת מרצפות, הוא לא יהיה אחראי על טיבן, אבל הוא יהיה אחראי על התקנתן.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי. אז יש מקרה (אצל עבדך הנאמן) שהיזם דרש שאחתום על טופס שמשחרר אותו מאחריות על המרצפות, סירבתי. ניסה לאיים משפטית, דחיית קבלת דירה, בלה-בלה-בלה בסוף התקפל והיה אחראי על המרצפות ללא חתימה שלי על שום דבר. ואחריי גררתי עוד כמה דיירים שהביאו "סחורה" משל עצמם. כך שיש מקרים ויש מקרים. אם לפני כמה שנים לפני שאור יצא לעולם עם הפרויקט שלו 150 משכורות, הייתי בא ואומר לאנשים שאפשר להתמקח עם הבנק וכל מה שהבנק אומר זה לא תורה מסיני, אנשים היו המומים והיו אומרים "בכל המקרים שאני מכיר זה ככה וככה, ואני מכיר הרבה בנקים" כולל אותך אם לא היית מתעסק במקצוע שלך שזה אולי נראה לך ברור מאליו כעת, לרוב לא. אז לי נראה ברור מאליו לפעול בצורה שציינתי. וכול אותם שמכירים מקרים ומכירים הרבה, צאו מהקופסה. אל תהיו כמו כולם, תחשבו אחרת, תגיעו לתוצאות אחרות. אף אחד לא תופס אותך בביצים כל עוד לא נתת לו לתפוס אותך בביצים. עם כל גוף, גם עם קבלן וגם עם בנק, ניתן לנהל משא ומתן ולהגיע לתנאים שנוחים לך. בסופו של דבר, קבלן הוא מוכר מוצר, ואתה רוכש מוצר, וקבלן הוא חכם ולא טיפש (לרוב), ויעדיף ציפור אחת ביד משתיים על העץ, ואם הציפור רוצה עוד ענף בקן שלה, הקבלן יעדיף לעשות זאת מאשר להפסיד את כל העסקה או לעכב קבלת תשלום או ליצור לעצמו בעיות שיעלו לו יותר כסף.

יש איזה סרט שאינני זוכר את שמו, שבו איזה בחור ש"תותח" with the ladies, מסביר לחברו שלא כל-כך תותח, איך הוא גורם לבחורות להיות לידו כל-כך "קלות". והוא אומר לו "you won't believe the things i can make them do, just by asking". זה משפט שהוא נכון לגבי הרבה מקרים גם בעולם האמיתי והעסקי.

עריכה אחרונה על ידי Smiro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בדק בית היה לפני כשבוע, ובחמישי הגיע הדוח.

הדברים המרכזיים שלא ניתנים לתיקון הם סטייה לרעתי בשטח המטבח, בכחצי מ"ר(כ5%. לפי הבודק התקן הוא עד 2%), חיפויי אמבטיה בעובי 6 ס"מ במקום 2 ס"מ כפי שמרשה התקן.

הדוח נשלח לקבלן ולנציגיו, אך ממה שהבנתי מדיירים אחרים, הוא לא באמץ מתייחס לדוח.

עלות כלל התיקונים נאמדת בכ8K ש"ח, לא כולל פיצוי על אובדן שטח המטבח, שלשם כך הבודק ממליץ להתייעץ עם עו"ד/שמאי.

אני הייתי מעדיף להימנע מעירוב עו"ד חיצוני, ואם אצטרך, אתבע בבית משפט לתביעות קטנות.

למישהו יש מושג מה הפיצוי המתאים לסטייה בשטח המטבח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...