Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדשות - דאצ'יה סנדרו סטפווי רובוטית ב-77 אלף שקלים

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הכל נחמד, אבל אני לא בטוח שלגירסא הרובוטות החד מצמדית אפשר לקרוא אוטומטית ללא הסתייגות. גם אם היא שופרה מאוד ביחס למה שאנחנו רגילים מהתיבות החד מצמדיות הרגילות, שהן לא בדיוק שיא החלקות בהעברת הילוכים (ללא הורדת הרגל מהגז בכל מעבר הילוך), לפעמים חובטות, הרכב מתגלגל אחורה (אם אין מערכת עזר לזינוק בעלייה או אם לא משתמשים בבלם יד). אפילו כפולת מצמד הייתי עדיין לא מגדיר בתור אוטומטית במובן המלא של המילה, זה סוג של רובוטית משוכללת, מהירה ויעילה (ועדיין אוטומט פלנטרי או רציף יותר חלקים).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי המחיר יקר ‚ היו צריכים ליהיות קרובים יותר ל-70K מאשר ל80K וחבל כאשר הידנית בסביבות ה-64\65K .

עריכה אחרונה על ידי dkn1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגניב. הגיר הזה קיים באיזשהו רכב מהקונצרן של רנו ניסאן דאצ׳יה בארץ? רובוטי חד מצמדי בדרך כלל זה לא הכי נעים...

בשנים 2001-2002 שווקה קליאו B עם מנוע 1200 ותיבה רובוטית חד מצמדית. הדגם לא זכה לפופולריות, נמכרו מעט יחידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטווינגו היתה תיבה חצי אוטומטית, לא רובוטית.

רק המצמד היה מופעל אוטומטית והיה צורך להעביר הילוכים.

ההגדרה חצי אוטומטית אינה מדוייקת כאן. Clutchless manual מתאים יותר.

חצי אוטומט זה מה שהיה בחיפושית או בסיטרואן C-MATIC, שם ממיר המומנט סייע להתנהלות עם מעט מאוד החלפות הלוכים וזחילה נינוחה בפקקים.

אגב, בחו"ל הוצעה הטווינגו דור ראשון גם עם גיר אוטומטי מלא(3 הלוכים, עם מנוע 1.2 ו-75 כ"ס), אך הפסקת היבוא לאחר כשנתיים גרמה לכך שדגם ומנוע זה כלל לא יובאו.

לצערנו גם הדור השני וגם הנוכחי של הטווינגו מסורבי עליה ע"י הצדיקים מקרסו.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסנדרו קרובה יותר לפיגו ולאיביזה בגלל שגם היא סופר מיני,sx4 זאת משפחתית.

הסוזוקי משפחתית קומפקטית, לא רואה קשר בינה לבין הסטפווי. למרות זאת, מי שאוהב רכבים קצת יותר מוגבהים (והבנתי שהסטפווי יותר גבוה מה XV לדוגמה..), יעדיף אותה על איביזה. האמת היא שגם אני הייתי מעדיף אותה, ולו רק בגלל המראה הכללי אבל זה עניין של טעם. לא הייתי מצפה להנחות, הרי זה כל הרעיון של דאצ׳יה בארץ - שהמחיר זול יחסית מלכתחילה. אני גם חושב שברמת האבזור שלה, המחיר די הוגן, כמובן ביחס לשוק היום.

טוב אז לפני שמשחררים הנחות לא קשורות אפשר להיכנס למפרט הטכני של הסנדרו ושלך הSX4 קרוסאובר ולראות מה הקשר בין שני הרכבים.

בסיס גלגלים:

סנדרו- 2590 קרוסאובר- 2600

אורך כללי:

סנדרו- 4081 קרוסאובר- 4300

רוחב:

סנדרו- 1944 קרוסאובר- 1765

גובה:

סנדרו- 1618/1559 (תלוי בעומס ובמסילות הגג) קרוסאובר- 1575-1580 (תלוי באם תיבה אוטומטית או ידנית)

מרווח גחון:

סנדרו- 207 (בעומס) קרוסאובר- 170

עכשיו תגידו לי שעדיין אין שום קשר בין הרכבים?

לעניין עצמו, המחיר לדעתי בסדר גמור ומספיק רחוק מהמתחרות הישירות. הבעיה זה המתחרות הלא ישירות (הסופרמיניז הנמוכות) שהן מעולות וההפרש אינו כה גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הרכבים על הכביש מתחילים את החיים כרכבי ליסינג.

בכמה חברות ליסינג קונות מכוניות בגודל הזה?

אם המחיר לא תחרותי לחברות ליסינג לא נראה הרבה כאלה.

ככה זה עובד:

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז לפני שמשחררים הנחות לא קשורות אפשר להיכנס למפרט הטכני של הסנדרו ושלך הSX4 קרוסאובר ולראות מה הקשר בין שני הרכבים.

בסיס גלגלים:

סנדרו- 2590 קרוסאובר- 2600

אורך כללי:

סנדרו- 4081 קרוסאובר- 4300

רוחב:

סנדרו- 1944 קרוסאובר- 1765

גובה:

סנדרו- 1618/1559 (תלוי בעומס ובמסילות הגג) קרוסאובר- 1575-1580 (תלוי באם תיבה אוטומטית או ידנית)

מרווח גחון:

סנדרו- 207 (בעומס) קרוסאובר- 170

עכשיו תגידו לי שעדיין אין שום קשר בין הרכבים?

לעניין עצמו, המחיר לדעתי בסדר גמור ומספיק רחוק מהמתחרות הישירות. הבעיה זה המתחרות הלא ישירות (הסופרמיניז הנמוכות) שהן מעולות וההפרש אינו כה גדול.

אוקיי אז אני אתקן. מדובר בשני סגמנטים שונים. בכל סגמנט יש את המרווחות יותר או פחות, עם בסיס גלגלים גדול או קטן יותר. הסנדרו לא יכולה להיקרא משפחתית, ה SX4 לזמנה, כנראה כן או לפחות משפחתית קומפקטית. אכן יש קשר במידות כפי שציינת, אבל זה נכון גם לגבי אלף מכונות אחרות מסגמנטים שונים, שלא נדבר על הארכות פלטפורמה כאלה ואחרות שעושים כדי לקפוץ בין סגמנטים אבל הבנתי את כוונתך, noted 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הגובה הם שם,אבל לקורא להם קרוס אובר?

אין להם את האפקט של קפטור,טארקס או אותה סוזוקי קרוס אובר,לקרוסאובר יש צורה יחודית להם.

ולדעתי אנשים גם יתיחסו לדאציה ככה,לא חושב שתהיה הצלחה בעיקר בגלל הגיר.

היא ניראית כמו סופר מיני עם גובה

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך תקרא ל SX4 ? שהם בעצמם קראו לדגם שלהם "קרוס אובר"?

הן בדיוק מתחרות ראש בראש.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם יכולים לקרוא לזה ככה,גם יונדאי קראה לi20 פרימיום.

לי היא ניראית כמו משפחתית 5 דלתות כמו המזדה 5 דלתות.

כשרכב שהוא קרוס אובר אמיתי הוא גם ניראה ככה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...