Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי מהקופות חולים הכי ליבראלית בלתת ימי מחלה בלי לחפש מה לשקר לרופא?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 3081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אצלינו דרך אגב, ממש לא מרשים שימוש בטלפון הפרטי

לא מרשים לגלוש

לא מרשים לשבת ללא מעש

אין עבודה?

תייצר עבודה!

יום אחד נשלחנו לנקות את החניה כי לא הייתה עבודה {סידרנו את החנות וניקנו. אין לקוחות מה נעשה? נוריד חולצה ונצא לבחוץ לעודד אותם להיכנס? יש תקופות מתות - רמאדאן,חגים כמו פסח וחגי תישרי שמי משפץ את הבית?}

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שרשור מעניין, דווקא בגלל ששני הצדדים נראים לגיטימיים, והקונטקסט הוא זה שחסר (ויקבע, לדעתי, מי מהם לגיטימי בכל מקרה).

נניח זה:

אני בן 32 ויש לי מוטו לחיים.

מה שאתה יכול לנצל את המעסיק תנצל!

משפט מטופש לגמרי, כי אם יש לך מעסיק כמו ניר וזו הגישה שלך, אז אתה טמבל כי מתישהו הוא יעלה על זה והגישה שלך תעלה לך במעסיק נהדר (וזה מבלי להכנס לפגם המוסרי הענק בגישה הזו כלפי מעסיק הוגן).

מצד שני לומר ש

נקודת מבט, אם אתה עובד בעבודה לא הוגנת אז בהחלט יש לך את היכולת לקום ולעבור למקום יותר הוגן (אלא אם המקום שאתה נמצא בו הוגןם בדיוק כמו כל האחרים ואז הבעייה היא בנקודת המבט).

זה פשוט לא נכון (עובדתית, לא רעיונית) - קח לדוגמא את המלצריות: יש מעין סטטוס קוו בו מלצריות לא מקבלות שכר בסיס אלא אך ורק שכר לפי טיפים, ועד לאחרונה רובן לא קיבלו אפילו תלוש והפרשות (לאחרונה זה קצת התאזן). במקרה הזה, כאשר יש מעין 'כשל שוק' של מעסיקים שאימצו סטטוס קוו נצלני, לסטודנטית שצריכה עבודת ערב במשמרות האופציה אינה ללכת למסעדה השכנה ולקבל תנאים טובים יותר, אלא לוותר על התעסוקה הזו בכלליות. קיצר יש לא מעט מקרים בהם נקודת המבט שלך בסדר גמור, ואלו תנאי השטח שלא הוגנים בעליל ומעוותים את המציאות.

אני סבור שהאמת נמצאת איפשהו באמצע, לדעתי לכיוון המקטרגים כאן בשרשור - רק בהרבה פחות נחרצות וכן כתלות בקונטקסט. אם המעסיק שלך הוא מעסיק הוגן שפועל לפי חוק, אין שום לגיטימציה או סיבה הגיונית לפברק שקרים. אם המעסיק שלך עבריין בעצמו ואין לך אפשרות לעבור ממנו, זה סיפור שונה.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פינדר, אני אענה לך כמעסיק.

אצלי עובדים עושים הפסקה מתי שהם רוצים כל עוד הם לא מפריעים לאחרים ונמצאים בעמדת העבודה שלהם (לא אכפ לי אם עובד עוצר לשתות קפה, לעשן, לגלוש בטלפון או סתם לבהות בחלל). התנאי היחיד הוא לדעת את הגבול בין הפסקה לגיטימית להתרעננות לבין זריקת זין.

זה יפה מאוד מצדך.

גם אני כשכיר, יש לי פריוולגיה לעבוד במקום כזה, אבל זה משהו לא רשמי, "עצימת עיניים" של המעסיק.

לרוב השכירים במשק, אין כאלו פריוולגיות. ואנשים נאלצים להשתמש בכל סעיף חוק, שיכול לעבוד לטובתם, כדי לשרוד.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי:

אני עובד במקום עבודה שמרבית עובדיו משתכרים על השקל את מה שמחייב החוק. גם עובדים ותיקים מאוד. לומר לך שזה מפתיע שעובדים יעשו את מה שהם יכולים כדי להוציא עוד קצת מהמעסיק? לא מפתיע.

מצד שני, עובד שהארגון הלך לקראתו כמה שיותר. כולל העלאות והלוואות והתעלמות מטעויות ומזריקות, שלח לי הודעה שבוע שעבר שהוא חולה. בערב העלה תמונות מטיול ג'יפים, והיום הוא כבר בהליך פיטורין.

רוצה לומר-כמים הפנים לפנים לב האדם לאדם.

אם המעסיק לא נותן כלום, שלא יצפה להרבה בתמורה.

אם המעסיק נותן והעובד משתין עליו- שלא יצפה שייצא בלי כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ש

זה פשוט לא נכון (עובדתית, לא רעיונית) - קח לדוגמא את המלצריות: יש מעין סטטוס קוו בו מלצריות לא מקבלות שכר בסיס אלא אך ורק שכר לפי טיפים, ועד לאחרונה רובן לא קיבלו אפילו תלוש והפרשות (לאחרונה זה קצת התאזן). במקרה הזה, כאשר יש מעין 'כשל שוק' של מעסיקים שאימצו סטטוס קוו נצלני, לסטודנטית שצריכה עבודת ערב במשמרות האופציה אינה ללכת למסעדה השכנה ולקבל תנאים טובים יותר, אלא לוותר על התעסוקה הזו בכלליות. קיצר יש לא מעט מקרים בהם נקודת המבט שלך בסדר גמור, ואלו תנאי השטח שלא הוגנים בעליל ומעוותים את המציאות.

אני סבור שהאמת נמצאת איפשהו באמצע, לדעתי לכיוון המקטרגים כאן בשרשור - רק בהרבה פחות נחרצות וכן כתלות בקונטקסט. אם המעסיק שלך הוא מעסיק הוגן שפועל לפי חוק, אין שום לגיטימציה או סיבה הגיונית לפברק שקרים. אם המעסיק שלך עבריין בעצמו ואין לך אפשרות לעבור ממנו, זה סיפור שונה.

בוא ניקח את המלצריות.

את השכר הלא הוגן שהן מקבלות הן יכולות להוציא גם בעבודה בילו ואם הן באמת מלצריות מקצועיות אז יש לא מעט מקומות שמלצר אצל8 זה מקצוע עם שכר קבוע ותנאחם סוציאליים. אף אחד לא אמר שחייבים להיות מלצרים(שזו דוגמא מצויינת לעבודה שיש עוד 1000 כמוך שמחכים בתור).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בעצם אתה מוכיח כאן? שיש יותר מסוג עבודה אחת, ולכן אתה יכול ללכת לעבודה אחרת?

אתה אמרת ש"אם המקום עבודה הוגן בדיוק כמו האחרים אז הנקודת מבט שלך היא הבעיה", איך זה שיש עוד משרות בעולם מצדיקות פעולות לא חוקיות שנמצאות בסטטוס קוו של תחום תעסוקה מסוים...?

זה שיש 1000 כמוך שמחכים בתור, לא נותן לגיטימציה למעסיק לעקם את החוק. זה די ברור מאליו (נדמה לי) כך שאני מתחיל לחשוב שאנחנו פשוט מדברים על נושאים שונים(?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו משש לא מדברים על נושאים שונים.

החוק היא ברור ואין בעיה לאכוף אותו גם בדיעבד (בית דין לעבודה). פשוט לשני הצדדים הסידור הזה של העסקה בשחור נוחה מאוד ולכן זה המצב. אתה מכיר מלצר שמוכן להבטחת שכר מינימום ובתמורה לשלם מידים מלאים על כל הכנסותיו?

מה שאני אומר זה דבר פשוט מאוד. אם אתה עובד כללי לא מקצועי וזה לא משנה אם אתה עובד כרגע במלצרות, שטיפת רכבים, מוכר בחנות או עובד ייצור כל העבודות הנ"ל שקילות ונכללות תחת עבודה לא מקצועית. אם עבדת במפעל והתפקיד שלך היה לשים חלק וללחוץ על הכפתור הירוק אתה לא יכול להגיד שהעבודה במפעל אחר שונה כי הכפתור צהוב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לכל השכירים המוסריים פה:

אתם מחתימים כרטיס כל פעם שכותבים פה בפורום, בזמן העבודה?

אני לא יושב בחיים על העורק הראשי של העובדים שלי.

הם צריכים שקט להיות בריכוז מקסימלי בעבודה. טעות אחת בתחשיב שהם ואני לא שמנו לב, ואני בצרה.

הם יוצאים להפסקות סיגריה חופשי, אנחנו הולכים כולנו יחד למסעדה בזמן העבודה וכו'.

רק מה, ברגע שהם מתיישבים על הכיסא, שום דבר לא מסיח את דעתם.

פשוט עובדים.

אין עבודה?

תייצר עבודה!

לא מבין מה הבעיה בזה.

אצלי כשהעובדים חסרי עבודה, הם מיוזמתם שולחים פרופיל משרד ועושים שיווק.

אני אפילו לא מבקש.

כשאין להם עבודה, הם לא משחקים תופסת עם הזבובים ולא משחקים מחבואים במשרד, אלא מייצרים עבודה.

כמובן שאני מאוד מעריך זאת, ומקפיד תמיד לתגמל אותם בכל דבר שביכולתי לתת.

פעם אחת עשינו כולנו יחד (עם המזכירה והמנקה) עסקת סיבוב מרשימה בנדל"ן.

אתה חושב שלא יכולתי להיכנס לבד לעסקה ולהרוויח פי כמה וכמה?

ברור שיכולתי.

זה נורא פשוט.

תעשה צרות, תעוף או שתקבל צרות.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה ניר, אתה נשמע בחור חכם, משכיל ומצליח, אבל אתה יותר מדי "אני אני ואני, אצלי אצלי ואצלי", בחייאת, לא הבנת עדיין שאתה לא דוגמא?

לך יש עובדים מעולים, שמביאים לך עבודה, כי אתה מתגמל אותם בהתאם, יש לך כח אדם איכותי שלא יעשה טריקים ושטיקים, לא בגלל שהוא מפחד ממך, אלא בגלל שהוא מעריך אותך כי אתה מעריך אותו.

עכשיו, בין זה לבין שארית 99% מהעסקים, יש הבדל שמיים וארץ, במשכורות, בהתייחסות ובתנאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה ניר, אתה נשמע בחור חכם, משכיל ומצליח, אבל אתה יותר מדי "אני אני ואני, אצלי אצלי ואצלי", בחייאת, לא הבנת עדיין שאתה לא דוגמא?

לך יש עובדים מעולים, שמביאים לך עבודה, כי אתה מתגמל אותם בהתאם, יש לך כח אדם איכותי שלא יעשה טריקים ושטיקים, לא בגלל שהוא מפחד ממך, אלא בגלל שהוא מעריך אותך כי אתה מעריך אותו.

עכשיו, בין זה לבין שארית 99% מהעסקים, יש הבדל שמיים וארץ, במשכורות, בהתייחסות ובתנאים.

לא מכיר את כל העסקים בארץ.

אני מאמין שיש בוסים שבודקים כמה זמן יצאת להשתין ובאיזה שנייה החתמת כרטיס, ויריבו איתך על שעה ביום חופש.

מכיוון שהייתי גם שכיר לא מעט שנים, אני יודע את זה שכאשר תשקיע תקבל חזרה.

לא תשקיע, לא תקבל.

אני במגע יום יומי עם מעסיקים מהעבר ומההווה, וכולם כולל כולם, נותנים את הנשמה לעובדים.

זה שהעובדים חושבים שמתעללים בהם, כי המעסיק לא אישר להם חופשה או כי הם לא קיבלו העלאה במשכורת, הם פשוט לא מבינים כמה זה מורכב להחזיק עסק עצמאי במדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר, המשפט הזה

אני יודע את זה שכאשר תשקיע תקבל חזרה

לא תמיד נכון.

מהנסיון האישי שלי - חוויתי אך ורק מקומות כאלו, אבל זו 'פריביליגיה' שלי בגלל המקצוע והיכולות הספציפיות שלי.

מצד שני חזיתי מהצד איך המשפט הזה היה לא נכון בעליל לאשתי במקום העבודה הקודם שלה, וראיתי את זה קורה גם לאנשים אחרים (אבא שלי, לדוגמא).

זה מאוד, מאוד, תלוי במעסיק הספציפי. ממש כמו שיש לך יבואני רכב שיתייחסו אליך כמו אל אשפה, ויש שיתייחסו כמו אל מלך - תגובת המעסיק להשקעת העובד זה עניין שהוא לעיתים עסקי, לעיתים רגשי, אבל ממש לא בגדר 'כלל אצבע'. יש כאלו שיעריכו, יש כאלו שיתייחסו אל זה בתור הזדמנות לסחוט עוד יותר את העובד.

ולכן אמר הבחור, בצדק לדעתי, שנק' המבט שלך נהדרת - אבל לא בהכרח משקפת את המצב בפועל. ולמרות שבפן האישי אני מכיר חוויות שזהות למה שאתה מספר, ראיתי כבר שזה לא המצב בכל העסקים במשק. רחוק מכך...

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקטן עד מחר.

אני בן 32 ויש לי מוטו לחיים.

מה שאתה יכול לנצל את המעסיק תנצל!

כי מחר, גם אם אתה מצטיין ואני הייתי מצטיין ב3 עבודות קודמות שלי.

ברגע האמת עפתי כמו גרב משומשת.

נתתי שעות בלי לקבל כסף

תרמתי למערכת

תרמתי ליעילות

עשיתי עבודה של 4

הרמתי את ההכנסות.

מה עשו עם אלעד נסים?

בעיטה בתחת ולך תיזXXX

http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%99%D7%9E%D7%99_%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%94_%D7%A2%D7%A7%D7%91_%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%9F_%D7%90%D7%95_%D7%9C%D7%99%D7%93%D7%94_%D7%A9%D7%9C_%D7%91%D7%AA_%D7%94%D7%96%D7%95%D7%92

יופי של מוטו לחיים בחרת, בהחלט משהו להתגאות בו.

מבלי לפגוע, ממש לא הייתי רוצה אותך בתור עובד שלי, אתה מצטייר פה כרמאי (ואני נמנע מלהשתמש בכינוי אחר שהוא קשה יותר אבל גם הולם יותר).

נכון, יש מעסיקים נבלות שמתיחסים לעובדים כמו לעבדים.

לך כעובד יש כמה אפשרויות במקרה הזה:

1.להשלים עם העובדה שזה מה יש ולעבוד כמו שצריך ובצורה ישרה.

2.להחליט שלא מתאים לך ולהתפטר.

3.לתבוע את הזכויות המגיעות לך ישירות מהמעסיק או מהגופים הרלוונטים.

אין אופציה רביעית שמאפשרת לך לגנוב מהמעסיק כדי לפצות את עצמך, מה גם שאם היתה אופציה כזאת אזי אתה הופך להיות נבלה בדיוק כמו המעסיק.

צורם לי מאוד לשמוע על אנשים שמבחינתם יזיינו את המעסיק איפה שאפשר כדי לפצות על זה שהוא (המעסיק) לא בסדר.

הוא אולי לא בסדר אבל הוא עדיין מפרנס אותך ולך שמורה האפשרות להתפטר אם מקום העבודה לא לרוחך.

חבל שפתחת את השרשור הזה, אתה יוצא בו לא משהו בכלל.

עריכה אחרונה על ידי edan82

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר, המשפט הזה

לא תמיד נכון.

מהנסיון האישי שלי - חוויתי אך ורק מקומות כאלו, אבל זו 'פריביליגיה' שלי בגלל המקצוע והיכולות הספציפיות שלי.

מצד שני חזיתי מהצד איך המשפט הזה היה לא נכון בעליל לאשתי במקום העבודה הקודם שלה, וראיתי את זה קורה גם לאנשים אחרים (אבא שלי, לדוגמא).

זה מאוד, מאוד, תלוי במעסיק הספציפי. ממש כמו שיש לך יבואני רכב שיתייחסו אליך כמו אל אשפה, ויש שיתייחסו כמו אל מלך - תגובת המעסיק להשקעת העובד זה עניין שהוא לעיתים עסקי, לעיתים רגשי, אבל ממש לא בגדר 'כלל אצבע'. יש כאלו שיעריכו, יש כאלו שיתייחסו אל זה בתור הזדמנות לסחוט עוד יותר את העובד.

ולכן אמר הבחור, בצדק לדעתי, שנק' המבט שלך נהדרת - אבל לא בהכרח משקפת את המצב בפועל. ולמרות שבפן האישי אני מכיר חוויות שזהות למה שאתה מספר, ראיתי כבר שזה לא המצב בכל העסקים במשק. רחוק מכך...

:mm_yeah:

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים פה חיים בבועה.

מי שחושב שעובד בעבודת שכר מינימום, שלא דורשת כישורים מיוחדים, יכול פשוט לחפש מעסיק אחר, לא מכיר את שוק העבודה, מעבר לפינה הקטנה שהוא חי בה.

המציאות היא, שרוב השכירים בארץ מרוויחים בין מינימום לשכר החציוני, שהוא כידוע נמוך מהשכר הממוצע.

ברוב המשרות האלו, הגמישות של המעסיק כלפי העובד, רחוקה ממה שמתארים, המעסיקים שכותבים פה, בדיוק כי הם יודעים שלעובד אין הרבה ברירות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...