Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיונר רדיו FM כתחליף לHU עם תדרים אמריקאים (אי זוגי)

snir
שימו לב! השרשור הזה בן 4149 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מאד רוצה לרכוש דגם מסויים של HU עם מסך נשלף מחול, רק שהתדרים של הרדיו שלו הם אי זוגיים, האם יש איזשהו פתרון של טיונר FM חיצוני שאפשר לחבר אליו את האנטנת רדיו של הרכב ושתהיה שליטה נוחה על תחנות רדיו וכמובן יציאת AUX. כבר הרבה זמן אני שוקל אם להזמין אותו ורק בגלל העניים של התדרים אני נמנע כי הרדיו הוא דיי שימושי אצלי.

כבר שאלתי חנויות על כיול והתגובות שלהם היו שהם לא רוצים או שלא יודעים לכייל את התדרים של מערכות מולטימדיה. חלקם יודעים לכייל רק HU ללא מסך נשלף. אז אם למשהו ידוע אם קיים פתרון כזה, שיישתף אותי בבקשה. תודה.

Pontiac Bonneville SSEI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכשיר - http://www.ebay.com/itm/Clarion-VZ401-In-Dash-DVD-CD-MP3-WMA-Player-w-7-Touchsceen-Monitor-/120897576020?pt=Car_Audio_Video&hash=item1c260e9c54&vxp=mtr

לא, לא בדקתי עם המוכר, אבל מניסיון קודם בהתכתבויות עם מוכרים מחו"ל התשובה שלו תהיה, "לא ידוע לי". אבל אני אנסה בכל זאת.

Pontiac Bonneville SSEI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

מנסיוני עם פיוניר יש דגמים שלא ניתן לשנות את התדרים אלא רק עם צ'יפ מיפן ואף גורם לא עושה זאת ,

זאת אומרת שאי אפשר כולל היבואן הרשמי,

מציע לך לא להיכנס להרפתקאה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה אכפת לי, כמו שאמרתי גם להשתמש בטיונר חיצוני בתור רדיו אם הייתי מכיר אפשרות כזו.

אם הייתי יודע מה הפתרון לכיול היחידה עצמה, צ'יפ, תוכנה או משהו אחר, אבל יודע בוודאות שזהו הפתרון לכיול תדרים אז הייתי מבצע

חיפוש מעמיק על מנת להשיג את הצ'יפ או עדכון תוכנה למכשיר לפני שאני קונה את המכשיר עצמו. אבל העניין הוא שאני לא יודע מה בדיוק צריך לשנות במכשיר ובגלל זה אני מחפש איזשהו פיתרון חיצוני.

אם המחירים בארץ של מערכות כאלו לא היו כל כך שערורייתיים עד כדי כך שאפשר במחיר של מכשיר אחד מהארץ להזמין ארבעה מכשירים מחו"ל לא הייתי חושב על הרפתקה כזו. ומי צריך את האחריות שלהם בכלל.

Pontiac Bonneville SSEI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי סרטון ההדרכה הבא, הדילוגים בתדרים הם של 0.05MHZ ולכן אין סיבה שלא תוכל לקלוט תדרים ישראליים:

http://www.youtube.com/watch?v=REhI3zFWR9U דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

מה גם שנתקלתי כבר במכשירים רבים בארה"ב ובכלל שככה עובדים דילוגי התדרים שלהם.

(עריכה: אולי תהיה בעיה ברדיו AM...אם אתה מתכנן להקשיב לזה. שם הקפיצות סביר להניח ב-10KHz במקום ב-9KHz)

מצד שני אולי מדובר בתת דגם אחר...שווה לבדוק מול המוכר כאמור.

אם כבר הייתי צופה לבעיות מכיון הDVD (לא CD) שעובד בטח בשיטת שידור NTSC ולא PAL ועלול להיות גם מוגבל אזורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסרטים הם של clarion malaysia , המבטא של הבחורה הוא סוג של בריטי. לא הייתי סומך על כך ולכן מציע שתתקשר עם המוכר ותוודא מה קפיצות התדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצדק עימך!

מה גם שהסתכלתי על מוצרים אחרים באתר של קלריון ארה"ב ובחלק מהם מצויין אכן קפיצות תדר של 0.2Mhz .

אין מנוס מלדבר עם המוכר (שרק כדי לצאת נקי כפיים אציין שאמרתי כבר קודם שרצוי 8) ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז באתר של קלריון ארה"ב טווח התדרים הוא 87.9-107.9 ככה שגם אם הקפיצות של התדרים היו 0.05 זה לא היה עוזר, וכעת שגיליתם לי שזה 0.02 אז בטוח שזה לא יסתדר עם תחנות בארץ ( דרך אגב Tom_22 איפה מצאת את הנתון של קפיצות התדר?) על שיטת השידור של ה-DVD לא מצאתי כלום, אולי לא חיפשתי מספיק טוב.

היה כבר ידוע לי שבקלריון מלזיה דגמים שמתאימים לארצנו, כי אני זוכר שה-786 היה במקור מקלריון מלזיה, ולי היה ה-

785 (לפני 5 שנים) שכיילתי ב-S.G, אבל היום הם לא מוכנים אפילו לדבר על זה. גם הסתכלתי באתר של מלזיה על הדגם המדובר ורשום שטווח התדרים הוא - 87.5-108, אבל לך תמצא אותו באיביי ובטח הוא יעלה פי 2. (ככה היה עם ה-786).

ושאלתי כמה מוכרים באיביי שמוכרים את המכשיר בארה"ב - אחד ענה שהוא לא יודע אם אפשר לשנות את הטווח. אחד ענה שכדאי שאפנה בשאלה הזו לקלריון עצמם. ואחד אמר שהם שולחים לאירופה הרבה מכשירים כאלו ולא היו תלונות (בטח השלימו עם זה שהרדיו לא מתאים).

Pontiac Bonneville SSEI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טווח תדרים של 87.9-107.9 הוא אופייני לטיונרים אמריקאים (בניגוד לשאר העולם שכמו שציינת 87.5-108.0) מאחר וכל תחנות הרדיו שם הן אי-זוגייות וקפיצות התדר הן 0.2Mhz (ולא 0.02 כמו שרשמת). אם תמצא מכשיר שקופץ בקפיצות של 0.05 זה בהחלט עוזר כי ככה אתה יכול בעצם לכוון תחנות זוגיות וגם אי זוגיות (88.0, 88.05, 88.10, 88.20 וכן הלאה) בניגוד לקפיצות של 0.2 שאז אתה מוגבל לתדרים אי זוגיים (87.9, 88.1, 88.3 וכן הלאה).

לגבי איפה מצאתי את נתון קפיצות התדר - לגבי המכשיר המלזי, ניתן לראות בסרטון כשמכוונים את הרדיו הקפיצות הן של 0.05Mhz, כמו כן באתר האוסטרלי זה מצוין בפירוש ( http://www.clarion.com/au/en/products/2012/multimedia/multi_source_units/VZ401A/au-en-product-sc_1259617389346.html ) למרות ששם, שם הדגם הוא VZ401A.

לגבי המכשיר האמריקאי, לא מצויין בשום מקום ולכן ייועץ לך לשאול את המוכר.

יחד עם זאת, באתר הבא (אמריקאי) מצויין כי יש למכשיר כיול אירופאי: http://www.woofersetc.com/p-9678-vz401-clarion-7-in-dash-single-din-touchscreen-dvdcdmp3usb-receiver-with-bluetooth.aspx

מה שעדין לא מבטיח את הנושא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק בקשר ל-0.05 שזה ייאפשר לקבל תחנות עגולות אבל כנראה שזה באמת בייחד רק עם טיונר אירופאי של 87.5-108. התכוונתי לאיפה מצאת את הקפיצות של 0.2HZ של המכשיר האמריקאי, כי באתר האוסטרלי וגם באתר המלזי באמת נתנו את הנתון של 0.05 אבל באמריקאי נתון רק טווח תדרים בלי הנתון של הSTEPS.

ראיתי באתר woofersetc שרשמו שם European Tunin, אני אנסה למצוא אותם באיביי, שם לפחות יש פיקוח על מה שמוכר אומר.

Pontiac Bonneville SSEI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמוך, גם אני לא מצאתי התייחסות באתר של קלריון האמריקאי (או אתרי חנויות אמריקאיות) לנתון של ה-0.2 במכשיר הספציפי המדובר, אלא במכשירים אחרים כגון זה: http://www.clarion.com/us/en/products/2012/multimedia/navigation/NZ502/us-en-product-sc_1259559423422.html

זה משהו שאני מכיר מנסיון אישי מצד אחד ורק כדי לוודא מצאתי גם משהו בוויקיפדיה (עם זאת, אני לא מוצא את הלינק עכשיו), שאגב מתייחס גם להבדלים בשידור AM שבו הגרסה האמריקאית מדלגת ב-10Khz ואילו רוב שאר העולם בגילוגים של 9Khz.

בכל מקרה, בדקת אולי לגבי מכשירים אחרים שיכולים להציע את מה שאתה מחפש?!

(ולא שיש לי משהו להציע...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המכשיר הכי משתלם מבחינת התמורה לכסף שמצאתי בנתיים בהתחשב בזה שהוא מגיע מחברה מוכרת ולא מוצר "מדבקה".

אבל אחרי הרבה חיפושים באיביי בארצות שונות הוא כבר לא כל כך משתלם עם תדרים אירופאים שמקפיץ את המחיר שלו פי 2.

Pontiac Bonneville SSEI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק פי 2...קצת פחות (מוכרים מגרמניה אפילו עוד פחות), ועדין נראה לי קרוב לחצי העלות של מכשיר מקביל בארץ - תלוי מכס וכד' כמובן...

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=clarion+vz401e&LH_PrefLoc=2&rt=nc&LH_ItemCondition=3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4149 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...