Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ממי אני דורש החזר השתתפות עצמית לאחר תהליך שיבוב?

שימו לב! השרשור הזה בן 4446 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לפני תקופה נסעתי במגרש חנייה ומישהו שעמד מולי עשה חנייה ברוורס ונכנס בי, לאחר שיצאנו מהרכבים הוא התחיל להתלהם ולצעוק ולא רצה להביא לי את הפרטים שלו וטען שהוא היה בוחן רכב והוא בטוח שהוא צודק ב100%.

אני בטוח במליון % שאני צודק, הכנתי שרטוט של המקום עם תנועת הרכבים, ותמונות נלקחו מהמקום.

קראתי לאבא שלי, והתחלנו לחפש אותו במתחם הקניות עד שמצאנו אותו ברמי לוי, ואבא שלי הכיר את שמו.

עשיתי מאמץ, לאחר מכר משותף, השגתי את הפרטים המלאים שלו ושל הפוליסה שלו.

לאחר התאונה הפעלתי פוליסה, שילמתי השתתפות עצמית ותיקנתי את הרכב (הייתי חייל והרכב של אמא שלי ולא רציתי להתחיל להתעסק עם מוסך/תביעות/שיקים)

לאחר מכן, ביקשתי שיתחילו בתהליך שיבוב כדי לדרוש את דמי ההשתתפות העצמית שלי (1000 ומשהו ש"ח), כי למה שאשלם ולו שקל אחד אם אני לא אשם?

לפני כשבוע דיברתי עם חברת הביטוח שלי והם אמרו לי שתהליך השיבוב הסתיים, בו שתי חברות הביטוח הלכו לבורר (בוררות בנועם או משהו בסגנון) ובפסק בוררות הוחלט כי לאחר כל הנתונים שראה, אני צודק ב75% והם צריכים לשלם לחברת הביטוח שלי את הפיצויים. וכשביקשתי את דמי ההשתתפות העצמית שלי (+ירידת ערך) בחזרה הם אמרו לי שעכשיו הם לא קשורים, ואני צריך לדרוש את זה ממנו איכשהו. כי חברת הביטוח שלו לא חייבת לקיים את פסק הבוררות (לטענתם)

עכשיו, השאלות שלי הן כאלו:

1. למה אני לא מקבל את ההשתתפות העצמית שלי מחברת הביטוח שלי?

2. למה חברת הביטוח שלו לא מקיימת את החלטת פסק הבוררות? האם הם בכלל יכולים לעשות את זה?

3. למה אני צריך להתעסק עם זה לבד ולא חברת הביטוח שלי?

4. למה חברת הביטוח לא הלכה לבית משפט, בית דין כדי שיחליט ויראה את הממצאים, למה הם הולכים לבורר?

5. לאחר כל אלה, השאלה החשובה ביותר - איך אני מקבל את דמי ההשתתפות העצמית שלי (+ירידת ערך) ממנו? האם אני צריך לתבוע אותו/את חברת הביטוח שלו בתביעות קטנות? האם אני יכול בכלל להתחיל תביעה אם כבר הייתה החלטה של בורר והעניין אמור היה להסתדר?

תודה רבה,

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש לראות את הדרישה של חברת הביטוח שלך ואת פסק הבורר כדי לדעת מי נגד מי.

וסביר ביותר שאתה רשאי לתבוע את הפוגע בבית המשפט לתביעות קטנות אם חברת הביטוח שלך לא תבעה את הנזקים של ההשתתפות העצמית + ירידת הערך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקבעה להם אשמה 75% בלבד.

זו התוצאה הרצויה לחברות הביטוח (שהאשמה מתחלקת איכשהו) כי התוצאה היא ששני הצדדים חייבים השתתפות עצמית.

למשל אם הנזק הכללי (ל2 הרכבים) היה 10000 ש"ח,

אז הוא אחראי ל7500 ואתה ל2500.

הוא ישלם לביטוח שלו נניח 1000 שקל השתתפות עצמית ואתה תשלם לביטוח שלך גם 1000 שקל השתתפות עצמית.

סך הכל הביטוח שלו ספג 6500 ושלך 1500, ושניכם נדפקתם עם העלאת הפרמיה.

כך שהשתתפות עצמית אין לך איך להזדכות.

לגבי ירידת ערך - פה זה קצת יותר מורכב.

יש ה"ע של 1.5% בירידת ערך רק במקרה שאתה תובע את הביטוח של עצמך.

אם האשמה היא 75%:25% אני לא יודע מה הדין לגבי ירידת הערך. יכול להיות ש75% מכלל ירידת הערך בפועל צרכה לשלם חברת הביטוח של הפוגע. בהצלחה להוציא את זה מהם עכשיו.

המסקנה מכל הסיפור הזה היא שאם אתה לא אשם דרך הפעולה היחידה הכדאית היא לתבוע את האשם. אם צריך להגיע לבימ"ש אז שיהיה.

לא מבין מה קשור חייל, להיפך, מה אכפת לך להיות בבימ"ש במקום בצבא? הפז"ם דופק...

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלטה בבוררות מחייבת את הצדדים לבוררות.

אתה רשאי בבית המשפט לתבוע את ההשתתפות העצמית ששילמת ואת ירידת הערך שהייתה לך ואת העלאת הפרמיה שתהיה לך בהם בכלל לא דנו חברות הביטוח.

אבל כפי שכתבתי לך בהודעה הקודמת בקש לראות מה תבעה חברת הביטוח שלך ומה ראשי הנזק שהיא זכתה בהם .

ייתכן ויתברר לך כי היא זכתה גם בירידת הערך וגם בהשתתפות העצמית וגם בהתייקרות הפרמיה שלך. :shock: לא נראה לי , שהיא בכלל תבעה זאת .

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אז חלק אומרים שאני יכול לתבוע את ההשתתפות העצמית וחלק אומרים שלא

אתמצת את פסק הבוררות:

"

הביטוח שלי נגד הביטוח שלו.

סכום התביעה - 2800 ש"ח.

טענות שני הצדדים.. 3 עמודים.

בסופו של דבר, החלטת הבורר:

..לפיכך, הגעתי לכלל מסקנה כי דינה של התביעה-להתקבל בחלקה, בשיעור של 75%. באשר לאגרת התביעה, מצאתי לבוע כי התנהגותה של התובעת-בכך שנמנעה מלהציג את הודעת מבוטחה על התאונה, ובצירוף תמונות לכתב התשובה בלבד- מצדיקה את השתת מחצית האגרה עליה, חרף קבלתה מרבית תביעתה כאמור.

לאחר ששקלתי טענותיהם, כפי שפורטו בכתבי טענות הצדדים, אני פוסק כי התובעת הוכיחה נזקיה בסך כולל של 2800 ש"ח נכון ליום XX. מסכום זה יש להפחית אשם תורם סך של 700 ש"ח.

אשר על כן, אני פוסק כי על הנתבעת לשלם לתובעת סך של 2100 ש"ח. התשלום בפועל, אשר על פי הסכמת הצדדים ובהתאם להסכם הבוררות ישולם באמצעות מסלקת איגוד חברות הביטוח בישראל.

אגרה - התובעת תישא ב50% מהאגרה, והנתבעת ב50% מתוך סכום האגרה."

עכשיו השאלות הן:

1. האם חברת הביטוח שלו חייבת לקבל את פסק הבוררות? (כי נאמר לי מחברת הביטוח שלי שהיא לא חייבת)

2. למה אני צריך להתעסק עם זה ולא חברת הביטוח שלי? (בשביל זה יש לי ביטוח.. כדי לא להתעסק עם זה אישית אלא שהם יתבעו את מה שצריך)

3. אם חברת הביטוח שלי לא אמורה להתעסק עם זה אלא אני - איך אני מקבל את הכסף שלי בחזרה?(דמי ההשתתפות העצמית) האם תביעות קטנות היא הכתובת?? ואם כן, אני אמור לתבוע אותו אישית או את חברת הביטוח שלו?

תודה,

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם לצחוק או לבכות

2800 ש"ח נזק חברת הביטוח שלך גבתה 1000 ש"ח ממך השתתפות עצמית חברת הביטוח של הנהג השני גבתה סכום דומה, ו 2 חברות ביטוח נלחמות כמו אריות על 800 ש"ח

וחברת הביטוח שלך עוד מפשלת ולכן משלמת חצי מאגרת הבוררות.

מה זה לא תשלם? בולשיט מוכרים לך.

תבע את הנהג בתביעות קטנות על נזקיך .

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות התיקון במוסך ההסדר היתה כ5000 ש"ח, לא יודע למה הם תבעו רק על 2800.

בכל אופן - היו לי תמונות ממקום התאונה וגם שרטוטים שהכנתי, הם פשוט היו צריכים ללכת עם המסמכים שהבאתי להם ולתבוע אותם.

בכ"ז הם לא הלכו לבית דין אלא לבורר, לא יודע למה.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך תעשה שיעורי בית מול חברת הביטוח שלך תבין יותר ותדע מה אתה יכול לתבוע מהנהג הפוגע.

והמסקנות של הבורר לגבי מי האשם בתאונה לא תקפות לגביך מול הנהג הפוגע בגין נזקיך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4446 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...