Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספק כח פנימי של מסך LCD - זקוק לעין מקצועית של אלקטרונאי (תמונות בפנים)

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 2259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד שאלה.

כיצד עליי לבדוק את שאר הקבלים בלוח, למרות שאינם נפוחים? האם יש פעולה מסוימת שניתן לעשות בעזרת רב מודד ולחפש התנהגות מסוימת?

השיטה היא לנתק רגל אחת מהלוח, ולבדוק עם רב מודד שיודע למדוד קיבוליות, ולהשוות אותה לערך שרשום על הקבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 164
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לבסוף ניתקתי את הקבל, ולאחר מכן מצאתי 3 קבלים שמראים התנגדות אפסית (מבלי להוציאם מהלוח). לאחר הוצאתם מהלוח, גיליתי שאיפה שקודם היו הרגליים של הקבלים (פלוס ומינוס) זה מראה כאילו יש ביניהם חיבור (כמו קצר?)

תכף אעלה תמונה שמסבירה את זה טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתאר בדיוק את סדר הפעולות שעשיתי.

לאחר פירוק הקבל הנפוח מעט, (קבל 1 בתמונה), בדקתי את ההתנגדות ואת הרציפות של כל שאר הקבלים, כאשר הם מורכבים על הלוח.

כלל הקבלים, למעט מס' 2,3,4 שתקו בבדיקת הרציפות, והציגו ערכי התנגדות רלוונטים.

קבלים 2,3,4 צפצפו בבדיקת רציפות, והציגו התנגדות אפסית.

הוחלט על פירוק שלושת הקבלים הללו.

לאחר הפירוק, בדקתי את כל הקבלים (3 האחרונים, והנפוח) בבדיקות רציפות והתנגדות, והפלא ופלא - כולם מראים ערכי התנגדות רלוונטים ויוצאים שלילי בבדיקת רציפות.

לאחר מכן ניגשתי ללוח עצמו, ובדקתי את ה+ וה- מהם פירקתי את הקבלים, וכולם (למעט המקום בו היה קבל 1, הנפוח) הציגו רציפות בין ה+ וה-. כלומר, קצר?

נשמע לי לא סביר. ניסיתי למצוא את המקום שבו יש מעבר בין ה+ וה-, אך ללא הצלחה.

הגעתי בסוף למצב בו אני הולך לבלוק השחור במרכז (פריט 5, נראה כמו סליל כלשהו), והתחלתי לבדוק רציפות בין הרגליים הרבות שלו. כמעט כל הרגליים מראות רציפות.

למישהו יש כיוון, מה לחפש? איפה יכולה להיות הבעיה?

20160128_173449.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יקר, אבל יחודי.

כמו כן, גם עם הציוד המתאים, התוצאות יהיו פחות ממדויקות, כמו כן יש להכיר את המעגל בשביל לחשב בערך את הסטייה של המדידה.

באופן כללי, מדידות רכיבים בודדים (בניגוד למדידות תפקוד המעגל, כמו מדידות זרם ומתח) בתוך המעגל מתבצעות רק אלא אם אין ממש ברירה אחרת, ומכירים את המעגל היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, כיצד עליי לפעול מעכשיו כדי לפתור את הבעיה באופן עצמאי?

לפי הבנתי במצב אותו תיארתי, אין לי טעם לסור לחנות אלקטרוניקה לרנות קבלים.

האם הצעד ההגיוני הבא הוא לפרק את סליל התמנון ולבדוק האם מחוץ למעגל הוא ממשיך להראות מדידות רציפות דומות?

במידה ואפנה לבעל מקצוע, להערכתכם, כמה עליי יהיה להוציא ע"מ להשמיש את המכשיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שימדד קצר בין הפלוס והמינוס, אחרת המעגל לא יעבוד.

ועדיין לא הבנתי למה אתה מודד התנגדות במקום למדוד קיבול.

הרכיב שסימנת הוא שנאי, כנראה חלק ממערכת האיוורטר של התאורה האחורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקות שביצעת חסרות כול תועלת ואין בהם שום היגיון טכני.

או שתצטייד בציוד מתאים וסכימה חשמלית של המעגל או שפשוט תן למשיהו שמבין בתחום לבדוק את המעגל במידה והדבר כלכלי מצידך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הציוד - כנראה יעלה הרבה יותר מהתיקון, זאת מעבר לחוסר בקיאות שלי בתחום.

בעניין מישהו מבין - אני לא יודע להעריך באיזה סכום מדובר, על כן לא באמת יודע האם זה כלכלי.

בכל אופן, לפי הנתונים שנתתי כאן, יש לי טעם בכלל לנסות להחליף קבל? או שזה אבוד וזה לא מקור הבעיה?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציוד לא בהכרך יקר, תלוי איזה ציוד , אפשר לקנות רב מודד עם מדידת קיבוליות בסביבות ה 100 שקל להערכתי.

אבל אולי באמת הכי מהיר קל וזול יהיה לנסות להחליף את כל 4 הקבלים החשודים, ולנסות להפעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה את הקבלים, תלחים ותבדוק.

אין לך ניסיון או הכשרה מתאימים לדעת על מה אתה מדבר ואת זה אני יודע לפי זה שמדדת התנגדות בקבל.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי את הקבלים. אלחים ואבדוק. בעניין התנגדות בקבלים - זה משהו שראיתי בסרטון יוטיוב שתכליתו הייתה ללמד כיצד בודקים קבלים.

בינתיים, אשמח להחכים ולהבין, למה פעולה זו אינה אפקטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...