Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרדיאטור שלי תקף אותי! (זהירות, תמונות קשות של היד שלי שרופה)

יוסי פרנקוס
שימו לב! השרשור הזה בן 4034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צודק, אבל במחיר כזה, אני בטוח שסדר העדיפות שונה מכל סכום אחר. פה, העדיפות הראשונה היא שהמכונית תיסע :).

אני לא מאמין גדול בבטיחות, אבל זה כבר סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סוזוקי בלנו 97 למשל,זה סוג של מלכודת מוות. כוכב וחצי במבחני ריסוק.

בחור כאן קנה כזו לאישתו. אני לא הייתי מעז.

אתה לא מאמין בבטיחות, נו טוב. כנראה החיים שלך בשבילך יותר זולים מהמחירון של רכב כזה או אחר?

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיי, שלא הבנתי את משפט האחרון :(.

עוד לא יצא לי לקנות רכב ב-100K ומעלה. בסכומים שאני קניתי את הרכבים שלי עד כה, לא ייחסתי חשיבות לנושא הבטיחות.

ככל הנראה, אני תמיד אעדיף שנתון על בטיחות. לצורך העניין, חשובים לי רק שני דברים בנושא הבטיחות: 2 כריות אוויר (אחת לי ואחת לנוסע שלצידי) ו-ABS.

כאשר יגיע קטע קריטי, אני מעדיף לסמוך על עצמי יותר מאשר על אביזר כזה או אחר, אבל זו היא דעתי בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיי, שלא הבנתי את משפט האחרון :(.

עוד לא יצא לי לקנות רכב ב-100K ומעלה. בסכומים שאני קניתי את הרכבים שלי עד כה, לא ייחסתי חשיבות לנושא הבטיחות.

ככל הנראה, אני תמיד אעדיף שנתון על בטיחות. לצורך העניין, חשובים לי רק שני דברים בנושא הבטיחות: 2 כריות אוויר (אחת לי ואחת לנוסע שלצידי) ו-ABS.

כאשר יגיע קטע קריטי, אני מעדיף לסמוך על עצמי יותר מאשר על אביזר כזה או אחר, אבל זו היא דעתי בלבד.

מה הקשר ל100 אלף שקל ומעלה? מאז אמצע שנות ה90 כל הרכבים נבחנים וניתן לקבל את המידע הזה בקלות.

דוגמאות:

יש לך רכב כמו מגאן דור קודם עם 5 כוכבי ריסוק שהמחירים שלו בריצפה. גם קליאו B עם ציון לא רע ככל הזכור לי.

יש לך רכב כמו גולף דור 4 שנבחנה ב98 עם 2 כריות אוויר בלבד וקיבלה 4 כוכבי ריסוק והחל מ2000 הגיעה עם 4 כריות אוויר וגם 6 ברמות גימור מסויימות.

יש לך רכב כמו גולף דור 5 עם 5 כוכבי ריסוק (התחיל בשנת 2004)

יש לך רכבי סופר מיני ישנים יחסית כמו פולו מאמצע שנות ה90 עם 3 כוכבי ריסוק

מצד שני יש לך סוזוקי בלאנו ומיצובישי סופר לאנסר שהיו רבי מכר אבל שניהם עם כוכב וחצי בטיחות. כנ"ל שברולט אוויאו שנמכרה כחדשה עד לפני שנה. מה תגיד ?

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע הזמן שתתנתק מההורים, אתה ילד גדול. אל תאשים אותם בכשלונות שלך.

כשההורים שלי עומדים לעשות טעות ,במיוחד בתחום המוטורי, אני עוצר אותם בזמן.

יש ביטוי באנגלית, האומר- אל תשפוט אדם, לפני שצעדת קילומטר (מייל, זה בכל זאת באנגלית) בנעליו.

יש סיטואציות, ואני מתנסח פה בזהירות הרבה ביותר שאני מסוגל, שבהם לא ניתן כל כך להתווכח עם ההורים.

להבדיל אלף אלפי הבדלות וסליחה מראש על הדוגמא שאני עומד לתת.

ה"בוס" בחברה שבה אני עובד כרגע, בן 60+.

ה"עובד הבכיר", בן 50+.

שניהם מבוגרים מספיק בשביל להיות הוריי (חס וחלילה, אם היו לי הורים כאלה...).

שניהם בטוחים שהם מי-ני-מום מתנת- האל לארצינו הקטנה, שניהם תמיד צודקים גם כשהם טועים, מטעים והורסים מה שהם נוגעים בו, ותמיד מצליחים איכשהוא להאשים את ה"ברווז". ברור, מה- זו תמיד אשמתי, ש(צונזר) קלדה משהו לא נכון. או לא קלדה בכלל. הייתי צריך לכתוב לה מה לעשות (כי היא לא יודעת מה לעשות לבד?...). אם הייתי כותב לה, היו אומרים לי שזו אשמתי, כי כשכותבים לה, יש הערות ו"ריקושטים". וגם אז לא היה מחייב שזה היה נקלד נכון. דוגמא טרייה (אחת מיני רבות, כל כך רבות, מהיום).

להתווכח? לא יעזור לך. במילא אתה אשם.

לא להתווכח? יברווזו לך במוח במשך חצי שעה (במקרי קיצון, חצי יום). שוב. ושוב. ושוב. ושוב.

אתה מעיר להם שהם פוגעים בך עם השפה הבוטה והגסה שלהם? אז אתה חוצפן, שצריך ללמוד לתת "כבוד".

אני חושב שמיותר לציין שאני טיפוס שמנסה להיות נעים הליכות ונחמד עד כמה שאני רק מסוגל בחיים האלה, פשוט כי זה יותר כיף מלהיות עצבני כל היום. וזה מנוצל היטב...:roll:

שוב סליחה על הדוגמא המכוערת הזו.

הנקודה היא, שיש אנשים קשים, שאי אפשר להתווכח איתם,

יש אנשים שבגלל שהם ההורים שלך, אז אי אפשר להתווכח איתם,

יש אנשים שבגלל שאתה מעריך אותם, אתה לא יכול להתווכח איתם,

יש אלפי סיבות למה אי אפשר להתווכח.

מאחר ואינני מכיר אישית לא את יוסי ולא את הוריו, אני לא נמצא במצב שבו אני יכול להחוות דיעה, שלא לדבר על עיצה, שתתאים למצבו מהבחינה הזו.

לכן אינני "שופט", ואינני מנסה גם לתת עיצות במקרה הזה...

אני יכול רק לאחל ליוסי שיהיה לו בהצלחה רבה. והחלמה מהירה.

אנחנו אוהבים אותך, יוסי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שאני לא מתווכח.

אני מתווכח אבל בסוף אמא שלי עושה מה שבא לה כי האוטו היה על שמה.

היא אמרה שחוקית הטמפרה שלה ואם אני אשקיע בו עוד גרוש היא פשוט תוריד אותו מהכביש.

האוטו הזה על שמי אז זה לא יקרה שוב, שמישהו יחליט במקומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"בוס" בחברה שבה אני עובד כרגע, בן 60+.

ה"עובד הבכיר", בן 50+.

שניהם מבוגרים מספיק בשביל להיות הוריי (חס וחלילה, אם היו לי הורים כאלה...).

שניהם בטוחים שהם מי-ני-מום מתנת- האל לארצינו הקטנה, שניהם תמיד צודקים גם כשהם טועים, מטעים והורסים מה שהם נוגעים בו,

הוא הבוס ומותר לו לטעות. ברגע שתקבל את זעובדה הזו יהיה לך הרבה יותר קל בחיים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הכי נכון זה לקנות רכב שמור ב10000 שקל, הרי המחיר שלו זה מה שמפסידים כל שנה על אוטו חדש.

כשמוכרים אפשר למכור אותו באותו מחיר כמעט כי הוא כבר במינימום המחיר שלו. וגם אם נוסעים בו עד שהוא נהרס עדיין אם נוסעים עליו מעל שנה זה כבר מכסה את מה שמפסידים על חדש.

ותיקונים בגלל שהוא שמור לא יהיו כמעט.

בסופו של דבר לא מפסידים עליו כמעט כלום. גם אם יש תיקונים הם לא יהיו ביותר מ10000 לשנה אז עדיין זה יותר זול מחדש.

את אותו חישוב בערך אפשר לעשות גם על רכב משומש ב50000 שמפסיד 5000 בשנה.

וחוסכים גם את העלות של ביטוח מקיף.

במקרה הזה יוסי קנה רכב לא שמור, אבל אם כל התיקונים הסתיימו וזה יצא לו 10000 סך הכל אז זה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

• תוכן חדש...