Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השינוי בחוק היבוא מלפני כמה שנים, וירידת אחוז המיסים על מכוניות.

~TB~
שימו לב! השרשור הזה בן 7273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

2 דברים,

קודם כל, אבא שלי סיפר לי שלפני כ 20-30 שנה, היו משלמים בארץ כ 250 אחוז מס על מכוניות בארץ, והמכוניות החדשות היו הרבה יותר יקרות יחסית לחו"ל מאשר מה שהם היום - ובגלל זה היו רק 5 אחוז מכוניות חדשות והיום יש הרבה יותר.

הוא אומר שלאט לאט מכיוון שישראל רוצה להיכנס לשוק האירופאי וכדיי להיכנס לשוק האירופאי ישראל צריכה להיות בלי מכס עם מדינות אירופה. ולכן תוך 20 שנה בערך, יירד המכס לחלוטין.

אני אמרתי שזה לא נכון, כי מכס על מכוניות זו אחת הדרכים הקלות והבטוחות ביותר לממשלה להכניס יותר כסף לעצמה.

מה מכאן נכון?

דבר שני,

אם אני זוכר נכון, שונה החוק לגביי יבוא אישי של מכוניות. עד לפני כמה שנים היה נהוג לייבא מכוניות יוקרתיות באופן פרטי\חברה מיוחדת לייבוא מכיוון שזה היה עושה את זה זול יותר מאשר המוכרים בארץ. כעת זה לא ככה, ועדיף לקנות בארץ ולייבא זה יותר יקר.

מישהו זוכר מה היה השינוי?

מי שיוכל לעזור, אפילו בערך, על אחת מהשאלות אז תודה...

(עדיף כמובן יותר מסתם בערך... אני זוכר שהייתה כתבה על היבוא והמכס ב YNET אבל אני פשוט לא מוצא אותה....).

תודה על העזרה,

בן.

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

2 דברים,

קודם כל, אבא שלי סיפר לי שלפני כ 20-30 שנה, היו משלמים בארץ כ 250 אחוז מס על מכוניות בארץ, והמכוניות החדשות היו הרבה יותר יקרות יחסית לחו"ל מאשר מה שהם היום - ובגלל זה היו רק 5 אחוז מכוניות חדשות והיום יש הרבה יותר.

הוא אומר שלאט לאט מכיוון שישראל רוצה להיכנס לשוק האירופאי וכדיי להיכנס לשוק האירופאי ישראל צריכה להיות בלי מכס עם מדינות אירופה. ולכן תוך 20 שנה בערך, יירד המכס לחלוטין.

אני אמרתי שזה לא נכון, כי מכס על מכוניות זו אחת הדרכים הקלות והבטוחות ביותר לממשלה להכניס יותר כסף לעצמה.

מה מכאן נכון?

דבר שני,

אם אני זוכר נכון, שונה החוק לגביי יבוא אישי של מכוניות. עד לפני כמה שנים היה נהוג לייבא מכוניות יוקרתיות באופן פרטי\חברה מיוחדת לייבוא מכיוון שזה היה עושה את זה זול יותר מאשר המוכרים בארץ. כעת זה לא ככה, ועדיף לקנות בארץ ולייבא זה יותר יקר.

מישהו זוכר מה היה השינוי?

אני לא יודע לגבי שיעור המס, אבל היתה תקופה בראשית המדינה שהוא הושפע ממשקל הרכב. אח"כ עברו לפי נפחי מנוע, וכיום הוא אחיד (מלבד תוספת 7 אחוז מכס על מכוניות שלא יוצרו בשוק האירופי המשותף).

אין קשר בין הורדת שיעור המס על מכוניות והצטרפות לשוק האירופי. גם באירופה קיימים פערים גדולים במיסוי (דנמרק מול גרמניה), שלא לדבר שההצטרפות שלנו לשוק האירופי המשותף רחוק מאוד ותלויה בגורמים פוליטיים וכלכליים כבדי משקל. בקיצור, רוב הסיכויים שתוקם מדינה פלשתינית על מאדים לפני שזה יקרה :lol:

לפני שנתיים היה אומנם שינוי בשיטת חישוב המס על מכוניות בייבוא אישי (החישוב נעשה לפי מחירון המכס מינוס לכל היותר עשרה אחוז, לעומת לפי המחיר שהיבואן הישראלי משלם עבור אותה מכונית). השינוי נעשה בלחץ היבואנים הישראליים, שזוכים למחיר בסיסי נמוך יחסית לאלה שמקבלים יבואנים אחרים באירופה, והתלוננו שהשיטה הישנה הוזילה את הייבוא האישי (אנשים קנו מכונית באירופה במחיר לא בהכרח זול, אבל שילמו מס כאילו קנו בזול כמו יבואן).

השינוי פגע בכדאיות הייבוא האישי בכללותו, אבל עדיין כדאי לייבא כך מכוניות פאר, שנמכרות בארץ במחיר גבוה מאוד באופן יחסי לחו"ל. ב-מ-וו סידרה 3, למשל שבאירופה עולה כמו אודי אי-4 עולה בארץ לפחות 10 אחוז יותר. בדגמים אחרים יש פערים גדולים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אמיתי מה ששמעתי ירידה במיסים אבל אל תדאגו חולי הגה יקרים היבואנים ימצאו משו לקחת מכם את הכסף שאתם חשובים שאתם חוסכים

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...