Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי להתקין כספת למחשב של סקודה חדשה?

309
שימו לב! השרשור הזה בן 4663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא חושב שהפביות II גניבות במיוחד, פשוט כיוון שהן אינן נפוצות (שהן לא נמכרות למוניות למעט מקרים חריגים של מלאי דיזל שהעלה אבק במחסני היבואן). לפביה שלי אין כל דרישות מיגון - גם לא קודן ועלות הביטוח זולה למדי.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אל תשבור את הראש בשום דבר מעבר למה שהביטוח דורש. כל המיגונים האלה לא שווים יותר מידיי כנגד מי שרוצה את הרכב שלך. כמו שמרק אמר, כמה שפחות שינויים לתצורה המקורית של הרכב כך עדיף. אם יש לך את מה שהביטוח דורש ויש מקיף אז תישן בשקט ואל תשאיר דברי ערך ברכב. אם יגנב בשביל זה יש ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקופה של שנתיים לא היתה ברכבי מסוג אוקטביה TDI 2002 הגנה נוספת מלבד מקודד אישי.

סוכן הביטוח שלי מסר לי לפני חידוש הביטוח שבחברת ביטוח מסויימת אומרים שאם אתקין: "כספת עם ברגים נגזרים" זה יוזיל את הפוליסה משמעותית.

כך עשיתי, מדובר בפירוק המגבים, המגן המתכתי שמכסה את קיר האש (הזדמנות מצויינת לנקות/להחליף את מסנן המזגן) ועבודה של כשעה ללא שום נזק.

ההתקנה נעשתה אצל מתקין אזעקות מורשה ובעל נסיון ללא שום נזק ובעבודה מקצועית מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מצטרף לקודמי, אל תגע ואל תשנה שום דבר ברכב גם אם הביטוח יעלה יותר,

מה שקשור לגניבות - בשביל זה יש ביטוח

אם אתה מאוד רוצה שלא יגנבו את הרכב תחשוב על פתרונות מקוריים והרבה יותר זולים שגנבים לא חשבו עליהם

הרכבים המודרניים עם מערכות המיחשוב והחיווט שלהם מאפשרים פתרונות כאלה כפי שרמזו לך כאן.

לא אפרט אותם כאן כדי לא לסייע לגנבים אבל עם חשיבה יצירתית תוכל גם אתה להגיע אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את ההיסטריה... מדובר בפאביה! סה"כ סופר מיני זריזה עם אלמנטים ספורטייבים בלבד... שייגנבו! מוסיפים כמה גרושים וקונים פאביה חדשה מהכסף של הביטוח.

מילא הייתם מדברים על איזו פרארי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום... אני חדש פה, ויש לי שאלה באותו נושא.

מדובר סקודה רומסטר 2008 מבוטחת ב-AIG. עד היום המיגון כלל את האימובילייזר המקורי וקודן שהותקן ע"י היבואן כשהרכב נקנה.

היום AIG מתקשרים אלי, לקראת סיום הביטוח בסוף החודש, ואומרים לי שהם רוצים להוסיף כספת אלומיניום לרכב (מי שהתקשר אלי לא היה אדם טכני במיוחד, לא ידע בכלל להסביר מה המערכת עושה ומילמל משהו על הגנה על פלאגים. די ברור שהכוונה למחשב ואולי צמתים נוספים).

לא תהיה לנו עלות (מתוך ה-800 ש"ח שזה עולה, חב' ממנים ישירות 500 ו-300 הם יקזזו מהפרמיה), אבל עדיין זה נראה לי תמוה: זה לא רכב חדש, אלא בן שלוש שהמחירון שלו כ-70000.

הרעיון של תקלת חשמל שתחייב פריצה מכנית משמעותית לטפל בה ממש לא מוצא חן בעיני (איך פותחים כספת כזו אם צריך? זה מחייב רתכת אלומיניום?), ועל פניו, בתור קונה פוטנציאלי של רכב משומש בן נניח 5+ הייתי נרתע ממכונית שהותקנה בה מערכת כזו.

מישהו התנסה עם צרות במערכת כזו? בעיות?

עוד לא ברור לי אם הם ממש יתעקשו על זה, אבל אם כן ויש לאנשים כאן נסיון רע, ייתכן שאחפש חברהאחרת שלא מתעקשת על זה.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מערכות המיגון הללו, מפרנסות את המתקינים ואת סוכני הביטוח (אולי), ואין לי עם זה בעייה.

רק מה, שבפועל ומה שכן יש איתו בעייה - התקנות רשלניות של מערכות כאילו, יכולות לגרום לצרות צרורות. בנוסף - זה לא מה שיפריע לגנב לגנוב את הרכב (אולי יהיה לו עיכוב קל).

מה שאני הייתי עושה - מברר לגבי מחירי הביטוח ודרישות המיגון, בחברות ביטוח / סוכנים אחרים.

רק אם ממש ממש אין ברירה - הייתי ניגש להתקין עוד אמצעי מיגון.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, שמעתי על מקרים של גניבות שנעצרו בזכות הכספת.

הבעיה בכספת - שלפתוח אותה לוקח יחסית הרבה זמן, מה שלא תמיד יש לגנב.

שנית, באוקטביה שהיתה לי התקנתי כספת כפי שחברת הביטוח ביקשה. לפני ההתקנה עשיתי בדיקה קלה על המתקינים שעובדים עם חברת הביטוח שלי והלכתי לזה שנשמע לי הכי מקצועי בעיניי.

אם אתה מאיזור רחובות ויש לך את האפשרות- אני עשיתי את ההתקנה אצל "על גלגלים". אני בטוח שאפשר למצא באינטרנט את הכתובת שלו. הוא עשה הכל בצורה מקצועית ומצוינת ונתן יחס מצוין.

בהתחלה הוא אמר לי שזה יעלה מחיר X (כי חשב שיש לי סוג מיגון מסוים ע"פ סוג הקודנית ברכב). במהלך הפירוק גילה שאין לי את המיגון הזה ושגם הוא נדרש. לכן אמר שזה יעלה עוד כמה מאות ש"ח, אבל בגלל שהוא אמר לי מלכתחילה על מחיר מסויים, הוא נתן לי הנחה משמעותית על המערכת שהיתה חסרה לי לרכב.

מאד נהנתי מהצורה שאמר את זה ומההוגנות (הוא עשה את ההנחה בלי שביקשתי. מבחינתי אם היה אומר לי לשלם את כל מחיר המערכת- הייתי משלם) ובנוסף אמר לי שאם אצטרך יחלק את התשלום למעבר למקובל- ושוב, בלי שאמרתי, ביקשתי או צייצתי בנושא. הכל התנהל בצורה מכובדת ויפה.

המקום מקצועי ונראה יוקרתי משהו. זה הרושם החיובי שהיה לי מההתקנה ב"על גלגלים" ברחובות. זו היתה הפעם הראשונה בחיי שהייתי שם, ומיותר לציין שלא היו שום בעיות חשמל בעתיד מאז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והיו מתקשרים אליי מהביטוח כדי שאוסיף עוד כל מיני דברים למיגון, הייתי עובר לחברת ביטוח אחרת. אם היו גונבים את הפאביה ממש לא הייתי רוצה לקבל אותה אחרי נזקים למחשב רכב, לסוויץ' או מה שזה לא יהיה - עדיף כבר שיגנבו ואני אקנה רכב אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן. בעצם כנראה שאתה צודק במקרה של פאביה. במקרה של האוקטביה שלי, בסקר שערכתי בין 7 חברות וסוכני ביטוח, הדרישה הכי נמוכה היתה להתקין כספת.

(לדוגמא, ביטוח ישיר אמרו שהם מבטחים רק בתנאי שאתקין איתוראן או פויינטר)

בסופו של דבר אחרי תקופה נהדרת עם הרכב הנהדר הזה- הגעתי למסקנה שפשוט לא שווה לי להחזיק אותו בתנאי הביטוח הנוראיים שיש לו ולכן מכרתי.

אוסיף ואומר שאני מתגורר במושב שגניבת רכבים אינה דבר נדיר בו.

לא סתם בני דודינו אוהבים את הרכב הזה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...