Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלילה (21/5) מתייקר הבנזין ב- 30 אג' לליטר. (גזירה חדשה)

student
שימו לב! השרשור הזה בן 5457 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בכמה ערים מיושמת תוכנית ויסקונסין שלמעשה זה משהו דומה למה שאתה מציע.

לא תמיד.לשים מהנדס מבוגר עם תואר שני לעבוד בעבודות כאלה לא פייר. מדובר על אדם עם השכלה, שלמד כ-5 שנים לפחות ועבד פעם בתחומי הנדסה. יום אחד פיטרו אותו לקחו מישהו צעיר וזול יותר. אז מה, אתה מציע למעשה לשלוח אדם כזה לנקות רחובות או לטפל בקשישים?

הסיכוי של אדם עם תואר אקדמי למצוא עבודה נאותה גדול משמעותית מסיכויו של אדם בעל נתונים דומים אך חסר תואר. מרבית המובטלים במדינה הם אנשים חסרי השכלה גבוהה, ולהם אין שום תירוץ (מלבד בעיות בריאותיות כמובן) שלא לעבוד בבניין, חולים סיעודיים או חקלאות.

רק בעיה אחת יש בתוכנית שלך. ישראלים לא יעבדו בחקלאות או בניין. כל אחד פה רוצה להיות מנהל.

את המדינה זה לא אמור לעניין, מה גם שברגע שהמדינה תמריץ את השכר במקצועות האלה אני בטוח שהרבה אנשים ישקלו אותם בחיוב.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הבעסה שבדבר (גם לנו יש שתי מכוניות לתדלק) אתם שוכחים שהשנה בגלל המשבר המדינה תיכנס לגרעון של כ-30 מליארד שקלים. אז מנסים למצוא כסף בכל מקום אפשרי עכשיו.

והחלק הגדול בתקציב זה עדיין הבטחון.

בתור אזרחים אנחנו צריכים לדרוש מהמדינה להגיע מנק' A לנק' B ביעילות - אם הם לא רוצים שניסע ברכבים שיתנו תחבורה ציבורית. גם בשבתות וחגים ובלילה. (כשעבדתי באזור הבורסה בר"ג הייתי נוסע כל בוקר ברכבת. גם מהיר יותר וגם נוח).

אם אני ארצה להגיע מהבית לעבודה, אני צריך 3 אוטובוסים וללכת כקילומטר וברכב זה לוקח לי חצי שעה.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בעיה אחת יש בתוכנית שלך. ישראלים לא יעבדו בחקלאות או בניין. כל אחד פה רוצה להיות מנהל.

כמה נכון ככה עצוב.

לכן מי שבאבטלה ולא רוצה לעבוד - להוריד את דמי האבטלה לגמרי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלשום נסעתי מראשל"צ לכרמיאל.

4 וחצי שעות של סבל.

רכבת:

ראשונים-לוד

לוד-תל אביב

תל אביב-בנימינה

בנימינה-חיפה מרכז

חיפה מרכז-עכו

מונית שירות:

עכו-כרמיאל (עם נהג מטורף שגרם לי לבחילה ואחרי 20 דקות של המתנה שהמונית תגיע בכלל).

בכל מקרה היו צריכים לבוא לקחת אותי כי לא היו יותר אוטובוסים בשעה הזו ממרכז העיר לבית שלי.

עד שלא עושים משהו עם התחבורה הציבורית, אין שום סיבה שבעולם להעדיף אותה על פני אוטו.

באוטו אני יכול להיות רגוע, אני לא צריך למהר לשום מקום, אני בוחר את המוזיקה, אין לי איזה רוסי מבוגר עם פלאפון שמשמיע לכולם MP3 ברוסית ואז כועס כשמעירים לו על זה (זה באמת קרה ואנשים התעצבנו עליו!) ובאופן כללי, אותה נסיעה הייתה לוקחת לי שעה וחצי במקום 4 וחצי.

הפעם בשנה שאני משתמש בתחבורה ציבורית גורמת לי להירתע ממנה לכמה חודשים טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לעליה הזו,

המע"מ אמור לעלות ב1 גם כן, מה שיעלה את מחיר הדלק בעוד כ6 אגורות

יחד עם העליה החדה שאמורה להיות ב1 לחודש, אם נראה 6 שקלים למחיר דלק, זה לא יהיה חריג

גם ככה 98 בתחנות ללא הנחה כבר יושב על 7.20 שקל, והיו מקרים רבים יותר.

כל עוד נדבר ולא נפעל, לא נראה תוצאות.

צריך התאגדות גדולה (מי אמר CF?) שירים הפגנת מחאה.

כש150 אלף נהגים יגיעו ויחסמו את הכבישים בגלל מחירי הדלק, יש לי תחושה שמשהו פה יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי מישהו אמר בעבודה שהמחיר יעלה, הספקתי לתדלק ב-23:50 :)

mazda f2

אם במדינה הזאת הייתה לך מערכת תחבורה ציבורית נורמלית של רכבות ואטובוסים אולי עוד אפשר היה לחשוב על זה אבל בינינו

מי רוצה לשלם 6 ש''ח לנסיעה באוטובוס ( בממוצע) ולהידחף עם אנשים במקרה הטוב או לחכות שעה לאוטובוס במקרה הרע ואז גם להידחף והלצטופף ?

שלא נדבר על מה שקורה ברכבות בימי ראשון וחמישי שכל החיילים חוזרים מהבסיס ולמנהלי הרכבת לא ממש אכפת אז רובנו מעדיפים לספוג את העליה ולהמשיך לשבת באוטו שלך עם המוזיקה שלך והמזגן שלך בלי שאף אחד יתן לך מרפקים בתחת

מילא לשלם 6 שקל (פחות מדלק לאוטו), מילא להצטופף ולעמוד (אז פעם עומדים, פעם יושבים, לא נורא), מילא המוזיקה (יש אוזניות), עם כל זה עוד אפשר לחיות.

אבל כשצריך בשביל נסיעה שלוקחת 20-30 דקות באוטו, לקחת שלושה אוטובוסים, לחכות לכל אחד רבע שעה, לשלם על כל זה 25 שקל, ועוד הוא עושה לך סיבובים בכל העולם עד שאתה מגיע לאן שאתה צריך,

תקראו לי מפונק אבל אני לא רואה איך אפשר לוותר על רכב במצב הזה.

ובמצב שתיארתי מדובר על נסיעה בין שתי ערים במרכז. יש יישובים קטנים יותר שעובר בהם אוטובוס 3 פעמים ביום במקרה הטוב.

אם היה "מרד צרכנים" על הדלק אני סבור שהייתי משתתף בו, אם היתה לי אפשרות נורמלית אחרת להגיע למקומות.

ולמי שאומר שכמה אגורות זה לא מה שהורג, בקצב שמוסיפים כל פעם כמה אגורות בהדרגה בלי שנרגיש המחיר מכפיל ומשלש את עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק יוסי, החוויה בתחבורה הציבורית נוראית. נסעתי מירושלים לגבעת זאב באוטובוס וזה ארך כשעה (!) כאשר ברכב זה 20 דקות! והיה נורא, אפילו להירדם אי אפשר עם הזווית של המושבים...

עדיין לא מוצדק להרים את מחירי הדלק, אך לוותר על הרכב זה עדיין לא שווה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע :) זה לא הכל, בחודש הבא תיהיה העלאה של כ 10% עקב עליית מחירי הנפט .

מה שיעמיד את מחירו על בערך 6.30 ש"ח :twisted: מעניין שמחיר חבית נפט סה"כ 60 דולר ולא 120 .

למה בארץ לא משלמים על תרומות דם ? כמו בארה"ב, אני יכול להקיז איזה שני ליטר כל 100 ק"מ .

PS : לא קראתי את כל התגובות אולי מישהו כבר הזכיר זאת לפניי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה "מרד צרכנים" על הדלק אני סבור שהייתי משתתף בו, אם היתה לי אפשרות נורמלית אחרת להגיע למקומות.

מרד צרכנים על הדלק הוא תרחיש סביר בדיוק כמו מרד צרכנים על קניית סיגריות או דיבור בסלולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה אנחנו שוב בדרך ל 7 שקל לליטר, היתה תקופה טובה וקצרה שבה הדלק היה יחסית זול, מעניין מה יהיה כשאר הנפט יגיע ל 140 דולר לחבית עם כל המיסים האלה? נראה לי נשלם כבר 12 שקל לליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5457 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...