Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוציאים את הלמברטה מהחול בירושלים - יומן שיפוץ למברטה .

y9853
שימו לב! השרשור הזה בן 5104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 507
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יוני, למה לא העתקת את צמת החשמל לבד?

זה ממש לא סיפור.

בדיעבד - טעות גדולה שלי, או כמו שנאמר Big mistake.

והנה שוב ההוכחה כי על טעויות משלמים...

אלבום השיפוץ של הלמברטה שלי

יש עוד למברטה (עם סירה) העומדת מפורקת לחלוטין.

משפץ גם כרמל דוכס בפיברקלאב... =]

ואפילו יש גם טריומף הראלד המשתפצת לה אט אט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רצית שבחור אנגלי ירוויח סבבה אני יכול להבין את זה, אז הבחור הישראלי הרוויח פלוס חמישים אחוז, מינוס לקוח לפעם הבאה. טעות כפולה שלך ושלו...

עכשיו לפני הטעות הבאה, הזמן צמה מקורית, ללא קיצורי דרך טעויות ונפילות נוספות, פרק מה שצריך, הרכב שוב ללא קיצורי דרך

על מנת שהלמברטה שלך לא תחזור לחול...

שכנע את עצמך שזה בדיוק מה שאתה רוצה (לפרק שוב את אהבת חייך) ולעשות אותה קצת יותר יפה, קצת יותר טובה וקצת יותר אמינה, היא כבר תודה לך שתירכבו יחד לשקיעה....רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל כמות החוטים (המס' המקורי שהיה) נמצא כעת בצמה יכול להיות שצריך בסך הכל לתת זרם בחוטים ממיישר הזרם. לחבר לפלוס למטה. אם כמות החוטים לא כמו במקורי לך קח כסף בחזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למייטב זכרוני בטוסטוסים וגם באפנועים המודרניים מגיע רק פלוס אחד למתג.

אתה יכול לעלות תמונה של החיבורים הפנימיים של המתג?

אין צורך ביותר מפלוס אחד בין כה וכה הזרם שעובר בהם הוא נמוך וגם יש סליל תאורה אחד, אהה כן, ואל תצפה לשום אור שיותר חזק מכמה נרות.

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום קיצרתי כלמיני חוטים...

לא במובן של לעבוד עם "קאטר", כי אם במובן של לעשות קצר.

הצלחתי להגיע למצב כמעט אופטימלי של החשמל: האור הראשי עובד, האור הקטן עובד אף הוא, ואפילו הצפצפה מצפצפת, וכן - הכל בו זמנית.

החסרון היחידי והשולי הוא שאז הלמברטה נכבית, ויחד איתה כל האורות...

לא, עוד לא מצאתי את החוט שמוביל זרם לפנס האחורי, אבל על זה אעבוד בהמשך.

כלומר... היה כזה, או יותר נכון, יש כזה, ואפילו שרפתי נורת 6V אחורית, אבל אז לא רשמתי איך חיברתי את החוטים, ולכן הכל הלך לאיבוד...

והנה תמונה של לוח החיבורים, לטובת מי שמוכן ויודע איך לעזור.

ד"א, לוח החיבורים בנוי ממש פשוט, ויש צבע ליד כל שני "חורים", כך שיודעים איך החוטים מתחברים. זה בהחלט אמור לעשות את החיים קלים, במידה ויש צמה מקורית (או במידה ולא היו טעויות בצמה שהיכנו לי).

בינתיים לא מצאתי בשומקום צמה חדשה ללמברטה שלי. כולם עברו היום לכויל אלקטרוני, ולפי דברי המוכרים, הצמות המיוצרות היום לא מתאימות ללמברטה שלי.

bulb holder.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום קיצרתי כלמיני חוטים...

לא במובן של לעבוד עם "קאטר", כי אם במובן של לעשות קצר.

הצלחתי להגיע למצב כמעט אופטימלי של החשמל: האור הראשי עובד, האור הקטן עובד אף הוא, ואפילו הצפצפה מצפצפת, וכן - הכל בו זמנית.

החסרון היחידי והשולי הוא שאז הלמברטה נכבית, ויחד איתה כל האורות...

לא, עוד לא מצאתי את החוט שמוביל זרם לפנס האחורי, אבל על זה אעבוד בהמשך.

כלומר... היה כזה, או יותר נכון, יש כזה, ואפילו שרפתי נורת 6V אחורית, אבל אז לא רשמתי איך חיברתי את החוטים, ולכן הכל הלך לאיבוד...

והנה תמונה של לוח החיבורים, לטובת מי שמוכן ויודע איך לעזור.

ד"א, לוח החיבורים בנוי ממש פשוט, ויש צבע ליד כל שני "חורים", כך שיודעים איך החוטים מתחברים. זה בהחלט אמור לעשות את החיים קלים, במידה ויש צמה מקורית (או במידה ולא היו טעויות בצמה שהיכנו לי).

בינתיים לא מצאתי בשומקום צמה חדשה ללמברטה שלי. כולם עברו היום לכויל אלקטרוני, ולפי דברי המוכרים, הצמות המיוצרות היום לא מתאימות ללמברטה שלי.

מי שמתעמק בתמונה, יכול לראות כי בין כל שני חורים, ישנה נקודת צבע (כפי שכתבתי בהודעה הקודמת).

העניין הוא שבין הצבעים אין כל קשר חשמלי, למעט הצהוב והלבן, אשר בינהם מחברת נורה קטנה.

שלושת החורים של הצבע השחור עומדים בפני עצמם, ואין קשר חשמלי בינם לבין הצבע הוורוד, כמו גם עם שאר הצבעים.

אל הלוח הזה מתחברים ארבעת חוטי הצמה, החוטים שיוצאים מהסוויץ', חוטי הצפצף והחלפת האורות, והאור הראשי, אשר החוטים שלו מתחברים בשני החורים המרכזיים - המוגבהים במעט משאר החורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונות לא עוזרות הרבה כי לא רואים לאן כל חיבור הולך.

המנוע שלך נכבה כי חיברת את חוט ההצתה לאחד מחוטי ההצתה.

תקח את כל החוטים ובזמן שהמנוע עובד תקצר כל אחד מהחוטים עם האדמה, ברגע שתמצא את זה שגורם לכיבוי המנוע תדע שזה המדומם.

כמה סלילי "תאורה" יש בלמברטה? קצת מוזר שהם עשו זוג חיבורים לכל אחד מהדברים, לפי דעתי מתח ההזנה מתפצל.

יש לך את הסקיצה של החשמל? נשמע מעניין...

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית היקר

זמנך עבר! אם כלכך מעניין אותך אנה מכבודך עלה על כל כלי רכב שבא לך

ובוא לי-ם, קפה, בירה, קולה, עלי!! ויש לנו חוב קטן לסגור.. יוני ישמח להכיר אותך

ואני כבר מזמן רוצה להוריד לך כפה מאפסת....רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו נימרוד, הווספה שלך, שהייתה מחלקת עיתונים, עוברת שיפוץ מלא בימים אלה ממש, והיא מפורקת לחלקים

קטנים מאוד אצל הפחח...יש למה לצפות-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את הדיאגרמה של החשמל. לא זאת הבעיה.

הבעיה היא שבגלל שהיתה טעות בצמה, החוטים שישנם לא זהים לחוטים שיש בדיאגרמה.

אנסה לסרוק בהמשך היום את הדיאגרמה של החשמל ולהעלות אותה לכאן, למרות שאני ממש מסופק אם זה יעזור.

היות ואני לא מוצא כזאת ברחבי האינטרנט, אולי באמת אעשה בעצמי עותק של הצמה המקורית, למרות שקצת "כיסחתי" אותה, וחתכתי ממנה כלמיני חוטים שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח הכל בקלות, לפי צורת הכתיבה שלך אני שם לב שחוש ההומור שלך ירד.:wink:

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיאגרמה יכולה לעזור להבין איך מערכת החשמל הייתה בנויה במקור,

אחרי שאת זה מבינים לא צריכה להיות בעיה למצוא איך לחבר את זה אצלך, צבעים זהים למקור עוזר המון אבל גם בלי צבעים ניתן להסתדר ולהבין לאן הולך כל חוט.

כמו כן אמרת שקיבלת מהחשמלאי את המפת הצבעים לפי שהוא הכין לך את הצמה..אם תעלה את זה, זה גם יעזור.

ו-רן למה כפה? זה מה שמגיע לי על זה שאני כלכך נחמד ולא גובה ממך עמלה על החוב??

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...