Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אם נגמר טסט לרכב שבעליו נפטר,אפשר להוציא ר.רכב חדש?

cocAIn
שימו לב! השרשור הזה בן 1716 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבחינת החוק אסור לך. על מנת להעביר טסט לרכב של מישהו אחר אתה צריך שהוא עצמו יחתום על יפוי כח. אם אתה מזייף את חתימתו וניגש עם ת"ז שלו זוהי עבירה.

בעקרון צריך לקחת צו ירושה ולעשות העברת בעלות ליורשים, עד כמה שזכור לי יכול להיות שזה לא מוסיף יד לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל בעניין העברת הרכב טסט אתה לא צודק לדעתי,צריך סה"כ להגיע עם ת.ז של בעל הרכב על מנת לעשות לרכב טסט!

שנית,השאלה אם אני יכול לקבל את הרישיון רכב שלו בכלל?

כלומר,האם משרד הרישוי מוציאים לרכב שבעליו נפטר רישיון רכב חדש במידה ולא נעשה כל תהליך הצו ירושה.

לגבי הזיכרון שלך,אז הוא בסדר באמת בהעברת רכב כצו ירושה לא מתווספת יד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל טוב בטופס של הטסט. מצורף אליו יפוי כח.

כשמי שמעביר את הטסט אינו בעל הרכב, בעל הרכב חייב למלא אותו ולחתום עליו. בנוסף - חייבים להציג את תעודות הזהות של בעל הרכב ושל מיופה הכח.

במידה ומי שממלא את טופס יפוי הכח הוא המיופה ולא בעל הרכב, והוא מזייף את חתימת בעל הרכב - מדובר בעבירה פלילית. זה שהמון אנשים עושים את זה סיפור אחד, אבל במידה ותהיה איזו שהיא בעיה כמו תאונה או דו"ח מצלמה על שם בעל הרכב ז"ל, יהיה קל מאוד להבין מהתאריכים שהרכב עבר טסט לאחר פטירת הבעלים - כלומר שהתבצע זיוף של יפוי הכח ע"י המיופה.

לעניין העברת הבעלות - חייבים צו ירושה מהסיבה הפשוטה שצו זה הוא שקובע מי אמור לקבל את הבעלות על הרכב. לצורך העניין הרכב הוא רכוש, והעברתו הלאה חייבת להתבצע מכח צו ירושה אחרת יכול להווצר מצב שאחד היורשים משתלט על הרכוש ללא רשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמעניין אותי אם אפשר להוציא רישיון רכב חדש?

האם זה בכלל אפשרי?

או שאם בן אדם נפטר ובאין ירושה הרישיון רכב בהקפאה או משהו דומה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, מה אתה רוצה?

הוסבר לך מה הדרך החוקית לבצע את זה (צו ירושה, העברת בעלות וכו').

אם אתה מחפש קומבינות לא חוקיות - לא תקבל עצות מעל דפי הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לדעת אם מדפיסים רישיון רכב שנשלח באופן אוטומתי לכתובתו של המנוח?

שום קומבינה,ושום נעליים.

זה בידיוק מה שאני רוצה לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שמתקבלת הודעת פטירה במשרדי משרד הפנים, הודעה זו מועברת גם לרשות הרישוי.

אי לכך לא יונפק רשיון רכב חדש ע"ש אדם שנפטר(זאת בכפוף לפרק זמן ביורוקרטי שעובר מיום הפטירה ועד שהנושא עודכן).

יורשיו של המנוח יכולים לקבל רשיון חדש, גם בטרם הונפק צו-ירושה, וזאת עם מכתב מאת העו"ד המטפל בכך ובכפוף להסכמת כל בעלי-העניין.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 שנים מאוחר יותר...

חבריה שלום במידה ואחד ההורים שלי נפטר ורכב היה בבעלותו יש אפשרות להעביר טסט בעזרת תצהיר מעורך דין שהנכס עובר בירושה להורה שחי?או שחייבים צו ירושה אבל ההיגיון אומר שהרכוש אוטומטית עובר לבן זוג.בבקשה עזרה זה חשוב.תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי עברתי את אותו הסיפור עם אחי ז״ל. ניתן להוציא רישיון רכב חדש ע״י תצהיר ותעודת פטירה של המנוח על שם האישה/הבעל.

כלומר במקרה ורוצים להעביר בעלות רכב ולהוציא רשיון רכב חדש מבעלות המנוח לבן/בת זוגתו לפי חוק צריך רק תצהיר שחותמים בו עורך דין ובן/בת זוגתו של המנוח +ותעודת פטירה,לא יותר מכך.

את התצהיר אפשר לקבל במשרד הרישוי והעברת הבעלות מתבצעת ללא הוספת יד. אם רוצים להעביר את בעלות הרכב על ההורים/אחים וכדומה צריך צו ירושה.

כמובן שכל מה שכתבתי הוא במקרה והבן אדם היה נשוי,אם לא אז צריך צו ירושה.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התהליך הוא פשוט ביותר.

אתה בא למשרד הרישוי שמנפיק לך חידוש תבוא עם ת.ז של אמא שלך.

זה נכון רק פעם אחת כלומר בחידוש הטסט הראשון לאחר הפטירה. שנה אחרי זה כבר לא תקבל אלא אם העברת את הרכב על שם אימך

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שנים מאוחר יותר...

מקפיץ מהאוב (תרתי משמע)

מנסה לסיע לאלמנה שלא מבינה דבר וחצי דבר, בעלה נפטר "פתאום" משבץ, ואין לה מושג מאיפה להתחיל.

טרם קיבלתי את המסמכים, אבל בעל פה נאמר לי שלרכב אין טסט חודשים בערך.

מה הפרוצדורה?

א. האם אני כאדם זר יכול לסייע בעניין מול רשות הרישוי?

ב. צריך תעודת פטירה? תצהיר מעו''ד?

עדיין אין צו ירושה.

יש לאלמנה ולמנוח כמה ילדים, לדעתי כולם קטינים.

עזרו לי לעזור לה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לחדש את רישיון רכב לשנה נוספת אחת בלבד, גם טרם הסדרת הירושה, זאת באמצעות בן משפחה מדרגה ראשונה, בכפוף להצגת תעודה מזהה מקורית המעידה על קרבה ראשונה לנפטר, ותעודת פטירה.

במקרה שהנפטר השאיר אחריו בת/בן זוג, ניתן להעביר בעלות על שמו באמצעות הצגת תעודת פטירה ותצהיר חתום בפני עורך דין, לפיו המבקש היה בן הזוג היחידי של המוריש וכי המוריש לא ציווה את הרכב לאחר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1716 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...