Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש בעיה עם להשאיר את הביטוח רכב על שמי לשבוע אחרי שמכרתי את הרכב?

פוסטים מומלצים

שלום,

מכרתי רכב והקונה (מכר שאני סומך עליו) ביקש שאשאיר לו את הביטוח לשבוע עד שהוא יתארגן וכו.

יש איזה סכנה בכך עבורי?

אני רוצה לפרגן לו אבל רוצה לוודא שאני לא עושה שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול התשובה היא לא להעביר ביטוח לאדם אחר. 

אם תקרה תאונה, אתה תישא במרבית האחריות כי הביטוח על שמך. אתה תספוג עלייה של פרמיה במקרה של תביעה.

בנוסף , תבדוק היטב את הפוליסות , האם בכלל אפשרי שאדם אחר ינהג ברכב. מבחינת ביטוח מקיף/צד ג, לרוב הן עבור נהג ספציפי בלבד. 

בנימה כללית יותר, לעשות ביטוח היום זה לנהל שיחת טלפון של מספר חד ספרתי של דקות , כך שהטיעון של "צריך זמן להתארגן" הוא במקרה הטוב מצוץ מן האצבע

• אהבתי 2

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לוקח סיכון שתרשם תביעה על שמך.

הוא לוקח סיכון שבמקרה ביטוח חברת הביטוח תתנער ממנו בטענה שאין זיקה בין בעל הרכב לבעל הפוליסה.

כמו-כן, אם קנית רכב אחר, לא תוכל לגרור את הפוליסה, אלא תצטרך לרכוש חדשה.

לטובת שניכם - תאמו תאריך ושעה להעברת בעלות בעוד יום-יומיים, ושהקונה יגיע אחרי שרכש ביטוח. הרי יש ביניכם אמון.

@fatboy1340 ההנחה שלי היא שפות״ש מכיר את כיסויי הפוליסה שלו, כולל האם יש או אין נהגים נקובים. מאני לא יודע איזה אחוז מהפוליסות מוגבלות לנהג נקוב או שניים, כי הרבה רכבים משמשים יותר ממספר נהגים כזה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום עושים ביטוח אוליין בשניות והכל בטלפון... אין פה מה להתארגן שבוע
לא משאיר שניה ביטוח לאף אחד
עשינו העברת בעלות מכאן האחריות עוברת לרוכש

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך זה כמובן לא טוב אבל גם הקונה עלול להיתקל בבעיה כאשר יש פער בין יום הקניה לבין יום עריכת הביטוח.

חברת הביטוח יכולה לטעון שלא ידוע לה מה קרה בימים האלו ולכן לא תרצה לבטח מחשש למקרה ביטוח בימים שבין הקניה לביטוח שעלול ליפול עליה שלא בצדק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמתואר בכתבה יכול להיות רלוונטי רק אם הפוליסה לא בוטלה על ידי בעל הפוליסה. במקרה של פות"ש הוא שואל האם לבטל או להשאיר אותה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, fatboy1340 כתב:

במקרה של פות"ש הוא שואל האם לבטל או להשאיר אותה.

ברור שלבטל. הכתבה רק מחזקת את זה.

בתור קונה -  תמיד עשיתי ביטוח לפני העברת הבעלות,

וסיכמתי עם חב' הביטוח שאני מפעיל אותו בשיחת טלפון מיד אחרי בעברת הבעלות.

כמוכר - תמיד ביטלתי בטלפון במעמד העברת הבעלות (מתאם לפני כן עם חב' הביטוח)

וכשפעם או פעמיים ביקש ממני הקונה להשאיר את הביטוח, אמרתי שאני לא מוכן בשום אופן.

עריכה אחרונה על ידי BoazB11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע”פ הוראות המפקח על הביטוח,

לא ניתן לבטל ביטוח חובה כל עוד אין הודעה כתובה מהקונ שהוא מודע לזה שאתה לבטל את הביטוח, או פוליסה פעילה של הקונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

24. (א) 

מבטח לא יהיה חייב לשלם לפי סעיפים 19 או 21(א) בקשר לחבות, אם לפני המאורע שגרם למוות או לחבלת הגוף שמהם נובעת החבות בוטלה הפוליסה בהסכמה הדדית או בתוקף הוראה שבפוליסה; אולם לא יהיה לביטול תוקף כלפי הניזוק או שאיריו אלא כעבור עשרים ואחד יום לאחר שניתנה לבעל הפוליסה הודעה בכתב על הביטול

מתוך פקודת ביטוח לרכב מנועי

לפני 16 דקות, WE988244 כתב:

ע”פ הוראות המפקח על הביטוח,

לא ניתן לבטל ביטוח חובה כל עוד אין הודעה כתובה מהקונ שהוא מודע לזה שאתה לבטל את הביטוח, או פוליסה פעילה של הקונה.

לא מדויייק. בשביל לבטל ביטוח חובה אחרי מכירת רכב יש צורך להראות שהודעת לקונה שהביטוח מבוטל

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, fatboy1340 כתב:

לא מדויייק. בשביל לבטל ביטוח חובה אחרי מכירת רכב יש צורך להראות שהודעת לקונה שהביטוח מבוטל

אכן כך, זה מה שהסוכן ביטוח אמר לי וכך עשיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...