Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'יפון משפחתי עד 200k

asaf.dalet
שימו לב! השרשור הזה בן 449 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אני מחפש לרכוש ג'יפון חדש. מעוניין ברכב מרווח עם מנוע בנזין. ביצועים לא מאוד מאוד חשובים לי (לא מתכוון לדפוק רייסים במרכז המסחרי. מצד שני שלא יהיה זבל'ה). כן חשוב לי מערכת מולטימדיה נוחה ואיכותית (שומעים הרבה מוזיקה בנסיעות) וכמה שיותר אבזור בטיחותי (בקרת סטייה מנתיב, שטח מת וכו').

מבחינת שימוש, אנחנו משפחה עם שני ילדים גדולים (ללא כיסאות בטיחות או בוסטרים). רוב הזמן אישתי תסע בו לעבודה (25 ק"מ לכיוון) ופעם בחודש בסופשים יוצאים לטיול כך ש-4x4 זה בונוס נחמד מאוד אבל לא חובה.

אני מתכוון להחזיק את הרכב 3 שנים ואז לקנות שוב חדש (זו לפחות התוכנית).

אופציות ששקלתי: 

1. הרכב הראשון שהחלטתי עליו (ואף הזמנתי) הוא ספורטאז' 1.6. מה שאהבתי שם זה את המסך הגדול בתא הנהג והאבזור הבטיחותי העשיר. הבעיה: אין צפי לאספקה במנוע הזה (אני מחכה מעל חצי שנה) והציעו לי את אותו רכב עם מנוע 2L. 
  2. יש כמובן גם את הטוסון - שדי דומה לספורטאז' וגם עליה עשיתי נסיעת מבחן.
  3. אופציה אחרת שהתוודעתי אליה לאחרונה היא פיג'ו 3008 שמקבלת תשבוחות (עוד לא עשיתי נסיעת מבחן) - בעיקר על התנהגות כביש ונוחות נסיעה.
    כאן יש שתי בעיות: 1) רק הדגם של ה-1.2L עם 130 כ"ס זמין לאספקה (האם הוא רכב "חלש"?) ו-2) חשש ממכוניות שאינן יפניות/קוראניות - גם מבחינת אמינות וגם מבחינת סחירות בשוק היד שנייה.
  4. מיצובישי אקליפס קרוס בנזין 1.5 בגרסת ה-4x4. חוץ מבגאז' טיפה קטן (יחסית לספורטאז) נראה שיש בו הרבה ממה שאני רוצה. אגב אין לי מושג מה מצב האספקה שלו. 
  5. טויוטה ראב 4. התבאסתי מרמת האבזור הבטיחותי.

אשמח לקבל חוות דעת מניסיון על הרכבים האלה וגם על יתרונות חסרונות בולטים של אחד מול השני. ואם יש רכב מאוד איכותי שפספסתי ברמת מחירים הזו אשמח לשמוע.

תודה,

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הספורטאז המנוע 2 ליטר מגיע עם גיר טיפה יותר אמין מאשר ה 1.6 אבל הוא עצל יותר...

לדעתי ה 3008 טובה מכולם ולכן אם אין 1.6 במלאי הייתי בודק את הסיטרואן C5 1.6, זה אותו אוטו כמו ה 3008 ואפילו טיפה נוח יותר

הוא מרווח יותר מאחורה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ofer3212 כתב:

לגבי הספורטאז המנוע 2 ליטר מגיע עם גיר טיפה יותר אמין מאשר ה 1.6 אבל הוא עצל יותר...

לדעתי ה 3008 טובה מכולם ולכן אם אין 1.6 במלאי הייתי בודק את הסיטרואן C5 1.6, זה אותו אוטו כמו ה 3008 ואפילו טיפה נוח יותר

הוא מרווח יותר מאחורה 

תודה עופר. אתה חושב ש-1.2 זה דיל ברייקר? יהיה קשה למכור? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש מכונית שגם תהיה אופציה ורסטילית לטיולים, אז ממליץ לך על הסובארו פורסטר - המכונית היחידה שיש לה גם יכולות שטח לא מבוטלות.

ה-3008 מצויינת משפחתית, אך מנוע ה-1.2 (שאין לו בעיית ביצועים) סובל מתכנון בעייתי וכל עוד הוא לא יעבור עדכון (מעבר לשרשרת תזמון במקום רצועת טבולה) המנוע הזה אינו מומלץ. ד״א גם הפיג׳ו, הסיטרואן והספורטאג׳ מגיעים אם מנוע דיזל חסכוני. 

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי סובארו פורסטר כיוון מעניין, שעונה בצורה טובה לדרישות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vladclar כתב:

גם לדעתי סובארו פורסטר כיוון מעניין, שעונה בצורה טובה לדרישות.

לגמרי.

סובארו פורסטר היה מועמד חזק מאוד אבל לא ברשימה בגלל דברים כמו:

• תא מטען קטן יחסית לספורטאז
  • אין זיהוי כלי רכב ב"שטח מת" שזה נראה לי בסיסי ב-2023
  • אין מראות צד חשמליות - בקטנה אבל מעצבן לשלם כמעט 200k ולא לקבל דבר כזה
  • שמעתי שמערכת המולטימדיה בעייתית (אין לי מושג במה - אבל בא לי משהו שפשוט עובד ועובד טוב). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בחשיבות של יכולת שטח. כי כאן אין מתחרה לפורסטר, אפילו לא קרוב.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, asaf.dalet כתב:

תודה עופר. אתה חושב ש-1.2 זה דיל ברייקר? יהיה קשה למכור? 

זה לא דיל ברייקר, אבל עדיף להימנע שכן יש בעיה מסויימת במנוע שעלולה להופיע אחרי האחריות שלה, לכן הייתי מעדיף להימנע מזה ולהתמקד במנוע 1.6 או בדיזל 1.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין חשיבות גבוהה לביצועים אז לדעתי ספורטאז' 2.0 פרימיום הוא אופציה שכדאי לבדוק. הוא מאוד מאובזר, תא הנוסעים שלו מרווח ונעים,  מערכת מולטימדיה נוחה ויחידת הנעה שאמורה לתת שקט נפשי. מאזדה CX5 על אותו רעיון אבל המסך קטן יותר, תא הנוסעים נראה מיושן לעומת זה של הספורטאז' והוא גם קצת פחות נוח ועם ג'אנטים גדולים ופגיעים. בניגוד לספורטאז' יש הנעה כפולה אבל זה רכב פחות מכוון שטח מפורסטר למשל.

מסכים עם מי שממליץ על הפורסטר. בתכלס גם XV יכול להתאים אבל הוא מרגיש פחות ג'יפוני מהפורסטר ותא המטען ממש קטן. 

לשברולט טרייל בלייזר יש גרסת 4X4. זה רכב שנמצא במעין סגמנט ביניים בין ספורטאז'/3008 לכלים כמו ארונה/2008, משהו בסביבות מאזדה CX30 וקיה סלטוס. לחובתו אבזור בטיחות חסר שאני מבין שתופס אצלך הרבה משקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דומה לגמרי לחציית שדה מוקשים לא ממופה , ולצאת ללא פגע. שפו על האומץ הראשוני ועל המזל שכל הכוכבים הסתדרו לטובתך בהמשך. תהנה מהרכב ובברכת סע בדרכים בטוחות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 449 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...