Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש פה עוסקים פטורים? עוסקים מורשים? כמה שאלות על הוצאות מוכרות, דיווחים,פנסיה וגמול-קרן השתלמות

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 794 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגלל שאני עצמאי כמובן שזה יכול להיות נורא משתנה בעומס התעסוקתי שאני לוקח על עצמי ולא להחלטתי עדיין כמה אני רוצה להעמיס ובגלל זה התחלתי עם עוסק פטור.

אשמח לשמוע מי הרואה חשבון שלך @phpclub, אשמח לייעוץ , לגבי דוח שנתי שוקל דווקא להכין אותו בעצמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.1.2022 בשעה 18:17, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

איזה שטויות,שנים הייתי פטור כאשר הייתי גם שכיר,הדבר היחיד שהקבלה לא מכילה זה מע"מ אז אין ללקוח מע"מ תשומות שיכול לקזז,אבל מנגד אם אתה מוכר שירות,זאת הוצאה מוכרת מלאה בשבילו,להבדיל ממכירת מוצר ששם זה הולך לפי פחת !!!
עבדתי עם עסקים שמגלגלים מיליונים בחודש,הדבר היחיד "הבעייתי" אולי,בזה שאתה מאורגן בתור "עוסק פטור" שאולי אתה משדר שאתה לא שואף גבוה,כי זה מוגבל להכנסות שנתיות 102,292 ש"ח
https://www.kolzchut.org.il/he/עוסק_פטור
ולא בכל תחום עיסוק ניתן להיות פטור,אבל בתור התחלה זאת ההתארגנות הכי מומלצת.
כרגע אני מורשה,ולפי תוכנית עסקית אולי בהמשך "שכיר בעל שליטה" כי לא נראה לי שרוצה להעסיק עובדים !
בשום שלב לא חשבתי לוותר על שירותי רו"ח תותח (ועם הוא גם עו"ד אז בכלל),להיות בעל עסק זה לא רק דוגמאות הפשוטות של "הוצאות מוכרות" שיש לך אין ספור מדריכים ברשת בשביל זה,אלא אומנות איך לתכנן חבות מס במדרגות נמוכות,או בכלל לא לשלם מיסים במסגרת חוקית....סוף מעשה במחשבה תחילה.....זה שאתה "פטור" זה לא אומר שלא תשלם מיסים,במיוחד אם אתה גם שכיר/השקעות,אבל אם אתה תישאר ברמות הכנסות כאלו בלבד,בלי שום הכנסה אחרת,ואתה גר בישובי ספר,אז בכלל לא תגיע לשלם מיסים בסכומים כאלו :D
https://www.kolzchut.org.il/he/זיכוי_ממס_הכנסה_לתושבים_בפריפריה

להלן ציטוט של מה שרשמתי,  עסק פטור לא גובה מע"מ מלקחותיו וחשבונית שהוא מפיק אין איזכור למע"מ. לכן עסקים שמעוניינים לרכוש מעסק פטור מוצרים או לקבל שירותים לא יוכלו להזדכות על המע"מ.

"מאחר והעוסק אינו גובה מלקוחותיו את תשלום המע"מ, הוא אינו רשאי לקזז ולדרוש את מס התשואות (הוצאות) ששולם על ידו. 

ההתנהלות של כל בעלי העסקים הפטורים ממע"מ מול רשויות המס האחרות אינה שונה מכל פעילות אחרת. המונח עוסק פטור מתייחס רק לפטור מתשלום המע"מ. 

העצמאים הפטורים ממע"מ אינם גובים מע"מ מלקוחותיהם, אינם רשאים להנפיק חשבוניות, אלא קבלות לעוסק פטור או חשבונית עסקה.

כדי לגבות את הכסף מהלקוחות הם יוציאו דרישת תשלום (חשבונית עסקה) המפרטת את הסכום שעל הלקוח לשלם ובעת קבלת התשלום הם יתנו ללקוח קבלה".

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...