Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חישוב ריבית על הלוואה

עדי-אל
שימו לב! השרשור הזה בן 995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שפיצר זה אומר שאתה משלם תשלום חודשי קבוע שכולל בתוכו גם ריבית וגם החזר קרן, כאשר בסוף תקופת ההלוואה היא מסולקת לגמרי. כדי לחשב את התשלום החודשי על בסיס לוח שפיצר כנס לאקסל, תקיש את הפונקציה PMT ותכניס את הפרמטרים: ריבית, תקופת ההלוואה (בשנים) וסכום ההלוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היא שבשיטת שפיצר התשלום התקופתי קבוע, אבל היחס בין הקרן לריבית משתנה: בתחילת התקופה עיקר ההחזר הוא רבית ומיעוטו קרן, לקראת סוף התקופה להפך, עד השלמת הפרעון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, BarryG כתב:

הכוונה שהתשלומים זהים, זה לא שאתה משלם X כל חודש ואז בסוף נותר עם סכום גדול נוסף שצריך לפרוע במועד הפדיון.

אין קשר. אתה מתכוון להבדל בין בלון / גרייס מלא / גרייס חלקי.

הוא שאל על שפיצר / קרן שווה.

לפני 17 דקות, sperial כתב:

הכוונה היא שבשיטת שפיצר התשלום התקופתי קבוע, אבל היחס בין הקרן לריבית משתנה: בתחילת התקופה עיקר ההחזר הוא רבית ומיעוטו קרן, לקראת סוף התקופה להפך, עד השלמת הפרעון.

נכון

השיטה ההפוכה היא "קרן שווה"

היינו פורסים את הקרן למס' התשלומים של ההלוואה, וכליה מוסיפים את הריבית

בעצם יוצא שהתשלום הראשון הוא הגבוה ביותר וגובה ההחזר הולך ופוחת עד התשלום האחרון שהוא הנמוך ביותר.

שפיצר זה המסלול הקלאסי. קרן שווה זה מסלול שמיועד למי שיש לו כושר החזר גבוה בהתחלה אך הולך ופוחת עם השנים (לקראת פנסיה, לקראת לימודים, לקראת הפחתת משרה מאיזשהי סיבה)

לפני 55 דקות, עדי-אל כתב:

אני רוצה לקחת הלוואה ואומרים לדוגמא הלוואה בריבית של 2% איך אני יכול לחשב מה ההחזר החודשי על ההלוואה? 

ומה זה שפיצר?

הקלד בגוגל "מחשבון הלוואה", כנס לאיזה שבא לך ותכניס את פרטי ההלוואה (סכום, גובה ריבית, מס' חודשים, שיטת החזר)

תקבל לוח סילוקין מסודר לאורך כל חיי ההלוואה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, avargel כתב:

שפיצר זה המסלול הקלאסי. קרן שווה זה מסלול שמיועד למי שיש לו כושר החזר גבוה בהתחלה אך הולך ופוחת עם השנים (לקראת פנסיה, לקראת לימודים, לקראת הפחתת משרה מאיזשהי סיבה)

מנצל"ש - יש כזה הפוך? מי שצופה שיכולת ההחזר שלו תעלה לאט לאט?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מסלולי "גרייס" - דחיית ההחזרים כולם או החזרי הקרן (אבל תשלום הרבית) למשך תקופה קצובה.

חוץ מזה, בדרך כלל יש אפשרות להקדים תשלומים אם צברת חסכונות, אם כי לעתים זה כרוך בתשלום עמלה או "קנס יציאה" כלשהו. מסוג הדברים שמצריכם בדיקה בחוזה ההלוואה לפני נטילתה. בינינו, לא הייתי מתחייב להגדלת תשלומים מראש, שכן לאה תמיד הצפי להגדלת הכנסות מתממש, או שבמקביל יש גם עליה בהוצאות.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, ומשהו שהוא לא גרייס, אבל עדיין גרף החזרים עולה?

זה סתם בשביל להעשיר את הידע שלי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר כזו, בודאי שלא מדובר במשהו סטנדרטי.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא קיים. הבנק גם ייפחד מזה, כי הוא לא יבנה על צמיחה בהכנסה, וייצא לו שיחסי הכיסוי נראים פחות טוב עם הזמן.

עריכה אחרונה על ידי BarryG
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם מדובר על עלייה ליניארית מתונה?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן לך פתרון פשוט

מסלול פריים ל 30 שנה  החזר X

בעוד Z שנים יכולת ההחזר גדלה מקצר את המסלול עד לגובה ההחזר המוגדל שאתה חושק בו  X+1

• אהבתי 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, השאלה רק הייתה האם קיים מסלול כזה "אוטומטי", והחברים אומרים שלא.

בכל מקרה זו לא שאלה קונקרטית אלא כדי להעשיר את הידע :) לשאלות קונקרטיות אני יודע איפה למצוא אותך 😁

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...