Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש שימוש ב Android Auto במערכת אודיאו After market?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 1061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כרגע אני מחליף את מערכת האודיאו ה After market המותקנת כרגע ברכב במערכת חדשה ובמהלך החיפושים נתקלתי יותר מפעם אחת במערכות הכוללות Android Auto (בין אינטגרלי כחלק מהיחידה או דרך מתאם USB חיצוני). להבנתי, ה Android Auto היא אפליקצייה המתממשקת עם יחידת האודיאו המקורית של הרכב ומאפשרת שליטה של יחידת האודיאו על הטלפון (חיוג, דיבורית, השמעת שירים וכו') ומאפשרת להפעיל/לשקף חלק מפונקציונליות הטלפון ביחידת האודיאו.

במקרה כזה, מה היחודיות של ה Android Auto ביחידת After market? הרי ישנן אפליקציות שיקוף אחרות ובכל מקרה יחידת ה After market לא מתממשקת עם הרכב כשלעצמו. 

הבנתי נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה Android Auto היא אפליקציה אינטראקטיבית וזה היחוד שלה, היא מקלה על השימוש באפליקציות 

והופכת את חווית המשתמש לפשוטה ונוחה יותר.כיום יש כבר מערכות שמגיעות עם WIRELESS Android Auto

שאינם מחיבות חיבור כבל בין מכשיר הסלולר לבין מערכת המולטימדיה.

ישנם מערכות מקוריות שמגיעות עם Android Auto וישנם כאלו אפטרמרקט.

בנוגע לההערה האחרונה שלך אני לא בדיוק מבין למה אתה מתכוון 

אני רק אומר שישנם מערכות מקוריות שלהם יש אופציה להציג נתונים של הרכב עצמו 

וישנם מערכות אפטרמרקט שנותנות את האופציה להציג את המידע הזה בעיקר מערכות "תואמות מקור" ,כל זאת אינו קשור ל-Android Auto.

בנוגע ל-Android Auto רצוי לצפות בוידאו הנ"ל:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אבל לא בטוח שהבנתי.

השיקוף של הטלפון על המסך מערכת האודיאו מתבצע בעזרת אפליקצייה כגון MirrorLink או תואמות (ב PlayStore ישנו מספר רב של אפליקציות כאלה), מה היחודיות של ה Android Auto על פניהם?

בנוסף, למה זה בכלל טוב? הרי מערכת האודיאו מבצעת את כל מה שהטלפון מבצע. אחרי הכל, כל אפליקציית אנדרואיד המותקנת בטלפון ניתנת להתקנה במערכת האודיאו. למה בכלל לשקף את הטלפון?

לפני כשעה, AUDIO KING כתב:

כן, אך זו אפליקצייה יחודית של יצרן הרכב ספציפית למערכת האודיאו שלו, היא אינה עוברת דרך ה Android Auto. במידת האפשר ניתן לחבר מתאם OBD ולהציג חלק מהנתונים בעזרת אפליקציית אנדרואיד כלשהי. שוב, סביר שפונקציות ספציפיות (טמפרטורת המזגן, מצב החלונות) לא יהיו נגישות אלא ליצרן הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיקוף של הטלפון על המסך מערכת האודיאו מתבצע בעזרת אפליקצייה כגון MirrorLink או תואמות (ב PlayStore ישנו מספר רב של אפליקציות כאלה), מה היחודיות של ה Android Auto על פניהם?
בנוסף, למה זה בכלל טוב? הרי מערכת האודיאו מבצעת את כל מה שהטלפון מבצע. אחרי הכל, כל אפליקציית אנדרואיד המותקנת בטלפון ניתנת להתקנה במערכת האודיאו. למה בכלל לשקף את הטלפון?
כן, אך זו אפליקצייה יחודית של יצרן הרכב ספציפית למערכת האודיאו שלו, היא אינה עוברת דרך ה Android Auto. במידת האפשר ניתן לחבר מתאם OBD ולהציג חלק מהנתונים בעזרת אפליקציית אנדרואיד כלשהי. שוב, סביר שפונקציות ספציפיות (טמפרטורת המזגן, מצב החלונות) לא יהיו נגישות אלא ליצרן הרכב.
הmirror link הזה די חר*, יש חברות שכבר לא שמים בטלפן אפילו.
למשל, כאשר קניתי את הגלקסי 10+ שלי ו היה לי לאון fr, היה גם ML, AA ו CAR PLAY או איך שלא נקרא הזה של הiPhone.
הML אם אני משווה אותו לAA היה פשוט חר* כמו שכבר אמרתי, פשוט מאוד.

הAA אתה מחבר את הנייד שלך למערכת של הרכב דרך הכבר המקורי של הנייד שלך (עזוב כרגע את הקטע אלחוטי).

אתה בגדול משתמש בנייד שלך במערכת של הרכב.
וויז, גוגל מפס, פייסבוק מסינגר, וואצאפ, טלגרם, PLEX, ולא זוכר מה עוד בנוגע לדברים האלה, בנוסף האנשי קשר שלך ו SMS שלך ו הCALENDAR שלך, אתה יכול לראות הכל במערכת של הרכב כל עוד הנייד מחובר.

יש SPOTIFY או איך שלא כותבים.
אישית, בשביל המוזיקה, אני OLD SCHOOL, יש לי איזה 16 או יותר גיגה של מוזיקה בנייד, יש לי APP שנקראת PlayerPro, שילמתי 15₪ בזמנו וזה לכל החיים, בשבילי יותר פשוט.

זהו בגדול בקצרה.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.4.2021 בשעה 09:54, AUDIO KING כתב:

ה Android Auto היא אפליקציה אינטראקטיבית וזה היחוד שלה, היא מקלה על השימוש באפליקציות 

והופכת את חווית המשתמש לפשוטה ונוחה יותר.כיום יש כבר מערכות שמגיעות עם WIRELESS Android Auto

שאינם מחיבות חיבור כבל בין מכשיר הסלולר לבין מערכת המולטימדיה.

ישנם מערכות מקוריות שמגיעות עם Android Auto וישנם כאלו אפטרמרקט.

בנוגע לההערה האחרונה שלך אני לא בדיוק מבין למה אתה מתכוון 

וישנם מערכות אפטרמרקט שנותנות את האופציה להציג את המידע הזה בעיקר מערכות "תואמות מקור" ,כל זאת אינו קשור ל-Android Auto.

בנוגע ל-Android Auto רצוי לצפות בוידאו הנ"ל:

איש יקר, Audio King, אתה נשמע בן אדם שמבין בתחום... אשמח להתייעץ איתך לגבי התקנה של מערכת אפל קאר פליי ברנו קליאו 2018. בינתיים, לא מצאתי אף אחד שיודע לעשות את זה... אשמח אם תיצור איתי קשר. תודה, ירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איש יקר, Audio King, אתה נשמע בן אדם שמבין בתחום... אשמח להתייעץ איתך לגבי התקנה של מערכת אפל קאר פליי ברנו קליאו 2018. בינתיים, לא מצאתי אף אחד שיודע לעשות את זה... אשמח אם תיצור איתי קשר. תודה, ירון

אתה לא יכול להתקין רק Car Play במערכת ברכב.
זה חייב לבוא מ היבואן. כי זה Apple.
אם היה לך מערכת after market android ואתה רוצה להוסיף לה Android Auto, זה היה לוקח 2 דקות.
1 הסיבות שאני לא אוהב Apple.

יש מערכות למכירה עם תמיכה ל2 האפליקציות האלה, אתה צריך למצוא 1 שמתאים לך מבחינת מראה, מחיר, ו הpanel של הרדיו שלך, ברגע שזה מותקן ברכב, לא בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.4.2021 בשעה 11:12, Haim_gds כתב:

כאשר אתה מדבר על מערכת אפטרמרקט למה אתה בדיוק מתכוון? יש מערכות מולטידמיה מבוססות מערכת הפעלה של אנדרויד (המון מותגים סינים לדוגמה) שם אתה יכול להתקין את רוב האפליקציות שיש לך בנייד כגון: waze, youtube, pango וכוי. לזה אין שום קשר לממשק חיבור Android Auto. זה פשוט מולטימדיה כמו טאבלט רק מתאימה לרכב. לכן גם השימוש הוא בהתאם. אתה מחבר אליה את הנייד שלך בעזרת חיבור BT רגיל לצורך דיבורית או לנגן קבצים שיש לך על זיכרון של הנייד באותו סוג חיבור.

מצד שני יש גם מערכות אפטרמרקט של מותגים ידועים כמו: Pioneer, Alpine, Kenwood וכוי באיכות יותר טובה בדרך כלל ובעלת רכיבים אודיו איכותים יותר לכן גם יותר יקרים בדרך כלל מאשר מערכות סיניות. המערכות אלא הם יותר דומות למה היה פעם. אשר כוללות גם חיבור לטלפון שלך בחיבור BT (דיבורית אינטגרלית) וגם אפשרות לנגן קבצים שבזכרון בנייד שלך, אך הם לא מבוססות מערכת הפעלה של אנדרויד ולכן לא ניתן להתקין עליהם איזה שהם אפליקציות כמו במערכות סיניות. לכן ברוב מערכות היום יש אפשרות התממשקות לנייד בחיבור הנקרא Android Auto או לאייפונים Car Play. מה שזה עושה זה שיקוף חלקי של אצליקציות מהנייד שלך בשפה של הנייד שלך כמו: waze, google maps, youtube music, spotify ועוד המון סוגים של רדיו אינטרנט. זה לא מאפשר לך לראות סרטונים של youtube כי זה לא בטיחותי בזמן נהיגה אלא בעיקר מיועד לשימוש נוח בחיוג, ניווט או שמיעת מוזיקה על ידי פקודות קוליות (עדיין לא עובד בשפה עיברית).

מקווה שעשיתי לך קצת סדר :)

עריכה אחרונה על ידי Johnik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, yaronof1 כתב:

אשמח להתייעץ איתך לגבי התקנה של מערכת אפל קאר פליי ברנו קליאו 2018

ממה שידוע לי ישנם מערכות אפטרמרקט "תואם מקור" שכן כוללות אפל קאר פליי

ישנו גם פנאל פלסטיק מתאים להחלפה של המערכת המקורית במערכת אפטרמרקט כמו קנווד\פיוניר

אם יש את אלו אצל ספקים בארץ ? לא יודע לי. צריך לברר.

ישנה גם אופציה של עבודה קוסטום והתאמה של מכשיר כרצונך 

צריך לבדוק כיצד ניתן לבצע זאת והאם המערכת המקורית כוללת נתוני רכב 

שחובה לחבר לה מערכת שכוללת תקשורת OBD ,מה שהייתי מציע לך בגדול זה להתיעץ 

עם בעל מקצוע ,תרים טלפון ליוסי מעילית קאר אודיו ותשאל אותו איזה אופציות עומדות לפניך 

ומה יש לו להציע :

http://www.ecaudio.co.il/

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה Johnik, זה באמת עשה לי סדר.

-המערכת אפטרמרקט שאני עומד לרכוש היא אכן מערכת סינית מבוססת אנדרואיד ואני עומד להתקין עליה את כל מה שכרגע מותקן בטלפון. בנוסף, מערכת האודיאו תומכת ב SIM VoLTE כך שאם אמצא ספק סוללר התומך בכרטיס משולב אוכל לוותר לחלוטין על השימוש בטלפון ברכב כי מערכת האודיאו תשמש כטלפון. החסרון הוא כמובן חוסר הסינכרון בין הטלפון למערכת האודיאו (רשימות השמעה, היסטוריה וכו') אך זה זניח בעיני.

-המערכת אפטרמרקט מיועדת להתחבר למגבר דיגיטלי חיצוני באמצעות SPDIF (זו מערכת סינית כך שאין לי הרבה ציפיות המגבר המובנה או בכלל מהיחידה האנאלוגית) כך שאני לא בטוח כי יהיה ניתן בכלל לבצע שיקוף או להשמש ב Android Auto ועדיין לשמוע אודיאו.

בגדול, נראה לי כי אוותר על Android Auto (שעולה 30$ נוספים וצריך להזמין מראש  בזמן רכישת המערכת) כי הוא לא נראה לי ממש שימושי. במקרה הכי גרוע אפשר לרכוש מתאם USB חיצוני המוסיף אותו במחיר דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיף :)

אבל למה שלא תחבר את הנייד למערכת שלך בחיבור BT וכן יהיה לך את כל הקשור לספר טלפונים, היסטוריה של שיחות ניגון קבצי מוזיקה שיש בזיכרון הנייד שלך. חבל לוותר על זה זה מאוד נוח. החיבור BT הוא אלחוטי ולא מצריך כל פעם לחבר כבל לנייד ואני מניח שרוב הזמן נייד בכל זאת איתך אך אומרים יד שלישית. אז מה סיבה שאתה צריך כלל שימוש ב-SIM נוסף בתוך הרכב? הוא לא מחובר לאינטרנט כל הזמן ומעדכן סטטוס או מוריד עדכונים כמו טסלה לדוגמה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Johnik כתב:

אז מה סיבה שאתה צריך כלל שימוש ב-SIM נוסף בתוך הרכב?

לא יודע🙂 זה מגיע עם המערכת (4G) כך שמן הסתם יש לזה איזשהו שימוש...

כמובן שאתחבר ב BT כברירת מחדל אך מניסיוני היום עם הרדיו (זבלה סיני) הנוכחי השימוש שלי הוא רק לטלפוניה וחיבור רשת, כל שאר הדברים נמצאים על הרדיו עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה Johnik, זה באמת עשה לי סדר.
-המערכת אפטרמרקט שאני עומד לרכוש היא אכן מערכת סינית מבוססת אנדרואיד ואני עומד להתקין עליה את כל מה שכרגע מותקן בטלפון. בנוסף, מערכת האודיאו תומכת ב SIM VoLTE כך שאם אמצא ספק סוללר התומך בכרטיס משולב אוכל לוותר לחלוטין על השימוש בטלפון ברכב כי מערכת האודיאו תשמש כטלפון. החסרון הוא כמובן חוסר הסינכרון בין הטלפון למערכת האודיאו (רשימות השמעה, היסטוריה וכו') אך זה זניח בעיני.
-המערכת אפטרמרקט מיועדת להתחבר למגבר דיגיטלי חיצוני באמצעות SPDIF (זו מערכת סינית כך שאין לי הרבה ציפיות המגבר המובנה או בכלל מהיחידה האנאלוגית) כך שאני לא בטוח כי יהיה ניתן בכלל לבצע שיקוף או להשמש ב Android Auto ועדיין לשמוע אודיאו.

בגדול, נראה לי כי אוותר על Android Auto (שעולה 30$ נוספים וצריך להזמין מראש  בזמן רכישת המערכת) כי הוא לא נראה לי ממש שימושי. במקרה הכי גרוע אפשר לרכוש מתאם USB חיצוני המוסיף אותו במחיר דומה.
AA לא שימושי???
אתה עושה כל הבלגן הזה ו בסוף לא יהיה לך??

לא מבין.., יש לך iPhone? זאת הסיבה היחידה שיכול לחשוב שתגיד דבר כזה...

ולא הבנתי מי רוצה 30 דולר בנוסף על ההתקנה של AA ??
אם זה מערכת אנדרויד, זה בא פתוח, אתה יכול להתקין כל דבר שאתה רוצה, זה לא כמו המתאם שהיו מביאים פעם בצ'מפיון שהיה נעול להתקנות חדשות..

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

H765de5d323e248a2bae56495d8cbd5c6E.thumb.jpg.9483bb2f211088746e86f88949e2e80f.jpg

שורה 18.

כמו שכתבתי, אני מעדיף שמערכת האודיאו אצלי ברכב תהייה עצמאית ולא תלויה בטלפון, אני מתקין עליה את כל מה שכרגע מותקן בטלפון כך שלמעשה אני לא ממש צריך את הטלפון. אולי גם תהיה לי בעייה עם ה SPDIF בזמן השיקוף כך שעדיף לי להימנע מה AA

לפני 14 שעות, Johnik כתב:

תגדיר נייד כ-AP ותחבר מערכת ברכב לאינטרנט ב-Wifi 

זה מה שאני עושה היום. אלא מה, בטיפשותי קניתי מצלמת דרך של שיאומי שמתחברת (ניתנת לשליטה) ע"י Wifi בלבד כך שכדי לגשת אליה אני צריך לכבות את ה AP בטלפון ורק אז להתחבר למצלמה (משהו שממש לא כדאי לנסות לעשות תוך כדי נסיעה...)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, אז אתה יכול לרכוש eSIM כך שיהיה לך אינטרנט ליחידת מולטימדיה ותוכל לבצע שימוש ללא קשר לנייד וגם לחבר את הנייד ב-BT כך שגם יהיה לך אפשרות של דיבורית אם אפשרות לבצע שיחות, ספר טלפונים והיסטוריה של שיחות

לפני 20 שעות, kurko1992 כתב:

AA לא שימושי???
אתה עושה כל הבלגן הזה ו בסוף לא יהיה לך??

לא מבין.., יש לך iPhone? זאת הסיבה היחידה שיכול לחשוב שתגיד דבר כזה...

ולא הבנתי מי רוצה 30 דולר בנוסף על ההתקנה של AA ??
אם זה מערכת אנדרויד, זה בא פתוח, אתה יכול להתקין כל דבר שאתה רוצה, זה לא כמו המתאם שהיו מביאים פעם בצ'מפיון שהיה נעול להתקנות חדשות..

לפי דעתי היה בלבול בין התממשקות לחיבור -AA ומערכת מולטידמיה מבוססת אנדרויד לאחר שהיתה הבנה הוא הגיע למסקנה שאין לו צורך להוסיף עוד אופציה בעלות על אפשרות של חיבור מערכת שמבוססת אנדרויד לממשק -AA. 

אין לו אייפון לפי הבנתי כי דיבר על אפשרות של AA כאשר לאייפון זה ממשק דומה הנקרא Car Play. 

זה נכון שמערכת מולימדיה אשר מבוססת אנדרויד "פתוחה" יחסית לאפשרות שיקוף נייד בחיבור -AA אבל יש אנשים שרוצים אפשרויות של פיקוד קולי על חיוג קולי, ניווט או ניגון מוזיקה וזה קיים לפי דעתי רק בחיבור של AA/Car Play. לכן יש אפשרות להוסיף תוספת של אפשרות התממשקות גם.

על איזה מתאם אתה מתכוון שמביאים בצ'מפיון? 

עריכה אחרונה על ידי Johnik
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...