Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ספורטאז דיזל 2020 (כבר לא) בולעת דלק

טרול
מעבר לפיתרון נפתר ע"י טרול,
שימו לב! השרשור הזה בן 1314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם בפיג'ו 3008 דיזל 1.6(מתחרה ישיר בספורטאז דיזל) אצל קרובי משפחה המצב הרבה יותר טוב מ 600 ק"מ למיכל של 53 ליטרים.
עדיין לא הבנתי מכל החישובים כמה ק"מ פות"ש עושה למיכל 60 ליטרים.
אבל מסתמן פה פער של עשרות אחוזים לטובת המנוע הצרפתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז אמשיך עם קו המחשבה הזה

מה ההבדלים במשקלים של הרכבים?

מה ההבדלים במקדם הגרר של הרכבים?

מידות הצמיגים?

זה לא משפיע על צריכת הדלק?

מעבר לכך שקיה ידועים בצריכת דלק גרועה בכל הרכבים שלהם

אני חושב שהרכב היחיד שהפתיע אותי לטובה היה הקיה סיד 1.6 בנזין שהיה עושה לנו 700 קמ למיכל

עריכה אחרונה על ידי elik0

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדלים של כל מה שציינת לא יזיזו את זה מאות אחוזים לכאן ולכאן. לא בין הרכבים המדוברים לפחות.

לדעתי אחוזים בודדים לכל היותר.

בכל מקרה אתה לא חייב להסכים.. וגם לא להמשיך עם קו המחשבה.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, זה לא מאות אחוזים

ואני ממשיך לא להסכים

מה אני מבין במנועים

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לוקח את זה קצת אישית. חבל, לא הייתה כוונה לזלזל.

דיברת על הרבה דברים, אבל לא דיברת על מנועים .

מהסיד התאכזבתי ביחס למספר רכבי דיזל אחרים שהחסכונית שבהם הייתה פלואנס דיזל (משמעותית). לא יודע למה אתה השווית. 

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הרכב עוד חדש (ממש בקילומטרים הראשונים שלו) - זה אומר שצריכת הדלק שלו עוד תשתפר.

2. פותח השירשור לא יודע לחשב את צריכת הדלק (חישב את התידלוק הראשון כחלק מהצריכה)

3. אנחנו לא מכירים את סגנון הנהיגה שלו.

4. ההשוואה לדובלו לא נכונה (היא קלה יותר באיזור ה 200 קילו אם לא יותר [תלוי בשנת היצור] והיא ידנית).

אין סיבה שישיג צריכת דלק של פחות מ 15-16 ק"מ לליטר (לא לשכוח שיש לו גיר רובוטי, שבסעיף צריכת דלק זה יתרון), רק צריך שינהג רגוע וילמד לחשב את צריכת הדלק בצורה נכונה.

איציק

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמשיך לבדוק ולעדכן, מה זה נסיעה רגועה? אם אני נוסע רוב הזמן בין 90- 120 קמ"ש מוקדם בבוקר כשהכבישים עדיין ריקים  זה נחשב רגוע? אני לא משתולל עם הרכב ( פתיחות וקיק ועקיפות מטורפות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נהגים שגם בתנאים כאלו אופטימלית, נוסעים גרוע וגורמים לתצרוכת דלק לא טובה. 

למשל משחקים עם דוושת המצערת, אי שמירת מרחק והאטות חוזרות ונשנות ואז האצות חוזרות ונשנות.

עשרות פעמים נסעתי עם רכבים שבעל הרכב התלונן על תצורת דלק גרועה והשגתי תצורת דלק של הפרוספקט בלי קושי.

שנית , יש לתת לרכב לפחות 5k ק"מ לפני שניתן למדוד את צריכת הדלק האמיתית, מצופה שיפור קל.

שלישית, בדוק לחץ אוויר בגלגלים והסר מטען מיותר שיש ברכב או גגון, אם קיים. 

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מעבר לנסיעה עצמה. יש אנשים שיושבים ברכב כשמגיעיפ לחניה עוד 10 15 דק עם מזגן דולק, האם יש לך מנהג כזה או שאתה בדרך כלל מכבה את הרכב מיד בהגיעך ליעד? במיוחד בימים חמים כאלו זה לא תמיד המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שקראתי את השרשור, אני מסכים עם פות"ש.

בנסיעה כזו צריכת הדלק אמורה להיות הרבה יותר טובה ברכב דיזל מודרני עם גיר רובוטי, בנסיעות כאלה אני מגיע לצריכה כזו ברכבי בנזין מודרניים הרבה יותר חזקים עם תיבה פלנטרית ואפילו כולל עומס ופקקים במקטעים מסויימים, אם זו באמת צריכת הסולר של הספורטאג' דיזל אז ללא ספק עדיף ללכת על המתחרים, לא רואה בזה שום היגיון לקנות רכב דיזל זללן כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, wildlands2019 כתב:

אחרי שקראתי את השרשור, אני מסכים עם פות"ש.

בנסיעה כזו צריכת הדלק אמורה להיות הרבה יותר טובה ברכב דיזל מודרני עם גיר רובוטי, בנסיעות כאלה אני מגיע לצריכה כזו ברכבי בנזין מודרניים הרבה יותר חזקים עם תיבה פלנטרית ואפילו כולל עומס ופקקים במקטעים מסויימים, אם זו באמת צריכת הסולר של הספורטאג' דיזל אז ללא ספק עדיף ללכת על המתחרים, לא רואה בזה שום היגיון לקנות רכב דיזל זללן כזה.

מכמה בדיקות אמיתיות שעשיתי וביררתי ברכבי דיזל בשנים 2010- 2016 אין כמעט הבדל בצריכת הדלק העירונית לבין עירונית והיא מאוד מאוד דומה, גם בידני וגם באוטומט פלנטרי. דו מצמדי לא יצא לי לחוות.

עריכה אחרונה על ידי Paprika-Metuka
שגיאת כתיב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה לא ככה. ההבדל גדול מאוד. כמעט פי 2 לטובת חוץ לעיר.

הייתי שמח לקבל דוגמאות, כי לא נשמע לי כ"כ הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שלא הגיוני. יש הילוכים והם משפיעים על צריכת הדלק. אני שמתי לב להבדל של 50 אחוז אצלי (1 ל19 לעומת 1 ל12) ולהבדלים של 1 ל15 לעומת 1 ל30 בדיזלים אירופאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 1314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...