Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שואב רובוטי מומלץ.

Ahbarony

פוסטים מומלצים

הניטו רובוטיקס הישן והטוב החזיר את מנועיו לבורא מברשתו עדן.
מחפש המלצה על שואב רובוטי חדש. 
דרישות:
מיפוי הדירה. 
קירות וירטואליים או יכולת לחסום חללים באפליקציה.
יכולת להמשיך מאותה נקודה שהפסיק אם נגמרת טעינה.
הכי חשוב - יכולת להתמודד עם שער ארוך בלי להתקע. 
רצוי לא יקר במיוחד כי היום אני מעדיף להתחדש מאשר לעשות תיקונים ולמשוך כפי שעשיתי עם הניטו. 
אשמח להמלצה ומקום איפה כדאי לקנות. 
תודה.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 124
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה השואב שלנו, אני משתמש בו כבר שנה וחצי והוא מנקה כמו ביום הראשון. בשטיפה אני לא משתמש כי זה חרטא.

לבנות יש שיער ארוך ואני מנקה את השואב אחרי כל שאיבה, אז אף פעם לא נתקע לי השואב. השליטה באפליקציה וניתן לתחום אזורים

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את ה Roborock S50/55 שמאוד פופלרי באצרנו ונמכר במבצעים בסביבות ה 1300 שח, יש אותו להורים והם מאוד מרוצים.

לפני שבועיים יצא לרובורוק גרסה מתקדמת יותר, נקראת S6 MaxV, השטיפה שלו היא לא חרטא בכלל, עוצמת השאיבה שלו לא פחות ממדהימה וכל הדרישות שלך נמצאות בו.

לא ציינת תקציב לכן המלצתי עליו. מחירו בארה"ב סביבות ה 750 דולר.

https://www.geektime.co.il/roborock-s6-maxv-review

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש את Viomi V2 שהוא בן-דוד של הרובורוק.

לפני כשעה, Ahbarony כתב:

מיפוי הדירה. יש
קירות וירטואליים או יכולת לחסום חללים באפליקציה.
יכולת להמשיך מאותה נקודה שהפסיק אם נגמרת טעינה. יש אבל הוא מנקה כ80 מ״ר בעטינה אחת
הכי חשוב - יכולת להתמודד עם שער ארוך בלי להתקע. לא נתקע אבל בהחלט צריך לפרק את המברשת הראשית פעם ב 2-3 סבבים.

יתרונות:

עוצמת שאיבה חזקה מאדת אני תמיד בוחן את קופסת האבק כשאני מרוקן אותה, וכבר הופתעתי למצוא שם כמה דברים בנוסף לכמויות מסחריות של אבק.

יכולת טיפוס טובה לממד, לא מוותר ועולה.

ניווט לא רע בין הרגליים של הכסאות בפינת האוכל עובר יפה במקומות שיש לו מספיק רוחב ומסתובב סביב הרגליים.

חסרונות:

רועש - זה לא הרובוט שתרצה שיסתובב לך בין הרגלים בסלון בזמן שאתה רואה סדרה חדשה. עד הקורונה הייתי מפעיל אותו בעיקר בבוקר שאף אחד לא בבית.

שטיפה: יש לו מיכל נוסף לטפטוף מים על מטלית. זה לא עומד בסטנדרטים של המחליטה.

עריכה אחרונה על ידי borsood

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה השקעתי בנושא הזה הרבה יותר זמן ממה שאני מוכן להודות... 

יש כמה מסקנות.

חוץ מעניין השיער, מה שאתה מבקש קיים כמעט בכל השואבים היום.

מבחינת שואבים טובים, ל-Ecovacs יש את ה-Deebot Ozmo 960 ו-T8 החדש יותר (אבל לדעתי לא מאוד משופר) שנחשבים כרגע לטובים ביותר מבחינת קדמה ותמורה למחיר (אבל הוא יקר, 800 דולר), וגם עדיין לא ראיתי איפה אפשר להשיג אותו בארץ. היתרון הגדול שלהם הוא מערכת ניווט כפולה שמשלבת ליידר ומצלמה עם AI ומאפשרת להם גם למפות את החדר ביעילות וגם לראות מכשולים ולהימנע מהם. ליידר לבד יכול לפספס דברים נמוכים כמו כבלים או גרביים (או קקי של חיית מחמד) ומצלמה לבד בכלל לא רואה מכשולים ומצלמת רק את התקרה, ומסתמכת על הפגוש שלה, מה שלא עובד עם דברים קלים.

מעבר לזה, הרובורוקס S5 נחשב לטוב כמעט באותה מידה. יש גם את ה-S6 הוא דגם חדש יותר עם שיפורים בתחום הניווט, אבל לא ממש מבחינת הפונקציונליות. לא יודע אם אני הייתי משלם את האקסטרה. לשניהם יש גרסאות מקס ש"מקפיצות" אותם ל"דור הבא" - כלומר ה-S5 מקס מקביל ל-S6 וה-S6 מקס מקביל ל... לא יודע מה, זה ממש מבלבל כל הסכמת שמות שלהם.

השואבים שנחשבים להכי הכי הכי טובים הם רומבה i9 ושארק IQ.

במהלך החפירה המייגעת שלי מצאתי את ערוץ היוטיוב הבא. תעבור עליו, הם בודקים פרמטרים אמפיריים וגם עושים בדיקות הסתבכות שיער.

https://www.youtube.com/channel/UCvavJlMjlTd4wLwi9yKCtew

בכל מקרה, אחרי שראיתי את התוצאות של כמה מהמבחנים שהם עשו, אני יכול להגיד בבטחון שאין מצב שאני קונה שואב שאין לו גם מצלמה וגם ליידר. זה מבטל את כל הדרישה להיות בייביסיטר לרובוט וגם מונע הפתעות בדמות מריחות מסריחות בכל רחבי הבית כשאתה חוזר מהעבודה.

• מעניין 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם שיאומי roborock דור 2.

מיפוי הדירה.  - יש.
קירות וירטואליים או יכולת לחסום חללים באפליקציה. - לא מצאתי קיר וירטואלי אבל אתה יכול לתחום אזור מרובע ולנקות רק אותו. 
יכולת להמשיך מאותה נקודה שהפסיק אם נגמרת טעינה. יש.
הכי חשוב - יכולת להתמודד עם שער ארוך בלי להתקע.  יש. 
רצוי לא יקר במיוחד כי היום אני מעדיף להתחדש מאשר לעשות תיקונים ולמשוך כפי שעשיתי עם הניטו.   יש.

אם שטיפה חשובה אז אל. כי השטיפה שלו לא משהו.

הם ממשיכים לשפר אותו וכל הזמן יש עדכונים לחומרה ולאפליקציה (אישית אני נמנע מעדכונים לך תדע מתי ידחפו עדכון שאמור לפגוע בפעילות המכשיר כדי לתמרץ אותך לקנות אחד חדש) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מקפיץ בשביל לא לפתוח שרשור חדש,

בעלים של ה-Viomi V2 (@borsood) - מה אומרים עליו? את ה-S50 הרגיל (והמצויין) כבר לא מוכרים אלא את ה-S50 MAX, את שניהם (ויומי ורובורוק) אפשר לקנות בשופרסל ב-1,299 ו-1,599 בהתאמה (עם החזר של 300 שקל לקניות בשופרסל שזה מעולה, מה שמוריד את המחיר ל-1,000 ו-1,300).

ה-Viomi מספיק טוב? יש הצדקה להוסיף 300 שקל לרובורוק? (על כל הסקירות, ההשוואות והבדלי המפרט כבר עברתי, מחפש חוות דעת מאנשים שאשכרה השתמשו).

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרוצה מהשואב בעיקר כי הציפיות שלי ממנו די נמוכות. הוא מעביר את הבית ממצב מלוכלך-בינוני למצב מלוכלך-קלות.

אצלנו יש בעיה של כמויות ענקיות של אבק ופה היתרון הגדול שלו אז מפעיל אותו כמעט כל יום.

כיוון שלא ניסיתי שואבים רובוטיים אחרים אין לי ממש יכולת להשוות.

לאחרונה נתתי לו לפעול במוד "שטיפה". לדעתי זו בדיחה, אפילו כתמי טפטוף קלים שהייתי מצפה שישתפרו בעקבות המעבר עליהם לא ממש הושפעו.

יתרונות עיקריים: חזק בפינוי כמויות גדולות של אבק, יכולת ניווט החלצות וטיפוס טובות.

חסרונות עיקריים: רועש (בשאיבה), פונקצית ניגוב לא ממש שמישה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שיאומי S5 ובהחלט יש בו גם הגדרת קירות וירטואליים ומהעדכון תוכנה האחרון גם יכולת לנקות רק חדר ספציפי

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן שהלכתי בסוף על ה-Viomi (אם מישהו מחפש לקנות, המבצע של שופרסל סופר משתלם, יצא 1,000 ש"ח). בינתיים (שזה כלום זמן כי רק היום קיבלתי אותו 😂) עושה עבודה טובה, די זהה לרובורוק S5 (לא MAX), החסרון היחיד (כרגע) הוא שאי אפשר להגדיר איזורים/קירות וירטואלים שהוא לא יעבור בהם בנפרד לשטיפה ולניקוי (ההגדרה היא כללית להכל), ככה שאם עושים שטיפה צריך לסמן כל פעם מחדש שלא יעבור על השטיח (ולבטל את הסימון אחרי זה בשביל שפעם הבאה כן יעבור  עליו בשאיבה). קצת מעצבן אבל בתכלס זה משהו תוכנתי ולא חומרתי, אולי יוסיפו בעתיד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהתלבטות זהה לשלך, בחיי שהייתי קונה את ה- S5 אם הוא עדיין היה נמכר.

הפילטר שלו ניתן לשטיפה כמו ב- S5?

ב- S5 השטיפה דיי מיותרת והיא לא יותר מגימיק.  הם שיפרו משהו? 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר ורצוי לשטוף את הפילטר. פעם ב 3-4 שאיבות אני מפרק את המברשות, מנקה אותן משאריות של שערות ושוטף אותן ואת הקופסה עם הפילטר.

ניסיתי פעמיים להפעיל את פונקצית השטיפה\ניגוב. לדעתי זה פשוט בדיחה.

עריכה: מדובר על viomi v2. לא מכיר את S5 אם שאלת עליו.

עריכה אחרונה על ידי borsood

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ה- S5 אני מכיר היטב אכן שאלתי על Viomi V2.

ב- S5 מצב הניגוב כמעט חסר כל משמעות.

עם ה- VIOMI זהה / דומה ל- S5 אז ב-1300 ש"ח מדובר בעסקה טובה.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

S5 מצב סמרטוט הוא רק לתפוס יותר אבק

זה לא מוריד באמת כתמים,

אני לפעמים מוריד את מווסתי המים למטה (פלסטיקים אפורים כאלה) ומפעיל, מנקה קצת יותר טוב

חוץ מזה הוא אחלה שואב

אפליקציה יחסית נוחה,

אם יש לך הרבה אבק באיזור מומלץ לשטוף את הפילטר פעם בכמה הפעלות

אחרת הוא מתריע שעוצמת השאיבה חלשה יותר

Screenshot_2020-08-24-10-27-13-022_com.miui.home.jpg

עריכה אחרונה על ידי om2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ה- S5 אני מכיר היטב אכן שאלתי על Viomi V2.
ב- S5 מצב הניגוב כמעט חסר כל משמעות.
עם ה- VIOMI זהה / דומה ל- S5 אז ב-1300 ש"ח מדובר בעסקה טובה.
1,000*
פונקציית ה"שטיפה" (יותר כמו ניגוב) היא סבבה כל עוד אתה יודע למה לצפות. זה לא יוריד כתמים עיקשים, כן יוריד כתמים יומיומיים "רגילים". היתרון של ה-Viomi בקטע של השטיפה הוא שאפשר להגדיר (באפליקציה) שהוא ינקה בתצורת Y (במקום S הרגילה), ואז הוא בעצם עובר על כל הבית כמו שעושים עם מגב (קדימה-אחורה-קדימה), וזה מעלה משמעותית את היעילות של השטיפה. אפשר גם לשפוך קצת נוזל רצפה ישירות על המטלית (לא בתוך המיכל!) ואז מקבלים גם את האפקט של הריח.

מבחינת שאיבה, מכשולים וכו' - לא ראיתי הבדל מהרובורק.
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...