Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי דוח והשוטר טעה ברישום תעודת הזהות

שימו לב! השרשור הזה בן 1460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

היום קיבלתי דוח מהמשטרה כשהגעתי הביתה שמתי לב שתעודת הזהות שרשומה כלל לא שלי. היא שונה לחלוטין מתעודת הזהות שלי.

הכתובת נכונה, השם נכון רק התעודת זהות שונה לגמרי.

האם זה יכול לעזור לי לביטול הדו״ח? מה כדאי לי לעשות?

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מבקש לתקן את הת.ז. בכדי לא לגלגל את הדוח על מישהו שאתה לא מכיר.

אחרי שהדוח יהיה על שמך תנסה לבטל או להמיר באזהרה את הדוח.

חבל שאזרח תמים יצטרך לעבור עשר מדורי גהינום על לא עוול בכפו.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר דו"ח מהירות שבוטל בגלל טעות בציון דגם הרכב (כל השאר נכון).

אם הדו"ח חמור, שווה לפנות לעו"ד, ואולי אפשר להביא לביטולו על סעיף טכני זה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת תם - מה יקרה אם פות"ש יתעלם מהדו"ח? האם המשטרה תשלח דו"ח בדואר רשום לבעל מספר תעודת הזהות הרשום (אם בכלל מדובר במספר לגיטימי) - ואז הוא יוכל להתגונן בכך שאין לו כל קשר לרכב ולמקום העבירה? האם המשטרה תחפש את בל הרכב לפי מספר הרישוי. האם חוסר ההתאמה בין נתוני הדו"ח יביא לפסילתו על ידי התביעה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כן. הם עובדים לפי ת.ז.
הדוח יגיע לכתובת של בעל הת.ז. שרשומה בדוח לפי הכתובת שלו במשרד הפנים.

לא מאמין שמתוך אלפי דוחות הם יגלו את הטעות.

סתם מתסכל לקבל דוח שאתה לא יודע מאיפה נחת עליך ועכשיו אתה צריך להוכיח שזה לא אתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בכך שאם ישלחו רק לפי מספר הזהות הרי שהסיכוי הו של 10% לכל היותר שהמספר נכון (ספרת הביקורת תואמת ל-8 ספרות הזהות) ולמעשה פחות, כיון שצריך להחסיר גם מספרים לא קיימים (כאלה שלא נופקו וכאלה של נפטרים). 

לגבי התסכול של מי שעלול לקבל את הדו"ח - נכון. אני מניח שעדיין יש לו דרך להתגונן, מתחילה בחוסר ההתאמה בין מספר הזהות לשם הרשום בדוח (אם הוא לא יוסי כהן).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים איתך אבל זכותך לחשוב ככה.
אם הייתי עושה עבירה והדוח היה על שם מישהו אחר ( ת.ז לא נכונה שווה דוח על שם מישהו אחר) הייתי דואג להעביר על שמי ואחרי זה בודק מה עושים.

לתת לאזרח תמים להתרוצץ כי מישהו טעה, ואתה יודע את זה ( אם לא היית יודע זאת לא בעיה שלך) זאת לא הדרך שחינכו אותי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה

קיבלת את הדו"ח ביד ? חתמת על קבלתו גם במקרה? 

אם כן לא תיוושע מטעות בתעודת הזהות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב.

אני מכיר דוח שניתן ביד, היתה רק טעות בדגם הרכב, והדוח בוטל אחרי שעורב עו"ד.

לכן אני שואל, על סמך מה אתה קובע זאת?

לפני 34 דקות, ישה כתב:

אני רק שאלה

קיבלת את הדו"ח ביד ? חתמת על קבלתו גם במקרה? 

אם כן לא תיוושע מטעות בתעודת הזהות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את ישה,  מפי הסוס עצמו

בעת הזנת הדו"ח למערכת הממוחשבת, (להלן דות"ן) קופצת הודעת שגיאה 

השוטר נקרא למש"ק התנועה במקום, ננזף קשות ומתבקש למלא מזכר ובו ציון כי הייתה טעות ברישום מספר הזיהוי היות ו ........

המזכר מצורף לדוח ונסרק אתו לדותן והדוח הוכשר.

קבלת את הדוח ליד, השוטר זיהה אותך על פי רשיון נהיגה ורשם את מספרו בדוח

שאל אותך האם יש לך מה לומר, ענית לו ודבריך נרשמו בדוח.

חתמת על הדוח וזו הודאה שקבלת את הנייר לידיך.

נאמר: הרוצה  להיחנק ייתלה באילן גדול. כאן יש לך בקושי שיח

☹️

בעניין "ביטול" דוח בגלל טעות בדגם הרכב, תמהתני. אבל אולי היו כשלים אחרים שהעו"ד ניצל

שבת שלום

עריכה אחרונה על ידי אביG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, asix כתב:

לא מסכים איתך אבל זכותך לחשוב ככה.
אם הייתי עושה עבירה והדוח היה על שם מישהו אחר ( ת.ז לא נכונה שווה דוח על שם מישהו אחר) הייתי דואג להעביר על שמי ואחרי זה בודק מה עושים.

לתת לאזרח תמים להתרוצץ כי מישהו טעה, ואתה יודע את זה ( אם לא היית יודע זאת לא בעיה שלך) זאת לא הדרך שחינכו אותי.

לכן הגדרתי זאת (בפוסט קודם) כשאלת תם.

אם אני מקבל דו"ח כזה ולא מתכוון להתחכם אני משלם אותו וחסל. פות"ש רוצה להתחכם. אם אני מתכוון לערער\להפשט הרי שממילא מספר הזהות יתוקן בשלב זה או אחר בתהליך.  לגבי תיקון ת.ז. - או שמדווח או שמשאיר לשוטר הרשלן את התענוג להזיע מול מפקדיו. או, כדי להשיג את האפקט מדווח כעבור מספר שבועות, אחרי שהשוטר נתן למפקדיו דין וחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראינו צילום הדו"ח, ואנחנו לא יודעים מה תעודת הזהות של פות"ש.

לכן, אפשר להתייחס רק למקרה המופשט.

אני מסכים שטעות אחת קטנה בפרטים לא מהווה עילה לפסילת הדו"ח. טעות שכזו נפתרת בבחינת "שגיאת סופר".

עם זאת, פות"ש טוען שמספר תעודת הזהות שונה לגמרי. דהיינו, לא טעות בספרה אחת, אלא המספר כולו אחר. טעות שכזו קשה לפתור בבחינת שגיאת סופר. זיהוי העבריין לכאורה הוא פרט מהותי שאין שני לו.

בשלב הזה נכנס החינוך מבית אבא. לקיחת אחריות, מחד, או דרישה לעבודה מקצועית, טובה ויעילה של מוסדות השלטון מאידך. לכאורה ואכן על פי רב, אין סתירה בין השניים. אבל במקרה כגון זה שהוצג - יש. אני סבור שתפקיד המשטרה במשטר דמוקרטי הוא תפקיד חשוב ביותר, ולכן אני דורש עבודה יעילה ומקצועית מהנושאים בתפקיד (וכן, מבחינתי, גם תשלום גבוה יותר לצד דרישה זו). לכן אני חושב שהטובה הציבורית חשובה יותר מענישת פות"ש, שאינו מתכחש לדבר עבירתו.

תחת זאת שאינני יודע מה הנסיבות (חתמת בידך על הדו"ח, ניסחת דברי הגנה, כתובתך מעודכנת וכו'), אני הייתי נוטה להתעלם ולראות מה יוליד יום. אם אקבל בדואר דרישת תשלום (שכבר אמורה להיות עם תוספת איחורים), אטפל בזה בעיתו. אולי אפילו אבחר לערב עו"ד.

לגבי חשש שאזרח תמים אחר יאלץ לעבור שבעה מדורי גיהינום - אינני דואג, מכמה סיבות. הראשונה, לא בטוח שמספר תעודת הזהות שכתב השוטר תקין. יתכן ושייך לאדם שחלף מעולמנו, למשל. וגם אם לא, מצבור הפרטים (והפעם לא מדובר בטעות אחת בלבד) יעיד על השגיאה, ומכתב לתובע אמור להספיק בכדי להביא לביטול הדו"ח לאזרח שקיבל אותו (האזרח התמים). זה תשלום קטן, לראייתי, שאנחנו האזרחים (אולי זה אפילו אני...) ניאלץ לשלם לטובת האינטרס הציבורי הגדול יותר.

רק דעה, לא המלצה בשום צורה ואופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לעשות מה שנקרא בעגה המשפטית "להרים את נטל הראייה", כלומר להוכיח מעל לספק סביר שהתקיימה העבירה המדוברת, אין צורך בזיהוי הנהג, כן יש צורך בזיהוי יצרן הרכב, צבע הרכב ומאפיין ייחודי או לחילופין מספר הרישוי.

מה זה אומר? זה אומר שאם לזרתי על רכב ותפסתי אותו מעל המהירות המותרת, אבל ציינתי שלזרתי על סקודה ולפי מספר הרכב זה בכלל סיאט, עולה ספק סביר שהרכב שעליו לזרתי והרכב שעצרתי הם לא אותו אחד.

אגב זה לא אומר שכל התיק בהכרח נופל, אבל צריך משהו נוסף כדי להטות את הכף מספק סביר אל מעבר לספק סביר.

כל זה רלוונטי למכונית שביצעה את העבירה, לגבי הנהג זה עניין אחר לחלוטין, התפיסה המשפטית שמעוגנת בתקנות מטילה את האחריות על בעל הרכב, ואם זו חברה אז עליה לנהל רישום מסודר של הנהגים אחרת היא מקבלת סנקציה אחרת - הסכום הוא פי 4 (מה שנקרא דו"ח תאגיד).

כל התפיסה המשפטית הזו שאין תורך לזהות נהג בעת העבירה היא הבסיס המשפטי שעליו מבוססת כל האכיפה האלקטרונית פחות או יותר, מאז המצלמות הישנות מבוססות הרדאר (שצילמו מספר רכב על פילם), דרך המצלמות שהוסלקו מאחורי לוחית הרישוי של הניידות, דרך א3 כמובן ועד לימינו עם המצלמות הטקטיות ומיזם שומרי הדרך.

היעדר זיהוי נהג או זיהוי לא נכון של נהג לא מטה את הכף לכיוון הספק הסביר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...