Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין אלפא ג'ולייטה 1.75L לבין BMW סדרה 1 דגם 125i

Charly
שימו לב! השרשור הזה בן 1626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתלי ה125, עדיין כחובב שלא רוצה גרזן חד ונוקשה, המתלים יותר מבסדר ולמעלה מזה.

30 אחוז מהנהגים שאוהבים לנהוג, יעריכו מאוד את השילוב הבווארי וגם אני (לא כולם).

אני מניח שזו דעתך RK ומאוד מכבד, אבל לי אישית הם מספיקים ומספקים. אני מודע לרפיסות

הבולמים בדגם הזה, אבל כן יודע להעריך רכב שבשימוש יום יומי, הוא גם וגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

BRZ מהנה יותר מכולן, ומבחינת הנעה ויכולות ספורטיביות את המיאטה הייתי שם בין הסדרה 1 לג'ולייטה (היא מרוויחה נקודות על גג נפתח, אבל נופלת ביכולות נטו).

image.jpg

מיאטה עם שדרוג מתלים תביס ברז [ובטח ש 125]. מאזדה במכוון מוציאים את הרכב עם מתלים רכים כדי שלרוב הלקוחות המוחלט יהיה כיף ביום יום והמיעוט שממש רוצה רכב מסלול - ישדרג בכמה שקלים [לעומת עלות הרכב, כמובן].

מוזמן להתרשם מה מיאטהND עם קוילאוברים ואנטירולים [ונהג מוצלח] יכולה לעשות (מקום ראשון בקטגוריה עד 340 כ"ס):

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

הם מוציאים במכוון מכונית שמתנהגת רך, מתנדנד ומוריד ביטחון?

לא, זה פשוט תכנון לא טוב.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא תכנון לא טוב. על מנת לשמור על מחיר עממי לרכב הם לא מוסיפים פיצ'רים כמו מתלים אדפטיביים וכדומה.

נשארנו עם בחירה בין מתלים קשים "ומתנהגים" למתלים רכים ורוכנים (משהו שחלק נכבד מהאנשים דווקא אהבו מאוד, מוזמן לראות ביקורות - או לסמוך עלי כאחד שראה לפחות 20 ביקורות על הרכב לפני הקנייה).

בדור האחרון ניתנת האפשרות לקבל את הרכב עם מתלים של בילשטיין שמקשיחים את המרכב בצורה משמעותית בתוספת כספית קטנה מאוד.

מאזדה התייחסו לא פעם לשאלת הרכות והם ממשיכים לטעון פעם אחר פעם שזה מכוון.

הנה יש לך מקור ראשון למישהו (אני) שבחר במיאטה על פני הברז בין היתר בכלל הרכות שלה.

אני שמח שאני נוהג ברכב ספורטיבי כיפי שיותר נוח מהמאזדה 3 של חברה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

נהגתי בעצמי (ורגע אחרי בברז), זה הספיק. זה סט-אפ לא ראוי לרכב כזה והעובדה היא שהרבה משפרים.

שמח בשבילך שאתה מבסוט ותתחדש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגעתי למסקנה שה- BRZ קצת חלשה מדי, ואני חושש מהעניין שאתבאס אחרי שאני רגיל ללאון שהרבה יותר זריזה ומהירה ממנה. בתכלס בשביל איזה כמה דריפטים שאעשה פעם בכמה חודשים ביום מסלול, אני לא חושב ששווה לי בשביל זה לקנות את ה- BRZ. בנסיעה "רגילה" בכביש, אני חושב שההנאה שלה תיהיה פחות מורגשת מאשר הנאה מרכב חזק יותר כמו סדרה 1 125i או ג'ולייטה 1.75.

הסדרה 1 תיהיה לי יקרה מדי לתחזוק. כל טיפול 1000 ש"ח במינימום, ואם חס וחלילה אצטרך לעשות איזה תיקון ברכב שידרוש החלפה של חלקים, זו כנראה לא תיהיה הוצאה קטנה. נוסיף לזה את עלויות הביטוח ואגרת הרישוי היקרות (שבפני עצמן עוד היו נסבלות).

לכן אני חושב שאלך על הג'ולייטה מהסיבה שפסלתי כל אופציה אחרת בינתיים. אני עוד בהתלבטויות, אם יש לכם הצעות נוספות אשמח לשמוע.

תודה לכולם על דברי החוכמה והדעה.

עריכה אחרונה על ידי Charly
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עולים טיפולים באלפא, ואיזה הצעות ביטוח קיבלת בהשוואה לבימרית?

אגב קטונתי מלנבא שמירת ערך, אבל אני משוכנע שה125 תשמור על ערכה טוב יותר, במיוחד עכשיו שהדגם החדש איבד את יתרון ההנעה האחורית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפולים באלפא פחות או יותר כמו בלאון במוסכים לא של החברה. במקרה של תיקונים שדורשים חלקי חילוף, אפשר להזמין את החלקים מחו"ל (מהאתר הזה https://www.alfaworkshop.co.uk/alfa_giulietta_parts.shtml ) והרבה פעמים לחסוך לא מעט.

לגבי ביטוח, הבנתי שדרך סוכנים אפשר להגיע למחירים גם כן דומים לשל הלאון (5-7 אלף למקיף וחובה). סדרה 1 אף סוכן לא יבטח לי במחיר כזה בגלל שעלויות התיקונים והחלקים ברכב הזה יקרים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפולים במוסכים לא מורשים יעלו אותו דבר בערך לכל הרכבים.

השמן והחלקים לבימר, אם קונים בשכל - לא יקרים יותר.

בנוסף אתה מתעלם מנתון שמירת הערך - הבימר תשמור על ערכה דרסטית טוב יותר.

לגבי ביטוח, אני קיבלתי הצעות ב WeSure סביבות ה 4500 מקיף ל 125, חובה בערך 1400.

מחירים סטנדרטים לגמרי לרכב ספורט שכזה.

לגבי מה שאתה אומר על הדריפטים בברז - אני לגמרי לא מסכים.

כל פניה סתם בתוך העיר הופכת להיות חוויה אחרת ברגע שיש את הרכב המתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן והחלקים לבימר, אם קונים בשכל - לא יקרים יותר.

מה הכוונה "קונים בשכל"?

כמה אנשים ששאלתי (שיש להם BMW) אומרים שרק שמן ופילטר שמן במינימום 700-800 ש"ח. במחיר כזה אני עושה טיפול שלם בלאון או בג'ולייטה ואפילו בפחות מזה אם זה "טיפול קטן".

בנוסף אתה מתעלם מנתון שמירת הערך - הבימר תשמור על ערכה דרסטית טוב יותר.

עניין השמירה על הערך הוא נכון. אני לא מתעלם ממנו, פשוט אני חושב שהוא מתגמד לעומת ההפרשים בהוצאה השנתית על הרכב. אבל אולי אני טועה ואני אפילו מקווה שאני טועה, כי ה- 125i קורצת לי יותר מהג'ולייטה.

לגבי ביטוח, אני קיבלתי הצעות ב WeSure סביבות ה 4500 מקיף ל 125, חובה בערך 1400.

מחירים סטנדרטים לגמרי לרכב ספורט שכזה.

ואו תודה רבה לך! בדקתי ובאמת קיבלתי הצעה אפילו זולה יותר מהלאון שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך בנוסף לבדוק בAIG ובחברת הביטוח של ב-מ-וו.

לדעתי אתה מגזים בהערכות שלך לגבי התחזוקה, היא באמת לא כלכך יקרה לאחזקה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.jpg

מיאטה עם שדרוג מתלים תביס ברז [ובטח ש 125]. מאזדה במכוון מוציאים את הרכב עם מתלים רכים כדי שלרוב הלקוחות המוחלט יהיה כיף ביום יום והמיעוט שממש רוצה רכב מסלול - ישדרג בכמה שקלים [לעומת עלות הרכב, כמובן].

מוזמן להתרשם מה מיאטהND עם קוילאוברים ואנטירולים [ונהג מוצלח] יכולה לעשות (מקום ראשון בקטגוריה עד 340 כ"ס):

וטווינגו עם סופרצ'ארג'ר תביס m3. אני לא מדבר על מה אפשר לעשות, אלא על האוטו כמו שהוא. זה כמובן מעבר לעובדה שכל שדרוג מתלים שאפשר לעשות למאיטה אפשר לעשות גם לברז ול-125, ואת ה-125 יהיה בנוסף קל יותר משתיהן לשדרג מבחינת הספק.

מה שמאזדה עושים ולמה הם עושים את זה פחות מעניין. כמו שהיא - היכולות שלה מבחינת ניהוג ירודות מאלה של הברז. נקודה. וכל זה כמובן בלי שבכלל נכנסים לנקודות שהברז לוקחת מבחינת יומיומיות - בידוד רעשים טוב יותר, מרווח גדול יותר, שני מושבים אקסטרה, וכו' וכו' וכו'. אגב, גם מבחינת נוחות הברז לוקחת. היא אולי פחות רכה אמפירית, אבל לאורך זמן הרבה פחות מעייפת.

ומה ND מסוגלת לעשות עם נהג טוב ראיתי בלייב, אני לא צריך סרטונים, למרות שאני רוכש לנהג שמופיע בהם המון המון כבוד.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
מה הכוונה "קונים בשכל"?

כמה אנשים ששאלתי (שיש להם BMW) אומרים שרק שמן ופילטר שמן במינימום 700-800 ש"ח. במחיר כזה אני עושה טיפול שלם בלאון או בג'ולייטה ואפילו בפחות מזה אם זה "טיפול קטן".

החזקתי 159tbi שזה עם מנוע זהה לג'ולייטה.

גם במוסכים מומחים (לא מהרשת כמובן), טיפול קטן נע בין 650 ל-800₪. גם טיימינג לא הכי זול, בדוק שרשור של pasparto כרגע בפורום הכללי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וטווינגו עם סופרצ'ארג'ר תביס m3. אני לא מדבר על מה אפשר לעשות, אלא על האוטו כמו שהוא. זה כמובן מעבר לעובדה שכל שדרוג מתלים שאפשר לעשות למאיטה אפשר לעשות גם לברז ול-125, ואת ה-125 יהיה בנוסף קל יותר משתיהן לשדרג מבחינת הספק.

מה שמאזדה עושים ולמה הם עושים את זה פחות מעניין. כמו שהיא - היכולות שלה מבחינת ניהוג ירודות מאלה של הברז. נקודה. וכל זה כמובן בלי שבכלל נכנסים לנקודות שהברז לוקחת מבחינת יומיומיות - בידוד רעשים טוב יותר, מרווח גדול יותר, שני מושבים אקסטרה, וכו' וכו' וכו'. אגב, גם מבחינת נוחות הברז לוקחת. היא אולי פחות רכה אמפירית, אבל לאורך זמן הרבה פחות מעייפת.

ומה ND מסוגלת לעשות עם נהג טוב ראיתי בלייב, אני לא צריך סרטונים, למרות שאני רוכש לנהג שמופיע בהם המון המון כבוד.

מאוד רציתי להעדיף את הברז, היה חוסך לי כל כך הרבה כאב ראש - ולכן ראיתי עשרות ביקורות שמשוות בין שני הרכבים במטרה שישכנעו אותי שהברז טובה יותר - כמעט כל כתב רכב \ יוטיובר העדיף את המיאטה [גם לא החדשה, אבל קל וחומר החדשה].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד רציתי להעדיף את הברז, היה חוסך לי כל כך הרבה כאב ראש - ולכן ראיתי עשרות ביקורות שמשוות בין שני הרכבים במטרה שישכנעו אותי שהברז טובה יותר - כמעט כל כתב רכב \ יוטיובר העדיף את המיאטה [גם לא החדשה, אבל קל וחומר החדשה].

אתה מדבר במונחים אבסולוטיים של "העדיף" או "טובה יותר". עזוב ששתיהן מכוניות טובות וההעדפה ביניהן היא עניין של... וול, העדפה. שתלויה במה שאותו בנאדם מחפש. אתה העדפת את המיאטה, גם אוריו, rk ו-itaimoto העדיפו ברז. מישהו טועה? לא.

יחד עם זאת, כשמדברים על יכולות והתנהגות ומבודדים את הנתון הזה, המיאטה פחות טובה. אפילו אתה לא התווכחת אלא אמרת ש"עם שדרוג מתלים מיאטה תביס את הברז", כלומר בלי - היא לא. כלומר מהבחינה הזו הברז טובה יותר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...