Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יומן מעקב - רנו מגאן גרנד קופה

daido1

פוסטים מומלצים

בדיזל אולי ההתנהגות שונה(נהגתי רק על a3 דיזל עם dsg במיתוג אאודי וזה גם היה לפני שנתיים והדיזלים של רנו לא יצא לי כ״כ לנהוג), אבל ההתנהגות הזאת הייתה טיפוסית גם לגיר באיביזה - וב2 הרכבים זה לא קורה לעיתים קרובות כ״כ אלא אחת לכמה נסיעות ולרוב כשהמנוע קר/אחרי נסיעה אינטנסיבית בתוואי עירוני או פקק.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בדיזל אולי ההתנהגות שונה(נהגתי רק על a3 דיזל עם dsg במיתוג אאודי וזה גם היה לפני שנתיים והדיזלים של רנו לא יצא לי כ״כ לנהוג), אבל ההתנהגות הזאת הייתה טיפוסית גם לגיר באיביזה - וב2 הרכבים זה לא קורה לעיתים קרובות כ״כ אלא אחת לכמה נסיעות ולרוב כשהמנוע קר/אחרי נסיעה אינטנסיבית בתוואי עירוני או פקק.
באאודי הגיר קצת שונה (לטענת אאודי) כנראה מצמדים רטובים/משופרים או שקר כלשהו כזה

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום הבדל בגיר בין אודי לשאר רכבי VAG ואף גורם רשמי לא טוען אחרת. בקונצרן יש מספר דגמי DSG בהתאם לתפוקת המנועים (מומנט). מנועים עד 25.5 קג"מ משולבים עם גיר DQ200 המצוייד במצמדים יבשים (ולא משנה עם התג שלו הוא 5 טבעות או לא), מנועים חזקים יותר משולבים עם גרסאות שונות של DSG עם מצמדים רטובים.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי מגאן סטיישן דיזל 2018 כרכב גישור במשך 3 חודשים ו 10,000 קילומטר וסבלתי מהגיר כל יום. היום עם קארוק דיזל בת חצי שנה ו 15,000 קילומטר והגיר עובד מעולה.

גיר שקוף לנהג הכוונה גיר שאני לא צריך לחכות שיואיל בטובו לעלות הילוך כי הוא החליט מסיבותיו הוא שלא צריך לעלות מיד הילוך כשהמנוע צועק ב 5000 סל"ד (דיזל. לא בנזין) במהירות קבועה במישור וללא האצות ואפשר לחכות שנייה או שתיים אולי תשתכנע להאט או שיחליט לרדת שני הילוכים ואז להעלות אחד (גיר תקין. אחרי שהתלוננתי נתנו לי אחרת אותו המודל והיה אותו הדבר בדיוק). ב DSG לא נתקלתי בדה אף פעם וגם לא בשום טילטול או העהרה ברוטאלית.

סגנון הנהיגה היומיומי שלי די רגוע.

הערה טכנית: זה לא בדיוק אותו גיר.

אתה מכיר את ה-6 הילוכים יבש ה"ישן". בגרנד קופה בנזין החדשה מותקן 7 הילוכים רטוב, של אותו יצרן. למיטב ידיעתי יצרן הגירים (Getrag/Magna) עבר למצמדים רטובים בכל קשת הדגמים שלו.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה טכנית: זה לא בדיוק אותו גיר.

אתה מכיר את ה-6 הילוכים יבש ה"ישן". בגרנד קופה בנזין החדשה מותקן 7 הילוכים רטוב, של אותו יצרן. למיטב ידיעתי יצרן הגירים (Getrag/Magna) עבר למצמדים רטובים בכל קשת הדגמים שלו.

בבנזין החדשה אני יודע שזה גיר חדש. לא ידעתי שגם לפני עדכון המנועים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שזה נכון, לפי מה שאני יודע דגמי הדיזל ב-2018 (טרם העדכון) עדיין הגיעו עם גיר 6 הילוכים יבש, אבל ייתכן שאני טועה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום לך לפותח האשכול ולכולם, אני מתכנן כבר כמה זמן לרכוש את הגראנד קופה דיזל 1.5 ועכשיו השתכנעתי סופית. עשיתי מחקרים מעמיקים כמוך (פותח האשכול) וקראתי כלכך הרבה ביקורות וחוות דעת. שאלתי עשרות אנשים ורובם המוחלט אמר שהאוטו בסדר במור ומצויין אפילו. אם כי היו אנשים שסולדים לגמרי מרנו ומרכב צרפתי אז הוא מלכלכים בכל צורה ודרך על האוטו. אני מעוניין ברכישת דיזל 1.5 7 הילוכים אוטומט דגם אינטנס נטו לצורכי עבודה כל יום בכבישים בעיר ומחוץ לעיר. דעתך? אשמח לשמוע את המשך היומן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שלום לך לפותח האשכול ולכולם, אני מתכנן כבר כמה זמן לרכוש את הגראנד קופה דיזל 1.5 ועכשיו השתכנעתי סופית. עשיתי מחקרים מעמיקים כמוך (פותח האשכול) וקראתי כלכך הרבה ביקורות וחוות דעת. שאלתי עשרות אנשים ורובם המוחלט אמר שהאוטו בסדר במור ומצויין אפילו. אם כי היו אנשים שסולדים לגמרי מרנו ומרכב צרפתי אז הוא מלכלכים בכל צורה ודרך על האוטו. אני מעוניין ברכישת דיזל 1.5 7 הילוכים אוטומט דגם אינטנס נטו לצורכי עבודה כל יום בכבישים בעיר ומחוץ לעיר. דעתך? אשמח לשמוע את המשך היומן.

דעתי היא שהרכב איכותי מאד , מפנק , ועושה רושם גם די אמין (רק תחושה ראשונית על סמך 10,000 קמ' ראשונים)

אני מציע שתתייעץ עם בעלי דיזל לגבי הדגם הספייציפי שאתה מעדיף, אני עם בנזין.

הכי טוב זה פשוט לתפוס איזו מונית עם הדגם הזה, ולחפור קצת לנהג... :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה די מעצבנת שנתקלתי בה במדיה:

בערך פעם בחודש כל 12 תחנות הרדיו הקבועות מתאפסות לברירת מחדל (87.50 FM).

אין שום בעייה עם החשמל, ושום דבר אחר לא מתאפס.

נראה כמו סתם באג מעצבן.

עוד מישהו נתקל במקרה בתופעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי אותה דיזל מהעבודה וזה הרכב הפשוט (שאינו יוקרה, ספורט או בערל ערך מוסף כלשהו) שהכי אהבתי. אשכרה נותן תחושה של יוקרה, מרגישה מאוד מוצקה עם איכות חומרים והרכבה מצויינים, מושבים מועולים, די מרווחת ,חסכונית מאד, יציבה מאוד והמנוע מרגיש די חזק.(תלוי מה הסטנדרט שלך)

שורה תחתונה, כמה שחיפשתי ובאמת התאמצתי מצאתי רק שני מגרעות. שדה הראייה מעט מוגבל במיוחד לאחור (נראה שזו המגמה היום) וכיוון עוצמת המזגן היא רק במסך מגע, דבר שמציא מהריכוז אם נעשה תוך כדי נהיגה. מקווה שהם ישכילו כמו הונדה ויחזירו את הווסתים הקלאסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה די מעצבנת שנתקלתי בה במדיה:

בערך פעם בחודש כל 12 תחנות הרדיו הקבועות מתאפסות לברירת מחדל (87.50 FM).

אין שום בעייה עם החשמל, ושום דבר אחר לא מתאפס.

נראה כמו סתם באג מעצבן.

עוד מישהו נתקל במקרה בתופעה?

קרה לי פעם אחת בשנה וחצי שיש לי את הקליאו שכל תחנות הרדיו נמחקו כליל ללא סיבה ברורה והייתי צריך להגדיר אותן מחדש, מעבר לזה לא היתה בעייה. אם זה ברמה חודשית זה ממש מטרד ואתה צריך לדבר על זה עם קרסו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב יפייפה, שיחקו אותה עם העיצוב הפנימי והחיצוני, נוח ומעוצב יפה.

תהנה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפוס תחנות רדיו זהו באג באמת מעצבן. אצלי קורה כל כמה חודשים.

בנושא הגיר, מה שנמתא ברנו (גטרג) שונה ממה שנמצא ב VAG ( לוקאס או בורג וורנר). מנגנון החלפת הילוכים שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי המון המון תודה על הסקירה המפורטת זה מאוד עוזר ומעניין לשמוע רשמים מפורטים כאלה.

אני מתכוון להחליף בקרוב קורולה 2015 אמינה ומשעממת להפליא ברכב חדש.

המועמדים שלי הם גראנד קופה, אוקטביה 1.5 אמבישן וקורולה היברידית.

אני לא מבין גדול ברכבים אבל אני יודע מתי אני נהנה ומתי לא.

אני מחפש רכב שיספק לי גם הנאה.

היו לי מספר רכבים בעבר בינהם הסקודה אוקטביה 1.2 tsi שדי נהנתי ממנה. אהבתי את הזריזות התחושה הנמרצת בעקיפות הרגשה של כח .

(פחות אהבתי את כל הבעיות בגיר ובמנוע)

אני נהג מאוד רגוע נוסע בעיקר בכבישים עירוניים לא פקוקים ומוצא את עצמי לא מעט בכבישים עוקפים ריקים ובא לי רכב שבו אוכל להאיץ מדי פעם בעליות ולהרגיש תחושה של כח ולא רעש של מנוע שלא בא לו לזרום איתי.

כך שבעצם כנראה לא אבחר בקורולה ההיברידית החדשה למרות שהיא נראית מושלמת מהרבה בחינות החוסר בכח הזה חסר לי.

אני מתלבט בין הסקודה אמבישן 1.5 לגרנד קופה ויש לי מספר שאלות ברשותך אני בטח לא אנסח אותם הכי טוב בעולם

1.לגביי המנוע הזה. האם זה מנוע חדש לחלוטין בשוק או מנוע שכבר יש קצת ניסיון איתו ועם רמת האמינות שלו

2.האם תנוחת הישיבה נמוכה באופן יחסי? האם היציאה והכניסה לרכב נוחים?

אני שואל מכייון שאני מסיע לא מעט בני משפחה מבוגרים

3.לגביי השליטה במזגן.

נניח שאני תמיד רוצה שיעבוד בעוצמה מקסימלית. האם כל פעם שאכנס לרכב אצטרך להיכנס להגדרות במולטימדיה ולהגדיר מחדש את העוצמה למקסימלית או שהמולטימדיה זוכרת את ההגדרה האחרונה ונשארת על מצב זה בפעם הבאה שאכנס לרכב.

4.כשאומרים בשפה המקצועית "היגוי מנותק" מה בעצם הכוונה לנהג הנורמטיבי

5.האם הייתה לך התלבטות לפני הקנייה האם לבחור באוקטביה 1.5 והאם בדיעבד אתה מרוצה מהבחירה שעשית

6. השאלה הכי חשובה האם אתה נהנה מהרכב? האם הוא ענה על הציפיות שלך?

תודה

עריכה אחרונה על ידי Danieltd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...