Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוצאות בדיקת רכב לפני קנייה - פיאסטה 12

Rawr
שימו לב! השרשור הזה בן 2016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז לקחתי היום רכב לבדיקה (פורד פיאסטה 2012) לפני קנייה ואלו הדברים הלא תקינים:

1. חסר שמן במנוע, שאיבת שמן לחלל השריפה (אוטוטו צריך לעשות טיפול)

2. נקישה בתיבת הגה

3. בולמי זעזועים קדמיים מגיני אבק פגומים

4. כל מיני מכות פח קטנות שלא שמים לב אליהם (לא מעוניין לתקן)

5. שמשה פגומה (סדק קטנטן)

6. צלחות שחוקות, לפרק גלגלים ולבדוק רפידות

7. 3 צמיגים פגומים ולא זהים (המוכר הסכים לרדת ב1000 ש"ח על זה)

8. תאריך מצבר 2016

9. איפוס מחשב

המודגשים זה מה שבבדיקה הדגישו לי

הרכב נראה מעולה, טופל במוסך מורשה ובאמת נראה מאוד שמור בפנים ומאוד בא לי עליו וגם הרבה אמרו לי שבבדיקות האלה זה הרבה חארטות ואוהבים לנפח דברים.

במידה ואני קונה אותו כמה נזק אמור לצאת לי כדי ליישר קו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונית הזו כעיקרון נהדרת ומוצלחת . חפש רכב דומה ללא כל התקלות האלו . חלון עם סדק גם לא יעבור טסט ואם תחליף אותו גם עלולות להיות חדירות מים למכונית .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבת כמה ק"מ הרכב עבר ואיזה יד הוא ככה שקשה להעריך אם העיסקה נדירה וכדאית או להפך,

בכל אופן נקישה בהגה לא תמיד מעידה על בעיה רצינית אם בכלל, בניגוד למגיב מעליי אני לא נבהל מסדק בשמשה הקדמית(לא רואה סיבה להיות פרנואיד ולחשוש מנזילות עקב החלפת השמשה, כל יום מבוצעות עשרות החלפות של שמשות קדמיות ולרוב אין בעיות)

אני ממש לא הייתי פוסל את הרכב בגלל הבעיות שציינת, מה שכן הייתי מנסה ללחוץ בעניין המחיר עוד קצת, אם אתה רוצה להיות בראש שקט תכנס למוסך מטעמך שיציץ נקודתית על המסרק הגה ויתן לך עוד חוות דעת,

בהצלחה!.

Sent from my LG-H840 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאיבות שמן לחלל השריפה צריך להדליק נורה אדומה. נקישה בהגה גם כן. כל מה שהוזכר זה עסק לא זול. צמיגים לא זהים מראה עד כמה היה אכפת לבעל הרכב על מה הוא נוסע. עשה אחורה פנה וחפש אטרקציה טובה יותר..אלא אם הוא יורד בכמה אלפים טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נקישה בהגה - בפוקוסים מאותם שנים יש נקישה בהגה, היבואן בזמנו הוציא חוזר למכוני טסטים שאומר שזה תקין ושלא יכשילו על זה בטסט.

יכול להיות שבפיאסטה זה אותו דבר.

חוץ מזה כמו שאמר מאור. לא מדור ברכב שתוחזק ברמה גבוהה.

ומה זה סעיף 9 "איפוס מחשב"?

מה הקילומטרז'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוא יד 1 והקילומטר הוא דיי גבוה (130) ועשה כל הטיפולים שהומלצו במוסך מורשה וממש לא מזמן ב120 הוחלף רצועת טיימינג גם.

מדובר ברכב שכמעט כל הנסיעות שלו היו בדרום ולא בדרך עירונית כך שזה הגיוני הקילומטר.

לגבי השאיבת שמן אמרו בבדיקה שיכול להיות שבגלל שאוטוטו הוא צריך לעשות טיפול רגיל (135) אז חסר שמן וזה מה שנגרם, לא יודע כמה זה קריטי.

חבר שעבד במוסך פורד אמר לי שהוא ראה בכל הפיאסטות של אותם שנים גם את הנגישות בהגה וזה לא באמת רציני.

הסעיף תשע של איפוס מחשב זה אני הוספתי, יש עוד דף בבדיקה של המחשב ומראה שהמצבר טיפה חלש ורשם שיש צורך באיפוס מחשב.

הלוואי והיה לי מבחר גדול של מוכרים על אותו רכב והייתי יכול ללכת על משהו אחר שתוחזק טוב יותר אבל אין ועברתי מודעה מודעה בכל הרשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקילומטרז' בדגול ממוצע, 18 אלף לשנה.

יד ראשומה פרטי שטיפל במורשה ואחרי טיימינג, זה מצויין.

סעיף חוסר שמן קצת מטריד אבל אם זה לא היה מתחת למינימום, זה לא קריטי.

אין באמת הרבה פחאסטות ידניות.

לא הייתי אומר חד משמעית לפסול. האם נתוני הדחיסה בדף השני יצאו תקינים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה שתתפשר על רכב כזה שבעליו לא טיפל בו כמו שצריך , אוכל שמן ובעל קילומטרז' כזה .

חפש רכב אחר .

לא טיפל בו כמו שצריך- לא מסקנה נכונה לרכב שעבר את כל הטיפולים במורשה היבואן בצורה מסודרת.

מצד שני,130,000 ק"מ זה לא מעט לרכב בן 6-7 אבל גם לא כזה נורא.

בהינתן העובדה שאין גיר רובוטי וכנראה,שלא תהיה תקלה שתצריך עכשיו החלפת מנוע,כן אפשר לקנות את הרכב בהתחשב כמובן שהפחתה מהמחירון של הליקויים.

שמשה ניתן להחליף במסגרת ביטוח שמשות והיא לא ביניהם לדעתי- אותי מטריד יותר הנקישות בהגה ואולי גם "שאיבת שמן לחלל השריפה" היא בגלל פיח/בוצה שהצטברו במנוע ומצריכים טיפול (יתכן שפלאשינג עדין וקל כולל הורדת אגן שמן ומסיר פיח איכותי יסדרו את כל הסיפור).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. חסר שמן במנוע, שאיבת שמן לחלל השריפה....

איך במכון בדיקה בודקים דבר כזה ויודעים זאת?

"חסר שמן במנוע" - האם הכוונה שרמת השמן היא פחות מהמינימום על המדיד?

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי , מדובר על 1200 ידנית . די עגלה בסך הכל . אם מדובר היה ב 1600 ידנית זה היה סיפור אחר .

אין בארץ 1600 ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך במכון בדיקה בודקים דבר כזה ויודעים זאת?

"חסר שמן במנוע" - האם הכוונה שרמת השמן היא פחות מהמינימום על המדיד?

האמת שאין לי מושג, רשמתי בידיוק מה שרשום בטופס. מה שהבוחן הסביר אחרי הבדיקה זה נשמע כאילו הרמת שמן נמוכה ואמר שזה הגיוני כי בקרוב צריך לעשות טיפול רגיל.

אם באמת הייתי יודע לא הייתי שואל פה.

החלטתי כן לקנות את הרכב בסוף ובגלל הליקויים וההתעסקות הורדתי את המוכר ב2500 שקל.

את השמשה נסדר דרך הביטוח, את הצמיגים אני אחליף שבוע הבא כנראה ואכניס למוסך מורשה שיעיף מבט. הבנתי שאני מקבל טיפול ראשוני חינם בהעברת הבעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...