Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע לא כל הקונים טורחים להגיע למוכר, כשהוא גר רחוק מהם, לבדוק רכב לקניה? (נערך)

Tom777
שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

חולון וראשון צמודות, זה כמו שתיסע מראשון מערב למזרח. כדי לקדם עסקה הייתי נוסע לשם אבל כמובן שם לב

אם מתבצע ניסיון השחלה ולא מסכים לכל שטות.

זה נכון לכל דבר, גם אם המוסך היה מתחת לבית שלך.

יותר מזה, ממליץ להימנע מבדיקה במוסך.

רק מכוני בדיקה.

הפוך וזה כבר נטחן אלפי פעמים בפורום.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם כבר נפגשתם, סיכמתם עקרונית ומה שנשאר זו רק הבדיקה אני לא רואה שום זיבה לא לעשות את זה. לא מדובר על מרחקים אדירים.

אם בינתיים רק דיברתם בטלפון/ווצאפ אז שיגיע לראות את הרכב ובמידה ויש על מה לדבר תמשיכו יחד למוסך שלו לבדיקה.

מה שכן, תיאום ציפיות מראש לגבי גבול תחתון של המחיר כדי שידע מראש שאם הוא מחפש להפעיל לחץ אז שימשיך הלאה ויחסוך לשניכם את הזמן.

עוד דבר חשוב, בזמן הבדיקה אתה צמוד לרכב שלא ישתלו לך תקלה. אתה עלול לשמוע שהציפלינגים גמורים ושפלא שהאוטו נוסע, לצאת מהמוסך ו 100 מטר מהמוסך האוטו ייחנק. עכשיו תחזור למוסך והוא ישחיל לך ציפלינגים במחיר מופקע.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב

אני גר בראשון והקונה בחולון

זה לא החשש שלי אלא מזה שהוא יחפש עוד מאיפה להוריד והעסקה תתפוצץ ובינתיים בזבזתי לי זמן ועיסוקים אחרים.

אם אתה היית הקונה, לא היית מתמקח בשביל להוריד במחיר?

זכותך לנסוע או לא לנסוע עד אליו. זכותך להסכים או לא להסכים למה שהוא יציע לך עבור הרכב.

נסיעה מרשל"צ לחולון זה לא סיפור. במקרה הכי גרוע כנס לאוטו וסע. אז בזבזת חצי שעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי רכב גם ביקשתי להביא למוסך שלי. הבדיקה יצאה נקיה למעט צלחת בלם אחורית לא תקינה. המוכר נסע עם הרכב למוסך שלו שאישרו את הענין . החליף צלחות , הראה לי חשבונית והעסקה נסגרה סופית. לא סיפור. המרחק בין המוסכים היה הרבה יותר גדול משלך.

אם הקונה ירצה לחרטט אותך הוא לא צריך חבר מוסכניק. אם הוא רציני אתה כבר תדע. זה חלק מהסיפור במכירה לפרטי: אתה צריך להשקיע זמן.

גם כשמכרתי רכב המלצתי לקונה ללכת למוסך שלו. הוא בחר מכון. אין לי בעייה עם זה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמכרתי את הרכב, הגיע אלי הקונה עם עוד חבר, הם בחנו את הרכב והיו מרוצים רק שרצו לבדוק אותו במכון.

רציתי למכור כבר את הרכב כדי לא לשלם את ההוצאות של הטסט, טיפולים-טיפול גדול כמו טיימינג ונזילות שמן, החלפות צמיגים וכד'. קבענו ליום שישי אחד ונסעתי עד אליו בידיעה שאמכור את הרכב למרות שארד במחיר.

הוא לקח את הרכב למכון בדיקה ולאחר הבדיקה למוסך לקבל הערכת מחיר.

בסוף הורדתי במחיר של ההוצאות והרכב נמכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגיטימי לגמרי.

למה שלא יבדוק את הרכב במוסך שלו?

אם המוסך טוען שיש הרבה תקלות ומנסים להוריד לך במחיר יותר מדי - תגיד להם שאתה לא מסכים ותיסע הביתה.

מכירת רכב כוללת בתוכה גם בזבוז זמן, מה לעשות. לא תמיד הראשון שבא לראות קונה.

לפעמים אנשים מבקשים בדיקה.

אני הרבה פעמים אחרי בדיקה ביקשתי שניסע למוסך שיגיד לי מה כסתח ומה העלות של מה שלא כסתח.

אני לא מסכים עם כל אלו שטוענים שלא. אני גם מתפלא איך הם מוכרים וקונים רכבים ללא בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתי מישהו קבע במכון בדיקה, ראה שהגעתי למכון, ואז לא הכניס לבדיקה, הוא בדק בעצמו. אבל הרכב לא היה הכי יקר, 17 אלף, הוא רצה לראות אם אני יבוא בכלל.

לפי האשכולות שלך, אתה מוכר מאזדה 3 2005, על מה יש להתחייב בדיוק?

מאמין שאתה דורש בין 10 ל-12 אלף, אז על מה יש להתחייב? אתה אומר שהרכב שלך מצב טוב וזהו, מי שרוצה לבוא לראות לבדוק זה על חשבונו.

בבדיקה בשנתון כזה הכל יהיה X רק דברים ממש חריגים צריך להתייחס אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב

אני גר בראשון והקונה בחולון

זה לא החשש שלי אלא מזה שהוא יחפש עוד מאיפה להוריד והעסקה תתפוצץ ובינתיים בזבזתי לי זמן ועיסוקים אחרים.

אם היינו מדברים על להגיע מראשון לבאר שבוע או חיפה אני הייתי מבין אבל מראשון לחולון לגיטימי שיבקש.

אין הרבה הבדל בין מוסך למכון אם ינסו להוריד אותך במחיר. פשוט תתנהל חכם וזהו.

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי גם יש לו בעיה להתנייד, והוא שואל אם תוכל להגיע למקום שקרוב אליו. המרחק ביניכם זה משהו כמו 7 ק"מ, בנאדם.. אני הייתי נוסע אליו בלי לחשוב בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי שוק הרכב השתנה משמעותית בשנים האחרונות, אבל כשקניתי רכבים תמיד נסעתי למוכר לראות. אם נראה מתאים קבענו למכון בדיקה. תמיד יצא שראיתי כמה רכבים ורק אחד מהם לקחתי לבדיקה ואכן קניתי.

לדעתי הגעת הקונה מראה רצינות. אין בעיה אחרי זה להגיע למכון/מוסך לבדיקה.

לא הייתי נוסע יותר מכמה דקות לפגוש קונה בפעם הראשונה. אם לאחר מכן הרכב והמחיר נראה לו מתאים, אטרח להגיע גם לעיר שכנה למכון/מוסך לבחירת הקונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז ככה עדכון

נסעתי למוסך בחולון הרכב הורם על ליפט

המוסכניק של הבחורה שרוצה לקנות את הרכב

קבע שהבלמים מאחורה גמורים,והבולמים מקדימה נוזלים.

ביקשתי לראות מאיפה הם נוזלים המכונאי אומר שאים הוא ירים את הגומיה של הבולם נראה שם נזילה.

פה ממש התעצבנתי ורציתי לצאת,אבל לא חיפשתי לעשות בלאגן.

הוא פסל גם את החלונות מאחורה יש איתם בעיה מוכרת של המזאדה שהם מרעישים ויורדים חצי

לכן אמר שזה לא בטיחותי.

בקיצור סוכם לפני הבדיקה על 11 אלף

עכשיו הם אומרת 9.5 לאחר כל הליקויים

כמו כן הרכב עבר ביום חמישי טסט לשנה!!!

מה הייתם עושים?

imprza new age

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תמכור.

לפי צורת הביטוי שלך משמע שאתה לא איזה סוחר ממולח ומפולפל אז כך או כך יגיע מישהו אחר שיוריד ממך סכומים זהים.

אני אומר אובייקטיבית לפי אופי הבדיקה:

בולמים, רפידות וכו - יש פה קייס ואם זה נכון ראוי שתוריד על עלות התיקון.

חלונות - להגיד שזה לא בטיחותי זה שקר, כי ניתן להשאיר אותם סגורים, אבל אין ספק שכל קונה ישמח שכל הרכב יפעל ללא תקלות, לכן גם פה יש מקום להורדה אבל סבירה, בגלל שהתיקון יהיה בדמות תחליפי/משומש (באם זה האופציה הזולה יותר).

לגבי הסכום, הייתי מנסה לקבל חוות דעת נוספת או לחלופין לפרט לעומק את הבעיות כאן, אבל 1.5K הורדה על תיקון הנ"ל זה לא בשמיים.

אבל בנינו מה ציפית, בנאדם ישמע שיש תקלות ויקנה את הרכב As is? אולי כשהרכב מבוקש..

עריכה אחרונה על ידי belior
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה גם בבלמים וגם בבולמים

חוץ מהחולונות

מה שכן גם ככה הרכבים האלו נמכרים במחיר נמוך אז עם הרכב שמור מטופל באהבה טסט לשנה ועוד

אני מצפה לקבל את המחיר הכי גבוה שאפשר,לא מכיר מישהו אחד שיוותר על 2500 שח מהמכירה של הרכב

במיוחד שמדובר כאן בסכום נמוך

imprza new age

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז ככה עדכון

נסעתי למוסך בחולון הרכב הורם על ליפט

המוסכניק של הבחורה שרוצה לקנות את הרכב

קבע שהבלמים מאחורה גמורים,והבולמים מקדימה נוזלים.

ביקשתי לראות מאיפה הם נוזלים המכונאי אומר שאים הוא ירים את הגומיה של הבולם נראה שם נזילה.

פה ממש התעצבנתי ורציתי לצאת,אבל לא חיפשתי לעשות בלאגן.

הוא פסל גם את החלונות מאחורה יש איתם בעיה מוכרת של המזאדה שהם מרעישים ויורדים חצי

לכן אמר שזה לא בטיחותי.

בקיצור סוכם לפני הבדיקה על 11 אלף

עכשיו הם אומרת 9.5 לאחר כל הליקויים

כמו כן הרכב עבר ביום חמישי טסט לשנה!!!

מה הייתם עושים?

השאלה היא כמה אתה לחוץ למכור.

האם ב 9500 יש הרבה מאזדות כמו שלך למכירה? האם אלו שיש למכירה הן במצב של הרכב שלך (כפי שאתה מכיר אותו)?

אם אין לחץ, ואתה מוכן לקחת סיכון, תגיד לה שב 9500 ש"ח היא מוזמנת לפתוח יד 2 ולהמשיך לחפש פראייר אחר. תהייה קצת 'עארס'.

אם היא רוצה את הרכב שלך - אז היא צריכה לשפר את ההצעה. אם כל התקלות שהמוסך שלה מצא ברכב זה מה שרשמת - הרכב במצב מצויין, והיא כנראה יודעת מזה.

אתה גם יכול להציע לה להיפגש באמצע איפשהו. נניח ב 10,500. כעיקרון כל שקל שתוציא עכשיו מהאוטו זה רווח נקי כי 9500 כבר יש לך.

השאלה היא אם באמת שווה לך להמשיך להתעסק, ולהחזיק ביטוחים עבור הרכב, ואולי תהיה עוד תקלה קטנה שתשאב ממך 500 - 1000 שקל, וכבר היה עדיף למכור לה את הרכב.

בקיצור - במכירה של רכב רק אתה תחליט אם אתה משחרר לה את הרכב, ואם יש לך כח להמשיך להתעסק.

לפעמים צריך לסנן קללה בערבית מדוברת ולסגור עסקה, גם אם עלה כמה שקלים.

שיקול שרק אתה יכול לענות. בסה"כ זה כסף קטן.

(במכונית של 100,000 שקל, 1500 ש"ח פער זה לא משמעותי)

בהצלחה עם כל החלטה.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...