Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אני יכול לדרוש עלות שעתית עבור עבוד במוסך?

שימו לב! השרשור הזה בן 2536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשמע,

אתה לא באמת רוצה להכנס לפינה הזו. זה בדיוק להיות צודק, אבל טיפש מאוד.

אם הגעת למצב שאתה מתווכח על חצי שעת עבודה, אתה כנראה לא מרוצה ממה שאתה מקבל בתמורה למה שאתה משלם. הרבה יותר פשוט יהיה להחליף מוסך למקום שבו אתה כן מרוצה.

מניסיוני, מקום הגון יחייב אותך בצורה הגונה ויעשה עבודה מקצועית (וגם יבוא לקראתך כשצריך). להיות קטנוני על חצי שעת עבודה יגרום למוסך להיות קטנוני איתך, לעשות עבודה פחות טובה שתיקח יותר זמן. לא יצא לך מזה שום דבר טוב.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנים עבדתי בתיקון מכונות כביסה, ללקוחות שלא באחריות החיוב היה לפי שעתון קבוע, גם אני בשיבוץ היומי של העבודה הייתי מקבל משימות בהתאם לכך ואת אף אחד לא היה מעניין אם בפועל לקח לי יותר זמן הוא פחות זמן.

הזמן נקבע לי זמן ממוצע של טכנאים, שכמובן יש יותר איטיים ויותר מהירים.

לא זוכר זמני חיוב מדוייקים, אך הזמנים הבאים פחות הוא יותר מראים את המציאות כפי שהייתה.

להחלפת דוד הוקצה שעתיים, כטכנאי מתחיל הייתי עושה את העבודה בארבע שעות, האם היה צריך לחייב את הלקוח באקסטרה שעות על אוזלת ידי?, דרך אגב אני לא קבלתי פיצוי והייתי מסיים את יום העבודה יותר מאוחר.

עם הזמן הצלחתי לסיים את העבודה תוך חצי שעה! בזכות הניסיון, ארגון נכון של הכלים מסודרים מראש בסדר הנכון, לא לתת לשום שום דבר להסיח את הדעת, הייתי גם מתעייף יותר אך מצד שני סיימתי את העבודה שעה וחצי לפני הזמן. האם כאן היה צריך לחייב את הלקוח בפחות כסף בזכות זה שלא עצרתי לנשום לרגע ורק תיזזתי כל הזמן?

אז כך הדבר, יש תזמון שבו לוקחים בחשבון עובד וותיק אבל גם עובד חדש, עובד שמנצל את זכותו לעצור מדיי פעם כדי לנשום אוויר נקי או אוויר סיגריות, עובד שמותר לו אחרי כל כמה עבודות להשתין וזמן ההשתנה גם נכנס לתחשיב העבודה.

אני מבחינתי, גם אם היצרן קבע ארבע שעות עבודה, ואחרי חצי שעה מטלפנים אלי מהמוסך ואומרים לי הרכב מוכן (וכמובן שכל העבודה בוצעה לפי הספר), אני מנשק את מנהל המוסך על שני הלחיים ונוסע לכיוון האופק בשמחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא מבין מה כל הדיון הזה על שעות עבודה וכו׳.

גם אני לא באמת מבין. אורן, יש לך בלת"מים? תגבה מכל לקוח X ש"ח מתעריף השעה כדי לכסות אותם כמו כל הוצאה

אחרת שיש לך ותשתדל שסעיף ההוצאות הזה אצלך במוסך יהיה כמה שיותר נמוך. בעלי מוסכים מורשי יבואן

גם מכניסים לתעריף השעה שלהם כל הוצאה ולדעתי, מבחינת זמני עבודה הם יותר מוגבלים ממך. אבל כשיש

לך חוזה עם הלקוח שהוא הצעת המחיר, החוק אוסר עליך להפר אותו.

אם הגעת למצב שאתה מתווכח על חצי שעת עבודה

שוב, הנושא מובהק יותר בטיפולים הגדולים. יכולים להיווצר שם גם הפרשים של שעה ומעלה. תכפיל

את הכל במספר הטיפולים במוסך וקיבלת כאן פוטנציאל לתביעה ייצוגית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש פתח לתביעה ייצוגית, תצטרך לשאול מישהו שבאמת מבין בזה. לי אישית זה נשמע קלוש, אבל אני לא מבין בזה כלום.

מצד שני, אם המטרה היא רק לשלם תשלום "הוגן", אני יכול רק להציע שוב להחליף מוסך. לדעתי, גישה קטנונית כזו תעלה לך יותר לטווח הרחוק, גם אם תצליח לחסוך כמה שקלים בהתחלה. נותן שירות הוא גם בן אדם בסופו של דבר, ואם הוא מרגיש שהלקוח מחפש אותו בכל מיני פינות הוא גם ישתדל לכסתח על עצמו, וגם יעשה עבודה פחות טובה.

מניסיוני, במוסך הוגן יכול להיות שמדי פעם תשלם אולי על חצי שעה יותר, אבל גם בהרבה מקרים תשלם פחות, והכי חשוב תקבל טיפול מקצועי עם המון רצון טוב, ורק על זה לדעתי שווה לשלם קצת יותר. אורן שענה לך קודם הוא בדיוק אחד כזה. לי אישית שווה לשלם אם צריך קצת יותר (ולדעתי בסה"כ אני אפילו משלם פחות), אבל לדעת שמטפלים רק במה שצריך, בכל מה שצריך, ובצורה מקצועית.

כל האמור לעיל נכון לכל נותן שירות, לאו דוקא למוסכים. אבל מכיון שיש מספיק מוסכים פחות טובים, אם להתבטא בעדינות, אז למוסכים זה נכון שבעתיים.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה גישה קטנונית. במקרה של מוסך מורשה יבואן (שלכך כנראה התכוון פות"ש), אתה גובה על שעתיים עבודה בטיפול גדול? אז תשקיע כשעתיים עבודה ואל תעשה ללקוח חצי עבודה כי שעת עבודה זה כחצי עבודה וכי היצרן רוצה (אולי) שתבצע ללקוח עבודה מלאה. בעל מוסך מורשה יבואן אמור (אולי) לעמוד בסטנדרטים של היצרן ולא בסטנדרטים של מוסך מדרכה ולכן הלקוח גם משלם יותר.

במקרה של אורן זה לא שונה בהרבה. אם אתה נותן הצעת מחיר אז תעמוד בהצעת המחיר שלך ואל תהפוך את זה לשוק.

"נותן שירות הוא גם בן אדם בסופו של דבר, ואם הוא מרגיש שהלקוח מחפש אותו בכל מיני פינות"

ידוע. וגם הלקוח הוא בן אדם בסופו של דבר והוא לא מחפש לדעתי את המוסכניק אלא רק רוצה שישקיעו ברכב שלו את הזמן כפי שהוא משלם וכפי שהיצרן אולי דורש במקרה של פות"ש או כפי שנמסר לו בהצעת המחיר במקרה של אורן.

הכל נראה לי הגיון בסיסי לחלוטין ולא קטנוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני, באופן אישי, מסתכל על התשלום על עבודה כעל תשלום על עבודה, לא על שעות. אם לבצע טיפול קטן ברכב עולה x, ואני משלם x, לא באמת אכפת לי אם זה התבצע, בעשר דקות, שעה, או שלוש שעות עבודה של 5 אנשים. אכפת לי שהעבודה התבצעה כמו שצריך ע"י עובד מקצועי.

הנוהל במוסך הוא לתמחר לפי שעות. אתה יכול להסתכל על זה כסמנטיקה או לא, לבחירתך. אם עבודה מתבצעת ב-40 דקות במקום בשעה, אין לי שום רצון שעובד כזה או אחר יבלה עוד 20 דקות בלעשות כלום ליד הרכב, זה לא באמת עוזר לי.

אם הייתי מעסיק את העובדים באופן ישיר כנראה שהיה יותר מעניין אותי כמה זמן לוקח לבצע כל דבר, אבל אני לא, ואני לא מכיר את העלויות הישירות והעקיפות של המוסך. זה נראה לי אפילו יתרון שמישהו עשה את החישוב של כל העלויות, והגיע לאיזה תשלום קבוע לעבודה מסוימת. אני לא באמת רוצה להכנס לתחשיב הזה בעצמי, ובטח לא רוצה לשלם יותר אם במקרה מסוים משהו לקח יותר זמן מהצפוי.

לגבי הצעת מחיר, אתה ממש מנסה לאחוז את החבל משני קצותיו. מצד אחד אתה רוצה לשלם על זמן העבודה במדויק, מצד שני אתה לא מוכן לשלם יותר אם העבודה תיקח יותר זמן. אז או שהמוסך עושה ממוצע ואתה משלם על הממוצע, או שאתה משלם בדיוק לפי זמן העבודה בפועל, ולוקח על עצמך את הסיכון. אתה לא יכול לשלם בדיוק רק כשהעבודה לוקחת פחות.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, כל לקוח ולא רק אני רוצה לשלם ושיעבדו לו על הרכב לפחות לפי הצעת המחיר/חשבונית. לבעל המוסך יש תיקים על הראש? גם לנכה שמקבל 2400 ש"ח לחודש או כל לקוח אחר יש תיקים על הראש. אבל אנשים מקבלים החלטות בהתאם להצעה הזו. אם קרתה תקלה עם לקוח מסוים, יכול להיות שזה במקרה נפל במשמרת שלו. במה הוא אשם? לדעתי, שכל הלקוחות ישלמו. הם ממילא משלמים על כל שאר ההוצאות של בעל המוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נשאל שאלה פשוטה:

במוסך א יש עובדים וותיקים ומאוד מיומנים שמבצעים עבודה מסוימת בשעה, כי הם כבר מאוד מנוסים בה.

במוסך ב יש עובדים פחות וותיקים, שפחות מכירים את אותה עבודה, ולוקח להם 3 שעות לבצע אותה. למרות זאת, בעל המוסך משגיח עליהם ומקפיד שהעבודה תתבצע כמו שצריך.

שני המוסכים מורשי יבואן, ולכן חייבים לגבות שעתיים עבודה על העבודה המסוימת הזו (נניח החלפת רצועת תזמון).

לאיזה מוסך היית מעדיף ללכת? למוסך ב ש"ישקיע" בך שעת עבודה על חשבונו, או למוסך א ש"יגזול" ממך שעת עבודה אבל ישחרר את הרכב שעתיים לפני?

או בקיצור, למה כמות הזמן שלוקח לבצע עבודה היא מבחינתך המדד המוחלט לאיכות העבודה? ואני חוזר לנקודה הראשונה שלי, נראה לי שאתה פשוט צריך להחליף מוסך.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ בדיוק, כמו שכתבתי כבר בעמוד הקודם, אני ממש לא מבין את כל הדיון הזה על זמן העבודה. מבחינתי הטיפול עולה X, מה אכפת לי כמה זמן לוקח למכונאים לבצע אותו? כל עוד הוא מבוצע כמו שצריך, אני אשלם X ואהיה מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך א יש עובדים וותיקים ומאוד מיומנים שמבצעים עבודה מסוימת בשעה, כי הם כבר מאוד מנוסים בה.

בלתי אפשרי לדעתי. היצרן עשה את הבדיקות שלו ומצא שזמן עבודה תקינה הוא כשעתיים. גם לו יש עובדים שאולי יותר מיומנים. אם זה נעשה בשעה אז חלק מהדברים כנראה שלא בוצעו. המכונאים שלנו לא קוסמים. בוא תסביר לי איך מחליפים כראוי את כל נוזל הבלמים ב-5 דקות? לכן אעדיף לבצע את העבודה במוסך השני.

ומי שעדיין קורא את השרשור וחושב שאני זבל/טועה מוזמן לכתוב ולנמק. זה לא יפגע בי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לתזמן כמה עבודות ביחד, בזמן שהרכב שלך מורם ונוזל הבלמים מתרוקן, המכונאי מעלה רכב אחר על הליפט ומתחיל לטפל בו, כך שאת כל זמן הריקון הוא "הרוויח" עבור עבודה אחרת, זמן שלפי השעתון המכונאי היה אמור סתם לבהות במכונית שלך מבלי לעשות כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השעתון הוא הממוצע הכה אהוב עלי.

מניח שעבודה של שעתיים אמורה לקחת בין שעה ו 22 דקות אם אין תקלות ומכונאי מעולה לבין שעתיים ו 41 דקות במקרה של בורג סורר לאותו מכונאי או קצת פחות מיומן

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה חושב שאתה זבל? [emoji15]

להבנתי, אתה פשוט חושב שיש יחס חד חד ערכי בין זמן ביצוע העבודה לאיכות העבודה. זכותך כמובן, אני לא לגמרי מסכים.

הדוגמא היתה כמובן כדי להקצין דברים, אבל ברור שיש שוני בין עובדים שונים ומקומות שונים, ואפילו בין רכבים שונים. אם נניח שהיצרן חישב את הזמן הממוצע, צריכים בוודאות להיות מקרים שיקחו פחות זמן.

כמובן שהכל צריך להילקח בפרופורציות, אם חויבת על חמש שעות עבודה והרכב יצא מהמוסך אחרי חצי שעה ובמוסך יש בסה"כ שני עובדים, יש כנראה בעיה. אם חויבת על שעתיים ועבדו על הרכב שעה וחצי, ואתה סומך על המוסך שיעשה עבודה טובה, לדעתי אין בעיה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...