Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוף טופיק באוף טופיק, מחפש לרכוש צלב מכנסיה קתולית

kookoo
שימו לב! השרשור הזה בן 3947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מתאר לעצמי שזה נופל בערך על אותם העקרונות שגורמים למדינה למנות לנו 2 רבנים ראשיים.

קצת יותר גרוע מזה..

מלבד היותם מאמינים באותו שילוש כל זרם בחר לעצמו כיוונים שונים ודגשים שונים

כמו כן גם רמת האדיקות והמחויבות לכנסייה שונה מזרם לזרם.

זה יותר דומה (ועדיין שונה מאוד) להבדלים בין יהודים אורתודקסים לקונסרבטיבים ולרפורמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
סלחו לי על הבורות,

ברור לי שיש כמה זרמים לדת הנוצרית, קתולים, אורתודורקסים, פרוטסטנטים ועוד ועוד תתי זרמים,

אבל, מה זה בדיוק משנה אם הצלב יהיה קתולי או מזרם אחר?

הרי זו אותה הצורה בדיוק. האמונה שלהם הוא באותו האדם שמתיימר להיות חצי אל שנצלב כביכול באותו המקום.

זה משנה כ"כ מאיזו כנסייה תרכוש לה את הצלב?

על אותו עיקרון שיהודי אורתודוקסי לא יקנה מזוזה לביתו שנכתבה ע"י סופרת סת"ם רפורמית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצלבים של זרמים שונים נראים אחרת.

גם בתוך הקתוליות יש הרבה זרמים - היית מצפה למשו אחר מכנסיה עם למעלה ממיליארד מאמינים? זרמים אחרים בנצרות כלל לא כפופים לותיקן אתא יש להם המוסדות שלהם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכנסייה הגדולה בנצרות היא הקתולית, למעשה שלטה בעולם (ובכסף שלו) באופן די מוחץ בסביבות ימי הביניים. ראש הכנסייה הוא האפיפיור ועיקר המאמינים בה הם איטליה/ספרד וכל מדינות החסות שלהם בעבר (המון: דר' אמריקה/ אפריקה).

הכנסייה האורתודוקסית נפוצה מאוד ברוסיה וביוון ונצמדת לנצרות הקדומה (דומה ליהודים החרדים).

יש את הכנסייה הפרוטסטנטית - הוקמה בסוף ימי הביניים בידי אנשים שמחו (protest) נגד השחיתות בכנסייה הקתולית, מוצאה מגרמניה.

כמו כן הכנסייה האנגליקנית (הוקמה למעשה ע"י הנרי השמיני שהסתכסך עם האפיפיור שסירב לתת לו גט), הלותרנית (ע"ש לותר, מהווה זרם בפרוטסטנטית), האוונגליסטית (גם זרם מהפרוטסטנטית, מרכזה בארה"ב ונחשבת מקורבת מאוד ליהדות ולמדינת ישראל) ועוד זרמים רבים (עדי יהווה למשל) קטנים.

בקיצור, דומה מאוד למה שהולך ביהדות ובאיסלאם. למרות אמונה באל זהה ובשליחיו - כל זרם נוהה אחרי נציג האל אחרי אדמות (רבי /כומר/קאדי) ושונא בכל ליבו את הזרם של השכנים (ולא, אני לא מדבר על זה שתימני לא יתפלל בבית כנסת של שכנו 8) ).

ונקנח בסיפור חרדי עם מוסר השכל:

יום אחד הלכתי בלילה ליד גשר ברוקלין.

פתאום ראיתי אדם שעומד לקפוץ אל מותו.

"עצור", צעקתי אליו.

האיש נעצר.

למה אתה קופץ? החיים יפים, חבל. תגיד לי, מאיפה אתה?

אני מישראל, ענה לי האיש.

מדהים, גם אני מישראל. דתי או חילוני?

דתי, הוא ענה.

מדהים! גם אני! חרדי או מזרוחניק?

חרדי, הוא ענה.

מדהים! גם אני! חסיד או ליטאי?

חסיד, הוא ענה.

מדהים! גם אני! חסידות פולין או הונגריה?

הונגריה , הוא ענה.

מדהים! גם אני! סאטמר או ספינקא?

סאטמר, הוא ענה.

מדהים ! גם אני! אהרונים או זאלונים?

אהרונים, הוא ענה.

"תמות, אפיקויירס !" אמרתי לו ודחפתי אותו מהגשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוונגליסטים הם תומכי ישראל מתוך חיבה לציונות וליהדות בכלל, (טוב שיש ויקיפדיה),

זכור לי שיש עוד איזשהו זרם שתומך בציונות בגלל שזה מה שמקרב את המשיח (לאחר מלחמת גוג ומגוג),

לא היה לזה אזכור בוקיפדיה, זה הם?

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלחו לי על הבורות,

ברור לי שיש כמה זרמים לדת הנוצרית, קתולים, אורתודורקסים, פרוטסטנטים ועוד ועוד תתי זרמים,

אבל, מה זה בדיוק משנה אם הצלב יהיה קתולי או מזרם אחר?

הרי זו אותה הצורה בדיוק. האמונה שלהם הוא באותו האדם שמתיימר להיות חצי אל שנצלב כביכול באותו המקום.

זה משנה כ"כ מאיזו כנסייה תרכוש לה את הצלב?

אם אינני טועה, על צלב קתולי יש את דמותו של ישו הצלוב. לעומת זאת, על צלב פרוטסטנטי יש רק צלב ללא דמות כלשהיא. הדבר נובע בין הייתר מהאיסור לעשות פסל ומסכה. ככה זה גם בכנסיות עצמן. הפרוטסטנטים (מלשון מחאה) נחלקו בדעתם עם הקתולים בהרבה נושאים. זה היה אחד מהם.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוונגליסטים הם תומכי ישראל מתוך חיבה לציונות וליהדות בכלל, (טוב שיש ויקיפדיה),

זכור לי שיש עוד איזשהו זרם שתומך בציונות בגלל שזה מה שמקרב את המשיח (לאחר מלחמת גוג ומגוג),

לא היה לזה אזכור בוקיפדיה, זה הם?

יאפ - אהבת ישראל שלהם היא מאוד אינטרסנטית (במטרה שבמלחמה הזו כולנו נושמד והם יירשו את הארץ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן היה לי אורח בריטי קאתולי אדוק (חצי אירי) והתלותי אליו לסיור בירושלים כי הוא חיפש מחרוזת עם צלב (הוא הסביר לי שזו מחרוזת תפילה ועל כל חמישה חרוזים יש צלב. כל חרוז מסמל תפילה למריה והצלב מסמל תפילה לישו). אני לא מבין לפי מה הוא בחר אבל שילם על כל מחרוזת כזו כ 300 שקל וטען שזה זול (הוא נמצא יותר באויר מאשר על הקרקע ומכיר את המחירים בכל העולם). אחר כך המשכנו לכנסיית הקבר ושם הוא שפשף אותו באבן בליווי תפילה.

אני מציע להגיע לכנסיית הקבר עלבקש עזרה מאחד האנשים שם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על כל 4 או 5 חרוזים יש צלב קטן ויש כמובן גם צלב אחד גדול יותר.

הוא הסביר לי אז שכשהיה ילד אחרי וידוי הכומר היה שולח אותם להגיד כך וכך מזמורים למריה וכך וכך מזמורים לישו וזה היחס (4 למריה ואחד לישו, 8 מריה 2 ישו וכו').

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן היה לי אורח בריטי קאתולי אדוק (חצי אירי) והתלותי אליו לסיור בירושלים כי הוא חיפש מחרוזת עם צלב (הוא הסביר לי שזו מחרוזת תפילה ועל כל חמישה חרוזים יש צלב. כל חרוז מסמל תפילה למריה והצלב מסמל תפילה לישו). אני לא מבין לפי מה הוא בחר אבל שילם על כל מחרוזת כזו כ 300 שקל וטען שזה זול (הוא נמצא יותר באויר מאשר על הקרקע ומכיר את המחירים בכל העולם). אחר כך המשכנו לכנסיית הקבר ושם הוא שפשף אותו באבן בליווי תפילה.

אני מציע להגיע לכנסיית הקבר עלבקש עזרה מאחד האנשים שם.

שני סיפורים קטנים:

1. לפני כמה שנים ביליתי כמה חודשים בדבלין, אירלנד. הנהג שהתלווה אליי ואל הקולגות לעבודה היה אירי קשיש וחביב, ממושקף עגולות ו-ורוד לחיים, כמו בסרטים של צ'רלס דיקנס.

מהון להון גילגלנו שיחה בינינו על אודות אדונם הצלוב וכדרך אגב סיפרתי לו על פונטיוס פילאטוס, שציווה לצלוב את ישו.

ההוא פנה אליי במבט המום (על באמת) ושאל אותי :

"So you are telling me that it wasn't the Jews who killed Jesus" ?????? :shock:

מסתבר שחלק לא קטן מהנוצרים עדיין גדלים לסיפורי אימה על היהודים שרצחו את ישו, למרות שבפועל הרומאים הם אלה שעשו זאת (יהודה איש קריות "מסר" אותו לידיהם). למרות המידע החופשי כביכול, מדהים עד כמה דיעות קדומות נמצאות גם במדינות נאורות כביכול.

2. בשנה שעברה, סבא שלי הגיע לביקור בארץ הקודש. כיוון שאשתו פולניה (איך לא?) קתולית אדוקה למדי, הוא יצא איתי למסע קניות של תשמישי קדושה בעיר העתיקה.

שתבינו, סבא שלי בן 103, לבוש כמו מורטי סיינפלד בדל-בוקה ויסטה, עם כובע קסקט אמריקאי למהדרין, נעזר במקל הליכה ונראה כמו תייר אמריקאי פראייר טיפוסי.

נכנסנו לשער יפו. המג"בניקים עשו לי הנחה מפאת גילו ואפשרו לי להיכנס עם האוטו.

נכנסים לחנות שם, סבא שלי עושה את דרכו פנימה לאיטו, המוכר כבר עם סימנים של דולרים בעיניים במקום אישונים :lol: .

סבא שלי שם את עינו בכמה תשמישים כגון צלבים מוזהבים עם חרוזים, כפי שהוזכר, תמונה של הסעודה האחרונה וכיו"ב - לפי מיטב מסורת המזכרות של התיירים המאמינים.

אני עמדתי בצד, לא מתערב.

"כמה זה"? שאל סבא שלי. המוכר מתמוגג.

" This, my freind, is pure gold, and genuine Olive tree from the holy church of Maria"

"For you, my friend, all of these special things for 600 dollars"

שלא תהיה לכם טעות, כולה מדובר על א-פקקטע כמה צלבים מצופי יעני זהב ותמונת עץ שמקורה מפוקפק. ביום טוב הייתי נותן על זה 200-300 שקל. המוכר בטוח שנפל על Sucker אמריקאי מתלהב.

סבא שלי פותח על המוכר את עינו התקינה (פחות או יותר) וגם את ההיא עם הקטרקט ופוצח באידיש עסיסית

"א- ווסטע- משיגינער"???

"I'll give you 70 sheqeuls"

המוכר פותח עיניים בתדהמה. מאיפה נפל עליו זה? התחילו ויכוח כמו בבזאר באיסטנבול.

עזבתי את המקום.

חמש דקות אח"כ סבא שלי חוזר לאוטו. עם שקית. 150 שקל להכל ביחד. אפילו אני לא הייתי סוגר מחיר כזה. :lol: :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...