Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה אודות מכירה של רכב ישן

Kenworth
שימו לב! השרשור הזה בן 4157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב חברים,

יש בבעלותי רכב מדגם דייהו רייסר שנת 95 יד ראשונה שממש לא מזמן נגמר לו הטסט ועל הדרך הוא החליט לשבוק חיים בעקבות בעיה כל שהיא במנוע.

לפני כמה חודשים עוד היו רבים שרצו לקנות את הרכב במחיר של 3000 ש"ח אבל היום מן הסתם אף אחד לא ירצה לבדוק היות וצריך לעשות שיפוץ מנוע.

אני אשמח לשמוע אילו אפשרויות יש לי למכור את הרכב?

האם האופצייה היחידה שלי היא למכור אותו לפירוק עבור כמה לירות?

מצרף כמה תמונות

<a href=yyyzwnjodtza.jpg' alt='yyyzwnjodtza.jpg'

eydze5gwnzen.jpg

ובמידה ולמכור לפירוקייה זאת האופצייה היחידה אשמח לדעת כמה מתמחרים רכב שכזה.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פירוקיה או ברזל, יתנו באמת כמה לירות (אל תתפוס במילה, סביבות 700 ש"ח) תוכל "להסתדר" איתם - גרירה על חשבונם.

אל תתפשר: דרוש העברת בעלות או בצע הורדה מהכביש.

אפשרות אחרת היא להיות הפרוקיה בעצמך: למכור חלקים ביד2, זה דורש ממך מקום לאכסן את הרכב, יכולת טכנית והמון סבלנות. סיכוי שעם הזמן ההשקעה תשתלם, בכל מקרה תוכל בסופו של דבר למכור את האוטו לברזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה רוצה למכור?

לקנות רכב אחר? או שכבר קנית רכב אחר?

המצב בעייתי קצת, כי לא שווה להשקיע 3-5 אלף במנוע (ויכול ליהיות יותר), בשביל שעוד כמה חודשים\שנים תקבל 3K.

לדעתי תשלים עם המצב וזרוק אותה או לברזל או לחלקים. (או שתפרסם ותחפש כאלה שמחפשים חלקים ותן להם מחיר קרוב לפירוקיות (נגיד חלק בפירוקיה עולה 300, קח 150-200), יקח הרבה יותר זמן אבל תרוויח כמה מאות שקלים).

אני לפני 3 חודשים מכרתי בדמעות פיג'ו 406 ב2K שח.

למה?

גם כי קניתי פאביה ידנית חדשה (נמאס מבעיות גיר שהפיג'ו עשתה, וגם הייתי צריך רכב חדש כי במשפחה הרכבים עובדים חזק בתקופה הזאת, וצריך רכב שיסע מחוץ לעיר בשקט, עובדה שבחודשיים וחצי הפאביה עברה 6KKM בלי עין הרע).

הגיר של ה406 מת כליל, ממיר מומנט הלך, ואם הייתי מתקן אותו, היה צריך גם עוד שיפוץ גיר, קיצור 7K בערך וזה לא נגמר כי המנוע עשה 230K והקפיץ לי כמה צינורות שזה סימן לא הכי טוב. (לא פתחו אותו בחיים, אבל המנוע לא עושה בעיות לבחור שמכרתי לו אותה).

הפיג'ו הייתה שווה הרבה יותר, אין כמעט מכוניות שנותנות את האיכות והנוחות שהיא נתנה באותם עלויות (קניתי אותה ב2002 עם 30KKM ב68K ומכרתי לפני חודשיים וחצי ב2K ו230KKM, שזה כלום כסף יחסית לתמורה, ועוד היא הייתה חסכונית, 1\12 קבוע!)

בקיצור תשלים עם המצב, זה כסף קטן, קל יותר להפרד מדייהו לדעתי (אהבתי את הפיג'ו כאילו היא חלק מהגוף שלי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי בדיוק אותו רכב, רק שנת 94 וגם עם אותן בעיות - בעיה במנוע ולכן גם לא עשיתי טסט. עם כל הצער החלטתי למכור לפירוקיה. השלמתי עם העובדה שהמשך החזקה של הרכב לא שווה מבחינה כספית. בסוף בא גרר מפירוקיה ומכרתי לו את הרכב תמורת 500 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר - 2 אופציות:

1. במידה ויש לך אפשרות להעמיד את הרכב ולמכור חלק אחר חלק, ואף אחד מהשכנים לא יבוא אליך בטענות - אז תעשה את זה.

פרסם מודעה ב-YAD2 שיש לך את כל החלקים לרכב, וכל פעם יבוא מישהו ויקנה בכמה גרושים חלקים לרכב.

פעם זה יהיה מפלג, פעם יורידו סוכך שמש, פעם מישהו יפרק מושב נוסע כי שלו קרוע. בכל פעם אתה תעשה כמה גרושים, בסוף זה יצטבר.

2. תתקשר למגרש פירוק - תקבל 500 ש"ח וגרירה חינם. לפני כן יש לגשת למשרד הרישוי, להוריד את הרכב מהכביש, לקבל רישיון כתום ולסיים את הסאגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה אם אתה מפקיד את הרישיון רכב (מוריד את הרכב לכל החיים מהכביש), אז מקבילים כמה גרושים, תבדוק את זה.

אם אתה בוחר באופציה של למכור חלקים, אז תנסה גם למכור באיביי, כאב ראש אבל תעיף אותו יותר מהר.

(ב406 שמכרתי כמו שציינתי למעלה, היו מלא חלקים טובים! יכלתי לעשות קופה לא קטנה באיביי רק ממכרזים, (כל החלקי חשמל בלי יוצא מין הכלל היו תקינים אצלי, וונטות, פנסים (הרבה כסף, מגיע גם לכמה מאות), בקיצור יש מלא חלקים שאני לבד מעריך את הרכב בערך ב2500 שקל לפחות, ואם אתה מוצא בעלים של פיג'ו שצריך חלקי פח\גלגלי מגנזיום, זה עוד 1000 שקל בערך לפחות.)

בקיצור השאלה מה אתה מחליט. (אני לא מכרתי את הפיג'ו חלקים כי לא היה לי כוח אליה, וגם היה כואב לי הלב לפרק אותה לבד, כמו תרומת איברים:wink:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכנית הגריטה תקפה למכוניות משנת הדגם 1992 ומטה בלבד.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה אם אתה מפקיד את הרישיון רכב (מוריד את הרכב לכל החיים מהכביש), אז מקבילים כמה גרושים...

כמה גרושים במקרה הזה = החלק היחסי של האגרה השנתית.

שוב אדגיש שסתם ברחוב לא תוכל להעמיד רכב ללא טסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה רוצה למכור?

לקנות רכב אחר? או שכבר קנית רכב אחר?

המצב בעייתי קצת, כי לא שווה להשקיע 3-5 אלף במנוע (ויכול ליהיות יותר), בשביל שעוד כמה חודשים\שנים תקבל 3K.

לדעתי תשלים עם המצב וזרוק אותה או לברזל או לחלקים. (או שתפרסם ותחפש כאלה שמחפשים חלקים ותן להם מחיר קרוב לפירוקיות (נגיד חלק בפירוקיה עולה 300, קח 150-200), יקח הרבה יותר זמן אבל תרוויח כמה מאות שקלים).

אני לפני 3 חודשים מכרתי בדמעות פיג'ו 406 ב2K שח.

למה?

גם כי קניתי פאביה ידנית חדשה (נמאס מבעיות גיר שהפיג'ו עשתה, וגם הייתי צריך רכב חדש כי במשפחה הרכבים עובדים חזק בתקופה הזאת, וצריך רכב שיסע מחוץ לעיר בשקט, עובדה שבחודשיים וחצי הפאביה עברה 6KKM בלי עין הרע).

הגיר של ה406 מת כליל, ממיר מומנט הלך, ואם הייתי מתקן אותו, היה צריך גם עוד שיפוץ גיר, קיצור 7K בערך וזה לא נגמר כי המנוע עשה 230K והקפיץ לי כמה צינורות שזה סימן לא הכי טוב. (לא פתחו אותו בחיים, אבל המנוע לא עושה בעיות לבחור שמכרתי לו אותה).

הפיג'ו הייתה שווה הרבה יותר, אין כמעט מכוניות שנותנות את האיכות והנוחות שהיא נתנה באותם עלויות (קניתי אותה ב2002 עם 30KKM ב68K ומכרתי לפני חודשיים וחצי ב2K ו230KKM, שזה כלום כסף יחסית לתמורה, ועוד היא הייתה חסכונית, 1\12 קבוע!)

בקיצור תשלים עם המצב, זה כסף קטן, קל יותר להפרד מדייהו לדעתי (אהבתי את הפיג'ו כאילו היא חלק מהגוף שלי).

למה אתה משתמש בגוף ראשון ילדון? הרכב היה של ההורים לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...