Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(עזרה בבירור פרטים לגבי) ג'אז חדשה

zaqp
שימו לב! השרשור הזה בן 4226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

ברצוני לרכוש הונדה ג'אז חדשה מהיבואן. בחרתי ג'אז בגלל 2 דברים שחשובים לי שבהם, לפי עניות דעתי, היא עולה על שאר חברותיה לקטגוריה (קרי: i20, פאביה, יאריס וכו') - צריכת הדלק ונוחות. שאלותיי הן אלו:

1. מה צריכת הדלק האמיתית של הג'אז ההיברדית? נציג המכירות טוען ליטר/20 km, אני בספק.

2. אילו הבדלים קיימים בין מנוע הבנזין לבין המנוע ההיברדי מלבד צריכת הדלק ונפח תא המטען (שוב - לא מעוניין במה שמישהו קרא בעלוני מכירות, בלי לזלזל באף אחד, את זה כבר שמעתי מהנציג, אלא רק על פי נסיון אישי)?

3. האם כדאי לחכות לשנת 2013 כדי לקנות את הרכב? התיכנון הוא בעזרת ה' להישאר עם הרכב כמה שנים טובות, ופה התעורר ויכוח עם נציג המכירות, שלטענתו בגלל שיטת רישום החודשים אין הבדל בין אוקטובר 2012 לבין ינואר 2013, אני הסכמתי חלקית אך טענתי שזה נכון רק לגבי 3 השנים הראשונות ולאחריהן כבר אין משמעות לחודש אלא רק לשנה, מי צודק?

וב' - האם צפויים לצאת דגמי ג'אז חדשים בשנת 2013?

4. על פי ניסון אישי של חברי הפורום עם סוכנויות הונדה - ניתן לקבל הנחה מהצעת המחיר הראשונית או שאין טעם לבזבז אויר?

תודה רבה לכל העונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה לענות לך מניסיוני:

1) צריכת הדלק לפי נתוני יצרן עומדת על 1:21.5 ק"מ/ל. בפועל, בתום המבחן שביצעתי להונדה היא הציגה צריכת דלק שעמדה על 16 ק"מ/ל', אם בתנאים לא קלים. הייתי אומר שניתן להגיע איתה ל-17-18 ק"מ לליטר.

2) תוכל להסביר את השאלה?

מציע לך לבדוק עלות טיפולים לשני הדגמים. לפי זכרוני לא אמורים להיות הבדלים גדולים.

3) ב-2013 הונדה אמורה להציג ג'אז חדשה, מעט אחריה תוצג הגירסה ההיברידית. מעריך שהיא תגיע לקראת או בזמן שנת 2014.

וכן, אם יש ביכולתך לחכות - המתן לשנה הבאה, או שתזמין את הרכב ושירשם בבעולתך רק בינואר 2013. אלא אם כן בהונדה הציעו הנחת סוף שנה.

4) נסה לקבל הנחת סוף שנה. בדר"כ הלקוחות של הונדה הם מהסוג שקונה חדשה כל 3 שנים במחיר מחירון ומקבל מחירון על הישנה. יעידו על כך כמות הרכבים הגדולה שעומדת ברשות הטרייד אין של חברת 'מאיר' - אוטוסנטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה

בשאלה השניה התכוונתי האם יש הבדל בנסיעה, בכח, במהירות, הבדל מוחשי כזה או אחר מלבד צריכת הדלק ותא המטען.

ובנוגע לג׳אז החדשות, אני מבין שהגירסא ההיברדית לא תגיע אלינו בשנה הקרובה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד משהו שלא ברור לי

הבנתי שבג'אז, בניגוד לטויוטה פריוס למשל, המנוע ההיברדי לא פועל לבד, ז"א הרכב לא נוסע עד מהירות x בכוח המנוע ההיברדי לבד, אז איפה בעצם החיסכון? איך המנוע ההיברדי תורם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין שיטת ההנעה ההיברידית של הונדה לזו של טויוטה הוא שבהונדה מנוע הבנזין עובד תמיד במקביל למנוע החשמלי, כלומר הרכב לא יכול לנוע רק על חשמל כמו בטויוטה (עד מהירות מסויימת שבה גם בטויוטה מנוע הבנזין מתעורר לחיים).

החסכון במקרה של הונדה מגיע בגלל שהמנוע החשמלי מסייע למנוע הבנזין כאשר חלק מהחשמל של המנוע החשמלי מגיע ממנוע הבנזין וחלק מאגירת אנרגיה ממקורות אחרים (בלימה).

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני נציג מכירות של הונדה אך אנסה לעזור לך כמיטב הבנתי -

תודה רבה על התשובה

בשאלה השניה התכוונתי האם יש הבדל בנסיעה, בכח, במהירות, הבדל מוחשי כזה או אחר מלבד צריכת הדלק ותא המטען.

ובנוגע לג׳אז החדשות, אני מבין שהגירסא ההיברדית לא תגיע אלינו בשנה הקרובה?

הדגם החדש של הג'אז לא אמור להגיע לארץ בשנה הקרובה. אולי בהמשך, אינני יודע.

לג'אז ההיברידית יש ביצועים טובים, במיוחד כשהסוללה של המערכת ההיברידית מלאה. אז המנוע החשמלי יכול לתת עזרה למנוע הבנזין והזינוק מהמקום מאוד זריז. לא בדקתי ראש בראש אבל לפי הקטלוג הדגם ההיברידי מהיר יותר - 12.8 מול 12.2 שניות מאפס למאה קמ"ש.

הבדל מוחשי נוסף הוא מערכת העצור וסע שיש בדגם ההיברידי, שמכבה את מנוע הבנזין ברמזורים. אפשר לכבות אותה על ידי לחיצה על כפתור הפרח, אבל אז אתה מבטל חלק ניכר מהחיסכון בדלק.

ועוד משהו שלא ברור לי

הבנתי שבג'אז, בניגוד לטויוטה פריוס למשל, המנוע ההיברדי לא פועל לבד, ז"א הרכב לא נוסע עד מהירות x בכוח המנוע ההיברדי לבד, אז איפה בעצם החיסכון? איך המנוע ההיברדי תורם?

casper נתן לך הסבר מצוין. בהונדה המערכת החשמלית פועלת כל הזמן לצד מנוע הבנזין, גם במהירויות גבוהות יחסית.

3. האם כדאי לחכות לשנת 2013 כדי לקנות את הרכב? התיכנון הוא בעזרת ה' להישאר עם הרכב כמה שנים טובות, ופה התעורר ויכוח עם נציג המכירות, שלטענתו בגלל שיטת רישום החודשים אין הבדל בין אוקטובר 2012 לבין ינואר 2013, אני הסכמתי חלקית אך טענתי שזה נכון רק לגבי 3 השנים הראשונות ולאחריהן כבר אין משמעות לחודש אלא רק לשנה, מי צודק?

וב' - האם צפויים לצאת דגמי ג'אז חדשים בשנת 2013?

4. על פי ניסון אישי של חברי הפורום עם סוכנויות הונדה - ניתן לקבל הנחה מהצעת המחיר הראשונית או שאין טעם לבזבז אויר?

לגבי 3 - באופן עקרוני נכון להיום לכל הרכבים ממודל 2008 ומעלה מחושבים חודשי עליה לכביש, למרות שהם מעל ל-3 שנים על הכביש. רכב ממודל 2008 נמצא על הכביש כבר 4 ואולי גם 5 שנים (ייתכן שעלה לכביש באמצע 2007).

לגבי 4 - לעיתים יש מבצעים והנחות כך שבהחלט יש על מה לדבר. אינני יודע מה קורה עם הג'אז ההיברידית, ממה שאני מבין היא נמכרת מצוין כך שאיני בטוח אם יהיו מבצעים והנחות בדגם הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תא מטען קטן-בינוני יספיק לך, יאריס ההיברידית החדשה חסכונית בדלק הרבה יותר מהג'אז (עם יכולת נסיעה של עד 2 ק"מ בחשמל בלבד)

זולה יותר ב-2000 ש"ח ותגיע עם רמת אבזור גבוהה. השאלה היא אם תצליח לשים יד על אחת מהמשלוח הראשון שיהיה של 250 מכוניות בלבד

שכנראה ייחטפו במהירות שיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק גדול מאוד אם אפשר לקבל הנחה על הג'אז ההיברידית, במיוחד עם שער הין הגבוה.

קח בחשבון שבעסקת טרייד אין עתידית לא ייתנו לך את התוספת בעבור החודש שבו עלה הרכב על הכביש (כך נוהגים כמעט כל היבואנים). מצד שני, שיטת החישוב של המס הירוק משתנה ולכן המחירים של הרכבים יעלו, כנראה.

אם אתה בקטע של אבזור וצריכת דלק, היאריס תיתן לך תמורה טובה יותר(אל תתרגש מתרגילי היח"צ של היבואנים על כמויות מוגבלות של רכבים). מכל שאר הבחינות, הג'אז עדיפה, לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תא מטען קטן-בינוני יספיק לך, חסכונית בדלק הרבה יותר מהג'אז (עם יכולת נסיעה של עד 2 ק"מ בחשמל בלבד)

זולה יותר ב-2000 ש"ח ותגיע עם רמת אבזור גבוהה. השאלה היא אם תצליח לשים יד על אחת מהמשלוח הראשון שיהיה של 250 מכוניות בלבד

שכנראה ייחטפו במהירות שיא.

בהחלט נשמעת כאופציה מעניינת.

אני מתכנן בעזרת ה' לקנות את הרכב רק בתחילת 2013, האם גם אז צפויות "בעיות אספקה"?

ועוד דבר, בנסיעת המבחן שערכתי על היאריס בנזין לא התלהבתי ממש מתנוחת הנהיגה, ההגה והרעש מהמנוע. יש למישהו מושג האם כל זה השתפר ביאריס ההיברדית?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את היאריס ההיברידית, אבל אם היא דומה לדגם הבנזין הרגיל וכך זה נראה, אין באמת מקום להשוואה עם הג'אז של הונדה, מדובר בשתי חיות שונות לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את היאריס ההיברידית, אבל אם היא דומה לדגם הבנזין הרגיל וכך זה נראה, אין באמת מקום להשוואה עם הג'אז של הונדה, מדובר בשתי חיות שונות לחלוטין.

למה אתה מתכוון? תוכל להסביר בבקשה? מה השוני הגדול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט נשמעת כאופציה מעניינת.

אני מתכנן בעזרת ה' לקנות את הרכב רק בתחילת 2013, האם גם אז צפויות "בעיות אספקה"?

ועוד דבר, בנסיעת המבחן שערכתי על היאריס בנזין לא התלהבתי ממש מתנוחת הנהיגה, ההגה והרעש מהמנוע. יש למישהו מושג האם כל זה השתפר ביאריס ההיברדית?

תודה

אכן צפויות בעיות אספקה (וגם המחיר עלול לעלות) בגלל ביקושים גבוהים באירופה.

אין לי מושג אם משהו השתפר ביאריס ההיברידית, אבל אני מניח שבגלל השילוב עם המנוע החשמלי ההיברידית הרבה יותר שקטה.

מה שבטוח הוא שהיא המכונית הכי חסכונית בדלק שנמכרת היום (בנסיעה עירונית כמעט 30 ק"מ לליטר...כמו טוסטוס 50 סמ"ק)

וכן שהיא מאובזרת יחסית בנדיבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם בטוחים שהמחירים אכן יעלו בשנה הבאה? לפי מה שקראתי העליה המתוכננת היא עקב שינוי בהגדרת רמות המיסוי של רכבים מזהמים, אולם קראתי גם שהשינוי יחול רק על קבוצת זיהום 3 ומעלה, והיאריס נמצאת בקבוצה 2, אז האם באמת מחירה עתיד להשתנות בתחילת השנה?

ועוד שאלה, אם באמת, חס וחלילה, המחיר של היאריס גם יעלה בשנה הבאה מסיבה כזאת או אחרת, האם יש אפשרות להזמין את הרכב מעכשיו אבל שיסופק רק בתחילת 2013 וכך להיות בטוח שאני אשלם את המחיר הנוכחי?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...