Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המרחק המינימלי שהזזת רכב נחשבת כגניבה.

שימו לב! השרשור הזה בן 4440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים.

כמו הכותרת, רציתי לדעת מה המרחק המינימלי.

לצורך העניין, בא אדם, הזיז לך את האופנוע. האם זו גניבה?

חוקית, אלו כלים עומדים בפניי?

והאם יש לכם רעיונות מקוריים לשמירה על החנייה הפרטית שלכם, שלא דורשת עלות גבוהה.

לצורך העניין, בבעלותי קטנוע. הקטנוע חנה בחנייה הפרטית שלי, ומישהו החליט שקטנוע לא צריך לתפוס את כל החנייה, הזיז אותו מספר מטרים, ושם את הרכב שלו.

אודה לתגובות ועצות, אל תתביישו, כל רעיון הזוי ככל שיהיה יישמע טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים.

כמו הכותרת, רציתי לדעת מה המרחק המינימלי.

לצורך העניין, בא אדם, הזיז לך את האופנוע. האם זו גניבה?

חוקית, אלו כלים עומדים בפניי?

והאם יש לכם רעיונות מקוריים לשמירה על החנייה הפרטית שלכם, שלא דורשת עלות גבוהה.

לצורך העניין, בבעלותי קטנוע. הקטנוע חנה בחנייה הפרטית שלי, ומישהו החליט שקטנוע לא צריך לתפוס את כל החנייה, הזיז אותו מספר מטרים, ושם את הרכב שלו.

זו לא גניבה. לפי חוק העונשין בגניבה ישנה דרישה לשלילת קבע, מה שמן הסתם לא קרה במקרה הזה.

בעניין החניה, תוכל להציב עמוד חניה מתקפל בכניסה לחניה, מקווה שזה יעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה חניה פרטית שלך כמו שאתה מציין אף אחד לא יכול להזיז לך שום קטנוע מהמקום אם הוא חונה שם במקומך וזה בבעלותך בטבו זה לא דוח זו תלונה זה השגת גבול וזו כבר עבירה פלילית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להתלונן במשטרה - הם גם ככה לא יעשו כלום ויסגרו את התיק מחוסר עניין לציבור...

אז מה אתה רוצה שיעשו, יכניסו את נהג הרכב לכלא?

לפותח השרשור: לא נגרם לך שום נזק וכלי התחבורה שלך לא נגנב, על מה אתה מתעצבן כל כך? כן, זה לא יפה שהזיזו לך את הטוסטוס, אבל תכלס אף אחד לא עשה לך שום רע. במקרה והיה שלט כי זו חניה פרטית שלך אתה יכול להתלונן על השגת גבול (אם אתה באמת חושב שפגעו בך), ואם במקרה ואין לך שלט - נהג הרכב היה תמים. לא יפה שנגע לך בכלי, אבל אינו עבריין. פשוט שים שלט חניה פרטית.

בוא נגיש כל פעם תלונה שמישהו נוגע לנו במכוניות ברחוב, שמים לנו פרסומות מתחת לוישרים, שוטפים לנו שמשות בצמתים. לטוסטוס לא נגרם שום נזק ואינו נגזל ממך, אין פה אילה. חסימת חניה - השגת גבול. רוצה? - תגיש תלונה.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת, כן. הייתי רוצה שישיתו עונש כל שהוא על הנהג.

הבעיה היא, שהיחס של אנשים לרכושם של אחרים, הוא גועלי במקרה הטוב.

באותה מידה שהזיזו לו את הקטנוע, מחר יזיזו את הרכב ויגידו שלא היה שלט.

למה צריך להזיז ממקום כל שהוא, במיוחד כשאתה לא יודע למי שייכת החניה (אני מניח כך, מכיוון שאם החניה רשומה בטאבו, אז השכנים יודעים למי שייכת החניה.)?

זו פשוט חוצפה ממדרגה ראשונה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב א':

שני נערים שגרים בבניין/עברו במקום והתחילו להתווכח בניהם, וראו קטנוע תמים, החליטו לפרוק עצבים על הקטנוע ובעטו בו, הקטנוע נפל.

אחריי זמן מה הגיע רכב וראה חנייה נוחה ופנוייה שלצידה שוכב קטנוע, החנה את הרכב והלך.

אתה יורד למטה ורואה קטנוע שוכב עם פלסטיקים שבורים, ובמקום הקטנוע יש רכב חונה, וברור לך שבעל הרכב עשה זאת, אתה פורק על הרכב עצבים, ולא יודע לאן זה יתגלגל הלאה.

מצב ב':

הגיע רכב, הנהג צ'אק בוריס עצבני עם מצב רוח רע, חיפש חנייה, ראה קטנוע חוצפן שתופס חנייה של רכב שלם, ועם קללות ותזכור של בני המשפחה של בעל הקטנוע, בועט את הקטנוע, מחנה את הרכב, והולך. ואתה יוצא מהבית רואה קטנוע זרוק עם פלסטיקים שבורים וכו...

מצב ג':

...ואחרי שלא מצא חנייה באזור, ראה חנייה עם קטנוע, ובאמת ובתמים הנהג חשב שזה לא יכול לגרום שום נזק לקטנוע, ופשוט הוזיז את הקטנוע בזהירות טיפה הצידה שגם הוא יכול להחנות.

(בכל המצבים בהנחה ולא רשום בשום מקום שזו חנייה פרטית)

מה שאני מנסה לומר זה שלא קרה כלום, ויכול היה לקרות.

אם אין שלט, והכל נעשה בזהירות אז לא צריך להיתעצבן מכל דבר קטן.

נכון, זה לא בסדר שנוגעים לך ברכושך הפרטי, אבל מספיק לקרוא 2 או 3 שרשורים פה בפורום על וואנדליזם או על התנערות מאחריות בזמן תאונה או על משטרת ישראל שעושה עבודת קודש בשביל לעזור לאזרח שומר חוק, כדי להבין שכדאי לשמור על העצבים למצבים באמת גרועים.

העיקר הבריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנעול דיסק ושרשרת, המקבעת את האופנוע למקום לעמודשתציב לך בחניה הפרטית.

בנוסף שילוטאו צביעת המדרכה עם מספר הבית, וכיתוב "חניה פרטית".

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני מנסה לומר זה שלא קרה כלום, ויכול היה לקרות.

אבל למה? למה שמישהו, שיודע שזו חניה פרטית, יזיז את הקטנוע?!?!

ובכלל, למה אני לא עושה כאלו דברים כאלו ולאחרים זה נשמע הגיוני?!?!

לא צריך להיתעצבן מכל דבר קטן.

בזה אני מסכים איתך... :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בעלי רכבים חושבים שקטנועים חייבים להחנות בכל מקום אחר מלבד במקום חניה מוסדר על הכביש?

אתמול עצרתי ליד הפיצרייה האהובה עליי עם הקטנוע שלי והחניתי את הקטנוע בחניה אחת (בגודל של רכב) ביחד עם קטנוע נוסף (כך שהיינו 2 קטנועים בחניה היכולה להכיל רכב אחד), אחרי כמה דקות הגיע קטנוע נוסף והחנה בחניה שליד ותפס כחצי חניה מכיוון שאם הוא היה מחנה לידנו הוא למעשה היה מחנה עלינו ולא היה מסוגל בכלל לרדת מהקטנוע.

הגיעה איזו גברת עם רכב שהחליטה שהיא תיכנס לחניה שתפוסה ע"י הקטנוע והחלה בסדרה של צפצופים עד שבעל הקטנוע יצא אליה.

אני יצאתי והיא חשבה שהקטנוע ההוא שלי והחלה לצרוח עליי שאני אעיף את הקטנוע מהחניה (החוקית בכביש ציבורי, כן?) ושאני חוצפן שאני תופס חניה של רכב ושאני אחנה על המדרכה.

על אף שהקטנוע המדובר לא היה שלי לא חסכתי ממנה במילים והסברתי לה "בעדינות" שזה שיש לקטנוע 2 גלגלים, הוא עדין כלי רכב מנועי ואסור לו להחנות על המדרכה ושאין שום סיבה שבגלל שלא בא לה ללכת חצי דקה אני אזיז את הקטנוע שחונה בחניה חוקית למהדרין.

למה שאני אחנה על המדרכה ואחטוף דו"ח של 250-500 ש"ח כדי שהגברת חלילה תמצא לה חניה אחרת ותלך חצי דקה לחנות שאליה באה?

אין שום סיבה בעולם שאחנה את הקטנוע על מדרכה צרה ואפריע להולכי הרגל, בטח לא בשביל אנשים כמוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין דבר אחד.

מה זה קשור פרטית או לא.

אני חונה עם הרכב באיזה מקום, החלון פתוח, יבוא בנאדם יחליט שוואלה הוא יכול להכניס את הרכב שלו אם הרכב שלי יזוז מ"מ לפה או מ"מ לשם.

יכנס לי לאוטו יוריד בלם יד וידרדר את הרכב - החנה את שלו והכל טוב ויפה.

נשמע הגיוני? ממש לא.

כנ"ל גם אם לי היה קטנוע בחניה ויבוא מישהו ויתחיל להזיז לי אותו לפה ולשם.

אחרי זה יבוא מישהו אחר, גם ירצה להכנס יזיז לי אותו לצד שני, זה לא הגיוני.

פיאט קופה 16VT - כי לא היה תקציב לפרארי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה שום תירוץ, ושום חצי תירוץ.

התגובות פה רק מלמדות, גם אם המגיבים מנסים להשמע מתחשבים ובעלי דרך ארץ, שהיחס לכלי דו"ג בישראל הוא כמטרד במקרה הטוב, וכרע הכרחי שיש לסלקו מהכביש במקרה הרע.

בדיוק כמו שמתיחסים לרוכבים כמו לזבל בכביש (ואין לי ולא היה לי מעולם רשיון לדו"ג), ככה מניחים שהם גם לא צריכים לתפוס חניה בכביש.

תרשו לי לשער, שאם מישהו מכם היה מחנה את רכבו עם חלון פתוח, והיה מוצא אותו לאחר מכן 10 מ' קדימה כי מישהו שחרר את בלם היד ודחף טיפה את הרכב כדי שגם לו יהיה מקום, זה היה כנראה נגמר לפחות באלימות מילולית, שלא לאמר פיזית בחלק מהמקרים ....

עריכה: ראיתי רק כרגע את הדוגמא הזהה שנתנו מעלי....

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מעצבן וכל אלה שכותבים על היחס לרוכבים בארץ - צודקים. אבל עדיין, הזזת רכב אינה נחשבת גניבה, ייתכן וישנה הגדרת עבירה אחרת שמישהו יכול למצא :-)

51 קג"מ :shock::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעבירה פלילית ועוולה אזרחית יש פה השגת גבול. כעוולה אזרחית אפשר לתבוע בנזיקין, אך יש להוכיח.

במישור פלילי השגת גבול ויתכן גם נסיון לגניבה, שעונשו מחצית.

בכל מקרה, תמיד אפשר למצוא את הסעיף, זאת לא ממש הבעיה. הבעיה להוכיח והבעיה אם מישהו ירצה להקצות לכך משאבים.

במישור הציבורי אין פה אינטרס של הציבור להעניש את העבריין, אפילו אם הייתה עבירה (לטעמי). במישור האישי אפשר לבדוק מי הוא המשיג גבול ואם יש אינטרס להפעיל אמצעי ענישה או להימנע מענישה כדי לא להרוס לבן אדם את החיים.

כמובן שאף אחד לא יתעסק עם השטויות האלה, אלו הם זוטי דברים.

אז בבקשה כולם להרגיע.

זאת היא דעתי האישית בלבד.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...