Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה עם שמאי לאחר תביעת צד ג'

שימו לב! השרשור הזה בן 4437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום
אלי יקירי

גם 10,000 זה שכ"ט סביר הכל תלוי בעבודה שבוצע, בנזקים מסויימים חברות הביטוח שלמו שכ"ט אף גבוה מזה !! (נזקי צמ"ה או כלי טיס). לא צריך לשלול כל דבר !! המושג "תמורה" אומר משהו. ולך יש חישוב והוא פשוט , שעות עבודה שהושקעו להכפיל במחיר שעת עבודה.

אתה בהחלט צודק.

גם אני. חייבתי בסכומים של 2000 -3000 שח ומאוד תלוי במקרה ובגובה הנזק, אבל.

במקרה הזה מדובר בנזק של 30000 שח רכב לתיקון ואני בטוח שהשמאי שטיפל בתיק ידע שהמבוטח לא יקבל שכט בסכום הזה, לפחות היה צריך להגיד ולידע את המבוטח בעינין. אני אומר את מה שאני אומר כוון שאני יודע מי היה השמאי המטפל.

זו לא עברה להרוויח כסף,אבל יש מה שנקרא יושר אותו מבוטח יכל לבחור שמאי אחר לשלם סך של 800-900 שח ולקבל החזר מחברת הביטוח, המבואח יהי יודע שנהגו בו ביושר ולא בחמדנות, אני שוב מדגיש גם אני גובה בחלק מהמקרים שכט גבוהה יותר, אני מעדכן את המבוטח שיכול להיות שהוא לא יקבל את מלא שכט ששילם,וישנם עוד כמה פרטים שהם לא לפרסום כאן בפורום אבל אני דואג לשמור על הלקוחות שלי בדרך שלי.

לעינין נזקי צמה, בענף הצמה שכט הוא גבוה יותר מאשר ברכב בבביסו.

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
א. באיזה רכב מדובר כי נראה לי תמוהה שמכסה/דלת מטען ומגן אחורי נזק של 30000 שקל. בכל מקרה לפי דעתי מקצועית השכ״ט מעט גבוה אך לא בהרבה אני היתי מחייב בין 1500 ל1800 שח

אריק יקירי 1500-1800 זה עדיין הרבה כסף,חברת הביטוח לא תחזיר למבוטח את מה ששילם לשמאי פרטי שהוא הזמין,אז למה שהמבוטח יקח שמאי פרטי שאמור לדאוד לאינטרב המבוטח כמובן בגבולות החוק. לדעתי ואגב זו שכט שאני מחייב 800-900 ואף פחות בנזקים מהסוג הזה, וזה מספיק בהחלט, כמובן שאם חברת הביטוח היתה משלמת יותר, או שהיה פיקוח בנושה היתי שמח להרוויח יותר כסף,אבל זה לא המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריק יקירי 1500-1800 זה עדיין הרבה כסף,חברת הביטוח לא תחזיר למבוטח את מה ששילם לשמאי פרטי שהוא הזמין,אז למה שהמבוטח יקח שמאי פרטי שאמור לדאוד לאינטרב המבוטח כמובן בגבולות החוק. לדעתי ואגב זו שכט שאני מחייב 800-900 ואף פחות בנזקים מהסוג הזה, וזה מספיק בהחלט, כמובן שאם חברת הביטוח היתה משלמת יותר, או שהיה פיקוח בנושה היתי שמח להרוויח יותר כסף,אבל זה לא המצב.

אלי בתור עמית למקצוע, בא נדבר פתוח, גם ה 900 ש"ח שאתה גובה יש המון פעמים מצבים שהיתה אמור לגבות יותר אך מהנסיבות ידועות לנו גבית סכום נמוך. בפועל המבוטח לא קיבלת גם את 900 ששילם (לרוב זה קורה עם מספר של חברות ביטוח). ואני בטוח שאתה יודע על מי אני מדבר!! :-D

אני בדעה וזה לא מחמדנות ולא משום שיקול אחר מלבד הרצון כמו כל עסק כלכלי אחר ולא מלכ"ר וזה להרוויח כמה שיותר,

ובימדה ואני יודע שהעבודה שבוצע שווה X כסף וזהוא הסכום שאני אדרוש, מסכום הנ"ל יהיה הקיזוז , עז אני מעדיף לגבות יותר שיקזזו מהסכום הגבוה(שיטת הסוחר ו/או שיטת המצליח) אך במידה ולקוח לא יקבל את הסכום במלוא אני גם ידאג להחזיר את המגיעה לו.

את זה ועוד המון דברים שונים ומשונים גרמו לנו ולגופים אחרים בענף הרכב לעשות היחידים ואלא הן החברות הביטוח, עם שטיות כגון:רשימת שמאים ומוסכי הסדשר וה.ש המופחת וביטל מלוס וכו' וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
אלי בתור עמית למקצוע, בא נדבר פתוח, גם ה 900 ש"ח שאתה גובה יש המון פעמים מצבים שהיתה אמור לגבות יותר אך מהנסיבות ידועות לנו גבית סכום נמוך. בפועל המבוטח לא קיבלת גם את 900 ששילם (לרוב זה קורה עם מספר של חברות ביטוח). ואני בטוח שאתה יודע על מי אני מדבר!! :-D

אני בדעה וזה לא מחמדנות ולא משום שיקול אחר מלבד הרצון כמו כל עסק כלכלי אחר ולא מלכ"ר וזה להרוויח כמה שיותר,

ובימדה ואני יודע שהעבודה שבוצע שווה X כסף וזהוא הסכום שאני אדרוש, מסכום הנ"ל יהיה הקיזוז , עז אני מעדיף לגבות יותר שיקזזו מהסכום הגבוה(שיטת הסוחר ו/או שיטת המצליח) אך במידה ולקוח לא יקבל את הסכום במלוא אני גם ידאג להחזיר את המגיעה לו.

את זה ועוד המון דברים שונים ומשונים גרמו לנו ולגופים אחרים בענף הרכב לעשות היחידים ואלא הן החברות הביטוח, עם שטיות כגון:רשימת שמאים ומוסכי הסדשר וה.ש המופחת וביטל מלוס וכו' וכו'

שבוע טוב,

אני לא אמרתי לרגע שצריך לעבוד בחינם או ללא רוווח. זו פרנסתי ופרנסתו של כל שמאי רכב, כנראה שלא הבנת,.

אם גביתי. עד 900 שח לא אחזיר כסף חזרה במדה והמבוטח לא קיבל החזר, ולרוב זה לא קורה.

בהחלט ישנם מקרים בהם. מסלקת. התביעות או מי מטעם חברת הביטוח מחליט ךשלם סך של 400-450 שח מחיר הזוי, חברת הביטוח מנסה לצמצם נזקים ולפעמים גם דרך שכט השמאי כאשר השמאי לא מרשימת השמאים שלה, יש הבדל בין שכט של 600-900 שח לשכט בסך 2000 שח נכון להיום כאשר כל הכלים בידי חברות הביטוח והם אלה שמחליטים כמה לשלם בסופו של יום.

עדיין אני חושב שסך 2000 שח שכט עבור נזק בגובה 30000 שח נזק מהסוג שתואר כאן הוא גבוה.

ושוב זכותו של השמאי לדרוש אפילו יותר מ 2000 שח, אבל תידע את המבוטח שיש מצב שלא יקבל את כל שכט ששילם,

מאוד פשוט,כך אני נוהג בכל אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב.

דרך הגב זה שאנו מחזירים שכ"ט על ימין ועל שמאל זה לא בסדר וכל הכבוד לאותם השמאים שלא מחזירים.

תאמין לי עם לקוח רוה לקבל את השרות הכי טוב ואת היחס הכי אישי , זה מותק שלי עולה כסף וסליחה על הביטוי למה אנו השמאים צריכים להיות הז...ות של חברת הביטוח.

תאמין לי כל חברת הביטוח עם היא תקבל שלוש ארבע תביעות על הפרשים בשכ"ט מהמבוטחים של צד ג' תאמין לי הביעה תיפרת מהשורש.

הביעה שרוב הלקוחות לא מאניין אותם מהכסף של אחרים, רק כיסם הפרטי , רק תיגע בירידת ערך אפילו 1% תראה איזה תביעות.

עצוב:cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
שבוע טוב.

דרך הגב זה שאנו מחזירים שכ"ט על ימין ועל שמאל זה לא בסדר וכל הכבוד לאותם השמאים שלא מחזירים.

תאמין לי עם לקוח רוה לקבל את השרות הכי טוב ואת היחס הכי אישי , זה מותק שלי עולה כסף וסליחה על הביטוי למה אנו השמאים צריכים להיות הז...ות של חברת הביטוח.

תאמין לי כל חברת הביטוח עם היא תקבל שלוש ארבע תביעות על הפרשים בשכ"ט מהמבוטחים של צד ג' תאמין לי הביעה תיפרת מהשורש.

הביעה שרוב הלקוחות לא מאניין אותם מהכסף של אחרים, רק כיסם הפרטי , רק תיגע בירידת ערך אפילו 1% תראה איזה תביעות.

עצוב:cry:

תראה זה נכון מאוד מה שאתה מציג רק יש בעיה שאף אחד לא תובע הפרש שכט זה סכום קטן ולא שווה לרוץ לבית המשפט להרבה מהמבוטחים. לדעתי הבעיה צריגה להפטר עי משרד התחבורה, ולבטל את רשימת שמאי הביטוח וליקבוע מחירי שכט בפיקוח, ובכלל סדר בענף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה זה נכון מאוד מה שאתה מציג רק יש בעיה שאף אחד לא תובע הפרש שכט זה סכום קטן ולא שווה לרוץ לבית המשפט להרבה מהמבוטחים. לדעתי הבעיה צריגה להפטר עי משרד התחבורה, ולבטל את רשימת שמאי הביטוח וליקבוע מחירי שכט בפיקוח, ובכלל סדר בענף.

זה פיתרון מעודף אך הוא לא נתון בידינו.

לי יש פתרון אחר שהוא כן בידי.

במידה והלקוח רוצה החזר שכ"ט שיחתום אצל העורך דין שלי על יפוי כח , העו"ד שלי מגיש תביעה בשמו על החזר שכ"ט, במידה וזוכה זוכה במידה ולא , אני מחזיר לו, במידה והוא לא רוצה לתבוע ע"י יצוג של העורך דין שלי אין החזר.

לפי דעתי הכי הגון שיכול להיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
זה פיתרון מעודף אך הוא לא נתון בידינו.

לי יש פתרון אחר שהוא כן בידי.

במידה והלקוח רוצה החזר שכ"ט שיחתום אצל העורך דין שלי על יפוי כח , העו"ד שלי מגיש תביעה בשמו על החזר שכ"ט, במידה וזוכה זוכה במידה ולא , אני מחזיר לו, במידה והוא לא רוצה לתבוע ע"י יצוג של העורך דין שלי אין החזר.

לפי דעתי הכי הגון שיכול להיות.

גם רעיון סבבה לי אין בעיה שכל אחד ינהל את עצמו כמו שרוצה.

אבל שוב לדעתי במחיר סביר והוגן אין צורך להחזיק כסף גם אם ההחזר לא מכסה את כל התשלום עבור שכט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני רוצה להעיר את הנושא. אני פתחתי את הפוסט.

חברת הביטוח הודיעה לי שאני יכול לשכוח מהפרש שכר הטרחה ומצידה שאתבע.

אני מתכוון להגיש תביעה לקבלת ההפרש.

רציתי לדעת איפה כתוב שחברת הביטוח צריכה להחזיר שכר טרחת שמאי.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבע ואם הסכום הוא סביר לנזק תקבל .

לא צריך להיות כתוב שום דבר. גם לא כתוב שאתה צריך לקבל עבור הנזק ששילמת לפחח ואף על פי כן קיבלת.

אתה זכאי לקבל את הנזק שנגרם לך ולצורך הוכחת הנזק נדרש דו"ח שמאי , ועליך היה לשלמו והוא חלק מהנזק שנגרם לך עקב אותה תאונה שנגרמה על ידי הצד הפוגע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...