Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עצירה קבועה בשוליים - עבירה של מוניות שירות

alon79
שימו לב! השרשור הזה בן 4879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ילדים, תנו לי לספר לכם כמה דברים על מוניות השירות של נתניה ולהעמיד דברים על דיוקם:

• ראשית כל, הם לא חאפרים. האוכלוסיה הזאת מוגרה מזמן באמצעים אלימים למדי, תכף תבינו למה.
  • שוק מוניות השירות בעיר מחולק בצורה מאד ברורה בין שתי קבוצות. לא נציין כרגע איזה, אבל לשתיהן יש מוניטין בתחום הפשע המאורגן.
  • המוניות העירוניות נשלטות ע"י קבוצה אחת ומנוהלות באופן מרוכז. המוניות לת"א נשלטות ע"י קבוצה השניה ומנוהלות למיטב ידיעתי באופן מבוזר. לא יודע מה קורה עם המוניות של עמק חפר והסביבה, אבל אני מניח שגם שם המצב דומה.
  • אבוי לשוטר שיעצור מונית כזאת. ואבוי למשפחתו. ואני לא צוחק.
  • רוב הנהגים בקווים האלה הם לא נהגי תח"צ מקצועיים. במקרים רבים אלה אנשים עם עבר (או הווה) פלילי שמשלמים את חובותיהם לבעלי השליטה באמצעות שעות עבודה על המונית.
  • הנהגים לא מחליטים על המדיניות, זה מגיע מלמעלה. הם אף פעם לא היו מלאכים, אבל התחרות עם "נתיב" והחברות הפרטיות כבר דרדרה אותם לשפל חדש. בשלב זה, לנהגי טוק טוק מתאילנד יש מה ללמוד מהם.
  • כל נסיון לצלם או להילחם בתופעה עלול להסתיים לרעת המתלונן. את התופעה לא תמגרו, אולי תשיגו כמה שבועות של "פרופיל נמוך", ואז הם ישובו לסורם.

בשורה התחתונה, מוניות השירות הם עדיין כלי נח במדינה שבה אין תח"צ בשבת וגם האוטובוסים נוסעים ככה-ככה. כל עוד אותם שני ארגונים לקחו על עצמם את הפעלת הקווים, אינני רואה גם סיבה לבוא אליהם בטענות. בסה"כ הם משרתים אוכלוסיה די רחבה, הכוללת גם אנשים שאין להם רכב או אף בני נוער ללא רשיון. אישית, אני מעדיף נהג בהמה אחד על הכביש עם טרנזיט במקום 10 מכוניות פרטיות. אני חושב שהסיכון שווה את התמורה.

לבסוף, טרם נתקלתי במישהו שביקש לעצור בצומת הסירה והנהג סירב לרדת אל מתחת לגשר. עם קצת אחריות מצד הנוסעים, ניתן להימנע מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1

הם מפחדים לחטוף מכות - או כמו שאמר פעם שוטר שבחר להישאר בעילום שם "אני לא מרוויח מספיק בכדי לסכן את עצמי".

הסיכון עצמי הוא בכל מה שקשור למחבלים, רוצחים, מרדפים מסוכנים וכו', לא מנהגים תמימים שמבצעים עבירות. כנראה שלא הבנת את דברי השוטר.

Xbox12341

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צאו מהבועה שלכם. נהגים תמימים הם לא, והמשטרה שומרת מהם מרחק מסיבה ברורה.

כל עוד אותם שני ארגונים לקחו על עצמם את הפעלת הקווים, אינני רואה גם סיבה לבוא אליהם בטענות.

כן, כמו ה"ארגונים" שלקחו על עצמם את מחזור הבקבוקים.

לי יש בעייה עם זה שקיימים "ארגונים" שמצפצפים על החוק והמשטרה האימפוטנטית מפחדת מהם.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אולי זה בגלל שאני רוסי, אבל אני מאמין שקצת פשע מאורגן יכול להיות טוב לחברה.

לראייה, היית צריך לראות את הבלאגן שהלך בתחום לפני עשור בשביל להבין למה אני מתכוון.

השירות שלהם כיום רחוק מלהיות מושלם, אבל לפחות הוא מסודר למדי, ולמיטב ידיעתי גם מבוטח.

כאמור, הפתרון האמיתי היחידי הוא תח"צ נורמלית בשבת וחגים. עד אז, ארגונים כאלה ימשיכו לשגשג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן יותר מפריע שמוניות חאפרים עומדים קרוב לתחנת רכבת בתל אביב ובתחנה מרכזית שאילו מקומות צפופים במיוחד עם מנועי דיזל מזהמים ומחכים לנוסעים ומעכבים את האוטובוסים במקום - לא ראיתי שם פעם אחת שקיבלו קנס או לפחות קריאה לזוז מהמקום.

זו עברה שנדרש יותר מכתיבת דוח תנועה לנהג.

מכיוון שזו עברה של הסעת נוסעים בשכר ברכב שלא אושר לכך, צריך ראיות להסעה בשכר.

במקרים כאלו מזמינים לדין ומשביתים את הרכב לנהג.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש בעייה עם זה שקיימים "ארגונים" שמצפצפים על החוק והמשטרה האימפוטנטית מפחדת מהם.

לא מספיק להגיע עם נאשם לבית משפט ולומר לשופט/ת שהוא "שייך לארגון פשע", צריך הוכחות אשר יקשרו אותו לעברהשביצע.

זה מה שקורה במדינה שיש בה חוקים.

כדי לנסות להתמודד עימם בצורה עקיפה, ישנו מושג שנקרא חילוט, בו מוחרמים מכוניות ציוד, בתים רכוש של אירוגני פשע.

(אני בעד מיגור תופעת הפשיעה בישראל, אם זה לא הובן בכתיבת תגובה זו9.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו עברה שנדרש יותר מכתיבת דוח תנועה לנהג.

מכיוון שזו עברה של הסעת נוסעים בשכר ברכב שלא אושר לכך, צריך ראיות להסעה בשכר.

במקרים כאלו מזמינים לדין ומשביתים את הרכב לנהג.

ל'

אני לא אומר שהם חסידי אומות העולם , אבל המוניות האלה הן מהירות והם לוקחים מחירים של אוטובוס - ועוצרים בכל מקום - פעם אחותי נתקעה עם המכונית שלה בצומת סלקום בהרצליה והמונית עצרה לה - ב 7 ומשהו שקל היא הגיעה עד התחנה המרכזית בתל אביב - במקום מונית פרטית שהיתה לוקחת 70 שקל...

אני חושב שזה חוקי שהם יכולים לעצור בכל מקום בדיוק כמו מונית רגילה שעוצרת בכל מקום כי הם לא אוטובוסים- אבל לא בטוח.

מתגעגע... לאוטוביאנקי Y10 שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מספיק להגיע עם נאשם לבית משפט ולומר לשופט/ת שהוא "שייך לארגון פשע", צריך הוכחות אשר יקשרו אותו לעברהשביצע.

התכוונתי דוקא לעבירות התנועה הבוטות והברוטליות שנעשות על הכביש, ול"חסינות" שיש לנהגי מוניות השירות.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אומר שהם חסידי אומות העולם , אבל המוניות האלה הן מהירות והם לוקחים מחירים של אוטובוס - ועוצרים בכל מקום - פעם אחותי נתקעה עם המכונית שלה בצומת סלקום בהרצליה והמונית עצרה לה - ב 7 ומשהו שקל היא הגיעה עד התחנה המרכזית בתל אביב - במקום מונית פרטית שהיתה לוקחת 70 שקל...

אני חושב שזה חוקי שהם יכולים לעצור בכל מקום בדיוק כמו מונית רגילה שעוצרת בכל מקום כי הם לא אוטובוסים- אבל לא בטוח.

מז"א בכל מקום?

לאף אחד אסור לעצור בשולי דרך מהירה, גם לא אם יש לו תקר בגלגל, אלא אם הרכב לא יכול לנסוע (תקלה במנוע).

אני חושב שאתחיל להעלות תמונות של מוניות שירות שאצלם בשרשור הזה.

מותר לעשות זאת על פי כללי הפורום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה תמונות, תדאג למחוק את מספרי הרישוי.

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...