Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם מרשים לעצכם לעבור על חוקים מסוימים ועל אחרים פחות?

shachar_bd
שימו לב! השרשור הזה בן 7328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אז ככה-

לזה שכתב שלא נוח לא חגורה, במילה אחת - תתרגל

פעם שנאתי את החגורה (הרבה לפני שהוצאתי רשיון). תאמין לי היום אני לא יכול להזיז את האוטו מחנייה לחנייה בלי חגורה. פשוט..חסר משהו....אי אפשר

לזה שכתב שלנסוע בנתיב ימני בלבד זה חשוב....נו באמת. פתחתי את השרשור הזה כדי לשמוע איך אנשים באמת נוהגים, לא כדי לשמוע התחסדויות. אתה באמת נוהג בנתיב ימני (נגיד בכביש מהיר)?

ולכל מי שאמר שהוא נוהג הרבה מעל המותר (כשתנאי הדרך מאפשרים)-

כל עוד תנאי הדרך מאפשרים...למה לא? הייתי עושה אותו דבר, אבל אני מפחד פחד מוות משלילה :( (אפילו ל30 יום)

כמובן שמאטים לפני רמזור אדום (שוב- מהירות לפי תנאי הדרך)...ואז לא עושים תאונה כמו שמישהו תיאר פה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני חושב שלבינתיים הספר דוחות שלי מדבר בעד עצמו.

במשך 3 שנים שבהם יש לי רישיון, קיבלתי דו"ח אחד על מהירות של 20 קמ"ש מעל המותר.

(וגם זה קרה בכביש מאוד רחב ומאוד ישר, עם ראות מצויינת לשני הכיוונים שאין לי שמץ של מושג למה לעזאעזל יש שלט 50 בהתחלה :evil: ).

אני תמיד חוגר חגורה, גם אם זו נסיעה קטנה לסופר, ולא כי אני מפחד משוטרים ודוחות אלה פשוט הרגלתי את עצמי מהתחלה להיכנס לאוטו, להתניע, חוגרה ונסיעה- זה לא מפריע לי, לא מציק לי, לא גורם לי להרגיש "חנון", אז למה לא?!

אני רק אכתוב מה אני כן עושה:

-כן עוקף מימין, כי הנהג הישראלי המצוי אוהב להתרווח "בסבבה שלו" בנתיב השמאלי ומתעלם לחולטין (בכוונה) מאיתותים והבהובים(הכביש הרי של אבא שלהם).

-כן נוסע מעל המהירות המותרת אבל בטעם, ובמגבלה.. משתדל לנסוע רגוע ונינוח במהירות סבירה.

-לפעמים לא מאותת באמת שהכביש ריק ואני נוסע לבדי בכביש החוף(למרות שזה לא בסדר ואני משתדל לאותת).

נ.ב

חוק איסור עקיפה מימין מטומטם כשלעצמו, אבל בכל זאת יש בו המון היגיון.

היום עקפתי רכב מהנתיב הימני לנתיב אמצעי (בכביש 3 נתיבים) ונהג בן-ז*נה עקף מימין רכב מהנתיב השמאלי לאמצעי. התוצאה:

כמעט מפגש מכוניות שלי ושלו!

לדעתי זהו אחד החוקים הבעייתים ביותר שיש היום- צריך להוציא פסיקה שמתירה עקיפה במקרה שרכב אחר נוסע לא בהתאם לדרך בנתיב השמאלי- או משהו דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה: לא מאותת בכבישים ריקים,לא עוצר לחלוטין בעצור בכמה מקומות שאני מכיר (נוסע אבל במהירות אפסית-לא עוצר כי אני לא רואה כלום כשאני עוצר).

עובר בצהוב מדי פעם,עובר את המהירות המותרת מדי פעם גם בעיר (כבישים רחבים עם הגבלת מהירות מגוכחת,פסול אבל עובד על זה) ועוקף מימין במידת הצורך (נהג איטי בשמאל)

לא עושה: נוסע בלי חגורה (הצילה את החיים שלי כבר בתור נוסע-לא מתקן חנייה בלי),לא אני ולא מי שאיתי באוטו.

נוהג תחת השפעת אלכוהול - בחיים לא אחרי יותר מבירה או פחות מ4 שעות אחרי השתייה וגם אז תלוי איך אני מרגיש.

בחיים לא עוקף במקומות שיש בהם נתיב אחד לכל כיוון,גם אם אין קו רצוף.

לא מדבר בפלאפון בזמן נסיעה-רק בדיבורית המובנה שלו (מעביר לדיבורית ומדבר-בלי להוריד את העיניים מהכביש).

תמיד נותן זכות קדימה,שונא כשלא נותנים לי.

תמיד שומר מרחק מהאוטו מלפני,מתעצבן כשנדבקים לי לתחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזה שכתב שלנסוע בנתיב ימני בלבד זה חשוב....נו באמת. פתחתי את השרשור הזה כדי לשמוע איך אנשים באמת נוהגים, לא כדי לשמוע התחסדויות. אתה באמת נוהג בנתיב ימני (נגיד בכביש מהיר)?

התחסדות :shock:

מדוע קשה לך כל-כך להאמין שיש אנשים אשר נוהגים בימין הדרך בכל מצב והשמ' נועד לעקיפה בלבד.

אז בבקשה תוסיף אותי לרשימה של אלו המתחסדים.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכביש אינו פקוק ואני לא נמצא בעקיפה, תמיד בימני. לאחר העקיפה אני תמיד חוזר ימינה.

המצב היחיד שאני לא נוסע בנתיב הכי ימני אלא אחד שמאלה יותר הוא באיזורים שיש בהם הרבה יציאות ובנתיב הימני יש כל הזמן בלאגן.

מה הקטע הזה עם הנסיעה בשמאלי? מה זה נותן? (ומי שלא נוסע בשמאלי הוא מתחסד?!?!?). מבחינתי, נסיעה בשמאלי היא לא חמורה יותר מלעקוף פקק על השוליים ועבירות נוספות שרק מעצנות את כולם, גם מי שלא עוקף פקקים מהשוליים הוא מתחסד?

החולמים הגדולים אינם מגשימים את חלומותיהם, הם מתעלים עליהם - אלפרד לורד וייטהד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי יש בנהיגה כמה חוקים שאין לעבור עליהם!

דבר ראשון עד שכול הנוסעים גם מלפנים ומגם מאחור חגורים האוטו שלי לא זז מטר!

ואין על זה שום ויכוח! :evil:

כמו כן אני תמיד מאותת גם עם הכביש ריק (זה פשוט הרגל!)

אני תמיד עוצר באדום גם עם אין אף אחד ברדיוס של שמונים קילומטר מסביב!

אני תמיד נותן זכות קדימה! ואני תמיד נוסע לאט במקומות שיש התקהלות אנשים

ובתוך שכונות וכו...

אני אף פעם לא עוקף בקו לבן או במקומות שהשדה ראיה לא טוב

וגם בכביש בעל נתיב אחד וקו מקוקב אני משתדל בדרך כלל לא לעקוף

החוק אולי היחיד שאני מרשה לעצמי לעבור עליו זה נסיע בכביש מהיר (שאני מכיר)

במהירות המצויינת בתמרור!

My Dream: Shelby Mustang GT500 Eleanor

FIAT TEMPRA 1.6 92

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שהרהרתי בה בזמן האחרון-

אף אחד לא נהג מושלם. כולנו חוטאים ועוברים עבירות מסוימות- כאלו שעלולות סך הכל לגרום לדו"ח לא צודק (לדוגמא קצת מוגזמת- נסיעה בנתיב שמאלי לא למטרת עקיפה\פנייה שמאלה) וכאלו שעלולות לגרום אף למוות.

יש אנשים שאין להם גבולות (פוזה\בטחון עצמי מוגזם) וזה דבר שגורם לתאונות רבות ומיותרות לחלוטין.

השאלה שלי היא- איפה הגבול שלכם? מה אתם מרשים לעצמכם ומה לא?

אי אפשר לכתוב פה, כמובן, מה דעתכם על כל חוק וחוק, אז תנסו לענות בכלליות.

לגבי הגבולות שלי-

מהירות סבירה יחסית לדרך. לעיתים קרובות מתעלם מהשילוט אם לדעתי הדרך מתאימה למהירות גבוהה יותר. לעולם לא מתעלם לחלוטין, אבל בהחלט מרשה לעצמי קצת יותר אם אני בטוח שזה אפשרי. הגבול- אני לעולם לא עובר את ה30 מעל המהירות המותרת (ומתקרב לזה כמעט רק בכבישים מהירים), מפחד מאוד משלילה!

ברמזורים- כמעט תמיד מאיץ מהר, אבל שוב- עד למהירות שאני מרשה לעצמי.

לגבי הדברים הקטנים יותר- אני מאוד מקפיד- חגורות(חובה :!: ), אורות, איתותים, לא חותך נהגים אחרים (מאותה סיבה שאני שונא שחותכים אותי), עוצר בעצור ונותן זכות קדימה כשיש שילוט שמורה על כך ובכלל כשצריך.

לעולם (!!) לא עובר אדומים, אבל...גונב צהובים (בעיקר כשהם קרובים לירוק)

דבר נוסף- לעיתים (ממש לא קרובות), כשיש מצב רוח לעשות קצת שטויות (הנד-ברקסים וכו') - אני עושה זאת במקומות רחבים כשאין אף אחד בסביבה (חניונים ריקים מאדם).

זה על קצה המזלג, שוב- אי אפשר להתייחס לכל חוק וחוק בנפרד

מה אתכם? מה אתם מרשים לעצמכם?

אני לא עובר על אף עבירה.

Howard Walker, Autocar: That rumble you're feeling is Ferry Porsche turning in his grave

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמדיי פעם יוצא לי להיכנס, ביודעין, ב"אין כניסה..". בעיקר על מנת לקצר את הדרך, (מי הגאון שתיכנן את ה"עיר העתיקה" בבאר שבע?...). אבל זה די נדיר.

לפחות בפעם האחרונה שנכנסתי - זה היה לזמן, ודרך שראיתי שאני לא מפריע...

באופן כללי - אני נוסע בצד ימין תמיד - (למעט מקומות שאני יודע שיש בורות או מכשולים דומים) - אני מעדיף לשמור על האוטו ולא על החוק .... (כמובן איפה שאפשר..)

אני לא מתפשר: ותמיד, עוצר בעצור. חגורות זה ממש חשוב, ובכלל כל החוקים שקשורים לבטיחות מוקפדים אצלי. מהירות? אחרי הקנס היחיד שקיבלתי על מהירות, 750 ש"ח, אני מקפיד לנסוע במהירות סבירה, בהתאם לתנאי הדרך, והחוקים.

סער

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלבינתיים הספר דוחות שלי מדבר בעד עצמו.

במשך 3 שנים שבהם יש לי רישיון, קיבלתי דו"ח אחד על מהירות של 20 קמ"ש מעל המותר.

(וגם זה קרה בכביש מאוד רחב ומאוד ישר, עם ראות מצויינת לשני הכיוונים שאין לי שמץ של מושג למה לעזאעזל יש שלט 50 בהתחלה :evil: )..

ללא קשר למעשיך, רצוי שתדע שהעובדה שלא עצרו אותך על עבירה X (או מספר עבירות) לא אומר שאתה לא עושה עבירות ואו שאתה נוהג (תרתי משמע) כפי שצריך/רצוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שהרהרתי בה בזמן האחרון-

אף אחד לא נהג מושלם. כולנו חוטאים ועוברים עבירות מסוימות- כאלו שעלולות סך הכל לגרום לדו"ח לא צודק (לדוגמא קצת מוגזמת- נסיעה בנתיב שמאלי לא למטרת עקיפה\פנייה שמאלה) וכאלו שעלולות לגרום אף למוות.

יש אנשים שאין להם גבולות (פוזה\בטחון עצמי מוגזם) וזה דבר שגורם לתאונות רבות ומיותרות לחלוטין.

השאלה שלי היא- איפה הגבול שלכם? מה אתם מרשים לעצמכם ומה לא?

אי אפשר לכתוב פה, כמובן, מה דעתכם על כל חוק וחוק, אז תנסו לענות בכלליות.

לגבי הגבולות שלי-

מהירות סבירה יחסית לדרך. לעיתים קרובות מתעלם מהשילוט אם לדעתי הדרך מתאימה למהירות גבוהה יותר. לעולם לא מתעלם לחלוטין, אבל בהחלט מרשה לעצמי קצת יותר אם אני בטוח שזה אפשרי. הגבול- אני לעולם לא עובר את ה30 מעל המהירות המותרת (ומתקרב לזה כמעט רק בכבישים מהירים), מפחד מאוד משלילה!

ברמזורים- כמעט תמיד מאיץ מהר, אבל שוב- עד למהירות שאני מרשה לעצמי.

לגבי הדברים הקטנים יותר- אני מאוד מקפיד- חגורות(חובה :!: ), אורות, איתותים, לא חותך נהגים אחרים (מאותה סיבה שאני שונא שחותכים אותי), עוצר בעצור ונותן זכות קדימה כשיש שילוט שמורה על כך ובכלל כשצריך.

לעולם (!!) לא עובר אדומים, אבל...גונב צהובים (בעיקר כשהם קרובים לירוק)

דבר נוסף- לעיתים (ממש לא קרובות), כשיש מצב רוח לעשות קצת שטויות (הנד-ברקסים וכו') - אני עושה זאת במקומות רחבים כשאין אף אחד בסביבה (חניונים ריקים מאדם).

זה על קצה המזלג, שוב- אי אפשר להתייחס לכל חוק וחוק בנפרד

מה אתכם? מה אתם מרשים לעצמכם?

אני לא עובר על אף עבירה.

עם כל הכבוד אני לא מאמין לך. אני מוכן לקבל את זה שאתה לא ממש עובר על עבירה ספציפית במוצהר כפי שהרוב כאן אמרו, ואולי אתה בקושי עושה עבירות, אבל אין מצב שאתה לא עובר על אף עבירה (אם במודע או לא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעמית ולtomizaur-

אם אתם באמת מקפידים לנסוע על הימני ולעזוב אותו רק לשם עקיפה..אז כל הכבוד לכם (באמת).

פשוט רוב (אולי כל) מי שבפורום הזה לא נוסע בדיוק במהירות המותרת או מתחת לה. לכן בכביש מהיר, בעיקר, הוא יהיה במצב עקיפה מתמיד ולא ינסע על הימני (אלא אם הוא פנוי לחלוטין, שבמצב כזה גם אני ואני בטוח שגם אחרים נוסעים על הימני, אבל אז זה נחשב לעקיפה מימין, אז...זה עבירה על חוק אחר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חוקים שלדעתי "הציבור אינו יכול לעמוד בהם". כמו לדוגמא 100 קמ"ש בכביש בין עירוני מואר עם שדה ראיה למרחקים. נדיר מאוד שאני רואה מכוניות נוסעים במהירות הזאת בישורת לטרון או במישר. אז בזה גם אני "חוטא". עובר את המהירות המותרת במקומות בהם אני בטוח לחלוטין שנהיגה מהירה מעט יותר לא תפגע ביכולתי להגיב. וגם אז - המהירות המירבית שלי היא 130-140 ולא יותר. אם אני מתקרב למקום בו שדה הראיה בכביש ובסביבותיו בעייתי מעט, אני יורד. גם בעיר אני נוהג במהירות מתאימה לתנאי הדרך - אבל כאן הכוונה ללאט הרבה יותר. וזה אחרי שכמעט דרסתי פעם איזו מעופפת אחת שקפצה לי לכביש בין משאיות חונות בלי להסתכל, וזאת כשנסעתי במהירות נמוכה מהחוקית במקום. לא מתאים לי לגרד דם של אהבלים מהטמבון. מי שרוצה להצטרף לכאן: http://www.darwinawards.com/ , מצידי שיתחשמל באמבטיה, אני אזהר לא לדרוס אותו, וחמישים קמ"ש זה המון בעיר.

מחלה נוספת שלי היא לעיתיםי אי אחיזת ההגה בשתי ידיים בזמן נהיגה נינוחה בזמן פקק תנועה. ומי שימציא סיגריה מרחפת בעצמה יחסוך אותי גם מהמחלה הזאת...

מלבד זה - אין שום חוק שאני חושב שקשה וכואב מדי לציית לו.

אני תמיד חגור, עוד לפני ששילבתי להילוך ראשון. בלי החגורה אני מרגיש ערום, ואני שונא להתעסק איתה תוך כדי תחילת נסיעה. אמנם שר התחבורה האגדי חיים קורפו אמר שמספיק לתת קונטרה עם ההגה, אבל כנראה שהוא ניחן בזרועות שריריות ומסוקסות משלי...

אני תמיד מאותת. אשתי צוחקת עלי שאני מאותת גם בתוך חניונים ריקים. זה הרגל כל כך מוטמע אצלי, שקשה לי לסובב את ההגה אם הזרת לא הזיזה את האיתות כמה שניות לפני כן.

אני תמיד אדליק אורות. גם ביום, גם בקיץ. עוד הרגל שבא מיד אחרי הנעת הרכב. זה לא מבזבז דלק, זה לא כואב באצבע שלוחצת על המתג. זה לא בשבילי, זה בשביל כל אלו שעסוקים בשיחה בסלולארי ללא דיבורית ולא שמים לב למכוניות סביבם, עם אורות יש סיכוי טוב יותר שיבחינו בי.

אני תמיד חוזר לימין אחרי עקיפה, אלא אם כן מדובר בשיירה צפופה מאוד של צבים בימין. נהיגה בימין נוחה לי יותר, הבטחון שלי בהבחנתי במצב התנועה טוב יותר בימין. גם אם אני לבד.

אני תמיד אעצור בעצור, אפילו אם לדעתי האישית, גלישה של 2 קמ"ש מספיקה כדי לקבל תמונת מצב של הצומת, ולמעשה צריך להיות בה תמרור "תן זכות קדימה" אם כי במקרה הזה זה בגלל חשש לרשיון יותר מחשש מתאונה.

אני לעולם לא אשתמש בטלפון נייד ללא דיבורית, זה מאוד מפריע לי לנהיגה. אני משתמש באוזניה, וזה שהיא לא שיא הנוחות לא מפריע לי, להיפך - אני מאוד משתדל למעט ולקצר בשיחות בזמן נהיגה. גם שיחה בדיבורית הנוחה ביותר מסיחה את הדעת מהכביש, ונהיגה היא לא הזמן לשיחות נפש.

רוב חוקי התנועה נכתבו בדם. והציות להם יאריך את חייכם. החוק העוסק במהירות מירבית מחוץ לעיר נכתב בצפרדע כינים ערוב דבר שחין ברד ארבה חושך בכורות, שיקולי הכנסות המדינה וקלות האכיפה. אז זה החוק היחיד בו אני מזלזל במודע וללא רגשות אשם כלשהם. זה לא פשע נגד אדם, לא פשע נגד חוקי הקב"ה או חוקי חמורבי. אני מתייחס לעבירה הזו בדיוק כמו לעבירה של תשלום ללא חשבונית מס - כי זה מה שזה, עבירה על חוק הכנסות המדינה. :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע קשה לך כל-כך להאמין שיש אנשים אשר נוהגים בימין הדרך בכל מצב והשמ' נועד לעקיפה בלבד.

אז בבקשה תוסיף אותי לרשימה של אלו המתחסדים.

גם אני תמיד נוסע בימני. (ולכן נאלץ לעקוף מימין את אלו שזוחלים בשמאלי - ראו הודעתי בדף קודם).

מפתיע אותי שיש אנשים בפורום שקוראים לזה התחסדות.

מפתיע אותי שיש אנשים שהדבר נראה להם חריג. ועוד בפורום חובבי נהיגה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ,אני רוצה לשנות קצת את הגרסה שלי,התכוונתי שאני לא שם חגורה רוב הזמן מכיוון שרוב הנסיעות שלי הם נסיעות רגועות בתוך העיר !

אני לא נוסע מהר בכלל,נהפוך הוא-אני נהג די אדיש.(במובן הטוב של המילה).

וחוץ מזה רציתי להגיד לך שאתה צודק ב200 אחוז!!!!!!!!!!!!!

ממש מעצבנים אותי כל "המתחסדים" למיניהם אומרים "אני לא עובר אל אף חוק,אני כולה נוסע 200 קמ"ש """""שתנאי הדרך מאפשרים""""""" "

תצאו מהסרט,

נמאסתם! :mad:

או, עכשיו הרבה יותר טוב (NOT) - בנסיעה רגועה של 40-50 קמ"ש בתוך העיר הרי אתה יכול לתת קונטרה עם הידיים!!

ובטח בשניה שאתה עולה מעל 50 או יוצא מהעיר אתה שם מיד חגורה! מעז לקרוא לנו מתחסדים... לך תלמד פיזיקה

רוני

אם אני לא טועה, רוב מבחני הריסוק נערכים ב-50 קמ"ש (?)

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...