Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן C4/מאזדה 3/טויוטה קורולה

arnonh
שימו לב! השרשור הזה בן 6216 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום הנפלאים!

כבר זמן רב שאני קורא כאן, ומתפעל מן הידע העצום ומן הנכונות לסייע. עד כה, לא נרשמתי ולא כתבתי, אך כעת אשמח לשמוע דעתכם.

לאחר שלוש שנים עם מזדה 3 מן העבודה של רעייתי, הגיעה העת להחליף את הרכב. על הפרק (1600/1800CC):

• סיטרואן C4
  • מזדה 3
  • טויוטה קורולה

כיום, אנחנו כבר עם ילדון בן 3 ועם ילדונצ'יק טרי טרי (בן שבועיים), והפרמטר החשוב לנו ביותר הוא נוחות הנסיעה בספסל האחורי. בתקופה הקרובה, ייסע הילדונצ'יק במושב שליד הנהג, בעוד מאחורה יישבו הילדון והמבוגר האחראי. כשיעבור הילדונצ'יק לשבת במושב האחורי, היינו כאשר יהיו שם שני כסאות (או כסא ובוסטר), נרצה עדיין שמבוגר אחראי יוכל לשבת לידם.

לעניות דעתנו, המזדה מעט צפופה מאחורה בתרחיש המתקדם. האם השתיים האחרות עשויות להוות חלופה טובה יותר?

אשמח לחוות דעתכם המלומדה.

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב מאוד - את התינוק להושיב במושב האמצעי מאחור, זהו המקום הבטוח ביותר. יתרה מכך, אסור בשום אופן

להתקין מושב בטיחות מלפנים אם יש כרית אוויר לא מנותקת.

לגבי בחירה בין שלוש המכוניות.

לטעמי, עדיף לפסול את הקורולה בגלל אבזור בטיחות לוקה בחסר - שיקול חשוב כשמסיעים כל מיני קטנצ'יקים ;-)

מעבר לכך, היא מרווחת ונעימה מאד, רק חשוב לבדוק את התיבה הרובוטית לפני הרכישה.

את ה-3 אתה מכיר, והיא אכן הצפופה מהשלוש.

ה-C4 עשויה להיות אלטרנטיבה טובה. היא מרווחת ונעימה, למרות שנוחות הנסיעה לא מבריקה וכך גם האיכות.

תיבת ההילוכים שלה אף היא בינונית, והביצועים סובלים מכך.

אופציה נוספת, אם אפשרית, היא המגאן. גרסת הסדאן ארוכה ומרווחת משאר האפשרויות, ונוחות נסיעה מצוינת הופכת

אותה לנעימה מאוד. כמו ה-C4, גם לה איכות בינונית, תיבה לא מבריקה וביצועים פושרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ממליץ על המגאן, היא מהמרווחות ביותר ויש בה את האפשרות לנתק כרית אוויר בצד הנוסע.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצרפתיות מגאן/307/C4 מגיעות כסטנדרט בקבוצה 2 עם 6 כריות אוויר ,ABS,ESP.

אני לא מוכן להתפשר ברכב חדש על איבזור בטיחות , ישנם יבואנים (טויוטה לדוגמא) שחושבים שהישראלים מטומטים ולא מוכנים לשלם על בטיחות (כתבה ב-Ynet מאתמול), אני לא מטומטם ולכן אני לא מוכן לקחת מהעבודה או לקנות ברכישה פרטית קורולה .

נחזור לענינינו, המגאן הטובה ביותר המרווחת ביותר ומרגישים בה בסגמנט גבוה יותר.

אם לא ניתן לקחת C4 בחירה מצוינת , צריך לשים לב לחלון בדלת הבגא'ז קטן מידי לטעמי ומפריע במקצת בנסיעה לאחור.

בהצלחה,

אורן

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שה307 זכתה ל4 כוכבי בטיחות, להבדיל מהמגאן והC4 שקיבלו 5 כוכבי בטיחות.

אני הייתי שולל את הפיג'ו - רכב שעשה את שלו ועומד להיות מוחלף בקרוב.

ניב

מבולבלים? גם אנחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• סיטרואן C4
  • מזדה 3
  • טויוטה קורולה

בעיתון "ידיעות אחרונות" של שלישי במסוף כלכלה יש השוואה בין שלושת המכוניות הנ"ל

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדיוק באותה נקודה, תינוק בן ~2, סיימתי 3 שנים עם המזדה וצריך לבחור אחת מה - 3 שהזכרת.

הזמנתי את ה C4, בטיחות, בטיחות, בטיחות - 6 כריות אוויר, 5 כוכבי בטיחות, ESP

כל שאר ההבדלים כל כך זניחים יחסית

חוץ מזה אהבתי את העיצוב הייחודי של ה C4 , הגאדג'טים וכו'

ניפגש עוד 3 שנים להתלבט על הרכב הבא :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים קיבלתי לפני יומיים את ה-3 החדשה שבאה עם 6 כריות אוויר גם כן בגירסת הליסינג!

אמליץ לך כמו האחרים על הC4. מרווח נוח ומשפחתי!

מאור.

אלוהים ברא לכל אדם נתיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל C4 חדשה, רק רציתי להעיר את עיניך לעובדה שחוץ ממה שתואר, הגיר שלה בעייתי ועלול לגרום לך לעוגמת נפש רבה.

אחרי נסיעה של 5000 ק"מ הגיר ברכב שלנו התקלקל והרכב עצר באמצע הכביש. אישתי התקשרה אליי מבוהלת, ואפשר לתאר לעצמך את הדרמה! אם זה היה רכב בן 4 שנים, לא הייתי מזכיר את הנושא.

בכל אופן הרכב במוסך כבר כמה ימים, מחכים לגיר חדש מצרפת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע צריך לחכות לגיר חדש מצרפת, אני מבין שזה רכב חדש לגמרי ולכן הוא באחריות ולדעתי אתה צריך לקבל גיר חדש ומיד מהמלאי הרי היבואן מחוייב שיהיו לו חלקי חילוף במלאי ביחוד לרכבים חדשים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל C4 חדשה, רק רציתי להעיר את עיניך לעובדה שחוץ ממה שתואר, הגיר שלה בעייתי ועלול לגרום לך לעוגמת נפש רבה.

אחרי נסיעה של 5000 ק"מ הגיר ברכב שלנו התקלקל והרכב עצר באמצע הכביש. אישתי התקשרה אליי מבוהלת, ואפשר לתאר לעצמך את הדרמה! אם זה היה רכב בן 4 שנים, לא הייתי מזכיר את הנושא.

בכל אופן הרכב במוסך כבר כמה ימים, מחכים לגיר חדש מצרפת!

היתרונות ה"קטנים" בעולם הליסינג: טלפון לחברה, חילוץ \ פינוי על חשבונם, רכב חלופי דומה מיידי, ומחזירים את הרכב מהמוסך אליך למשרד...

לקבוע ש"הגיר שלה בעייתי" על סמך מקרה אחד מתוך עשרות אלפי מכוניות שירדו מפס הייצור זה קצת יומרני... ובטח לא מדגם מייצג!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב מאוד - את התינוק להושיב במושב האמצעי מאחור, זהו המקום הבטוח ביותר.

.

אם זה נכון, איך יכול להיות שכל יצרני הרכב מתקינים את התקני ה ISOFIX בצידי המושב האחורי ולא במרכזו? ייצרני הרכב יכלו בקלות להתקין גם במרכז או רק במרכז במידה וזאת הייתה האופ' המועדפת.

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היגיון פשוט. מהו המקום שהסיכוי שהתינוק ייפגע בו הנמוך ביותר, למשל בתאונת צד?

צמוד לדלת, או באמצע הרחק מהדלתות?

לעומת זאת, איזה מקום הכי נוח להכנסת והוצאת הזאטוט, וכתוצאה מכך יצור דרישה מצד הלקוחות:

באמצע, או בצד קרוב לכניסה למכונית?

עריכה - כדאי לציין בהקשר זה: בעבר הוצעו מכוניות רבות עם "חגורת בטן" בלבד במושב האחורי.

חגורה כזו אינה בטוחה לשימוש עבור כסא ילדים. כיום רובן המכריע של המכוניות החדשות מצויד

בחגורת שלוש נקודות עיגון גם במושב האמצעי, שמתאימה להתקנת כסא ילדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי לגבי הטענות שלך, הן נשמעות הגיוניות (גם לי) אבל אני חייב לציין שחלק מהייתרונות של מבחני הריסוק החדשים, זה שבירת-קונספציות שהיו מקובלים בעבר, אולם לא נכונים לאחר בדיקה (בדיוק כמו שחשבו שרכב אמריקאי בטוח יותר כי החלק הקידמי שלו הרבה יותר גדול וארוך) צריך לזכור שלמעט הקורולה, לכל המכוניות המדוברות, יש כריות ווילון המגינות על היושבים במושב האחורי בצידי הרכב.

מבלי קשר, בגלל תיכנון המכוניות של היום-תראה את זה גם במבחני הריסוק של NCAP, מומלץ לשים את התינוקות מאחור ובצדדים כאשר הכיסאות שלהם רתומות להתקני הISO FIX (הסופר חשובים) כאשר כמובן למושב של התינוק יש התקן כזה.

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כריות וילון אינן מתוכננות להגנה על ילדים.

למעשה, מרבית כריות האוויר, מכל הסוגים, מתוכננות להגנה על נוסעים מבוגרים בעלי גובה ומשקל ממוצע בלבד.

בנוגע למבחנים. לא נתקלתי עדיין במבחן הבודק מה עדיף - אמצע או צד המושב האחורי, כשההמלצה בכל מקום בו ראיתי

היא רק לגבי הושבה מאחור.

מכיוון שמכוניות רבות מציעות תקן איזופיקס בצדדים ולא במרכז, זה לא משאיר הרבה ברירות לבעל הרכב.

אבל למה ההתקן דווקא שם, ולא במרכז? כנראה לא באמת משיקולי בטיחות.

מלבד דרישת הקהל להכנסה והוצאה נוחה של הילד, כדאי לזכור כי ברוב המכוניות לא ניתן להכניס שלושה מושבי בטיחות.

אם יהיה התקן באמצע, לא יוכלו להשיב ילד נוסף מאחור. מכאן, להערכתי, עושים פשרה כדי להציע שני התקנים:

מושב בטיחות בכל צד, במקום אחד בלבד במרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6216 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...