Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פרויקט מצולם] החלפת תפוחי הגה בפיאט אונו

maatrixx
שימו לב! השרשור הזה בן 6563 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קבל ח"ח!

צילומים יפים ומעניינים.

לגבי החמורים..רק תשים לב,ראיתי את האלפה של חבר שלי נופלת שניה אחרי שהוא קם מתחת לאוטו..אחד הדברים המסוכנים ביותר:shock3:

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חברות שמתמחות בבניית תומכים,מהם הרבה יותר בטוח לקנות,מה עוד שאתה יודע שבחנו חוזק והתנגדות+ישנם חמורים אשר בנויים מיציקת מתכת אחת,ללא ריתוכים.

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, יפה שעבדת לבד וחסכת לאחותך מחיר של טיפול.

לגבי הבוקים, אני לא מבין את הניסויים שאנשים עושים על החיים שלהם. אני מקווה שלא צריך להדגיש עד כמה מסוכן זה כשרכב נופל.

לי עלו זוג בוקים 4 טון כל אחד, כ-120 ש"ח. שווה בהחלט.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל טיפולים מעין אילו, אין צורך בתומכים מיוחדים.

יש ברשותכם שני גלגלים(זה שפורק והחליפי), הניחו אותם תחת מרכב הרכב והרי לכם משענת בטוחה ביותר.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מה ההבדל בין זה לבין חמורים קנויים ?

הרי גם בהם יש ריתוכים והכל מוחזק על ריתוכים אז מה ההבדל ?

במקרה של קנויים יש את מי לתבוע במידה והיתה פאשלה...:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: היום נסעתי לכיוון פרונט אביב בחולון, בעל המוסך אחרי שהוא ראה איזה כיוונים צריך לעשות

היה בשוק, ממש אפשר היה לראות שהגלגל הקדמיים נוטים בכמה מעלות הצידה זאת אומרת הגלגל לא עמד ישר אלא קצהו העליון של הגלגל נכנס בפנים לתוך הרכב וקצו התחתון של הגלגל בלט מחוץ לרכב אחרי כיוונים של שעה הוא סידר הכל + בוחן עשה סיבוב על הרכב כדי לראות שהכל תקין סך הכל 380 ש"ח

זה רק מראה עד כמה לא היה שמור הרכב שאחותי קנתה! + הוא אמר לי אחרי שאני יחליף צמיגים שאני יבוא אליו עוד הפעם והוא יתסכל ששום כיוון לא השתנה בחינם למרות החלפת הצמיגים.

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה שריטות אתה מדבר? שריטות ממה?

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: היום נסעתי לכיוון פרונט אביב בחולון, בעל המוסך אחרי שהוא ראה איזה כיוונים צריך לעשות

היה בשוק, ממש אפשר היה לראות שהגלגל הקדמיים נוטים בכמה מעלות הצידה זאת אומרת הגלגל לא עמד ישר אלא קצהו העליון של הגלגל נכנס בפנים לתוך הרכב וקצו התחתון של הגלגל בלט מחוץ לרכב אחרי כיוונים של שעה הוא סידר הכל + בוחן עשה סיבוב על הרכב כדי לראות שהכל תקין סך הכל 380 ש"ח

זה רק מראה עד כמה לא היה שמור הרכב שאחותי קנתה! + הוא אמר לי אחרי שאני יחליף צמיגים שאני יבוא אליו עוד הפעם והוא יתסכל ששום כיוון לא השתנה בחינם למרות החלפת הצמיגים.

למטריקס ולקוראי השרשור שלום רב!

צר לי שאני הורס את החגיגה, ומוריד את ההתלהבות של חברי הפורום הנכבדים, ומשמש ככלב השמירה,

של אחד הכללים החשובים בחברה דמוקרטית. שמירת החוק!

אינני יודע לצטט במדויק את לשונו של החוק, אך החוק אוסר על אזרח , אשר אין לו הסמכה של משרד התחבורה, לעסוק בכל תיקון של רכב מנועי, ובודאי שבמכלול שהוא בטיחותי ממדרגה ראשונה... הגוי!

אינני מתעלם , מהבוקים הלא בטיחותים, מתאי העבודה שנעשו ברחוב , ולא במוסך, מעל ליפט, בור, גק , ותנאים אידאלים, לפירוק והרכבת תפוחי הגה, אשר לדיעת מטריקס, הסיבה שהרכב מושך ונוטה בנסיעה, בגלל כינוס של הגלגלים, שנבע מהרכבת תפוח ללא ספירת מספר הסיבובים המדוייק שבו היה מורכב התפוח הישן, וזאת הסיבה, שבעל מכון הפרונט נדהם לראות, בטוחני שאם בעל המכון הפרונט היה יודע שאצתה החלפת תפוחי הגה לבד, על סמך ידע של מספר שעורים, בבית ספר מקצועי,

הוא היה שוטף אותך כמוני, והיה מסביר לך שבוודאי כבר הבנת שלא חסכת מאומה לאחותך, בהחלפת תפוחי ההגה, להפך לדעתי גרמת להקפצת המחיר, וגם סיכנת את עצמך, גם את אחותך, ואת הנוהגים לצד אחותך בכביש!

ועכשו התגובות של חברי הפורום.....

בברכה

צביקה

נ.ב התמונות באיכות מדהימה. ממליץ לך לעסוק בצילום, ולתת למכונאים להתעסק ברכב, תודה!!

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמרוד רחמימוב כתב:

אין חוק שאוסר עליך לבצע פעולות אחזקה כאלה ואחרות ברכבך, ומכאן שאם אין איסור - זה מותר. אם היה חוק כזה, אסור היה עליך להחליף גלגל או אפילו למלא דלק. החוק כן קובע למי מותר לפתוח עסק ולהציע את שירותיו בתשלום לאחרים, ולכן אסור לך לתקן רכב של מישהו אחר. זה כמו להחליף נורה או שקע בבית. לא צריך להיות חשמלאי מוסמך בשביל זה. התשובה של צביקה בשירשור שצוטט - שגויה.

מכאן:

http://carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=889925#post889925

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל רושמים היגוי, דבר שני מאיפה לך שזווית הייתה בגלל שלא ספרי את מספר ההברגות של תפוח ההגה? אני זוכר טוב טוב מאוד בשבוע הראשון שהרכב היה אצל אחותי שהגלגל היה באותה זווית! והצמיג היה שחוק מצידו אחד. חשבתי שזה נראה ככה בגלל הלחץ אוויר אחרי שמילאתי בכל זאת הבעיה לא נפתרה, וכן הוא ידע שהחלפתי אותם לבד והוא אמר שהם נראים בסדר גמור,והמוסכניק נדהם כי אני אומר לך בכל 12 שנות הרכב הזה לא היה במוסך אצל הבעלים הקודמים והוא עבר תאונה קטנה מקדימה ואם אתה רוצה שאני יתן לך את הרשימה המפורטת מה היו הבעיות ברכב כשהוא נקנה אני ישלח לך בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן ידידי שלום רב!

ידעתי כאגיע לדיון בנושא טיפול במוסך, בעד ונגד, אתה הוא שתצוץ ראשון בציטוטים משרשורים אחרים, כמו לדוגמא ההציטוט משירשור שבו נמרוד רחמימוב, שאותו אני מכיר ומוקיר, מבטיח להביא את לשון החוק, בעיניין, האישור לכל בעל רכב לעסוק בתיקוני רכבו, ואני עדיין ממתין לכך...!

דווקא ממך אני מצפה להתיחסות עינינית יותר בקשר להחלפת תפוחי ההגה, מבלי להתיחס לקמבר ולקסטר, ולסיבות שבהם הרכה היה זקוק לכוון פרונט, הרי בוודאי ידוע לך, שאם הכוון היה תקין, החלפת התפוחים, עם ספירה מדויקת של מספר ההברגות של התפוח הישן, לא היתה מחייבת, שו7ם כוון כלשהו, ואם היא היתה מבוצעת במוסך מוסמך ומורשה, העלות היתה נמוכה יותר, ולא היה כלל צורך ללכת למכון הגוי כלל!

בוא נמתין לעמית(קומפי), שבוודאי יוכל להביא את לשון החוק.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, צביקה. אם קראת את השרשור הזה בטח שמת לב שאני דווקא התפלאתי על דברי נמרוד. מה שהוא כתב היה חידוש מרענן מבחינתי, שכן בג'יפולוג, כמו שאתה יודע, אנחנו מעודדים בכל דרך אפשרית עבודה עצמית על הרכבים. לא שהחוק ממש מעניין אותנו בהקשר הזה, הוא לא, אבל אם עבודה עצמית גם מסתדרת עם החוק, אז זה בכלל טוב ליהודים.

לגבי השרשור הנוכחי, אני חושב שאם היית מבקר נקודתית צעדים שגויים שעשה פותח השרשור אז זה היה תורם לו ולכולנו, והוא גם היה מקבל את הביקורת בברכה. בכך שאתה מציין שמדובר בעבירה אתה לא מוסיף ולא מעלה כלום, לטעמי, וכנראה שגם לטעמם של רבים מהגולשים כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן שלום רב!

אם קראת בעיון את תגובתי בוודאי שמת לב שהתיחסתי בהחלט לטעויות שעשה פותח השרשור, ותאמין לי שהייתי עדין מדי לגבי ההיבט הבטיחותי, של החלפת תפוחי הגה , בתנאים של פותח השרשור, ומכיוון שאני מודע לכך שאתה סולד מעבודת מוסכים, ואתה דוגל בעבודה עצמית גם אם היא נוגדת את החוק, ומבלי להתיחס להיבט הבטיחותי, אתה בוודאי מודע לכך שאני לא עולה חדש, ולא מאתמול אני מודע, למכונאי החצר מאידך, וולמכונא השוחט במוסך, ולרמת הידע הנמוכה, במוסכים מסוימים בארץ, ואני מודע לכך

שחברי גיפולוג, עוסקים בהחלפת תפוחי הגה, מימים ימימה, ועוד בתנאי שטח, ולמרות כל זאת ולו רק בגלל העובדה כמה זה מסוכן, ועד שלא תקרא על האסון הבא בעיתון, תמיד תלך עם הדעה הנחרצת,

של כל ישראלי "שלי זה לא יקרה", ועם תרבות "הסמוך".

ואני עדיין ממתין לנמרוד ולציטוט שלו ..

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6563 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...