Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכונאות לחובב

mike56
שימו לב! השרשור הזה בן 5176 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נמרוד, אני מאוד מאוד אשמח לגלות שאני טועה, אבל אני חושש שלא. יש לך מקור מוסמך לדברים שכתבת?

ואם זה נכון, אז למה אני צריך להביא חתימת מוסך מורשה לאחר שתיקנתי רכיב שנכשל בטסט השנתי?

אין חוק שאוסר עליך לבצע פעולות אחזקה כאלה ואחרות ברכבך, ומכאן שאם אין איסור - זה מותר. אם היה חוק כזה, אסור היה עליך להחליף גלגל או אפילו למלא דלק. החוק כן קובע למי מותר לפתוח עסק ולהציע את שירותיו בתשלום לאחרים, ולכן אסור לך לתקן רכב של מישהו אחר. זה כמו להחליף נורה או שקע בבית. לא צריך להיות חשמלאי מוסמך בשביל זה. התשובה של צביקה בשירשור שצוטט - שגויה.

לענין הטסט, זה משהו אחר. אם באת עם רכב תקין - אף אחד לא ישאל אותך מי החליף לך רפידות בלם, אולם אם הבלמים אינם תקינים, תדרש להמציא אישור לתיקונם ממי שהוסמך לכך.

אני אנסה ביום ראשון להוציא את התקנות המדויקות, אם כי היה על זה דיון כאן לפני איזה שנתיים ועמית רשם ציטוטים מדויקים.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

???עשיתי קורס מטעם משרד העבודה,הקורס ניקרא "אוטוטרוניקה" והוא כולל גם חשמל רכב סוג 1

וגם מכונאות סוג 1 חוץ מזה גם מלמדים שם על אביזרים וכו'... אז תברר..:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

???עשיתי קורס מטעם משרד העבודה,הקורס ניקרא "אוטוטרוניקה" והוא כולל גם חשמל רכב סוג 1

וגם מכונאות סוג 1 חוץ מזה גם מלמדים שם על אביזרים וכו'... אז תברר..:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

יש קורס במכללה הטכנולוגית לרכב - קורס יסודות המכונאות המתאים גם לחובבים.

כרגע לא נפתח בגלל מחסור במועמדים.

ניתן להרשם דרך אתר המכללה או לפנות טלפונית

מצורף קישור

http://www.iga.org.il/assets/hozrim/09-528.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קןרסים לחובבים הם בעייתיים בהגדרה. חובבים לא מורשים , בישראל, לטפל ברכבם, ומכיוון שכך, אין עניין גדול בלעשות קורס כזה. יש פה ושם קורסים שנפתחו, אצל דורי אופנועים, מועדון החמש, וכו', אבל זה היוצא מהכלל שמוכיח את הכלל.

ספרים? יש בלי סוף.

יש את הוצאת "היינס" www.haynes.com ובה תוכל למצוא ספרים לטיפול ברכבים ספציפיים, וכן ספרים אוניברסאליים יותר, למכונאות בנושאים שונים כגון: מנועים/מערכות הינע/מערכות הזרקה/הצתה/בלמים, וכו' .

ואם אתה לא מסתדר באנגלית, אז יש גם ספרים בעברית לתלמידי תיכונים מקצועיים, וסטודנטים להנדסת רכב. נסה בסטימצקי.

אבל... לקרוא ספרים זה טוב מאוד, ועדיין אין תחליף ללימוד מעשי. מצא לך רכב, גרוטאה כלשהי, בחינם או בעלות סמלית, ותתחיל לעבוד עליו. זה אם אין לך רכב, או אתה חושש לטפל ברכב היומיומי שלך. אם יש לך רכב שאתה מעוניין לטפל בו, קנה את הספרים שרלוונטיים אליו, ותטפל בו על פי הצורך.

בכל מקרה, אם תקבל עצות שיאמרו לך ללכת לעבוד במוסך, שכח מהן. יתנו לך להחליף שם שמנים כל היום, ולנקות את רצפת המוסך. במקרה הטוב, כשכבר יתנו לך לראות עבודת מכונאות אמיתית, יש סיכוי לא רע שתזכה לחזות בעבודה גרועה של מוסך ישראלי אופייני, וחבל מאוד שתלמד לעבוד בצורה כזו.

באתר יש ספרות רק למה שנמכר בארה"ב, דהיינו דגמים גדולים.

בכל החיפושים שלי לא מצאתי בשום מקום מדריך טכני מלא לסיאט איביזה שלי.... עדיין הייתי מת להשיג אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לתקן רכבים במקום שאינו מורשה לכך, אלא תיקון זמני ומשם מיד למוסך אם אפשר בנסיעה וללא סיכון לעוברי הדרך ,הדבר היחיד שמותר הוא החלפת מצבר.

במקרה של נפילת הרכב בשעת תיקון ופציעתו של הנהג אינה מכוסה

כמו כן לא ניתן למוסך לחייב בחשבונית עבור תיקון דרך

החוק מאוד ברור בנושא זה ,וזאת עקב מוסכניקים ניידים אשר בשנות השמונים היו מתקנים רכבים בצד הדרך בכבישים מועדים לפורענות ,כמו עליית הקסטל למשל,ובדרך כלל תיקונים אלו נסתיימו במפח נפש ובנזק גדול הרבה יותר

עליכם לזכור שרוב צוי משרד התחבורה באו לאחר מעשה ולא ההיפך ,למעשה הכל מותר עד שזה הופך לתופעה המסכנת את הציבור

אנסה למצוא סימוכין לכך היום בערב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לינק לאיסור הזה? אני מבין למה אסור לי לטפל רכבי אחרים בלי הסמכה (כמו כל דבר שצריך הסמכה, רופא, עו"ד, רו"ח), אבל למה אסור לי לטפל ברכב שלי? לא זכור לי דבר כזה בלימודי תאוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שלום

כשם שאינך מטפל במערכת החשמל בביתך למעט החלפת נורה ,כנל ברכב ,הבעלות על הרכב אינה מקנה לך שום כיסוי משפטי בתיקון מערכות הרכב בין אם הן בטיחותיות או לא

אתה יכול לרכוש את החלפים ,לבחור מוסך אשר מתאים לתקציבך ,תוכל לבחור שלא לתקן ,כל אלה עומדים לרשותך ועוד.

תיקון הרכב בעצמך הופך אותך פגיע משפטית ,ולמעשה אתה עובר על החוק

עלי להתנצל יש בידי "תנאים מיוחדים לצו הפיקוח על מצרכים ושרותים(מוסכים ומפעלים לרכב) התש"ל 1970"

תנאים מיוחדים והגבלות למוסך נייד

בעל רשיון למוסך נייד -יעסוק בתיקוני רכב מנועי שהתקלקל בדרכים שאינן עירוניות,

במערכות הבאות:

הצתה

דלק

בלמים(אך ורק בכיוונון וניקוז אויר)

קירור

חשמל (למעט טעינה)

ויפעל על פי הנספח המצ"ב והמהווה חלק בלתי נפרד מרשיון המפעל

http://www.nevo.co.il/Law_word/law01/500_085.doc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5176 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...