Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האיוניק 5 נגנבה בצהריים - ויורטה תוך פחות משעה.

discoTD5

פוסטים מומלצים

בתאריך 15.5.2024 בשעה 09:59, רועי5 כתב:

וסקרנות של אחד שנוסע באוטו מזהם עם ריח של בנזין, אני מבין שטסלה למשל חסינה באופן כמעט טוטאלי לגניבות בעוד האיוניק גניבה להפליא, כנראה יותר מהרבה מכוניות אחרות, חשמליות ושאינן. מישהו יודע להסביר איזה מרכיב סודי הכניסו לטסלה ושכחו להוסיף לאיוניק ?

זה תלוי באלגוריתם של היצרן, יש מי שמשקיע ויש מי שפחות.

כתבה מלפני שבועיים על טויוטה:
https://www.calcalist.co.il/local_news/car/article/bkvjskjm0

בכתבה מסופר שהגנבים נכנסים לטויוטה בצורה מאוד קלה יחסית: מתחברים לתקשורת CAN BUS דרך הפנס הראשי, ולאחר שמחשב שהם רוכשים בכמה אלפי שקלים "מפצח" את הקוד, הוא פותח את הדלתות דרך פקודה ומניע אותו - והכל דרך תקשורת CAN BUS.

עכשיו היצרן עושה פיילוט בישראל ובריטניה (מוכת גניבות טויוטה)  וע"י עדכון תוכנה הם משנים את האלגוריתם שפותח את האוטו. מן הסתם לא מספרים מה בדיוק הם משנים שם אבל זה הכיוון (אני כבר יכול לחשוב על כמה כיוונים אבל לא רוצה לפרט בשביל לא לתת רעיונות).

כנראה שהאלגוריתם בטסלה "קצת" יותר חכם.

איציק

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך כאלה מודלים גניבים, בפעם הבאה תשאיר ברכב בקבוק פאנטה אקזוטיק ושקית צ'יטוס שתזריק אליהם קצת חומר פותח סתימות. תשמור ברכב באיזה תא או מתחת למושב ותשים במושב שליד הנהג בכל פעם שאתה יוצא מהרכב. בני דודינו לא יכולים לעמוד בזה, הם ינשנשו ויהיו חייבים לצאת לפתוח את הסתימה המקומית שלהם :)

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • אהבתי 2
  • מצחיק 11
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, אלעדית כתב:

מה האינדיקציה שהדליקה את הנורה האדומה באיתוראן?

אצלי התקשרו פעם כשהרכב הסתובב באזור בעייתי - פלסטיני (בידיעתי), אם זו היתה גניבה זה כבר לא היה עוזר לי...

הפריצה נעשית עם מכשיר מאד יקר שמפצח את תשדורת האלחוטית, "מתחזה" למפתח ומניע את הרכב. מכשיר כזה עולה כ 15000 יורו בכל מני אתרים חשוכים.

מה שהגנבים עושים - מניעים את הרכב עם המכשיר ואז הקוף עולה עליו ונוסע. זה שהחזיק את המכשיר מתרחק ללא הפרעה ברכב עליו הגיעו (כך אם הקוף נתפס, מכשיר הפורץ נשמר אצל הכנופייה). 

בשלב הזה האיניק מרתיע שהוא מונע ללא מפתח בתא הנוסעים, ואיטוראן מקבלים התרעה על רכב ללא מפתח מונע ונוסע.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.5.2024 בשעה 07:26, גור אדם כתב:

הבעיה בפתרון כזה שקרוב לודאי לא תשים אותו כל פעם שאתה חונה לארוחת צהריים או עושה קניות במכולת.

במקרה הטוב תשים אותו כל לילה, או כשאתה בעבודה.

בגל גניבות או כמו במצב של עכשיו שכל נער פלסטיני מהשטחים שחוגג ועושה מה שבא לו באדמתינו ויש לי רכב גניב כמו גימני לנדקרוזר שאר ירקות, אני שם כזה דבר בכל שנייה שאני יוצא מהרכב ואם צריך אני גם ישן בתוכו בלילות.

זה עדיף מאשר לגרד את הגוף מתסכול ועצבים או לא לישון בכלל אחרי שיעקצו לך את הרכב.

(ואז תצטרך להתנייד בתחב"צ שרק בגלל זה אני אשכב על גג הרכב בלילה העיקר לא את הסיוט הזה!)

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיום שבו נולד הkeyless וביתר שאת הרכבים החשמליים, כלי הרכב הם למעשה במצב של allways on שרק ממתין לאות מקודד. 

ככל שהרכב ותיק יותר הקידוד פשוט יותר וכל סורק מחולל קודים יפתח ללא קושי. 

כיום כשהקידוד חסין יותר והשידור כבר לא אנלוגי כמו שלטי כניסה, אלא שידורים דיגיטליים על גבי ערוצים שונים ורמת קידוד גבוהה העסק דורש ציוד מתוחכם יותר ולכן חוליות הגנבים משלבות פורץ ונהג, כאשר בעבר זה היה אותו אחד. הפורץ מכין את הרכב לתנועה וקוף נוהג בו בהמשך. 

כל עוד לא תהיה הצפנה חזקה למנגנון הפתיחה שתדרוש pin כדוגמת טסלה, הגניבה תהיה מהירה .

אני עוד לא רואה פיתוח של מנגנון אוטנטיקציה כמו בטלפוניה סלולרית שיהיה מיושם ברכב. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הלכתי לעבודת מכונאות בטירה, עם בעלים על הכיפאק. הסביר לי שהיום אפשר לגנוב רכבים בקלות ואמר לי לנסות להתניע את הרכב שלי... לא הצלחתי. הוא צחק, לחץ על משהו בכיס ואמר לנסות שוב, ואז הצלחתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, איציק נ. כתב:

כנראה שהאלגוריתם בטסלה "קצת" יותר חכם.

הסיפור בטסלה קצת שונה.
בגדול טסלה מחוברת לענן. אפשר להשתמש בזה כדי לבצע שלל אימותים שאין שום סיכוי לעשות בחומרה שזרוקה בשטח.
החסרון - לא תמיד יש קליטה ואז מה יעשה בעל הרכב? לא יסע? אז אני לא יודע כמה ואיך מנצלים את זה אבל תיאורתית יש פה יכולת שלא קיימת ברכבים אחרים, ואת עניין הקליטה ניתן לפתור כי הרכב לא נוסע במקום ללא קליטה לאורך זמן.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, farkash7 כתב:

הסיפור בטסלה קצת שונה.
בגדול טסלה מחוברת לענן. אפשר להשתמש בזה כדי לבצע שלל אימותים שאין שום סיכוי לעשות בחומרה שזרוקה בשטח.
החסרון - לא תמיד יש קליטה ואז מה יעשה בעל הרכב? לא יסע? אז אני לא יודע כמה ואיך מנצלים את זה אבל תיאורתית יש פה יכולת שלא קיימת ברכבים אחרים, ואת עניין הקליטה ניתן לפתור כי הרכב לא נוסע במקום ללא קליטה לאורך זמן.

אתה לא יכול לתלות את ההתנעה של הרכב בענן בלבד ולכן אין סיכוי שתקלת אינטרנט תמנע ממך שימוש ברכב (או פשוט יותר, חניון תת קרקעי ללא WIFI וללא רשת סלולארית) .

בטוח שיש באלגוריתם אפשרות להניע דרך האמצעים המקובלים בטסלה (טלפון\כרטיס חכם\WHATEVER) אבל לאור הכמות הקטנה מאוד (באופן יחסי) של הגניבות, כנראה שיש שם משהו יותר אפוי.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אתה לא יכול להשבית רכב כי אין קליטה, אבל "אין קליטה" הוא מצב רגעי. כנראה שלא יעבור הרבה זמן עד שתהיה קליטה.
אני לא יודע איזה מנגנון אפשר ליצור כאשר יש חיבור כזה ולוקחים בחשבון מצבים שהרכב יונע ללא קליטה, אבל עדיין יש כאן משהו שלא קיים ברכבים אחרים וכנראה אפשר לנצל.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, topop כתב:

מחפש השלמת הכנסה? 😉

מה אכפת לי גם אם נתפסתי משחררים אותי ואז ככה כל פעם עד שאני אפול על משהו טוב.

על הכוונת: רוביקון, לנדקרוזר, RS7, בקיצור יש עוד כמה נראה במה נתחיל.

לפני 29 דקות, EliC25 כתב:

פעם הלכתי לעבודת מכונאות בטירה, עם בעלים על הכיפאק. הסביר לי שהיום אפשר לגנוב רכבים בקלות ואמר לי לנסות להתניע את הרכב שלי... לא הצלחתי. הוא צחק, לחץ על משהו בכיס ואמר לנסות שוב, ואז הצלחתי.

יש בחור צעיר לימים בכפר דיר קדיס שפותח רכבים עם מברג פס כמו ספיידרמן.

מול הפנים שלי הוא פתח ריינג' חדשה עם מברג פס וחוט ברזל קטן

ברזיל צוחקים עלינו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...