Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נפח שמן גיר בפיג'ו 208 ידנית?

THELAD

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני מתעתד לבצע החלפה של שמן גיר ברכבי. להבנתי, השמן הוא בתקן PSA B71 2310, ולכן האופציות הן או מקורי או השמן הזה של מוטול שעומד בתקן במידה ואצליח להשיג בארץ:

https://www.autostore.co.il/product/שמן-גיר-motul-gear-power-fe-75w/

בקשר לנפח השמן למילוי, באוטו דאטה כתוב שיש למלא 1.9 ליטר עבור מילוי חוזר וכך גם בתיבה הרובוטית:image.thumb.png.9e9b7a6aaabf721260a7405790a281c0.png

ואילו בהיינס כתוב שצריך למלא בין 2.35 ל-2.65 ליטר בגיר הידני, ואילו בתיבה הרובוטית 1.9 ליטר:

image.thumb.png.b80823fe977ec2edc400a55bb2e56ba2.png

למלא לפי הכמות שיצאה זאת אופציה, אך ייתכן שהייתה נזילת שמן עם השנים לכן זאת אופציה שניה.

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם שמן כזה של Mobil, זמין בארץ, השתמשתי בו בשתי החלפות שמן גיר. אין שום הבדל לפני ואחרי ההחלפה. 

https://www.mobil.co.uk/en-gb/product/mobil-gear-oil-fe-75w

לגבי הנפח לא יודע. נתון 1.9 נשמע יותר הגיוני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. זו תיבת הילוכים, לא מנוע. לא חושב שיש פה משמעות כה גבוהה לתקן מיוחד של פיג'ו, אפשר להסתפק בכל GL-4 עם סמיכות מתאימה - ולכן זה מה שמופיע באוטודאטה. כמובן שאם המחירים דומים, אין סיבה לא ללכת על אחד עם תקן, אבל אם יש פער גדול - הייתי שוקל לוותר.

ב. מניסיוני המועט בהחלפות שמן גיר (ודיפרנציאל), המילוי מתבצע עד שהשמן מגיע פשוט לחור המילוי (או שאומרים בהוראות כמה מ"מ/ס"מ מתחת לחור המפלס אמור להיות). הייתי מנסה להשיג הוראות רשמיות של פיג'ו. היינס זה נחמד אבל לא הכי מדויק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיר של הפיג'ו לצערי אין פתח מילוי בחלק התחתון של הגיר, ממלאים את השמן מלמעלה דרך הפלאג שמופיע בשרטוט, לכן גם אין שום דרך לדעת אם הגיר מלא או לא. בכל מקרה אמדוד כמה שמן יצא גם כדי לשלול את האופציה לנזילה.

בכל אתרי oil selectors למיניהם של היצרניות הגדולות, נפח השמן המצויין הוא 1.9 ליטר, לכן אלך עם הנתון הזה.

מניח שאוטודאטה וכל יצרניות השמן צודקות, ולא היינס במקרה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי - תמיד המילוי הוא דרך חור שנמצא בחלק העליון. או שכוונתך שבגיר הזה החור נמצא הרבה מעל המפלס? האם יש הוראות כיצד למדוד את מפלס השמן בגיר?

ושאלה נוספת - האם יש לך סיבה לחשוב שהייתה נזילת שמן? סימנים על הגיר, וכד'? כי כאמור, גיר זה לא מנוע, נזילות מגיר זה לא דבר נפוץ. ככה שאם אין משהו מיוחד שמצביע על נזילה, לא הייתי מניח מראש שהייתה אחת כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Chrono, תסתכל באיור שהעלתי היכן פתח המילוי, הוא הרבה מעבר למפלס. לגבי הוראות למדידת מפלס השמן: למיטב ידעתי הדרך היחידה היא לרוקן ולבדוק את כמות השמן בגיר. ייתכן שישנה עוד דרך שלא מוכרת לי, ואם כן, אשמח שחכמי הפורום יאירו את עיניי.

לגבי נזילה: אין לי שום סיבות לחשוב שהייתה נזילה, אבל אני אוהב לישון בשקט בלילה ומתכנן להחזיק את הרכב עוד כמה שנים, לכן אם על הדרך אני יכול לבדוק האם הייתה נזילה כלשהי, אעשה זאת. זה לא דורש ממני דבר חוץ מלמדוד כמה שמן יצא מהגיר.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...