Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חובת משקפיים בדרגות רשיון שונות

Eily
שימו לב! השרשור הזה בן 182 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה מאוד ספציפית:

יש לי משקפיים עם מספר די נמוך ויציב לאורך שנים שכולל גם צילינדר במידה קטנה. 

לרוב אני רואה היטב ללא משקפיים בחיי היום יום. כן נעזר במשקפיים למסכי מחשב, ומקפיד מאוד להרכיב משקפיים בנהיגת לילה (גם בהמלצת האופטומטריסט).

אני חושב לשדרג את הרישיון לדרגות כגון c1 ו/או A מה שדורש חדות ראייה גבוהה יותר בכל עין בנפרד.

אחת העיניים שלי רואה מצוין, בשנייה המספר מעט פחות נמוך.

האם אהיה חייב להרכיב משקפיים בכל דרגות הרשיון?

האם משפיע על כיסוי ביטוחי?

(הכוונה לנהיגה ברכב רגיל b למשל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא זוכר את הפרטים והמסמך לא לפני כעת, אבל יש דרישות בריאות שונות ל"רכב פרטי" ול"רכב מקצועי" או משהו דומה, שהרבה יותר גבוהות. לרכב,פרטי מספיקה ראיה 6/12 בעין אחת, למקצועי יש דרישה לשתי העיניים. אולי בהמשך הערב אמצא את המסמך.

עריכה: המסמך קרוי "תקנים להתאמה רפואית לנהיגה" - יש לי בעייה לקשר אותו, אז הורד אותו עצמאית. הדרישות בתחום הראיה מהוות את הסעיף הראשון אחרי כל ההקדמות.

בסופו של דבר תדרש לבדיקת ראיה חדשה וכיוון שמדובר ברישיון אחד תדרש לעמוד בתנאים הדרושים לדרגה הגבוהה ביותר.

וכמה הערות:

1. זה שאתה חושב שאתה רואה טוב לא אומר שהראיה שלך מספקת. כאן נדרשת בדיקה אובייקטיבית.

2. רישיון בדרגות A ו-B מחודש מסוף תקופת נהג חדש עד גיל 70. רישיונות בדרגה C ומעלה ל-10 שנים, תדרש לבדיקות רפואיות מגיל יותר מוקדם (אאל"ט 60), וגם דיווחים שעוברים למשרד הרישוי עשויים לגרור יותר בדיקות מרב"ד, לעתים עד כדי צורך בוויתור על דרגות. זה לא צריך למנוע ממך את הרישיון אם הוא חשוב,לך, אבל עליך להיות מודע לכך.

3. טיב הראיה משתנה עם השנים, כדאי להיות ערני. מסביבות גיל 40 חשובה בדיקה שנתית על ידי רופא עיניים.

4. נושא השימוש,במחשב שונה מהותית מנהיגה, מדובר בטווחי ראיה שונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היום רשום לך היום  ברישון נהיגה, שצריך משקפיים, אז... צריך משקפיים (למיטב ידיעתי). איני מכיר סוגי רשיונות נהיגה, ש"נותנים" לך הנחה על זה (אבל אולי אני טועה).

להפטר מסעיף המשקפיים ברישיון ולשפר הראייה,  צריך כנראה פרוצדורה מיוחדת (כמו ניתוח למשל) ולבטח שגם אישור רפואי כלשהו.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרישות חדות ראייה לפי תקנות התעבורה. הוספתי בסוגריים הסבר על איזו דרגת רישיון מדובר :

חדות הראיה תק' (מס' 3) תשנ"ד-1994

198. (א)  בדיקת חדות הראיה תיעשה בכל עין בנפרד ותימדד לפי שיטת סנלן  (Snellen) כאשר על הנבדק לזהות לפחות 4 ספרות מתוך 5.

(ב)  חדות הראיה לא תהיה גרועה –

(1)   מ-6/12 בעין אחת לפחות, לגבי מבקש רשיון נהיגה לפי תקנות 176, 177, 179 ו-180 ( רישיון נהיגה דרגות A2,  A1, 1, B)

(2)   מ-6/12 בכל אחת משתי העיניים, לגבי מבקש רשיון נהיגה לפי תקנות 178 (דרגה A) ו-181 עד 185 (דרגות C1, C, C+E, D3, D2, D1, D), או לגבי מבקש היתר לפי תקנות 84(ה) ו-190 (הסעת נוסעים, רכב בטחון, רכב חילוץ).

רק לציין כי ישנן דרישות נוספות אותן לא ציינתי (שדה ראייה,  מגבלות ראייה שונות) ->תקנות מ-199 עד 201.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני ליד המחשב, אז הנה הקישור להנחיות של המרב"ד. להוריד למחשב ולשמור יחד עם תקנות התעבורה והחנ"א (רק לשים לב לכך שהחנ"א מתעדכן לעיתים מזומנות).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרישות ידועות, הבדיקות שלי עדכניות ולא מחייבות משקפיים לa1 וb (אותן דרישות) וכן מחייבות משקפיים לa ולc1. 

לגבי בדיקות גיל 60 לא ידעתי.

ותודה לכולם על ריכוז המידע, גם אני לא מול מחשב, אבל עברתי כבר על אתר משרד הרישוי.

בכל אופן, השאלה שלי היא:

האם ניתן להפריד דרישות למשקפיים לדרגות השונות? (להבנתי לא, ותהיה לכך השלכה בעיקר בכיסוי הביטוחי ברכב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Eily כתב:

האם ניתן להפריד דרישות למשקפיים לדרגות השונות? 

מתייחסים לדרישות הראייה המחמירות בהתאם לדרגות רישיון הנהיגה שיש לך. אין פיצול דרישות ברישיון נהיגה.

מאחר ואינני בטוח כי הניסוח מובן, אוסיף 2 דוגמאות :

1. אם יש לך רישיון נהיגה דרגה B - הולכים לפי דרישות ראייה לדרגה זאת.

2. אם יש לך רישיון דרגה B, ואתה מוסיף דרגת רישיון עם דרישות מחמירות יותר (למשל דרגה C1) - אז הולכים לפי הדרישות המחמירות יותר.

אם בעקבות הוספת דרגת רישיון נהיגה מוסיפים לך דרישה להרכבת משקפיים/ עדשות מגע - אז זה רלוונטי ומחייב לכל רכב שאתה נוהג בו/ בכל פעם שאתה נוהג ברכב.

דרך אגב, מה הקשר לכיסוי ביטוחי ?

עריכה אחרונה על ידי guya72
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Eily כתב:

שאלה מאוד ספציפית:

יש לי משקפיים עם מספר די נמוך ויציב לאורך שנים שכולל גם צילינדר במידה קטנה. 

לרוב אני רואה היטב ללא משקפיים בחיי היום יום. כן נעזר במשקפיים למסכי מחשב, ומקפיד מאוד להרכיב משקפיים בנהיגת לילה (גם בהמלצת האופטומטריסט).

אני חושב לשדרג את הרישיון לדרגות כגון c1 ו/או A מה שדורש חדות ראייה גבוהה יותר בכל עין בנפרד.

אחת העיניים שלי רואה מצוין, בשנייה המספר מעט פחות נמוך.

האם אהיה חייב להרכיב משקפיים בכל דרגות הרשיון?

האם משפיע על כיסוי ביטוחי?

(הכוונה לנהיגה ברכב רגיל b למשל)

לדעתי זה ישפיע על הכל.
פשוט שיהיה איתך באוטו משקפיים ספייר ואם עוצר אותך שוטר תגיד שאתה עם עדשות מגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, 

אכן כפי שחשבתי.

בכיסוי ביטוחי - הכוונה שאצטרך לנהוג עם משקפיים תמיד גם ביום, אחרת אני לא עומד במגבלות הרשיון וזה שקול לנהיגה ללא רשיון. אז אין כיסוי ביטוחי. זאת הייתה הכוונה שלי.

עד היום לא הרכבתי משקפי שמש אופטיקאיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Eily כתב:

אחרת אני לא עומד במגבלות הרשיון וזה שקול לנהיגה ללא רשיון. אז אין כיסוי ביטוחי. זאת הייתה הכוונה שלי.

ממש לא. זה כמו נהיגה ללא חגורה - ברירת דוח. יש כיסוי ביטוחי.

בשונה, לדוגמא, מנהיגה ללא מלווה לנהג צעיר חדש.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 182 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...