Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משפט שאני שומע כל היום - "אין מה לעשות הכל התייקר - אז גם אצלי"

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בבקשה חבר:

932_he-IL_b1_558408884.jpg (800×600)

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:

בבקשה חבר:

932_he-IL_b1_558408884.jpg (800×600)

כבר כמעט ואין היום מרצדסים, הכל זה yutong וgolden dragon

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, vadim6385 כתב:

כבר כמעט ואין היום מרצדסים, הכל זה yutong וgolden dragon

ניסית בקו לביטוח לאומי?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה אוטובוס בין עירוני. לא מגיע לביטוח לאומי. רק אוטובוסים עירוניים וכולם היום כמעט סיניים.

אבל יש באבל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, David32 כתב:

ניסית בקו לביטוח לאומי?

לא, ביטוח לאומי זה מרחק הליכה מהבית שלי.

העבודה זה יותר רחוק, צריך אוטו.

ז"א אם אלך לביטוח לאומי, במקום לעבודה, כבר חסכתי.

לפני 42 דקות, SlowRide כתב:

אבל יש באבל.

אין לי כסף לגור במקומות שיש בהם באבל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Night Driver כתב:

אין סיכוי שימצאו.

זה היום שכר של עובד כללי.

זה אפילו לא שכר של עובד כללי. היום אם תילך ללשכת התעסוקה פחות מ 40 שקל לשעה אין דבר כזה בכלל עבודה במפעל, בתור מפעיל מכונה. פחות מ 45 שקל לשעה אין.

לפני 13 שעות, פריג'י כתב:

קראתי לפני כמה זמן מודעת דרושים למהנדס.

דרישות מפה ועד הונלולו.

רשימת יתרונות - עד אנטרקטיקה.

כלומר מנסים לגייס סניור/מאסטר.

שכר: 11 אלף. 

לא מאמין שיקבלו קורות חיים בכלל למודעה הזו בשוק של היום.

אני מחפש עכשיו עבודה כמכונאי אחזקה. אתה יודע איזה דרישות יש שם? 
כל הדרישות שיש ממהנדס שציינת שזה מפה ועד הצהריים. תכפיל ב 2 פלוס אתה חייב לא רק לדעת תאוריה אלה גם ליישם את זה בפועל. פלוס אתה צריך לעבוד עם הידיים.
אני בתור בן אדם אוטודידקט אני מסתכל על כל זה,  מסתכל על האלפי שעות שהשקעתי בללמוד את כל זה, לעשות עם היידים, לטעות, לחזור ולתקן... מבין שכל מה שהם רוצים עולה כסף... ובסוף מציעים לך 9500 ברוטו מזה אתה מוציא 2500 שקל רכב (שאתה חייב בשביל העבודה) ובנטו נישאר לך 7500 והוא יושב מולך ואומר לך "זה נשמע לי כמו שכר הוגן" זה מה שקורה היום בשוק הזה.
 מקרה אמיתי לחלוטין. הגעתי לראיון עבודה לפני כמה חודשים לתפקיד מאוד מעניין (באמת מעניין)
לחברה שמוכרת מדפסות תלת מימד, סורקים תלת מימד, מחרטות, מכונות CNC. רובוטים לריתוך.
 דרישות בקילומטרים
 ידע ברוורס אינג'נירינג, עבודה בסוליד, ידע בחשמל בקרים, הבנה בעיבוד שבבי (חלק מהעבודה זה לדעת להתאים את המכונה לצרכים של הלקוח ואת כל הכלים הנלווים)
פלוס ידע ב EDM, פלוס ידע בכלי חיתוך וחומרים. 
 בנוסף לזה להכיר את תחום ההדפסות תלת מימד, הכרה של פסי ייצור אוטומטיים ואוטומציה
וכל זה משרה גלובלית, ותמורת 7500₪
אמרתי לו תודה רבה. הסברתי לו שמה שהוא מציע לי מספיק לי בשביל לשלם שכר דירה, גן לילד, וחצי ארנונה, הסתובבתי והלכתי.

לפני 13 שעות, vadim6385 כתב:

ימצאו ימצאו.

זה יהיה בטח חייל משוחרר, עולה חדש שברח ממלחמה באוקראינה, או סתם מישהו נואש לעבודה, ולא יודע מה הוא שווה.

הוא כנראה יברח להם אחרי חודשיים, אבל זה כבר סיפור אחר.

תתפלא, אבל העולים החדשים שברחו מהמלחמה מאוקראינה כבר לא טיפשים כמו שהיו ההורים שלי איי שם בסוף שנות ה 90... כבר אף אחד לא קופת על כל עבודה בשביל שכר מינימום. יש להם דרישות ולא מעט... הם כבר מבינים מי נגד מי. זה דור אחר לחלוטין.

לפני 12 שעות, ברווז כתב:

BIG WHITE,

לפני זמן מה עברתי ראיון למשרת מנהל מחסן.

המשרה היא ניהול של כל תחום המחסן, הרבה רכש, והכל כולל גם הרבה עבודה פיזית- "הכל כלול" כמו שאומרים. 

כל הטוב הזה בתמורה ל-32 ש"ח לשעה.

בעל העסק הסכים להתגמש קצת איתי ל-33 (אחרי 3 חודשים) כשהבין שזה לא ריאלי בעליל.

אין לי כבר מה להגיד.

יש אמרה שאני מאד אוהב באנגלית:

Ep.3 T.2 - If you pay peanuts… - R100X (podcast) | Listen Notes

אני נחשפתי בשנה פלוס האחרונות לדברים שאני יכול להגדיר רק כניסיון להנדסת תודעת ההמונים, כאשר חדשות לבקרים יש כתבות על "מחסור בשוק ב(הכנס כמות) של עובדים ב(הכנס תחום), וגם כשמציעים תנאים ושכר טובים לא באים".

מעניין. 

מעניין, כי לא ראיתי מקומות שמגדילים את השכר המוצע לעובדים.

מעניין, כי לא ראיתי תנאים יותר טובים בתחומים שחסרים למשק ושמפורסמים בחדשות ע"י יד נעלמה שמשלמת על הפרסום הזה.

מעניין, כי הפרסום הזה הגיע בזמן שהאבטלה מתחילה לדעוך ממילא.

מעניין, כי הפרסום הזה מדבר (גם) על תחומים שבהם תחלופת העובדים לרוב גבוהה גם ככה. 

מעניין, שעכשיו כשהאבטלה יחסית נמוכה מאד, כמעט לא שומעים פרסומים שכאלו. 

קצת גלשתי... סליחה על החפירה.

לא חסר אף אחד בשוק, לא בעלי מקצוע ולא רתכים ולא נגרים.

קורונה הייתה הזדמנות מצויינת לאנשים כמוני ( אבל לא בניהם לצערי) אנשים יצאו לחלת ישבו בבית לקחו קורסים כי היה הרבה זמן חופשי והרבה אנשים לא חזרו למפעלים למקומות העבודה שלהם
 יש לי כמה חברים כאלה בקורונה ניצלו את הזמן והחלת. עשו קורסים  של פול סטאק ו DEVOPS... ישבו בבית חרשו כמו שצריך. ואחרי שנה התחילו לעבוד בתחום. ולא חושבים בכלל על לחזור למפעלים.
 אני מקנא בהם. כי לא הייתה לי הזדמנות כזאת לשבת בבית, אחרת זה בדיוק מה שהייתי עושה...

• מבאס 1

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה אומר שזה מה שהחית עושה, אתה רואה את עצמך יושב כל יום כל היום במשרד במשך שנים?

לפי התחומים שהתפתחת בהם עד היום נראה לי שהיית נחנק אחרי שבועיים.

אני מסתכל על עצמי ויודע שאין מצב שאני מוותר על החלק של ה hands on בעבודה ונשאר שפוי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Night Driver כתב:

לפני שאתה אומר שזה מה שהחית עושה, אתה רואה את עצמך יושב כל יום כל היום במשרד במשך שנים?

לפי התחומים שהתפתחת בהם עד היום נראה לי שהיית נחנק אחרי שבועיים.

אני מסתכל על עצמי ויודע שאין מצב שאני מוותר על החלק של ה hands on בעבודה ונשאר שפוי.

קל.
בשישי שבת הייתי יושב מול מחשב לפחות 12 שעות...
מעבר לזה, שעבודה בשבילי זה לא מטרה, זה אמצעי.
ויש לי גם חברים כאלה, הם מתכנתים בחברות גדולות. ואתה יודע מה הם עושים בשישי שבת? שמים בגדי עבודה והולכים לתקן את הג'יפים השבורים שלהם מכל הכיוונים. לתקן חלודות לרתך ולחתוך עם דיסק מהבוקר עד הערב. ובסופש אחרי זה, הוא מניע את כל ה 4.3 ליטר שלו עם 6 צילינדר אינליין ונוסע לאילת, כי הוא יכול וכי בא לו. ומה אכפת לו שהדלק יעלה אלף שקל לשם ואלף שקל חזור.
 ביום ביום הוא יושב במשרד, בסוף החודש מטפטף לו 20+ אלף שקל לחשבון ובזמנו החופשי הוא מתעסק ב HANDS ON
בשבילינו עבודה זה אמצעי ולא המטרה, בשביל בת הזוג שלי עבודה זה המטרה ולא האמצעי.

• אהבתי 1

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב גם לדעת שלא כל מהנדס, איש devops או דומיהם יושבים כל היום מול מחשב. גם בהייטקס יש עבודות עם hands on. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Devops זה שרברב.  אינסטלטור שלא עובד עם מקיטה.  קפיש ?

יש pipeline (צנרת בעיברית) וצריך לחבר אותו ל source (ביב שופכין בעברית)

עריכה אחרונה על ידי save
  • מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Night Driver כתב:

קודם שנדע בכלל מה זה DEVOPS ושאר המילים שאתם ממציאים.

ממליץ על גוגל!

אותו אתה מכיר או נבקש מספריאל שיבדוק במילון?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...