Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות מקרה אלדד פרי - איך ייתכן שאתה חייב 300 מיליון ונוסע במרצדס וחי בוילה מפוארת?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ככה זה. אתה לא מבין בכינוס נכסים. יש חברה ויש אדם.

תשמעו, זה משהו שקצת צורם לי כל פעם מחדש. כנראה שלא רק לי.

הרבה מאוד אנשים עשירים מפסידים את הונם ונשארים עם חובות עתק.

אבל איכשהו נראה שרמת החיים שלהם לא יורדת לכזאת של אחד שמרוויח דמי אבטלה מביטוח לאומי.

עכשיו, אלדד פרי לא פשט רגל אתמול ובכל זאת המשיך להתגורר בבית של 6.5 מיליון בשכונה הכי יוקרתית ברחובות ואחת הנחשבות באיזור.

נסע בגיפ של מרצדס. שזה כלעצמו ממש לתקוע אצבע בעין של כל מי שהפסיד את כל מה שהיה לו.

אז מה הקטע. מה אני מפספס פה. "צדק זה רק כוכב?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פספסת. אלו חוקי המשחק. 

הרבה אנשים בטופ הכלכלי שם לא בגלל שכר גבוה אלא נכסים. אף אחד לא מחזיק את הכסף בבלטות/פיקדונות.

• רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Nakamichi כתב:

כן. אבל הוא כבר לא בטופ הכלכלי. 

אז... שמישהו ייקח לו את זה. לא?

חחחחחח תראה את זה

עריכה אחרונה על ידי Electron
  • אהבתי 3

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, yuvk כתב:

מעניין שזה הסריח מההתחלה. 

נזכרתי בשרשור הזה:

כמו הרבה דברים שמפרסמים בצורה אגרסיבית בכל מקום אפשרי ומערבים סלבס שיגידו שהם קנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Nakamichi כתב:

ככה זה. אתה לא מבין בכינוס נכסים. יש חברה ויש אדם.

תשמעו, זה משהו שקצת צורם לי כל פעם מחדש. כנראה שלא רק לי.

הרבה מאוד אנשים עשירים מפסידים את הונם ונשארים עם חובות עתק.

אבל איכשהו נראה שרמת החיים שלהם לא יורדת לכזאת של אחד שמרוויח דמי אבטלה מביטוח לאומי.

עכשיו, אלדד פרי לא פשט רגל אתמול ובכל זאת המשיך להתגורר בבית של 6.5 מיליון בשכונה הכי יוקרתית ברחובות ואחת הנחשבות באיזור.

נסע בגיפ של מרצדס. שזה כלעצמו ממש לתקוע אצבע בעין של כל מי שהפסיד את כל מה שהיה לו.

אז מה הקטע. מה אני מפספס פה. "צדק זה רק כוכב?"

באיזה שכונה הוילה שלו? 

להבנתי היא כן הייתה מוצעת למכירה. 

עריכה אחרונה על ידי iluxxxa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Nakamichi כתב:

אלה שהפסידו כספים בגללו כנראה תקעו לו כדור מה שנקרא עין תחת עין.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה דרכים חוקיות להסתיר כסף. למשל, לרשום על שם קרובי משפחה.

האנשים האלו גם יודעים שברגע שנעלם הווסאח, הלך הסיכוי לצאת מזה.

לגבי מה שקרוי ״הרמת מסך״, כלומר, לחייב אדם בחובות של חברה בע״מ, זה אפשרי במקרה וההתנהלות האישית היתה מעורבבת בהתנהלות של החברה באופן לא חוקי, אבל זה הליך משפטי לא טריוויאלי. בגדול, העיקרון של הפרדה בין נכסי האדם הפרטי לנכסי החברה הוא אבן בסיס בכלכלה.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לצורך העניין האיש קיבל כסף מלקוחות,הציג את זה כרווחים שגלגל לחשבון הפרטי.

קנה וילות רכבים וכו' ובסוף החובות הם מול החברה?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

״איש״ לא מחליט אם כספים נרשמים בחברה כרווחים או לא. יש כללים חשבונאים.

גם לא מגלגלים רווחים, יש דרכים מקובלות להוציא הון מחברה. זה יכול להיות שכר, תנאי העסקה, דיבידנד, החזר הלוואת בעלים, ועוד.

כשבעיתון רושמים ״חובות״, זה גם אומר מעט מאוד. חובות זה כספים שאתה חייב לשלם ולא שילמת.

מהצד השני של המאזן יש נכסים. אם אתה חייב 300 מיליון שקל, אבל יש לחברה נכסים ב-500 מיליון, אבל שאינם ניתנים למימוש מיידי ו/או שדורשים עוד השקעה לפני שיניבו תמורה, החברה בפשיטת רגל.

כלומר, פשיטת רגל היא חוסר היכולת לשלם התחייבויות עכשוויות. זה לא (בהכרח) מצב בו סה״כ הנכסים של החברה קטן מסה״כ ההתחייבויות.

• אהבתי 3

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכרתי בעבר בנאדם שלא היה לו אשראי ולא יכל לצאת מהארץ

ונהג על רכבי יוקרה חדשים וגר בוילה מפוארת

הכל עניין של משחק עם החברות שהוא מחזיק, מי שרשום עליהם, מי שרשום על הנכסים וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

בגדול, העיקרון של הפרדה בין נכסי האדם הפרטי לנכסי החברה הוא אבן בסיס בכלכלה.

אוקי. אבל למה העיקרון הזה טוב לנו?

ברור לי למה זה טוב לאנשים כמו פישמן מהסרטון. 

אבל לרוב האוכלוסיה זה לא טוב.

האם זה בגלל הטענה שאחרת אנשים כמו פישמן יפחדו לפתוח חברות ולסכן את עצמם ולכן יסתפקו בעבודה רגילה כמו של כולנו והמשק יקרוס בעקבות זה?

ואם זה לא טוב לנו, אז למה בעצם לא להפסיק את זה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, falou כתב:

״איש״ לא מחליט אם כספים נרשמים בחברה כרווחים או לא. יש כללים חשבונאים.

גם לא מגלגלים רווחים, יש דרכים מקובלות להוציא הון מחברה. זה יכול להיות שכר, תנאי העסקה, דיבידנד, החזר הלוואת בעלים, ועוד.

בוא נניח שהבן אדם משך כספים כשכר/רווח/דיבידנד או כל דרך אחרת על חשבון התחייבויות עתידיות.

למה זה תקין?

לפני 48 דקות, falou כתב:

כשבעיתון רושמים ״חובות״, זה גם אומר מעט מאוד. חובות זה כספים שאתה חייב לשלם ולא שילמת.

מהצד השני של המאזן יש נכסים. אם אתה חייב 300 מיליון שקל, אבל יש לחברה נכסים ב-500 מיליון, אבל שאינם ניתנים למימוש מיידי ו/או שדורשים עוד השקעה לפני שיניבו תמורה, החברה בפשיטת רגל.

כלומר, פשיטת רגל היא חוסר היכולת לשלם התחייבויות עכשוויות. זה לא (בהכרח) מצב בו סה״כ הנכסים של החברה קטן מסה״כ ההתחייבויות.

אני נוטה להאמין שאם המצב היה כזה הוא לא היה מגיע לכותרות כקריסה ודברים היו נסגרים בשקט.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...