Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידוש מלאי חומרים, אחרי קניית רכב חדש

שימו לב! השרשור הזה בן 1034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כ 5 שנים רכשתי מוצרים שונים לניקוי הרכב, חשבתי לקנות את אותם המוצרים אבל בקריאה בפורום קצת התבלבלתי מכמות האופציות, כיום רכשתי טסלה חדשה, יש לציין שמדובר בסטודנט עצלן, רוב הסיכויים שלעולם לא איישם אוטם צבע או  אשקיע שעות בניקוי הרכב, אני מעוניין לעשות את המינימום הנדרש (להבנתי אפילו זה יהיה  עדיף ממכוני שטיפה), השתמשתי בעבר בשמפו MaxiSuds II בשיטת 2 הדליים, הרגיש לי קצת חלש לפעמים (יש לציין שהשטיפה תהיה פעם בשבועיים-חודש), חשבתי על Citrus הבנתי שהוא מוריד הגנות, אבל אם אין כאלה זה משנה?  שמעתי גם על V07 אבל לא יודע עד כמה הוא חזק, בפועל אני צריך שמפו חזק למישהו שלא מנקה באופן שבועי את הרכב.

1. חשבתי לרכוש גרניק כדי לקצר ולהקל על השטיפה, האם גרניק באמת יעזור לחסוך זמן ואנרגיה  בניקוי הרכב? במידה וכן חשבתי לקנות K4 COMPACT עם מקציף,  במקרה  כזה צריך לקנות HONEWDEW או שיש שמפו שמתאים גם לשטיפה בדלי וגם להקצפה?

2. כיום יש לי חומר לג'אטים של סונקס + בקבוק IRONX סגור, נראה לי שמספיק. בנוסף יש לי BSD QD סגור שכנראה שאשתמש בו מדי פעם אחרי השטיפה (לא תמיד)

3.חשבתי לקנות CARPRO PERL לפלסטיקה פנימית+צמיגים  או ENDURANCE, יש המלצות? בנוסף יש לי חומר להגנה לעור של סונקס שאף פעם לא השתמשתי בו, חשבתי ליישם כשהרכב חדש.

4. לפנים הרכב יש חומר מומלץ שיתן אולי גם ניקוי וגם הגנה במידה ומטלית עם מים לא מספיקה? 

5.חשבתי על לקנות כפפת מקירופייבר רגילה של CG לשטיפה חיצונית ב 60 שקלים כי הנוכחית בלויה, מגבת UBER אדומה שיש לי כבר 5 שנים אולי צריכה שדרוג, אשמח ללינק, בנוסף אשמח ללינק למטליות איכותיות

6.חשבתי להסב את הכפפה הישנה של הרכב לג'אנטים, האם צריך מברשת יעודית?

דבר נוסף, איך מומלץ להסיר לשלשת ללא ששטיפת הרכב? הבנתי שיש חומר בשם ONR שמערבבים עם מים בשפריצר ומנגבים?

אשמח לדעת אם אכן גרניק+מקציף יחסוך לי זמן ואנרגיה, ולקבל המלצה לתחזוקה מינימלית כדי לפחות לפגוע כמה שפחות ברכב , מודע לכך שחפרתי, התייחסות לחלק מהסעיפים גם תהיה מבורכת

עריכה אחרונה על ידי EuorpeDrop
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש.

אתה מזכיר שאין לך זמן, מחפש סבונים חזקים וגרניק וחומרים לניקוי ״יבש״ וכו׳. למה שלא תיישם ציפוי קרמי מלכתחילה? זה ממש יקל עליך בעניין השטיפה ויגן ממפגעי מזג אוויר.

זה לא בקטע של להיכנס לך לכיס חלילה, אלא מתוך הנחה שאם קנית רכב חדש אולי תוכל להרשות את זה לעצמך. הציפוי יקר ודורש חומרים מתאימים בשטיפה.

אם לא ואתה מוכן להשקיע כמה שעות כל כמה חודשים אז אוטם צבע זה מספיק. 

1. תלוי. אם האוטו בסה״כ עם טיפה אבק, גרניק זה אוברקיל ויכול לבזבז לך זמן. אם אתה מחפש לשטוף בפרקי זמן ארוכים גרניק יכול להקל מאוד.

3. PERL מתאים גם לפנים וגם לחוץ, יש עליו המון הסבר (במיוחד של יוגב) בפורום, תראה אם זה מתאים לך. אישית אני משתמש לצמיגים בendurance ומאוד מרוצה.

למרוח חומר להגנה על העור זה תמיד רעיון טוב.

4. רוב החומרים לפנים מתאימים לניקוי + הגנה, במיוחד אם מדובר בלכלוך שיורד עם מטלית.

בכלל, ניקוי זה פחות בעיה כי לרוב מדובר בסתם אבק. אתה יכול לקנות apc או אפילו להעביר מטלית רטובה.
אישית אני משתמש ב natural shine protectant של מגווירס, אבל יש עוד המון אופציות.
6. לא צריך מברשת, תסב וזה מספיק. אם הגאנטים שלך צפופים אז אולי תשקול מברשת.

לגבי הלשלשת, נכון בעיקרון. אפשר גם להשתמש בשמפו לרכב ומים בדילול נמוך.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Adani כתב:

קודם כל תתחדש.

אתה מזכיר שאין לך זמן, מחפש סבונים חזקים וגרניק וחומרים לניקוי ״יבש״ וכו׳. למה שלא תיישם ציפוי קרמי מלכתחילה? זה ממש יקל עליך בעניין השטיפה ויגן ממפגעי מזג אוויר.

זה לא בקטע של להיכנס לך לכיס חלילה, אלא מתוך הנחה שאם קנית רכב חדש אולי תוכל להרשות את זה לעצמך. הציפוי יקר ודורש חומרים מתאימים בשטיפה.

אם לא ואתה מוכן להשקיע כמה שעות כל כמה חודשים אז אוטם צבע זה מספיק. 

1. תלוי. אם האוטו בסה״כ עם טיפה אבק, גרניק זה אוברקיל ויכול לבזבז לך זמן. אם אתה מחפש לשטוף בפרקי זמן ארוכים גרניק יכול להקל מאוד.

3. PERL מתאים גם לפנים וגם לחוץ, יש עליו המון הסבר (במיוחד של יוגב) בפורום, תראה אם זה מתאים לך. אישית אני משתמש לצמיגים בendurance ומאוד מרוצה.

למרוח חומר להגנה על העור זה תמיד רעיון טוב.

4. רוב החומרים לפנים מתאימים לניקוי + הגנה, במיוחד אם מדובר בלכלוך שיורד עם מטלית.

בכלל, ניקוי זה פחות בעיה כי לרוב מדובר בסתם אבק. אתה יכול לקנות apc או אפילו להעביר מטלית רטובה.
אישית אני משתמש ב natural shine protectant של מגווירס, אבל יש עוד המון אופציות.
6. לא צריך מברשת, תסב וזה מספיק. אם הגאנטים שלך צפופים אז אולי תשקול מברשת.

לגבי הלשלשת, נכון בעיקרון. אפשר גם להשתמש בשמפו לרכב ומים בדילול נמוך.

תודה רבה, הפחד שלי מציפוי נאנו הוא ששמעתי שבמידה ויש תיקון צבע (הרכב לבן פנינה) עם ננו אי אפשר להגיע לאותו הגוון של צבע,(לצערי אני בטוח שהרכב יקבל מכות ושפשופים במהרה מחניות) בנוסף האם נאנו מחזיק כמה שנים? האמת  שקיבלתי את הרושם שיותר מדי הגנה הוא לא נותן.

במידה וכן אחליט על ננו, אצטרך שמפו אחר? (לא CITRUS?)

בנוגע לשטיפה, מדובר על פרקי זמן ארוכים לרכב  שחונה בחניה לא מקורה 24 שעות, יש חיבור מים  וחשמל זמין, במקרה כזה גרניק עם מקציף בעצם מפחית את העבודה משמעותית לא?

3. זרקתי את PERL כדוגמא, שמעתי גם על VRP, לא יודע אם כדאי

בנוסף, יש שפריצרים שמומלץ לקנות כדי לדלל בהם חומרי ניקוי לרכב? צריך גם דלי שמתאים ל GRITGUARD של 26 סמ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם משתמש בRESET, השמפו הכי טוב שקיים, גם אישית אני מרגיש ככה אחרי המון ניסיונות עם חברות אחרות וגם לפי המון ביקורות ביוטיוב.

לגבי שמפו מקפיץ, יש גם לCARPRO שמפו במיוחד בשביל זה

https://www.nanocar.co.il/product-page/שמפו-ללכלוך-קשה-lift-prewash

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Krip כתב:

אני גם משתמש בRESET, השמפו הכי טוב שקיים, גם אישית אני מרגיש ככה אחרי המון ניסיונות עם חברות אחרות וגם לפי המון ביקורות ביוטיוב.

לגבי שמפו מקפיץ, יש גם לCARPRO שמפו במיוחד בשביל זה

https://www.nanocar.co.il/product-page/שמפו-ללכלוך-קשה-lift-prewash

זה יהיה בסדר לחטוא ולהשתמש בשמפו המקציף בגרניק, להעביר כפפה, ולא לשטוף אחר כך עם ריסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.5.2021 בשעה 17:22, EuorpeDrop כתב:

תודה רבה, הפחד שלי מציפוי נאנו הוא ששמעתי שבמידה ויש תיקון צבע (הרכב לבן פנינה) עם ננו אי אפשר להגיע לאותו הגוון של צבע,(לצערי אני בטוח שהרכב יקבל מכות ושפשופים במהרה מחניות) בנוסף האם נאנו מחזיק כמה שנים? האמת  שקיבלתי את הרושם שיותר מדי הגנה הוא לא נותן.

במידה וכן אחליט על ננו, אצטרך שמפו אחר? (לא CITRUS?)

בנוגע לשטיפה, מדובר על פרקי זמן ארוכים לרכב  שחונה בחניה לא מקורה 24 שעות, יש חיבור מים  וחשמל זמין, במקרה כזה גרניק עם מקציף בעצם מפחית את העבודה משמעותית לא?

3. זרקתי את PERL כדוגמא, שמעתי גם על VRP, לא יודע אם כדאי

בנוסף, יש שפריצרים שמומלץ לקנות כדי לדלל בהם חומרי ניקוי לרכב? צריך גם דלי שמתאים ל GRITGUARD של 26 סמ

לא מכיר את עניין התיקוני צבע.

כן, מחזיק כמה שנים. הכוונה שלי הייתה לציפוי קרמי ולא ציפוי ננו, זה ציפוי יותר חזק.

כמו שאמרתי, בפרקי זמן ארוכים כשהרכב מלוכלך אז כן, גרניק עוזר מאוד.

VRP מחזיק שבועיים גג חודש, endurance לצורך העניין מחזיק חודשים. אני לא ממש מכיר את הPERL.

כל שפריצר פשוט יתאים, תזמין אפילו מעלי אקספרס. דליים כאלה אפשר למצוא בחנויות כמו Ace וחנויות של חומרי בניין.

דלי של CG לצורך העניין עולה בארץ סביב 70 שקל, זה לא מחיר שפוי לדעתי.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Adani כתב:

לא מכיר את עניין התיקוני צבע.

כן, מחזיק כמה שנים. הכוונה שלי הייתה לציפוי קרמי ולא ציפוי ננו, זה ציפוי יותר חזק.

כמו שאמרתי, בפרקי זמן ארוכים כשהרכב מלוכלך אז כן, גרניק עוזר מאוד.

VRP מחזיק שבועיים גג חודש, endurance לצורך העניין מחזיק חודשים. אני לא ממש מכיר את הPERL.

כל שפריצר פשוט יתאים, תזמין אפילו מעלי אקספרס. דליים כאלה אפשר למצוא בחנויות כמו Ace וחנויות של חומרי בניין.

דלי של CG לצורך העניין עולה בארץ סביב 70 שקל, זה לא מחיר שפוי לדעתי.

תודה לך, אם אחליט לא לעשות ציפוי ננו, כדאי לקנות שמפו שיש בתוכו וקס/הגנה מסויימת?  כנראה שלעולם לא אעשה פלסטלינה או אוטם צבע בעצמי , עדיפות לחומר חזק כי אני שוטף לעיתים רחוקות שגם מקציף טוב בגרניק ואולי אפילו נותן קצת הגנה (אם יש חיה כזאת בכלל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, EuorpeDrop כתב:

זה יהיה בסדר לחטוא ולהשתמש בשמפו המקציף בגרניק, להעביר כפפה, ולא לשטוף אחר כך עם ריסט?

תלוי מה מצב הרכב

אם הרכב מלוכלך ממש הייתי ממליץ לא לוותר על שלב ה prewash עם שמפו מקציף.

אם הרכב לא מלוכלך כל כך אז אפשר לוותר על השלב הזה.

אני אישית ממש ממליץ על גרניק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Krip כתב:

תלוי מה מצב הרכב

אם הרכב מלוכלך ממש הייתי ממליץ לא לוותר על שלב ה prewash עם שמפו מקציף.

אם הרכב לא מלוכלך כל כך אז אפשר לוותר על השלב הזה.

אני אישית ממש ממליץ על גרניק.

הוחלט לרכוש והזמנתי בנוסף מקציף MJJC, אם אחליט לא לעשות ציפוי ננו, כדאי לקנות שמפו שיש בתוכו וקס/הגנה מסויימת?  כנראה שלעולם לא אעשה פלסטלינה או אוטם צבע בעצמי , עדיפות לחומר חזק כי אני שוטף לעיתים רחוקות שגם מקציף טוב בגרניק ואולי אפילו נותן קצת הגנה (אם יש חיה כזאת בכלל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...