Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוף סוף מגיעה - פרטים ראשונים על דגמי דור 8 של הגולף שיגיעו בקרוב

PriceDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, robertf כתב:

להגיד שקיילס זה פיצ׳ר מיותר ועוד שזה מבאס שזה מחלחל לרכבים זולים יותר סה פשוט לחפש על מה להתלונן בכוח.

זה להיות שניצל.

קילס זה אחלה.

האפשרות להזמין קניות עם משלוח באינטרנט - זה משנה חיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

אף אחד מהאביזרים שציינת לא ישבית את ההתנעה של הרכב ויחייב החלפה באלפי שקלים. 

נכון, אבל אלו עדיין אביזרים שיכולים להתקלקל.

ברוך הבא ל-2021.

רוצה רכב בלי כלום? קנה איזו דאצ'יה ב-60-65 אלף ש"ח.

אנשים רוצים נוחות ורוצים להתקדם.

לי נוח שיש לי חיישני גשם, חיישני תאורה, בקרת שיוט אדפטיבית, כניסה והתנעה ללא מפתח וכו'.

אגב, לא שמעתי עד היום על אף אחד שסבל מבעיה עם המערכות של ה-Keyless בשום רכב ולא על בעיות התנעה בכפתור ההתנעה.

חבר החזיק מגאן II עם התנעה בכפתור, הרכב היה בן 13 שנים ולא היו שום בעיות במערכת ועוד אני מדבר על רכב שנחשב של יצרן פחות אמין.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

keyless בסך הכל חוסך את הצורך ללחוץ על הכפתור בשלט ולהכניס את המפתח לסוויץ'. (בכל מקרה צריך לסחוב את השלט). בלם יד חשמלי מחליף טכנולוגיה פשוטה ובדוקה של בלם יד ידני שמחזיק לאורך כל חיי הרכב בשני מנועים חשמליים שנועלים את הגלגלים האחוריים. 

שלא נדבר על זה שבמקרה והמצבר מת keyless נועל אותך מחוץ לרכב ובלם יד חשמלי לא מאפשר גרירה. (אם בכלל תצליח להיכנס לרכב) 

היות וחצי פורום ענה על זה ש-Keyless זה פיצ'ר נהדר (ואני מתחבר לזה לחלוטין, כל רכב עם מפתח רגיל היום פשוט נתפס בעיני כמיושן)
אני לא אכנס (גם) לויכוח הזה,

אבל, 
בלם יד חשמלי זה דבר אדיר, היתה לי הונדה שלוש שנים עם בלם יד חשמלי, להוציא את מי שמחפש לעשות שטויות/דריפט/שאר ירקות עם הרכב, כל שאר האנשים אמורים להינות מאוד מהפיצ'ר הזה,

לא מתחו לי את כבר הבלם הזה פעם אחת בשלוש שנים, הבלאי אפסי,

זה נוח ובחלק מהרכבים הבלם הזה ננעל אוטומטית עם כיבוי הרכב כשהוא במצב Parking מה שהופך את הפיצ'ר הזה לטוב עוד יותר, למרות שאופן אישי אני תמיד בולם, מכניס לפארקינג כשהרגל עדיין על הברקס, ורק אז מפעיל את בלם היד .

לפני 19 שעות, kobi_lo כתב:

אכן הג׳אנט 19 כלל לא מעניין אותי. אני דווקא אוהב את המראה של ה -18 (׳ריצ׳מונד׳ אאל״ט)
המערכת זה סתם פינוק, ברור לי שממש לא חובה

המערכות הלא ממותגות ב-VAG שבהן ניתקלתי היו בסדר גמור (מקוריות),

מצד שני, בגלל האהבה העזה שלי לאודיו איכותי, לא הייתי מהסס להוסיף גם 15K למערכת ממותגת טובה ברכב שלי
(ברכב שהזמנתי אין את האופציה לצערי, אבל אני אמור עדיין להינות מסאונד לא רע בכלל).

• רעיון טוב! 2

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ronrcz כתב:

הוא אדיוט,ראיתי סרטון אחד שלו על מאזדה CX5 והבנתי כמה הבן אדם פשוט דביל.

אני לא מסכים. הוא מבין עניין יותר מ-90% מהמכונאים בארץ. 

הקטע שלו שהוא סוגד לאמינות אבסולוטית וכל רכיב שפוגע באמינות הזאת נחשב מבחינתו ללא הכרחי. הוא נוהג בטויוטה שנת 1994 שהוא קנה בגרוש וחצי ומתחזק לבד מעל 20 שנה. (זה מסביר למה יש לו 2-3 מיליון דולר בחשבון הבנק... אבל זה כבר דיון אחר)

הוא אומר במפורש שאם אתה קונה מכונית ל-3-4-5 שנים כל הצעצועים האלקטרוניים האלה הם בסדר גמור, אבל אם אתה רוצה להחזיק במכונית 7-10-12 שנה כמו שהוא עושה אז כל הגאדג'טים האלה כנראה יהפכו לבור הוצאות ללא תחתית. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאורך חיים ממוצע של רכב כיום בארץ הוא מספר חד ספרתי של שנים, ורוב האנשים לא מחזיקים את אותו הרכב 10-15 שנים, אני לא מצליח להבין את הרתיעה מאבזור נוחות טכנולוגי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחזיק מכונית 10 שנים, אבל גם לא מתחשק לי לקנות מכונית שאחרי 5-6 שנים תיתקע כי ה-keyless הלך או המנועים החשמליים של בלם יד נשרפו. אם התיקון של הדברים האלה היה עולה 500 שקל זה דבר אחד, אבל אני די בטוח שאף אחד לא יצא מהמוסך עם חשבון פחות מ-2,500 ש"ח + מע"מ. 

לדעתי זה סיכון לא סביר תמורת תועלת שולית לחלוטין בנוחות תפעול הרכב. הבעיה שגם רכבים ב-100 אלף מגיעים עם הדברים האלה אז אי אפשר לברוח מזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לומר לך,

אני ממש ממש משתדל שלא להשליך מההודעות שלך על ההתייחסות שלך לדברים אחרים בחיים מבחינה כלכלית,

כאילו, איש באמונתו יחיה וזה,

אבל לנסות "לברוח" מבלם יד חשמלי או קילס, שווה ערך בעיני לרכישת כרטיס טיסה לחו"ל בטיסת צ'רטר במטוס עם מנועי פלופלור בלי מים ובוטנים, שייקחו לו חמש שעות יותר להגיע ליעד רק כי "למה צריך את זה? מגיעים לאותו מקום בסוף והמחיר חצי".
בסופו של יום, העולם מתקדם,

לפעמים זה מתאים לנו יותר ולפעמים פחות (ראה ערך חישמול היסטרי של המכוניות ע"י יצרניות אירופיות בעיקר, לעומת שוק אמריקאי שממשיך למכור מכוניות עם מנועים משוגעים מלאי מומנט וסוסים ורעבים לדלק מאובנים),

אבל לקחת שתי דוגמאות שיש להם סביב אפס תקלות ולומר שהן פוגעות בחוויית הרכישה של הרכב העתידי.. שמע, מציע לך לחשוב על זה שוב ופשוט להינות מהקידמה 🙂

וגם, על הדרך ברחנו לגמרי מנושא השרשור שהוא הגולף 8 שבינתיים יוצאת מהסוכנויות למרות ההערות שלנו פה בפורום 😁

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

אני לא מחזיק מכונית 10 שנים, אבל גם לא מתחשק לי לקנות מכונית שאחרי 5-6 שנים תיתקע כי ה-keyless הלך או המנועים החשמליים של בלם יד נשרפו. אם התיקון של הדברים האלה היה עולה 500 שקל זה דבר אחד, אבל אני די בטוח שאף אחד לא יצא מהמוסך עם חשבון פחות מ-2,500 ש"ח + מע"מ. 

לדעתי זה סיכון לא סביר תמורת תועלת שולית לחלוטין בנוחות תפעול הרכב. הבעיה שגם רכבים ב-100 אלף מגיעים עם הדברים האלה אז אי אפשר לברוח מזה. 

מה התלבשת על הקילס??, בלם יד חשמלי אני עוד יכול להבין.
אבל הקילס יותר פשוט ממפתח מכאני.

במפתח מכאני יש צילינדר, ומגעים חשמליים שמתקקלקלים, בניגוד לקילס ששם הכל אלקטרוני

גם למפתח עצמו (ללהב) יש בלאי, נשבר וכו'

ולא משנה מה הליצן הצווח (סקוטי) אומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די מדהים עד כמה סקוטי משפיע על הרבה מהתפיסות והסטיגמות שרווחות אצל אנשים כלפי רכבים, אפילו אבא שלי (לא חובב כבד אבל כן מתעניין ברכבים ברמת המיינסטרים) צופה בו קבוע. 

משהו באיך שהוא מדבר וכנראה המראה והגיל שמרמז על ותק וניסיון מאוד עושה רושם על אנשים שהבנאדם הזה יודע את השיט שלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלייצן הזה, קיים גם בגרסא מקומית. געגועים למכוניות בסיסיות פשוטות, קלות לתחזוקה לכל אחד עם מעט ידע וניסיון, ללא תלות מהותית במומחיות היצרן ומרכזי השרות שלו.

כלי רכב שניתן לתקן בעזרת כלים בסיסים והבנה במכונואות וחשמל רכב בסיסי. 

סקוטי ודומיו שייכים לדור הולך ופוחת. אבל זה דיון אחר שאינו קשור לגולף דור 8 .

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Doron_Z כתב:

די מדהים עד כמה סקוטי משפיע על הרבה מהתפיסות והסטיגמות שרווחות אצל אנשים כלפי רכבים, אפילו אבא שלי (לא חובב כבד אבל כן מתעניין ברכבים ברמת המיינסטרים) צופה בו קבוע. 

משהו באיך שהוא מדבר וכנראה המראה והגיל שמרמז על ותק וניסיון מאוד עושה רושם על אנשים שהבנאדם הזה יודע את השיט שלו. 

הוא באמת יודע את השיט שלו. כמובן שכל דבר בחיים צריך לקחת עם קורטוב מלח, אבל בגדול הגיוני להקשיב לאדם שראה דבר או שניים בקריירה שלו ולא לאנשים שרוב הניסיון שלהם במקרה הטוב מסתכם בקריאה באינטרנט והתעסקות עם הרכב האישי שלהם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני זוכר עוד את "המכוניות הפשוטות האלו"
שצריך כל יום לכוון את בורג אויר/דלק במאייד

שההתנעה עם הצ'וק, היא טקס בפני עצמו שאם לא בוצע כהלכה

אז האוטו "מוצף" ולא מניע.

ממרחק השנים והנוסטלגיה, הכל נראה יותר טוב שוכחים את המגרעות

המכוניות של היום, הן יותר טובות ואמינות ובטוחות לאין שיעור

ולא משנה כמה סקוטי צועק, וזה אכן לא נושא השרשור...

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיני גם שניצל זה דבר מיותר שלא יחזיק 7-8 שנים. מעדיף לאכול חזה עוף לחוד, ופרורי לחם לחוד. לא לוקח את הסיכון שמשהו ישתבש שם.
יכול לצרף וידאו ביוטיוב של מגדל עופות מאוקלוהומה שמסכים עם דעתי.

• מצחיק 7
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...